• Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Forum » Opste diskusije » Psihologija, drustvo i religija » Osobe koje previse analiziraju
Osobe koje previse analiziraju






10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 1 | 2012-12-28 , 12:45 PM

Primetila sam kod nekih osoba suprotnog pola (mada tema je uopsteno ljudima koji to rade, ne samo o muskoj populaciji), da analiziraju svaku rec, svaki gest, sve, pa se pitam zbog cega to tako.

Primera radi, neko uradi neki lep gest, a druga osoba umesto da uziva ili u najboljem slucaju kaze "hvala" pocne da razmislja i analizira ili propituje, a zasto taj gest, zasto bas sada i sl?
Nesigurnost neka ili nesto trece?










308
poruka na forumu
349 1445



post # 2 | 2012-12-29 , 6:09 PM

Neki su tako rodjeni, to jih zanima, jer zele da razumu društveno siciološke pojave. Njih interesuje zasto se ljudi ponasaju kako se ponasaju. Za njih je tipično da se racionalno ponasaju. Znaci po njihovo uvek postoji neki uzrok da se to desava. Posto su znatizeljni, zele da znaju sta je uzrok i posledica odredjene geste ili reci. Osim toga za njih vazi ono " previse zna, zato previse pati".


Previse znam zato previse patim
Video sam svasta pa sa prestao da cudim se








10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 3 | 2013-01-04 , 0:44 AM

Pa ja bi vise rekla to su osobe od NEpoverenja
Osobe koje je zivot ucio osobe koje vazu svaku rec paze da ne dodju na isto gde su bili.

Najgore mi je ako se radi o osecajima pa kazem nesto e tek onda se svako receno slovo analizira
zapitam se dali ta osoba dobija ista u tome da li je srecna zadovoljna da li zna sta je radost
zna li sta znaci iznenadjenje ili sta je najbitnije veruje li ikome

Nesigurnost igra veliku ulogu kazem to jer sam bila pocela i ja tako ali dobro je da sam prekinula.







  XAVI



157
poruka na forumu
103 131



post # 4 | 2013-01-04 , 11:18 PM

Hmmm od kad znam za sebe sam takakv,uvijek imam oprez zbog,cega i zasto,analiziram zbog toga da bih pravilno shvatio sta mi to neko govori da bih mogao adekvatno da mu odgovorim na tom necemu... Da provalim nekog,da uhvatim neke detalje koji mi mogu koristi,kad neko slaze dal ima neki tik i tako bezbroj stvari... Ne bih rekao da sam nesiguran,vec jednostavno i prosto tako sam se rodio,tako funkcionisem,i ne bih to promijenio jer me to X puta spasilo nekih stvari,X puta provalis i shvatis sta ti neko misli i kako ti misli,nekada time razumijem neku osobu sta mi govori iako mi nista ne govori ... :)


"ACTA NON VERBA"

"Svako djelo nosi sa sobom posledice,bilo negativne ili pozitivne,ali to odredjuje djelo koje napravis"








287
poruka na forumu
36 149



post # 5 | 2013-01-15 , 3:15 AM

Quote (XAVI)
Hmmm od kad znam za sebe sam takakv,uvijek imam oprez zbog,cega i zasto,analiziram zbog toga da bih pravilno shvatio sta mi to neko govori da bih mogao adekvatno da mu odgovorim na tom necemu... Da provalim nekog,da uhvatim neke detalje koji mi mogu koristi,kad neko slaze dal ima neki tik i tako bezbroj stvari... Ne bih rekao da sam nesiguran,vec jednostavno i prosto tako sam se rodio,tako funkcionisem,i ne bih to promijenio jer me to X puta spasilo nekih stvari,X puta provalis i shvatis sta ti neko misli i kako ti misli,nekada time razumijem neku osobu sta mi govori iako mi nista ne govori ...


Čovjek dao odgovor, sa kojim se ja definitivno slažem.


Zadovoljstvo je gledati umjetnika dok radi ono što najbolje zna, ali je neprocjenjivo stvarati umjetnost vlastitim rukama !!!








3268
poruka na forumu
448 1828



post # 6 | 2013-01-15 , 12:28 PM

ja sam sklona analiziranju... ne uvijek, ali kada mi nesto "zasmrdi" e onda izvrsim "detaljnu" analizu, cak i sa nekim ko mi je jako blizak... sve razlozimo na najsitnije molekule....
a onda, ako jos uvijek nisam sigurna "sto je pisac htio reci" direktno i upitam "pisca".... ako pocne da vrda.... e onda se ogradim od svega i jako oprezno dalje komuniciram s istim, ili cak i prekinem svaki dalji vid komunikacije sa tom istom osobom....


Ima ta jedna vrsta nedostajanja, po meni najgora, kada dvoje ljudi sjede jedno pored drugog i nedostaje im ono što više nisu...
Nekada sam anđeo, nekada demon... ali sam uvijek 100% žena...
Nikada nemoj odustati dok ne daš sve od sebe. Bolje je pokušati i ne dobiti ništa, nego ne pokušati i uvijek se pitati šta bi bilo da si pokušao...








387
poruka na forumu
34 201



post # 7 | 2013-01-15 , 2:00 PM

slazem se sa vecinom i mislim da to nije nepoverenje,nego samo opreznost i sigurnost.ja to isto radim.ponekad,cak razvijem u glavi i po nekoliko mogucih scenarija nekog dogadjaja koji dolazi,a koji mi je veoma bitan.takodje je interesantno, kada posmatras druge ljude i njihovo ponasanje i pokusas da stvoris njegov phihicki portret,a onda ga upoznas i vidis koliko si pogodio,a koliko pogresio.to smo redovno radili dok smo bili mladji.mislim da ta opreznost dobro dodje i da bi se izbegle glupe i neprijatne situacije i naravno situacije koje mogu veoma da povrede.zato volim da budem oprezna i mislim da time sebi nisam nista uskratila,naprotiv,samo sam izbegla da budem povredjena. ;) isto tako,sam to analizom,otkrila i upoznala neke veoma kvalitetne ljude koje inace ne bih. :)
cela ta igra sa analiziranjem je meni veoma interesantna i sa partnerom,brze i bolje se upoznate,postanete sigurni u njegovo ponasanje i njegove postupke u odredjenim situacijama,znate kako ce odreagovati.a takodje i on je svestan kako cete vi odreagovati na razne situacije.bez analize,ovo se svakako doceka u vezi,ali mnogo kasnije...dobra tema,mogla bih jos gj klopa


vecina ljudi misli da intelekt cini coveka velikim,ali nisu u pravu,to je karakter.ajnstajn





  XAVI



157
poruka na forumu
103 131



post # 8 | 2013-01-17 , 10:00 AM

Dobro jutroooo ! :)

Ovako zelim da pitam meni slicne sto se tice analiziranja? :)

Desava li vam se npr kao meni,ja shodno mojim analizama upoznam nekoga,dal po tome sto govori,dal po ponasanju dal po necem sesnaestom,i kada stupite u kontakt s tim nekim,on se zabezekne (iznenadi) koliko poznajete tu osobu,pa onda sumnja,odakle ti to znas,kako,nemoguce da tako me poznajes :) Strasno,ispadnem kao da radim u CIA :p

Sto je jos gora neka scena koja mi se desava,a to je ovde u virtuelnom svijetu... Ja sam tip ljudi,koji realno razmislja i realan sam da ne mogu sa svakim da funkcionisem,da se sa svakim druzim,ili bar ne isto sa svakim,postoje razlike,s nekim si ono zez i samo zez,s nekim odes dublje povjeravate se ,stvarate "emocije" i slicno... Eee i uvijek prije nego s nekim normalno pocnem da razgovaram ja toga nekog primjetim po postovima,po razgovoru na chat,razgovoru s drugim ljudima i slicno,i steknem utisak kakav steknem o toj osobi ... U zadnje vrijeme je pocelo jako da me nervira,kazes nekome tako nesto iz mog ugla,kako ja tu osobu dozivljavam i znam,ispada da se predstavljam kao neki lazni tip, kao neko ko je tu dugo pa promjenio nick i slicno :D Kao nemoguce iz posta,iz slova da se izvlace zakljucci? JESAM LI JEDINI TAKAV BLENTAV TIP :) (neka mi jos neko pravi drustvo u tome da nisam jedini :p )hahaha I onda u tom momentu smeta mi ta sumnja,ali vise mi smeta sto nekako se osjetim kao "freak" :) A onako direktno,otvoreno uvijek kazem,ne mogu da se naucim i iskontrolisem da precutim to sto znam :p

Vase misljenje? :)


"ACTA NON VERBA"

"Svako djelo nosi sa sobom posledice,bilo negativne ili pozitivne,ali to odredjuje djelo koje napravis"








10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 9 | 2013-01-20 , 9:54 PM

Quote (XAVI)
uvijek imam oprez zbog,cega i zasto

Nisam bila al sam postala %)

Quote (XAVI)
Desava li vam se npr kao meni,ja shodno mojim analizama upoznam nekoga,dal po tome sto govori,dal po ponasanju dal po necem sesnaestom,i kada stupite u kontakt s tim nekim,on se zabezekne (iznenadi) koliko poznajete tu osobu,pa onda sumnja,odakle ti to znas,kako,nemoguce da tako me poznajes Strasno,ispadnem kao da radim u CIA

:D :D :D

Quote (XAVI)
Vase misljenje?

Pa ja primetim tj analiziram po nekad ono sto bi ja rekla Pizdarije neke
ne mislis sad na bilo sto bezobrazno nego eto neko ko ima burnu proslost ko je neki mafijas
neko ko hmmm ma neznam kako bi vam to pojasnila
A ti ivane ma ti si zeznuo i CIA :D :D










3907
poruka na forumu
677 4248



post # 10 | 2013-01-22 , 12:29 PM

Postoje ljudi kojima se analiziranje podrazumeva,koji su takvi a postoje i oni kojima je to profesionalna deformacija.
Ja analiziram sve uvek i lako dolazim do sustine i onoga sto je skriveno ako ga ima.
Mogu da sedim sa tobom zezam se i analiziram sve u vezi tebe iako tebi deluje da nemam pojma ni kako se zovem koliko sam se unela u razgovor.
Xavi to se desava i meni da kazem ljudima kako ih dozivljavam a oni tvrde da ih znam od nekud-a ja ih ne znam samo analizom njihovih reci sam dosla do zakljucaka.
Rekla bih da je to promisljenost i opreznost a sa tim se rodite ili ne.


"Ee pa pomoli se Bogu .. da ti da mir.. i da ti pokaze pravi put.. kreni dalje u zivotu s glavom gore .. i bit ce sve oke ! nemoj imati crne misli ne krvi sebe za nista.. ja verujem u tebe !"





  XAVI



157
poruka na forumu
103 131



post # 11 | 2013-01-22 , 12:46 PM

Quote (Korisnica)
A ti ivane ma ti si zeznuo i CIA


xd xd :* :*

Korisnica, Pa ja se trudim da uvijek objasnim da ih ne poznajem,da sam ih upoznao tako slusajuci,gledajuci,citajuci ali niko nece da povjeruje u to,a vjerovatno svi ljudi to rade,kod nekoga vise izrazeno kod nekoga manje.... :)


"ACTA NON VERBA"

"Svako djelo nosi sa sobom posledice,bilo negativne ili pozitivne,ali to odredjuje djelo koje napravis"








1354
poruka na forumu
453 256



post # 12 | 2013-01-22 , 3:46 PM

Quote (Dusomoja)
pa se pitam zbog cega to tako.

Kad nadjes odg na to pitanje?! Sutni mi ga u pp :D


Nije ova prica zivot moj
niko me ja nisam srecan broj
sto puta sam pao, sve od sebe dao
ali jos u ljubav verujem, verujem :juhu:








2137
poruka na forumu
904 4467



post # 13 | 2013-01-22 , 3:55 PM

Jesam takva..previse analiziram..i mislim da je to jedna od mojih dobrih osobina, jer sam mnoge ljude uspela da proccitam bas zbog toga sto sam analizirala, pamtila i uzimala u obzir i one najsitnije detalje, na koje obicno ljudi ni ne obracaju paznju..

E sad, tvrdim i potpisujem, da niko ne moze biti toliko dobar lazov i takticar, koliko ja mogu biti dobar inspektor :D
Nisu me za dzabe poredili sa Skali kad sam bila klinka :)
A u proslom zivotu sam sigurno bila inspektor :)

Oni koji se druze sa mnom nisu ni svesni koliko ja u sustini znam :) samo nekad ni ne dam na znanje, sta i koliko znam :) nek se misle da su me prevarili, samo me mogu nasmejati sa time.

A svi mi koji smo skloni analiziranju, nismo nepoverljivi, vec jednostavno nismo povrsni ljudi. Mislim da samo povrsna i nezainteresovana osoba, moze da ne analizira nekog ili neku situaciju.

Quote (tatjana73)
mislim da to nije nepoverenje,nego samo opreznost i sigurnost


♥ ♥ ♥Pravog muškarca, s' kojim ćete trajati, nećete prepoznati po izgledu, po diplomi, po inteligenciji. Onog pravog prepoznaćete po načinu kako vas drži za ruku, kako vas ljubi, kako vas grli - ni prečvrsto da ostanete bez daha, a ni prelabavo da nestanete bez traga. Pravi vas drži taman onako kako treba, da znate čiji ste.."
Dj.B. ♥ ♥ ♥

♥ Ljubav je jedina stvar na svetu koja se umnožava samo onda kada se deli ! ♥








287
poruka na forumu
36 149



post # 14 | 2013-01-23 , 0:58 AM

Quote (XAVI)
JESAM LI JEDINI TAKAV BLENTAV TIP


Welcome to the club!


Zadovoljstvo je gledati umjetnika dok radi ono što najbolje zna, ali je neprocjenjivo stvarati umjetnost vlastitim rukama !!!








6
poruka na forumu
0 8



post # 15 | 2013-01-26 , 4:36 AM

I ja konstano vrsim neke analize, a ranije sam bila jako povrsna, da ne kazem i glupava i onda sam pre dve godine pocela da shvatam ovaj svet i od tada konstantno nesto analiziram u zelji da sazrim, budem bolja i ja kao licnost a i bolja prema drugima. Ali zar ne isrpljuje to nekada? Nekad jednostavno zelim da se odmorim i budem povrsna mala glupacica :D :D Osim toga, jako sam velika cepidlaka i retko ko moze da ispuni moje uslove, a protiv toga ne mogu :). Razum i mozak mi PREVISE rade, a tacno je da ko previse zna, previse i pati, jer ovaj svet bas nije utopija :)


Marina


Forum » Opste diskusije » Psihologija, drustvo i religija » Osobe koje previse analiziraju
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]