• Page 1 of 1
  • 1
Forum » Opste diskusije » Psihologija, drustvo i religija » Nasa percepcija o nekoj osobi na temelju njenog naglaska
Nasa percepcija o nekoj osobi na temelju njenog naglaska






10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 1 | 2013-02-28 , 7:25 PM

Kako smo vecinom staticni tj zivimo vecinu vremena okruzeni ljudima koji govore poput nas tj imaju nas naglasak stvaramo polako predrasude prema drugima .
Sto je osoba iz udaljenijega kraja i naglasak ili dijalekt su joj drugaciji to nam on vise zazvoni u usima .

Da li i koliko procjenjujete tj dajete karakteristike ljudima na temelju dijalekta ?
Bilo da je to govor seljaka ili cisto knjizevni,ili govor stranog jezika sa nekim posebnim akcentom.










314
poruka na forumu
15 192



post # 2 | 2013-03-01 , 5:55 PM

Vidiš, ja se s tobom nikako ne bih složila :)

Meni lično,a znam i dosta drugih ljudi koji dijele sa mnom mišljenje, odgovara kad čujem da neko priča sa drugačijim akcentom od onog koji ja SVAKODNEVNO slušam.










345
poruka na forumu
17 143



post # 3 | 2013-03-01 , 7:10 PM

aaa meni je to bas simpaticno zbog tog naglaska sam se i zaljubio u jednu djevojku jer mi je to totalno bilo simpaticno stid ruza


Ali nekako mi kroz glavu prolaze neka obećanja koja su mi ljudi davali. Ona koja nisu ispunjena i vjerovtno neće biti nikada. I pitam se da li sam ja nekada dao obećanje na koje sam zaboravio i nisam ga ispunio? Da li će to obećanje zaboljeti tog nekoga kada ga se prisjeti...








10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 4 | 2013-03-02 , 9:53 AM

Quote (MangaS)
aaa meni je to bas simpaticno

I meni i to mnogo
Nikad ne delim ljude po naglasku nikad ne ocenjujem nekoga po istom.
Upravo oko mene gde zivim svi imaju drugi naglasak od mene kad je nas jezik u pitanju ali ih volim simpaticni
su mi mnogo.
Smatram onaj ko ocenjuje po tome nije svestan sta radi.










235
poruka na forumu
101 568



post # 5 | 2013-03-03 , 0:36 AM

Iskreno ,meni ne znači ništa . Živeo sam u staroj Jugi ,dovoljno dugo da osetim svaki dijalekt i nijedan mi nije neprijatan. Malo mi madjarski jezik deluje kao da se svađaju dok pričaju ali mi je ok...
Najsimpatičnij su mi lale iz Vojvodine koji rastežu dok pričaju .
A obožavam kako pričaju dalmatinke i bosanke . Što ? E to vam neću otkriti . Hehehehe :D








1641
poruka na forumu
171 425



post # 6 | 2013-03-03 , 8:54 PM

Prosao sam celu bivsu Jugu uzduz i popreko i nikad mi niko nije smetao .

Quote (badule)
Najsimpatičnij su mi lale iz Vojvodine koji rastežu dok pričaju . A obožavam kako pričaju dalmatinke


Delim misljenje :)








2137
poruka na forumu
904 4467



post # 7 | 2013-03-14 , 0:13 AM

Ja sam sosa :D hihihihi

Ma ja volim cuti kad neko ima drugaciji naglasak, cak ga volim i oponasati, naravno, ne nista zlonamerno.
Recimo da mi se desilo da razgovaram sa jednom osobom koja je sa juga Srbije, nismo se uopste razumeli.
Ni on mene niti ja njega, jer smo imali drugaciji dijalekt. Kao da govorimo dva razlicita jezika, al dobro, i to je valjda normalna pojava.


♥ ♥ ♥Pravog muškarca, s' kojim ćete trajati, nećete prepoznati po izgledu, po diplomi, po inteligenciji. Onog pravog prepoznaćete po načinu kako vas drži za ruku, kako vas ljubi, kako vas grli - ni prečvrsto da ostanete bez daha, a ni prelabavo da nestanete bez traga. Pravi vas drži taman onako kako treba, da znate čiji ste.."
Dj.B. ♥ ♥ ♥

♥ Ljubav je jedina stvar na svetu koja se umnožava samo onda kada se deli ! ♥








3907
poruka na forumu
677 4248



post # 8 | 2013-03-14 , 11:41 AM

Po akcentu po nekada moze da se pogodi ko je odakle i to je sve.
Morena :D tesko se Vojvodjani i krajnji Juznjaci (Leskovac,Vranje) razumeju jer jedni pricaju polako i rastezu a drugi brzo i imaju svoje izraze-zato se ne razumete.


"Ee pa pomoli se Bogu .. da ti da mir.. i da ti pokaze pravi put.. kreni dalje u zivotu s glavom gore .. i bit ce sve oke ! nemoj imati crne misli ne krvi sebe za nista.. ja verujem u tebe !"








5153
poruka na forumu
3629 10080



post # 9 | 2014-06-03 , 9:41 PM

Quote Iustitia1989 ()
dgovara kad čujem da neko priča sa drugačijim akcentom od onog koji ja SVAKODNEVNO slušam.

gj

Quote MangaS ()
aaa meni je to bas simpaticno

pre pre simpaticno kad cujes nekog da drugacije prica... ja kad pricam sa svojom Zvijzdom ja uzivam ona ima tako ljep naglasak :D :*


Jesi ti normalna?
-Kako za koga…








2602
poruka na forumu
1597 7677



post # 10 | 2014-06-03 , 10:45 PM

Boze pa svi pricamod rugacije cak i komsija ima neke izraze i akcenat na nekom drugom slogu nego ja....

pa uzmite prezimena u istom gradu zive a jedni se prezivaju Savic,drugi Saaavic :D

Obozavam da slusam kako pricaju drugi i mnogo brzo pocnem i ja tako da pricam,ne sto zelim nego eto valjda udje u usi ehehehehehe


НИЈЕ ВАЖНО КАКВА СИЛА НАС НАПАДА,НЕГО КОЛИКУ СВЕТИЊУ БРАНИМО!!!





  Dea92



1186
poruka na forumu
856 5488



post # 11 | 2014-06-04 , 6:18 AM

Ne delim nikad ljude po tom principu :D

Zivim u sredini gde svako govori drugacije pa mi je to sasvim ok hehe Uvek naucim neki novi izraz :)

Quote LaMistress ()
pa uzmite prezimena u istom gradu zive a jedni se prezivaju Savic,drugi Saaavic :D


Ovako ti je i kod mene :D ja Djukic a ovi drugi Djuuuuukic hehe


I dusa i telo sve je CRNO BELO, za ostalo nek nas ČUVA BOG ♥

Zagrli i poljubi me sada,
ostani bar noćas sa mnom do kraja,
gromovi nek lome nebo mog grada,
nek padaju letnje kiše po nama.... ♥♥♥♥♥

N♥♥♥








2795
poruka na forumu
3036 6562



post # 12 | 2014-06-16 , 6:53 PM

ne gledam naglasak da i nije mi to vazno jer kako rece Dea92, i kod mene se prica drugacije od mesta do mesta ...... cak mi dodje zanimljivo da cujem kako se prica u drugim krajevima zemlje i balkana :D


FORTIS FORTUNA ADIUVAT


Forum » Opste diskusije » Psihologija, drustvo i religija » Nasa percepcija o nekoj osobi na temelju njenog naglaska
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]