• Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Forum » Opste diskusije » Psihologija, drustvo i religija » Ateizam (Sta mislite o tome?)
Ateizam



  Leksi



2448
poruka na forumu
230 453



post # 1 | 2012-01-14 , 6:27 PM

Ja sam ateista. Ne verujem u tu propagandu, da postoji Bog, jer da nije postojala Biblija ne bi ni znali za rec Bog.
U prevodu, mogla sam sesti i ja sada, i poceti pisati nesto slicno izmisliti rec, koja bi hiljadama godina kasnije ljudi postovali kao nesto u sta treba verovati.
Znaci, ziva propaganda, kojom su narodu zamazane oci.

Znam da ce biti oprecnih razmisljanja, ali ja postujem svakoga ko veuje, ali ja licno neka hvala. Jer sve je to covecijih ruku delo.


Poruku je menjao/la Leksi - Subota, 2012-01-14, 6:30 PM


Ja ne patim od ludila, ja uzivam u njemu!








64
poruka na forumu
5 10



post # 2 | 2012-01-14 , 10:55 PM

ja sam ateista isto ali neverujem u boga kao ljucko bice a da neka sila postoji postoji to je cinjenica, Leksi, sto si navela da je biblija knjiga koja napisana ja mislim tek oko9 ili 8 veka takao da je vrsta propagande koja je zabluda ali sta se desilo pre biblije 900 ili 800 godina nepostoji nijedan pisani trag o postojanjuBoga u obliku ljuckog bica,Da se razumemeo ja svaciju veru postujem i slave ali ja neslavim nista i to me neiteresuje :D :D

Mozda ce imati onih koji ce reci da nisam upravu ali ja bih voleo da mi neko da bar neki dokaz da je Isus ili bog u obliku ljuckog bica itad nevezano koji dokaz :D :D,Sila postoji jer kako je nastao covek , zivotinje svemir,e tu energiju ja nazivam bogom koja je stvorila sve to :D :D


Poruku je menjao/la srdjan85 - Subota, 2012-01-14, 10:58 PM


pozdrav svima








235
poruka na forumu
101 568



post # 3 | 2012-01-20 , 7:01 AM

Quote (Leksi)
jer da nije postojala Biblija ne bi ni znali za rec Bog.


Rec BOG je stara u tom ili slicnom smislu upravo onoliko koliko i ljudski rod.....
Bogova je bilo i bice dokle god postoji ljudi na ovom svetu.
Gledanje BOGA kroz prizmu hriscanstva samo,moglo bi dovesti ljude u kobnu zabludu. Da li to znaci da neke religije i njihovi Bogovi moraju biti izbrisani iz istorije?
Koliko je stara egipatska,kineska,grcka,starorimska religioznost i njihovi BOGOVI?
Sustinski Bog je jedan,a to je upravo ona energija koja osvezava i ozivljava nasa tela,dusu i um. Religije su razlicite.
Svako ima pravo da veruje ili da ne veruje,ali da li osoba koja nije u stanju da dozivi orgazam moze ustvrditi da sex zaista postoji? Da li mozemo da tvrdimo da nesto ne postoji samo zato sto mi nismo videli ili osetili? Isto je tako i sa Bogom.
Ako nikada u sebi niste doziveli nista sto bi Vas uputilo na to da postoji nesto vise,nesto iznad COVEKA ,kao takvog,onda to vise govori o Vama nego o Bogu kao takvom.
Ipak,moj stav je da je sve oko nas Bozanska kreacija i da smo samim tim i mi ljudska bica kreirana od Bogova i da je Bog ili Bogovi u nama.
Pre ili kasnije ljudi se uvere u sile odredjene energije koje nas okruzuje. Onaj ko je doziveo nesto cudesno u svom zivotu uveren je u te vise instance.
Ali... To je ipak samo MOJ stav.








335
poruka na forumu
29 72



post # 4 | 2012-03-22 , 11:36 PM

Religija je za mene isto sto i mitologija i istu postujem kao deo istorije i nista vise.

Price o bestelesnom zacecu, one Bozije zapovesti od kojih je svaki "vernik" prekrsio bar 3 i slicno... Sucks! >(

Religija je u proslosti imala svrhu da kontrolise siroke mase, sto je i sada prisutno koliko mogu videti. Danas je primat u toj kontroli masa preuzela politika, a religija je vladar iz senke, a politicari se kriju iza iste i eto nama haosa!

Crkva je institucija koja "prodaje" svoj produkt onima koji slabije koriste svoje intelektualne sposobnosti ili pak ne zele da ih koriste, jer "Nije slep onaj sto ne vidi, vec onaj koji ne zeli da vidi."

Setimo se samo krstaskih ratova, inkvizicija, nametanja misljenja, mracnog doba nauke, lisavanje zivota mnogih ingenioznih umova - sve je to "zakuvala" crkva koja propagira neko blazenstvo, jednakost, dobrotu i sl. a ja ne vidim ni truncicu svega toga u prethodno navedenim segmentima proslosti civilizacije.

I s' ponosom izajavljujem da sam ateista, jeretik ili kako se vec kome vise dopada. :)

A, sad mogu da cekam raspece! :D


I may be bad, but I'm perfectly good at it! :)
P.S. Ja sam samo mali zbir onoga sto mi se pre dogodilo.





  Leksi



2448
poruka na forumu
230 453



post # 5 | 2012-03-25 , 9:26 PM

Quote (Bobby88)
A, sad mogu da cekam raspece!

Kao i ja :) hahaha


Ja ne patim od ludila, ja uzivam u njemu!





  Sla



4
poruka na forumu
0 0



post # 6 | 2012-03-25 , 10:16 PM

ja sam ateista zato sko da stvarno postoji ,,bog" svi bi smo mi bili lepi bogati i pametni ali jbg nije nam se dalo :(








305
poruka na forumu
403 1340



post # 7 | 2012-04-03 , 8:41 AM

Onaj koji ne veruje u nista sa sigurnoscu mogu da kazem da je ogranicen :)


Uvek u zivotu postoji neko ko je malo losiji od tebe a uveren da je malo bolji i tada nastaju sve nevolje ! ! !








437
poruka na forumu
65 203



post # 8 | 2012-04-03 , 11:08 AM

Ja verujem u boga kako bi nastato cijeli svet kad gledas da si nastala od svoje majke ona od svoje i tako nema kraja ja verujem u ''BOGA'' :)








161
poruka na forumu
269 674



post # 9 | 2012-04-16 , 4:06 PM

andela, isto misljenje imam :)










76
poruka na forumu
20 66



post # 10 | 2012-05-30 , 12:09 PM

Quote (Sla)
ja sam ateista zato sko da stvarno postoji ,,bog" svi bi smo mi bili lepi bogati i pametni ali jbg nije nam se dalo


Морам да кажем да је овој проблем постављен још пре око 25 векова. То је оно докле сам ја успео да стигнем идући уназад са истраживањима. Одговори су дати само их треба тражити.

Added (2012-05-30, 11:09 AM)
---------------------------------------------
Што се тиче атеизма.

У већи случајева лакше ми је причати са паганима и сатанистима него са атеистима.
Прво: Немам ништа против стварних атеиста. Свако има право да каже Богу и Божијем постојању не. То ме је Црква научила.
Друго: Проблем са атеистима што они нису атеисти у тој мери у којој су антитеисти. Довољно је да се погледа први мејл и да то буде јасно. Једна ствар је рећи да још нисам уверен да Бог постоји а друга је критиковати хришћанску "верзију" Бога.
Треће: Критиковати Бога Хришћана, није ништа ново и то се има право. Некоме је нелогичо нешто у тој вери. Али то није одлика атеисте него неког антихришћанина. Ако неко већ хоће да тражи проблематична места у хришћанству прво треба да зна против чега "ратује". Рећи да је "бог" изашао из Библије је смешно. Почетак старозавтне вере се отприлике ставља у 19-18 век пре Христа, а први записани фрагменти можда потичу тек из Мојсијевог времена, тј. око 13. века, док је Стари Завет формиран, више-мање тек у 6-5 веку пре Христа, а званично закључен тек 90. године по Христу, док је за Нови Завет било потребно још неколико векова, тако да теорија да је Бог "изашао" из Библије пада у воду на самом свом почетку.
Гледати цело хришћанство кроз призму крсташких ратова и инквизиције је опет неозбиљно. Православни хришћани су спаљивани од стране икнвизитора. Крсташи су спалили пола Свете Горе, опљачкали цркве и манастире по Цариграду и Солуну. Како неко после може да каже да је то исто?


Poruku je menjao/la пингвин - Sreda, 2012-05-30, 12:10 PM








2137
poruka na forumu
904 4467



post # 11 | 2012-05-30 , 2:07 PM

Quote (badule)
Sustinski Bog je jedan,a to je upravo ona energija koja osvezava i ozivljava nasa tela,dusu i um. Religije su razlicite.

Quote (badule)
pak,moj stav je da je sve oko nas Bozanska kreacija i da smo samim tim i mi ljudska bica kreirana od Bogova i da je Bog ili Bogovi u nama. Pre ili kasnije ljudi se uvere u sile odredjene energije koje nas okruzuje. Onaj ko je doziveo nesto cudesno u svom zivotu uveren je u te vise instance.

Slazem se potpuno.
Bog je tamo gde ga ljudi puste. Svuda oko nas, za one koji veruju.
Mnogi su se oporavili i ozdravili zahvaljujucu veri, samo sto vecina ljudi sad misli: "Evo i ja cu verovati, ici u crkvu, pa da proverim." Vera ide iz srca, nista ne moze na silu.
Nazalost za grehe ispastaju uvek neduzni ljudi, jer ne kazu za dzabe da se ljudima vraca preko onoga sto najvise boli.
Ja verujem u Boga, ko ne veruje, njegovo pravo.


♥ ♥ ♥Pravog muškarca, s' kojim ćete trajati, nećete prepoznati po izgledu, po diplomi, po inteligenciji. Onog pravog prepoznaćete po načinu kako vas drži za ruku, kako vas ljubi, kako vas grli - ni prečvrsto da ostanete bez daha, a ni prelabavo da nestanete bez traga. Pravi vas drži taman onako kako treba, da znate čiji ste.."
Dj.B. ♥ ♥ ♥

♥ Ljubav je jedina stvar na svetu koja se umnožava samo onda kada se deli ! ♥








287
poruka na forumu
36 149



post # 12 | 2012-05-30 , 10:20 PM

Ja sam atesita, ali sam i teista u onim trenutcima kada razmišljam o postojanju Boga, kada drugima iznosim svoje mišljenje..
Quote (Bobby88)
Religija je za mene isto sto i mitologija i istu postujem kao deo istorije i nista vise.

Price o bestelesnom zacecu, one Bozije zapovesti od kojih je svaki "vernik" prekrsio bar 3 i slicno... Sucks! >(

Religija je u proslosti imala svrhu da kontrolise siroke mase, sto je i sada prisutno koliko mogu videti. Danas je primat u toj kontroli masa preuzela politika, a religija je vladar iz senke, a politicari se kriju iza iste i eto nama haosa!

Crkva je institucija koja "prodaje" svoj produkt onima koji slabije koriste svoje intelektualne sposobnosti ili pak ne zele da ih koriste, jer "Nije slep onaj sto ne vidi, vec onaj koji ne zeli da vidi."

Setimo se samo krstaskih ratova, inkvizicija, nametanja misljenja, mracnog doba nauke, lisavanje zivota mnogih ingenioznih umova - sve je to "zakuvala" crkva koja propagira neko blazenstvo, jednakost, dobrotu i sl. a ja ne vidim ni truncicu svega toga u prethodno navedenim segmentima proslosti civilizacije.

I s' ponosom izajavljujem da sam ateista, jeretik ili kako se vec kome vise dopada. :)

A, sad mogu da cekam raspece! :D

Sve je rečeno...


Zadovoljstvo je gledati umjetnika dok radi ono što najbolje zna, ali je neprocjenjivo stvarati umjetnost vlastitim rukama !!!








1
poruka na forumu
0 0



post # 13 | 2012-05-30 , 10:54 PM

Leksi kaže:"Mogu ja,sada nešto da napišem..pa će to ljudi za hiljsde godina...!(ako sam dobro razumeo)U Svetom Pismu se govori o proročanstvima,koja su napisana hiljadama godina u nazad i koja se obistinjuju!!!BOG JE DAO SVAKOM ČOVEKU SLOBODNU VOLJU;PA AKO ŽELIŠ DA VERUJ I DA GA OLIŠ(BOGA),VOLI-AKO NEĆEŠ,NEMORAŠ!I nemojte mešati Istočnu-Pravoslavnu Crkvu(gde nije bilo:inkvizicije i ostalih budalaština)sa Zapadno-Rimskom crkvom cao








76
poruka na forumu
20 66



post # 14 | 2012-05-31 , 8:13 AM

Quote (1divljak1)
Sve je rečeno...


Ја имам питање: Шта је све речено?
Прво ово што је цитирано није одговор на веру у божанство него текст против хришћана! У џаинизму нема бестелесног зачећа!!!
У њега чак не верују све хришћанске заједнице! Имате гностике - неки од њих уопште не верују да је било било каквог зачећа, докете, који причају да је човечанки део Христа био само привид, и такође нема зачећа, затим евтихијанце, Син је само прошао "као кроз канал" кроз Марију - нема зачећа... има их још, а и ово је доста.
Што се тиче запоовести довољно је да се погледа у писма која су Новом Завету да се види једна врста ликовања јер закон Старог више не важи!!! О којим се онда заповестима прича!? Постоје хришћанске заједнице које у потпуности одбацују Стари Завет и сматрају га делом Злог бога!!!

Религија која контролише широке масе! Да ли бисте ми објаснили на који начин џаинизам контролише масе?

Црква контролише слабог интелекта? Зашто ли је Пупин био верник? Знао сам да је био глуп...

Опет се прича о крсташима! Да ли ће неко да укапира да је то рат једног дела хришћанства?

Једнакост, блаженство, доброта - нема их у цивилизацији у вези са хришћанством! Ако је ово тачно, онда ми објасните ко је одговоран за нестанак ропства у Источном римском царству (примери: Апостол Павле - писма, Јован Златоусти - беседе)? Ко се бавио бригом о сиромашнима (пример 7 архиђакона, апостоли - Дела апостолска, Николај Мирликијски житије, Василије Велики - писма)?


Poruku je menjao/la пингвин - Cetvrtak, 2012-05-31, 10:21 AM








75
poruka na forumu
18 183



post # 15 | 2013-05-04 , 5:50 PM

ma cak i ateisti kolko god govorili da ne vjeruju,vjeruju u nesto...
mozda to nije bog kakvim ga predstavlja biblija,ku'ran,holy piby,mojsijeve knjige (jevreji,5 knjiga)...
ja imam nesto skroz drukcije,kazem da sam rasta al zapravo nije ni da skroz vjerujem u Selasija (Haili Salassie,Lion of Judah,Jah Ras Tafari Mekonnen)...inace Jah je rjec za boga,Ras titula slicna vojvodi,Tafari Mekonen drugo ime Hejlija Salasija...

moje vjerovanje je vecinom vezano za zemlju,sunce i prirodu kao i za krv prolivenu za slobodu ;)
iz zemlje se radjamo,na njoj zivimo,od nje zivimo,njoj se vracamo...
sunce nam daje energiju,toplotu...za uzgajanje plodova zemlje od kojih zivimo... a za pririodu znate kolko kiseonika sume daju i kolko energije protice kroz prirodu,ZIVOTNE energije... gdje ide dusa kad se tjelo ugasi? otkud mi znamo da smo mrtvi? ili jednostavno kruzimo u prirodi kao i sva ostala materija :)

boje na rasta zastavi oznacavaju prirodu,sunce i krv...na nekima se nalazi i crna boja koja predstavlja crni kontinent...sa kojeg su crnci oteti al koji je i ujedno koljevka covjecanstva ;)




Forum » Opste diskusije » Psihologija, drustvo i religija » Ateizam (Sta mislite o tome?)
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]