• Page 1 of 1
  • 1
Forum » Opste diskusije » Psihologija, drustvo i religija » Anksioniznost (Panični napadi)
Anksioniznost






314
poruka na forumu
15 192



post # 1 | 2013-10-25 , 5:01 PM

"Panični napad je kratkotrajno razdoblje u kome se s iznenadnim početkom javlja intenzivan strah ili užas, često praćeni osjećajem nadolazeće propasti. Tijekom ovih napada prisutni su osjećaj lupanja srca ili ubrzan puls, znojenje, drhtavica ili tresavica, osjećaj nedostatka zraka, osjećaj gušenja, bol ili nelagoda u prsima, mučnina ili želučane tegobe, osjećaj vrtoglavice, ošamućenost ili nesvjestica, osjećaj nestvarnosti ili odvojenosti od sebe samog, strah od gubitka kontrole ili od ludila, strah od bolesti, intenzivan strah od smrti, mravci i trnci u tijelu, navale vrućine ili hladnoće. Ne moraju se javiti svi navedeni simptomi. Jakost i trajanje simptoma također se razlikuje od bolesnika do bolesnika. Panični napad može trajati od nekoliko minuta do iznimno jednog sata ili čak dulje. Napad mogu isprovocirati tvari koje pobuđuju središnji živčani sustav, a najčešći ekscitator je kofein iz crne kave i „cola” pića."

Da li je ko od Vas imao napad panike? Danas je to sve češće kod omladine i starijih ljudi, napadima su više sklone žene od muškaraca. Imala sam problem nekad s tim nakon što sam preživjela jedan stres u životu koji mi je poremetio kompletan život, ali danas hvala Bogu urijetko kad imam problem s tim jer praktijujem tehnike disanja kad god osjetim nelagodu.




Forum » Opste diskusije » Psihologija, drustvo i religija » Anksioniznost (Panični napadi)
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]