• Page 1 of 1
  • 1
Forum » Opste diskusije » Psihologija, drustvo i religija » Tetka...
Tetka...






3268
poruka na forumu
448 1828



post # 1 | 2013-01-08 , 11:04 PM

Istraživanja pokazuju da su tetke vrlo važne u našem odgoju.
Šta bi ste Vi rekli o svojim tetkama?
Ja svoju volim do neba... :)

Jeste li Vi tetke? Kakav je Vaš odnos sa djecom Vaše braće i sestara??

Added (2013-01-08, 9:04 PM)
---------------------------------------------
"Majke, rađajte djeci sestre, jer one jednog dana postaju tetke, a tetke su najljepši, nezamjenjivi dar svakom detinjstvu".



Fajlovi: 3049991.jpg (68.3 Kb)

Ima ta jedna vrsta nedostajanja, po meni najgora, kada dvoje ljudi sjede jedno pored drugog i nedostaje im ono što više nisu...
Nekada sam anđeo, nekada demon... ali sam uvijek 100% žena...
Nikada nemoj odustati dok ne daš sve od sebe. Bolje je pokušati i ne dobiti ništa, nego ne pokušati i uvijek se pitati šta bi bilo da si pokušao...








478
poruka na forumu
107 311



post # 2 | 2013-01-09 , 1:10 AM

Meni je moja tetka kad sam bila mala mnogo znacila i sada mi znaci iako je vise nema.
Od nje sam naucila mnogo toga dok sam odrastala.

Sama jesam tetka samo "moje djetesce" zivi daleko od mene, u drugoj zemlji, tako da provodimo jako malo vremena zajedno a jos je i malena...
Zasad imamo odnos takav da je nosam,zezam,skaljam,ljubakam a ona se smije,zeza me, pa trazi da je spustim na pod, pa me vuce za ruku da idem sa njome da mi nesto pokaze i pita me nesto na svom nerazumljivom jeziku...
Onda ja vodim nju za ruku i vodim je da ja njoj pokazem nesto (npr. neku od zivotinja koju imaju moji u dvoristu),onda "pricamo" o tome. Ona pita, ja odgovaram i tako.
Ma razumijemo se nas dvije. :D


Poruku je menjao/la Fizica - Sreda, 2013-01-09, 1:11 AM


https://www.youtube.com/watch?v=mNL6XTS8AZo








3268
poruka na forumu
448 1828



post # 3 | 2013-01-09 , 11:18 AM

ja sam imala pet tetaka... dvije, nazalost nisu vise s nama. svaku sam voljela na svoj nacin.
dvije sada zive u istom gradu, a jedna je u dalekoj Australiji, i vidimo se jednom u par godina :(
moram li reci da ove dvije koje su tu, volim skoro kao i mamu... one su mi pruzele posdsku, i kao djetetu uvijek "cusnule" koji dinar ;)

i ja sam tetka... mada me bratova djeca nikada nisu zvala "tetka" nego uvijek po imenu... mlada tetka ;)
sada su teenageri... braticna je moj "klon" volim ih sjecajuci se svojih tetki, uvijek im pokusavam vratiti ono istom mjerom kao i moje tetke meni.

moja djeca nazalost, nemaju tetku, te mi je zao sto nikada nece upoznati tu ljubav :(


Ima ta jedna vrsta nedostajanja, po meni najgora, kada dvoje ljudi sjede jedno pored drugog i nedostaje im ono što više nisu...
Nekada sam anđeo, nekada demon... ali sam uvijek 100% žena...
Nikada nemoj odustati dok ne daš sve od sebe. Bolje je pokušati i ne dobiti ništa, nego ne pokušati i uvijek se pitati šta bi bilo da si pokušao...








2137
poruka na forumu
904 4467



post # 4 | 2013-01-09 , 7:13 PM

Eh..ja bi u ovoj temi mogla pisati danima i danima..potrudicu se da budem kratka :)

Ja sam postala tetka pre skoro 8 meseci, jedne divne slatke cure..
Ta radost, ta ljubav, to samo moze da se dozivi..inace sam obozavateljka malih slatkih stvorenja, ali ovo je nesto totalno drugacije, ne kazem da ujak ili stric manje vole, ali mislim da su tetke ipak tetke, slozicete se sa mnom.

Ja uzivam uz moju princezu..za sada se samo igramo, nosamo, mazimo, cmacemo, stipkamo, cupamo, grlimo, tetka joj peva, zasmejava, prica...kad me pogleda onim slatkim krupnim okicama, pa kad razvuce osmeh, ja se raspilavim cela.

Jako sam se vezala za nju..a i ona za mene.
Protekle nedelje kada sam krenula u goste, ona sedi u stolici i klopa i kad je videla da sam ja stavila kapu, kao da je znala da se spremam u skitnju i da me nece biti par dana, odmah se rasplakala, ne znam samo kako sam se ja suzdrzala da ne zaplacem pred njom..bio je neverovatan osecaj. Rastuzila sam se..mnogo mi je falila tih dana.

Samo me juri pogledom po kuci.

Nije mi tesko ni kad me probudi nocu, ujutru rano, s obzirom da sam ja poznata kao velika spavalica.

Sad je polako ucim da izgovori moje ime, posto mislim da nema prostijeg imena od mog, pa nece ici tesko.

(Fizica)
Ma razumijemo se nas dvije.


dusa mala, zanimljivo kako oni i tako mali znaju mnogo toga :) fascinantno mi je kako dobiju sve bez da kazu ista. :)

(devils_angel)
braticna je moj "klon"

Jeste tvoj klon likom :) nego na koga ce da lici nego na lepu i divnu tetku. :*


♥ ♥ ♥Pravog muškarca, s' kojim ćete trajati, nećete prepoznati po izgledu, po diplomi, po inteligenciji. Onog pravog prepoznaćete po načinu kako vas drži za ruku, kako vas ljubi, kako vas grli - ni prečvrsto da ostanete bez daha, a ni prelabavo da nestanete bez traga. Pravi vas drži taman onako kako treba, da znate čiji ste.."
Dj.B. ♥ ♥ ♥

♥ Ljubav je jedina stvar na svetu koja se umnožava samo onda kada se deli ! ♥








32
poruka na forumu
173 995



post # 5 | 2013-01-10 , 5:58 AM

Ja volim tetke zvizdi hehe








2602
poruka na forumu
1597 7677



post # 6 | 2013-01-10 , 9:02 AM

ja nemam tetku :( samo strica i ujaka

moja djeca imaju tetku i ljubav je neizmjerna :)

ako Bog da i ja cu da budem tetka,za sad sam strina samo :D


НИЈЕ ВАЖНО КАКВА СИЛА НАС НАПАДА,НЕГО КОЛИКУ СВЕТИЊУ БРАНИМО!!!





  Pegaz



1294
poruka na forumu
1315 7661



post # 7 | 2013-01-10 , 5:53 PM

Ja imam 4 komada... dvije mi puno znace dok sa druge dvije imam neki malo udaljeniji odnos..mozda zato sto nisu tu,zive u drugim drzavama :)







  Impi



2339
poruka na forumu
2336 14126



post # 8 | 2013-01-16 , 11:09 AM



Fajlovi: 0751767.jpg (19.5 Kb)








262
poruka na forumu
12 70



post # 9 | 2013-01-20 , 3:50 AM

ja nemam nista posebno da kazem za moju tetku ali mogu da kazem da sam ja za malo postala tetka xD :D :D :D


"You once told me that calling me satan was an isult to satan"
-Damon Salvatore








118
poruka na forumu
280 2811



post # 10 | 2013-01-20 , 4:22 AM

Pre 4 god mi je poginula tetka ,u saobracajnoj nesreci...Imala je 24 god.U to vreme sam kao i svaka kliknka u pubertetu glupirala se i pravila svakakve gluposti,na sta je samo ona mogla da me razume.Da sad mogu da vratim vreme i da joj se zahvalim na svemu sto je ucinila za mene...Bila mi je kao starija sestra i davala savete koje i dan danas pamtim.Mislim da me ni rodjena majka nije tako razumela.Jako mi je tesko sto nisam koristila vreme da cesce budem sa njom.Bol koji sam dozivela mislim da ne bih mogla da poredim ni sa cim sto sam do sada osetila.Imala je dve cerkice.Starija je imala 2 i po god kad joj je poginula mama,a mladja..samo 4 meseca...Imam jos jednu tetku ,volim je najvise na svetu,kao sto svaki dan pomislim na nju,isto tako pomislim i na moju tetku koju vise nema.Jedino sto mi preostaje je da mojoj mami i tetki popunim nedostatak koji osecaju od kad im je poginula sestra i da njenim curicama budem tetka kakva je ona nekad bila meni..Zato volite svoje tetke jer one su najbolja bica na svetu.


“And I urge you to please notice when you are happy, and exclaim or murmur or think at some point, 'If this isn't nice, I don't know what is.”








314
poruka na forumu
456 4349



post # 11 | 2013-01-20 , 5:00 AM

Eh... ja sam tetka od svoje 9 godine! Sa sestrinom djecom sam skoro i odrasla, svaki dan ih gledam i dala bih zivort za njih! Bratanic mi je u drugom gradu, ali smo jako vezani isto! :) Nekako, sa godinama dolazi taj majcinski instikt i privrzenost djeci...tako i ja imam neki poseban odnos sa sestricem od 2 godine, koji je dosao posle duze pauze, valjda sto sto sam starija, nzm! On mi je posebna prica... :D

A sto se tice mojih tetaka, imam 5, ok su mi svaka, i volim ih puno sve! xd :D :D :D










10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 12 | 2013-01-20 , 9:49 PM

Da su vazne u odgoju pa nebi bas rekla jer moje tetke nisu bile blizu
Danas imam jako dobar odnos s moje 3 tetke sa 4-tvrtom i ne bas jer je stara zena
Ove mladje mnogo su mi drage i cesto se cujemo i vidimo
eto to je to. :D










3907
poruka na forumu
677 4248



post # 13 | 2013-02-05 , 6:20 PM

Imam dve tetke koje su mi obelezile detinjstvo i odrastanje.
Sa jednom ne govorim~dosla sam joj u posetu,da me zagrli,utesi,smiri jer ne idem na dalje skolovanje a ona me je izbacila iz stana da ne kvarim njenu decu kao propalitet jer nemam fakultet zavrsen a necu ga ni imati.
Od tada ne govorim sa njom i ne prelazim joj prag~kada umre hocu i to samo da bi pazila na majku,nju ce to ubiti u pojam a mene bas briga.
Ako mi se izvini ikada za zivota mozda prihvatim.
Druga,ja dosla da je vidim dok je ziva,rekla je da smo mi hijene oko njenog brata i to jer je tada samo on radio,da ga iskoriscavamo i govorila je sve najgore o nama,o mojoj majci i sve to potpuno netacno,videla sam kakva je,jezivo me je povredila~sa njom ni fonom ne pricam da ne kidam svoje zivce.
Mislim da cu joj otici na sahranu kada premine ako budem mogla.
Ja nisam tetka a ako budem prva hocu da vidim male bratance i bratanice (u najavi je jednog dana cetvoro :) ) :) i necu ponavljati greske mojih tetki da volim svoju sliku o njima vec cu voleti njih takve kakvi su.


"Ee pa pomoli se Bogu .. da ti da mir.. i da ti pokaze pravi put.. kreni dalje u zivotu s glavom gore .. i bit ce sve oke ! nemoj imati crne misli ne krvi sebe za nista.. ja verujem u tebe !"








1354
poruka na forumu
453 256



post # 14 | 2013-02-05 , 6:30 PM

Jesam i ponosna sam na svog bratanca, a svoju tetku obozavam :)


Nije ova prica zivot moj
niko me ja nisam srecan broj
sto puta sam pao, sve od sebe dao
ali jos u ljubav verujem, verujem :juhu:


Forum » Opste diskusije » Psihologija, drustvo i religija » Tetka...
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]