• Page 1 of 1
  • 1
Forum » Opste diskusije » Psihologija, drustvo i religija » Kad je vreme da se osamostalimo
Kad je vreme da se osamostalimo






10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 1 | 2013-09-14 , 6:08 PM

Nije toliko problem gjde i skim se zivi nego u tome da li je neko sa 25 godina nezavisan ili ne.

Niti valja kako se kod nas zivi niti kako je u Europi. To su dva ekstrema.
I ovdje (u Austri) je sve teze za mlade da nadju posao koji im omogucava da se odvoje a to je tamo kod vas uvijek bilo moguce samo za malobrojne. Lijepo je kad djeca pokazu neku inicijativu, bolje ih je u tome podrzati nego ih drzati uz sebe kao da su maloljetni.

Sta vi mislite o onima koji su vec 25-30 i preko g a jos uvek zive kod roditelja?
Ima i oni sto ne zele otici jer im je jeftinije kod mame i tate.










308
poruka na forumu
349 1445



post # 2 | 2013-09-28 , 11:48 PM

Pa dobro je ako se osamostalis cim mozes. Mada je uvek bilo bolje to uraditi u ranijim 20 ali su privredne situacije koje to ne omugucavaju..
Zato se moras prilagoditi situaciji.


Previse znam zato previse patim
Video sam svasta pa sa prestao da cudim se








592
poruka na forumu
208 1412



post # 3 | 2013-09-29 , 1:46 PM

Pa posle punoletstva ako ima mogućnosti, po meni ako počnu studije neke dete tu posle osta 5 i naviše godina. Kad ga završe posle i kasno naviknu se da ih stipendiraju roditelji, peru maze i paze te neretko ostanu doživotno uz njih. Čak i kad se osele kasnije zovu ih da čuvaju decu za neku pomoć stalno. Vako kad moraš zaraditi i platit studije hranu, održavat se u životu pre sazreliš i paziš da ono što si platio i mukom zaradio ne propadne. Gledo sam gomilu studenata kojima roditelji plaćaju studije i nerade ništa jer ovi misle da treba svo vreme posvetiti učenju, al nažalost kontra se dešava često nedovrše školu il zabatale uz razne izgovore. Drastična je razlika kad nešto moraš sam zaraditi odraditi i platiti iz svog džepa neg to dobijati od roditelja :D








2515
poruka na forumu
2013 17837



post # 4 | 2014-01-05 , 4:25 PM

Quote Dusomoja ()
Sta vi mislite o onima koji su vec 25-30 i preko g a jos uvek zive kod roditelja?
Ima i oni sto ne zele otici jer im je jeftinije kod mame i tate.


Situacija je takva kakva jeste . Moja majka ima 44 godine a jos zivi sa svojim roditeljima kao i nas 4oro dece , koji smo jos uvek sa njom.. Jednostavno posla nema ... ustvari da ne preterujemo , uvek se moze naci posao cistacice ili tako nesto za neke male pare.. ali kad se saberes i oduzmes ,ta plata nije nikom dovoljna za normalan zivot i osamostaljenje..

Moja braca i ja cemo raditi i gledati da se osamostalimo , ali tesko je danas :) Cak i da smo veliki borci i sve , tesko je naci nesto sto je neophodno svima i sto uspeva da se odrzi a da ne propadne...

Ljudi nemaju para.. E sad je do njih samih dal ce sedeti kuci i kukati i ne raditi nista povodom toga , ili se boriti kako znaju i umeju .. Licno smatram da je svaki trud nagradjen pre ili kasnije ^^


"If you have a problem with me, call me. If you don't have my number, then that means you don't know me well enough to have a problem." ✌️


Forum » Opste diskusije » Psihologija, drustvo i religija » Kad je vreme da se osamostalimo
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]