• Page 1 of 1
  • 1
Forum » Opste diskusije » Psihologija, drustvo i religija » Secanje na Patrijarha srpskog Pavla (...)
Secanje na Patrijarha srpskog Pavla






3907
poruka na forumu
677 4248



post # 1 | 2013-01-07 , 8:35 AM

http://www.youtube.com/watch?f....E#t=41s

Ove godine 15.Novembra ce biti cetiri godine od smrti naseg Patrijarha Pavla.
Klip dokazuje koliko ga je obican narod voleo jer je on zeleo skromnu ceremoniju sahrane ali ljudi su hteli da se oproste od voljenog Patrijarha.
Tada je bila epidemija pticjeg gripa a mnostvo ljudi je ljubilo njegovu ruku oprastajuci se.
Smatrali su svi da je svetac koji Zemljom hoda jer je bio potpuno posvecen veri i najskromnije moguce je ziveo,njegova toplina,ljudskost i dobrota su ono zbog cega je bio voljen i cenjen.
Danas je Bozic i bas me nedostaje ono njegovo "Draga braco i sestre..." - danasnji Patrijarh je tu ali nije ni senka naseg Pavla.
Neka mu je vecna slava i hvala a ja se smatram srecnom sto sam zivela u doba kada je na celu Srpske Patrijarsije bio covek koji je vazio za zivog sveca.
Skromno je ziveo,u snu preminuo,nije zeleo da se donose venci na njegov grob vec da se prilozi daju za izgradnju Hrama Svetog Save na Vracaru a on da se sahrani u manastiru Rakovica.
Najcuvenija njegova izreka je "Budimo ljudi iako smo Srbi" .


Fajlovi: 8138081.jpg (8.9 Kb)

Poruku je menjao/la Korisnica - Ponedeljak, 2013-01-07, 8:57 AM


"Ee pa pomoli se Bogu .. da ti da mir.. i da ti pokaze pravi put.. kreni dalje u zivotu s glavom gore .. i bit ce sve oke ! nemoj imati crne misli ne krvi sebe za nista.. ja verujem u tebe !"








235
poruka na forumu
101 568



post # 2 | 2013-01-18 , 9:44 AM

Mnogo je mudrosti izgovorio Patrijarh Pavle ,mi smo ga svi zvali iz milošte -deda Paja .
Bio je narodni čove i ni po čemu nije odudarao od svog naroda .
Onako mali i sitan,u busu gradskom,probijala se kroz gužvu njegova svetlost duše i zračila ovaj naš narod ulivajući nam veru i ljubav i nadu .
On pripada onim malobrojnim ,posvećenim ljudima ovoga sveta ,čija će senka i duša uvek biti u našim dušama i srcima i lebdeti iznad nas ,čuvajući nas od svakolikog zla .
Mislim da je on i rekao ono : - Najpre budimo ljudi ! - I to neka nam bude reper u našim nastojanjima da ostarimo kao ljudi .
Neka mu je večna slava .








3907
poruka na forumu
677 4248



post # 3 | 2014-06-21 , 11:25 PM



Bio je zivi svetac.

U srcima Srba ostao je svetac.

Cekamo da ga kanonizuju i zvanicno uvedu u Pravoslavni kalendar.

Cast i zadovoljstvo je bilo ziveti u vremenu kada je on bio na celu SPC.


Poruku je menjao/la Korisnica - Subota, 2014-06-21, 11:25 PM


"Ee pa pomoli se Bogu .. da ti da mir.. i da ti pokaze pravi put.. kreni dalje u zivotu s glavom gore .. i bit ce sve oke ! nemoj imati crne misli ne krvi sebe za nista.. ja verujem u tebe !"








2795
poruka na forumu
3036 6562



post # 4 | 2014-06-29 , 6:03 PM

bio je zaista nesto najbolje od srpske pravoslavne crkve zaista i tesko je da ce se pojaviti neko kao on za dugo vremena :)


Poruku je menjao/la vega777 - Nedelja, 2014-06-29, 6:03 PM


FORTIS FORTUNA ADIUVAT








1381
poruka na forumu
175 10257



post # 5 | 2016-11-15 , 11:03 AM

Evo nalete na ovu temu,baš danas 15 novembra.. 
Stvarno mudar čovek,sad kad vidim ovog novog,kako se već zove,ne znam ni ja šta da mislim.. :)


A single act of kindness throws out roots in all directions, and the roots spring up and make new trees


Forum » Opste diskusije » Psihologija, drustvo i religija » Secanje na Patrijarha srpskog Pavla (...)
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]