• Page 1 of 1
  • 1
Forum » Opste diskusije » Psihologija, drustvo i religija » Anonimna ispovijest koja je udružila Srbe i Hrvate
Anonimna ispovijest koja je udružila Srbe i Hrvate






10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 1 | 2014-01-14 , 7:20 PM

Na portalu ispovesti.com, čiji su svi korisnici anonimni, pojavila se ovih dana priča (ispovijest) jedne djevojke iz Hrvatske koja je pobudila mnoga lijepa osjećanja.


Tema njene ispovijesti je škakljiva i aktuelna u svakom vremenu i na svakom prostoru jer govori o (uzvraćenoj) ljubavi dvoje ljudi različitih nacionalnosti.

U takvim situacijama, obično se roditelji javljaju kao prepreka, bar na jednoj strani, ali, srećom ova priča ima srećan kraj.

Djevojka se zaljubila u, kako sama kaže, momka "preko Dunava". Ne treba puno da se shvati da je riječ o mladiću iz Srbije. Nažalost poznato je da Srbi i Hrvati u prošlosti baš i nisu bili u ljubavi, čak šta više došlo je i do rata. A, baš u tom ratu, otac djevojke koja je imala potrebu da sa svima podijeli svoju priču, bio je domobran, ostao invalid, a izgubio je i brata.

Anonimna djevojka priča o tome kako je morala ocu i ostalim članovima svoje porodice, da saopšti u koga se zaljubila, plašeći se, sve vrijeme, njihovih reakcija.

- Dan kada sam mu rekla za svog dečka nije ništa rekao. Niti dan poslije, niti nedjelju, mjesec - napisala je bojažljivo ova djevojka na portalu koji “prihvata” svakojake ljudske priče.

Poslije nekog vremena iz Beograda je njoj i njenoj porodici uslijedio poziv da dođu u Srbiju, što su na njenu neizmjernu radost svi prihvatili. Sreću koju je zbog toga osjećala, djevojka je želela da podijeli sa ostatkom “svijeta”, a njena priča probudila je emocije i empatiju u svima uz podsećanje da smo “svi ljudi i da je najbitniji karakter a ne nacionalna pripadnost”.

Ova priča mnogima je natjerala suze na oči, pobudila sjećanja na neke “bivše” živote i ljubavi. Nagnala ljude iz mješovitih brakova da progovore o svom i iskustvu svojih roditelja...

A što je najbitnije, čak i oni koji su iz krvavog sukoba izašli kao oštećeni (nebitno na čijoj su se strani borili), komentarima na ovaj tekst pokazali su spremnost za oproštaj.


Zelim cuti vase misljenje i molim vas ajde jednom da pricamo normalno da ovakve teme ne eskaliraju :)
Bez psovki vredjanja i pretnji!

Da li je sve opet isto da li treba postupiti kao ovi sto su ili mrziti se
sta god da je bilo ne vratilo se bolje da se volimo nego mrzimo.










712
poruka na forumu
219 844



post # 2 | 2014-01-14 , 7:31 PM

naravno ako se ljudi vole nije bitno koje je nacionalne pripadnosti svaka cast djevojki razmislja srcem a ne glavom....proslost
treba ostaviti iza sebe nece biti lako zaboraviti al treba ici napred zbog nas a najvishe zbog nase djece i buducih generacija.
objasnio B)


Kada idem tvojim putem meni stvarno nije jasno sta oduzima mi snagu kad te zelim zvati
glasno tvoji koraci mi imaju tragove jasne ja sam posesivna zver iz samo meni znane basne nisam
tvoja sena ni andjeo cuvar ni deo tvojih misli niti deo toga bar uvek se krio,pored tebe bio
znala da postojim nisi dok sam na te mislio okreni se,vidi oko sebe dok ja cu znaj biti znaj iza tebe...








10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 3 | 2014-01-14 , 7:42 PM

Evo recicu par reci na temu mada verujem mnogi to nebi podrzali ni temu ni pozitivne odgovore
Na to mogu samo reci steta.

ono sto je bilo ne pozelim da se ikad vrati ljudima koji su ziveli nekad u istoj drzavi
Kad sam videla pricu iznad bio mi je topal osmeh na licu iz razloga sto je to sitnica koja
bi ljubav mogla pregaziti a velike budale oni koji dopuste.

smjesni, ;) Upravo tako










308
poruka na forumu
349 1445



post # 4 | 2014-01-14 , 7:45 PM

za mene nista novo, znam za neke takve primere. neke price su se dobro završile a neke slabo :p. sve zavisi od ljudi ;).
znam za jedan takav slucaj za vreme rata, kada zena hrvatica bila udata za muza srbina i su se preselili iz slovenije u beograd
i ona otisla za njim i ako ju je rodbina zvala da to ne radi i da ga ostavi. Njega nikad nisu primili medju sebe. a danas ga "kao" gotive mada to nije to. a ona i ako je imala mogucnosti da ode u austriju gde ima sestru ipak odlucila za srbiju.
to sve zavisi od toga kako ko razmislja o tome. mada u svi tim nacija koji su doziveli rat uvek ima neko ko to prihvaca i oni koji ne.


Previse znam zato previse patim
Video sam svasta pa sa prestao da cudim se








10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 5 | 2014-01-14 , 7:54 PM

dragantorbica, Nebi se slozila sa pesmom mada je lepa

Kaze jedno srce mora biti ranjeno hmmmm ko to kaze da mora ?










2795
poruka na forumu
3036 6562



post # 6 | 2014-01-14 , 8:00 PM

Lepa prica pokazuje da ljubav ne zna i ne treba da zna za granice,svi su ljudi isti ma gde da odes 90 posto ljudi je ok i sasvim normalno ali steta je sto se uvek pise samo o onih 5 ili 10 posto koji prave gluposti kao da je to stav svih.

Nadam se da ce stvari ici samo na bolje ovde na balkanu dosta nam je bilo svega drugog :D


FORTIS FORTUNA ADIUVAT








3907
poruka na forumu
677 4248



post # 7 | 2014-01-14 , 8:03 PM

Kazu da ta mrznja postoji od uvek.Logicno da je zato i ispovest anonimna.

Za neke rane nema leka jer su previse duboke i prejako bole.


Poruku je menjao/la Korisnica - Utorak, 2014-01-14, 8:20 PM


"Ee pa pomoli se Bogu .. da ti da mir.. i da ti pokaze pravi put.. kreni dalje u zivotu s glavom gore .. i bit ce sve oke ! nemoj imati crne misli ne krvi sebe za nista.. ja verujem u tebe !"








308
poruka na forumu
349 1445



post # 8 | 2014-01-14 , 8:06 PM

Quote Dusomoja ()
Kaze jedno srce mora biti ranjeno hmmmm ko to kaze da mora ?


pa neznam, da pitamo tog oca od devojke u prici kojoj si ispričala ;)


Previse znam zato previse patim
Video sam svasta pa sa prestao da cudim se








10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 9 | 2014-01-14 , 8:11 PM

Evo od nekog Anonimnog :)

Quote
_______________________________________________________________________________________________________
to je sve gledano na tebe zato sto si i ti druga vera i vise pripadas hrvatima nego bosancima ili srbima kako bi to rekao.
da si hrvatica mozda na pocetku dop bi bilo malo dileme ali sa tvoim karakterom bi sve promenula i zanemario bi i
odakle si i sta si i sigurn nebi coveku ledja okrenuo.
ako neko nekome odgovara tu nema prepreka nikakvih i nema nacionalnih deljenja,ako je ljubav tu preovladala
onda samo treba pratiti svoje srce,a za roditelje oni nemaju pravo da se bune jel oni su svoje izbirali a
sada je vreme da mi biramo sami,jer mi ce mo ziveti taj zivot a ne oni. to bi bio odgovor na onu temu.
_______________________________________________________________________________________________________

Verovali ili ne mene se te reci fascinirale iz razloga sto znam ko je pisao i sta proziveo i drago mi je da sam dugogodisnjim druzenje sa pojedinim osobama uspela preneti nesto pozitivno na druge.
Da je onako kako vega kaze da ce stvari samo ici na bolje.

Sto ova pesma?
Iz razloga sto nas u njoj ima sve vere i sto danas kad odem opet raspevana i sto narod opet svi skupa .
Pozelim da je tako svugde u ex drzavi i da je tako kako devojka gore odlucila.
Narde volim vas verujte mi nebitno koje ste vere :*










2137
poruka na forumu
904 4467



post # 10 | 2014-01-14 , 11:03 PM

Quote Dusomoja ()
Da li je sve opet isto da li treba postupiti kao ovi sto su ili mrziti se
sta god da je bilo ne vratilo se bolje da se volimo nego mrzimo.


Mislim da stvari nikad nece i ne mogu biti potpuno iste.
Ljudi razmisljaju onako kako su odgojeni. Mislim na omladinu.
Mene roditelji nikada nisu ucili da mrzim. Tako da nikada nisam pravila tu razliku. Za mene si ili covek ili nisi. Nema trece.
Ljubav je uvek moguca i ne bira ni vreme, ni mesto, ni veru, ni naciju, a kakvo je vreme doslo ni pol :D

Drago mi je cuti da se roditelji ne mesaju u izbor svoje dece.
Ne treba braniti.
Svojoj deci roditelji treba da budu podrska uvek. I ovo je cist primer prave podrske bez obzira na sve sto se desavalo u proslosti.
Jeste da se tesko zaboravlja, ali treba zivetu u sadasnjosti, za buducnost i ne buditi duhove proslosti.

Zivela ljubav :)


♥ ♥ ♥Pravog muškarca, s' kojim ćete trajati, nećete prepoznati po izgledu, po diplomi, po inteligenciji. Onog pravog prepoznaćete po načinu kako vas drži za ruku, kako vas ljubi, kako vas grli - ni prečvrsto da ostanete bez daha, a ni prelabavo da nestanete bez traga. Pravi vas drži taman onako kako treba, da znate čiji ste.."
Dj.B. ♥ ♥ ♥

♥ Ljubav je jedina stvar na svetu koja se umnožava samo onda kada se deli ! ♥





  Muhy

Federacija Bosne i Hercegovine, USK
485
poruka na forumu
410 2331



post # 11 | 2014-01-14 , 11:38 PM

Ja sam uvek za jednakost svih naroda, bez obzira na etničku ili versku pripadnost, prijatelj je prijatelj uvek ...
Ova devojka je primer svima ruza


Poruku je menjao/la Muhy - Utorak, 2014-01-14, 11:52 PM


.....


Forum » Opste diskusije » Psihologija, drustvo i religija » Anonimna ispovijest koja je udružila Srbe i Hrvate
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]