• Page 1 of 1
  • 1
Forum » Opste diskusije » Psihologija, drustvo i religija » Model osobnosti
Model osobnosti



  Vita



555
poruka na forumu
76 586



post # 1 | 2018-08-29 , 4:14 PM

Kliknite na sljedeći link http://www.ipersonic.eu/hr/ i riješite test osobnosti te otkrijte jeste li: idealist kojem treba sklad, angažirani idealist, ambiciozni mislilac, inovativni mislilac, spontani idealist, opušteni tip, brižni realist, realist usmjeren na cilj, energični tip, individualac, osjećajan tip, dobronamjerni realist, pouzdani realist, neovisni mislilac, analitički mislilac ili zaneseni idealist?



Rekla sam ti lijepo, hvataj drugi let.
Ja sam samo magla, svoj svijet.
Ja sam noć bez snova, jezik ljubavi...
Malo svoja, ne zamjeri.








699
poruka na forumu
750 8679



post # 2 | 2018-08-29 , 7:47 PM

Spontani idealist
Spontani idealist kreativan je i živahan čovjek otvorenog duha. Duhovit je i njegova životna radost je zarazna. Njegov entuzijazam i prštava energija inspiriraju druge ljude i privlače ih k njemu. Uživa u društvu drugih i često ima gotovo neugodnu intuiciju za ono što ih motivira i za njihove potencijale. Spontani idealist stručnjak je za komunikaciju i jako je veseo i nadaren zabavljač. Zabava i raznolikost zajamčeni su svima u njegovom društvu. No u ophođenju s drugima ponekad je malo previše impulzivan i može ih povrijediti, bez da mu je to bila namjera, jer je po prirodi direktan i ponekad kritičan
Ovaj tip osobnosti pažljiv je i budan promatrač; njegovoj pažnji ne može izbjeći ništa što se zbiva oko njega. U ekstremnim slučajevima naginje preosjetljivosti i pretjeranoj budnosti. U dubini duše stalno je „na iglama“. Život je za njega uzbudljiva drama puna emocija. No s druge strane, ako se stvari ponavljaju ili ako se traži puno preciznog rada i brižljivosti, to mu brzo dosadi. Njegova kreativnost, bogata mašta i originalnost najbolje dolaze do izražaja u osmišljavanju novih projekata i ideja – preciznu razradu cijelog projekta ili ideje radije prepušta drugima. Sve u svemu, spontanom idealistu jako je stalo do njegove unutarnje i vanjske neovisnosti i teško mu pada podređena uloga. Stoga ima problema s hijerarhijama i autoritetima..
PA JESAM TAKVA :p








5153
poruka na forumu
3629 10080



post # 3 | 2018-08-29 , 8:32 PM

Opušteni tip
Opušteni tip prijateljski je nastrojen i pravi veseljak. Uživa u društvu drugih ljudi. Vješt, rječit, bogat duhom i šarmantan – kakav već je – često je u središtu pozornosti. S druge strane, ne voli biti sam. Budući da se jako veseli životu, u njegovom se društvu i drugi osjećaju ugodno. Dobar je poznavatelj ljudi. Opušteni tip nastoji maksimalno iskoristiti svaki trenutak – puno ljudi ovog tipa u stanju je pretvoriti cijeli život u veliki tulum. Ljudima iz njegove okoline nikada nije dosadno, jer mu jako dobro polazi za rukom povući ih za sobom i zaraziti dobrim raspoloženjem i optimizmom.
http://www.ipersonic.eu/hr/6.html ostat citajte na linku :D :p


Poruku je menjao/la LAstrumfi - Sreda, 2018-08-29, 8:33 PM


Jesi ti normalna?
-Kako za koga…








232
poruka na forumu
1329 2114



post # 4 | 2018-08-30 , 0:29 AM

Osjećajni tipOsjećajni tip čovjek je blage naravi, skroman i povučen. Dobro se snalazi u svakodnevnom životu i cijeni svoju privatnost. Zahvaljujući mirnoj i optimističnoj naravi, također je dobar i tražen slušač. Drugi ljudi osjećaju se ugodno u njegovom društvu. Sve u svemu, ovo je tip čovjeka kojeg svi vole i njegova je narav najviše prijateljska od svih tipova. Za njegovu je osobnost karakteristično da je tolerantan i cijeni druge. Jako je suosjećajan, velikodušan i uvijek spreman pomoći. Otvoren je za novo i nepoznato – to ga zanima. Međutim, ako netko povrijedi njegov unutarnji sustav vrijednosti ili smisao za pravednost, osjećajni tip može iznenada reagirati energično i boriti se za svoju stvar.

http://www.ipersonic.eu/hr/11.html

Its me :D :P


"A ja, ja sam sve ono sto nikad ne biste ni predpostavili.
I nisam, ama bas nista od onog sto bi se moglo reci o meni na prvi pogled"

Acta non Verba








829
poruka na forumu
588 3749



post # 5 | 2018-08-31 , 0:18 AM

Brižni realist omiljen je tip čovjeka pun energije. Pouzdan je, dobro organiziran i spreman pomoći. Važne su mu tradicionalne vrijednosti, pa
mu je tako vrlo važno zasnovati obitelj. Brižni realist ima izraženu
socijalnu crtu. Uvijek će rado saslušati brige i probleme drugih ljudi i
ne štedi truda ako netko od njega zatraži pomoć. Može suosjećajno i s
puno razumijevanja osjetiti što treba drugim ljudima. Brižni realist
uvijek je spreman cijeniti jake strane druge osobe i oprostiti joj njene
mane. Ovaj tip najdruštveniji je od svih tipova osobnosti. Društveni
kontakti vrlo su mu važni.

Brižni realist uglavnom je konzervativan. Ima čvrst sustav unutarnjih vrijednosti i pravila koja su
uglavnom tradicionalna. Najdraža mu je jasna, strukturirana okolina i
isto takvi radni zadaci; previše promjena i nemir nisu mu ugodni.
Njegove jake strane su brižnost i pouzdanost, a slabije su izražene
fleksibilnost i spontanost. Prema novim ljudima brižni realist otvara se
postupno. No ako netko traži osobu koja će pouzdano i točno obaviti
zadatak, brižni realist pravi je izbor.

Brižni realist najdruštveniji je od svih tipova osobnosti. Stoga je za tebe vrlo važno da odabereš ono polje rada u kojem ćeš moći što više
raditi s ljudima. U kontaktu i razmjeni mišljenja s drugima napunit ćeš
baterije, a i tvoji posebni talenti na taj će se način najbolje razviti.
Prototip si čovjeka uvijek spremnog pomoći u pozitivnom smislu, jer se
voliš založiti za druge i brinuti se za njih. Ako ti se učini da na bilo
koji način možeš pridonijet poboljšanju kvalitete njihovog života, to
te čini sretnijim i zadovoljnijim od bilo čega drugog. Osjećaj da si
tražen/a, voljen/a i cijenjen/a za tvoj je tip od životne važnosti.   uglavnom tacno da


Najveci moj nedostatak je sto me nema u dva primerka!!!





  Vita



555
poruka na forumu
76 586



post # 6 | 2018-08-31 , 12:01 PM

Dobronamjerni realist

Dobronamjerni realist osoba je toplog srca uvijek spremna pomoći. Zadatke obavlja savjesno i ima izražene organizacijske sposobnosti. Često poštuje tradicionalne vrijednosti. Obitelj zauzima visoko mjesto na listi prioriteta dobronamjernog realista. Najviše ga veseli kada može biti koristan i brinuti se za druge ljude. Pri tome se ne voli gurati u prvi plan; svoje zadatke radije obavlja daleko od svjetala pozornice. Dobronamjerni realist pravi je radoholičar; jako je pouzdan i ne štedi truda da određeni projekt privede kraju. Temeljitost, savjesnost i osjećaj za dužnost njegove su najjače strane. Provjerene i pouzdane stvari draže su mu od novih i nepoznatih.

U ophođenju s drugima dobronamjerni realist obazriv je i susretljiv; uvijek je na raspolaganju obitelji i prijateljima, pa i nauštrb vlastitih potreba. Njegov je dom uglavnom vrlo dobro održavan, ugodan i
uredan. No perfekcionizam s jedne strane i nevoljkost da zadatke prepusti drugima s druge strane dovode do preopterećenosti na privatnom i poslovnom planu. Teško podnosi zlovolju; sukobi ga uglavnom čine vrlo nesretnim. Moglo bi se čak reći da je ovisan o skladu – ponekad to dovodi do toga da previše zanemaruje sebe i svoje želje, jer se ne može prisiliti da se izbori za sebe.

Dobronamjerni realist spada u introvertirane realiste. Stoga ti se ne sviđa kada je oko tebe previše užurbanosti, jer se tada ne možeš intenzivno posvetiti svojim zadacima i koncentrirati se. Možeš jako dobro raditi sam/a i uopće ti se ne sviđa kada te stalno prekidaju ili ometaju, baš kad si se udubio/la u neki problem. No zahvaljujući potrebi za skladom i mogućnosti prilagođavanja dobro funkcioniraš i kao timski igrač/ica ako se stvari tako poklope.

To te čini relativno fleksibilnim/om u odabiru radne okoline – uvijek se možeš iznova odlučiti što ti više odgovara. U svakom slučaju, važan ti je osjećaj da u svom poslu možeš učiniti nešto za druge ljude.
Dobronamjerni realisti jako su skrbne osobe i vole se brinuti za druge. Premda si djelomično introvertiran/a, na ovom području lako se uživljavaš i možeš osjetiti što ljudi trebaju. Tome pripomaže tvoja „osjećajna“ strana. Najbolje se osjećaš u situaciji jedan na jedan; s druge strane, ne odgovara ti držati govore pred većim skupinama ljudi.

Pri odabiru područja rada u svakom slučaju pripazi da se okružiš ljudima koji imaju iste osobne ideale i uvjerenja kao ti i kod kojih možeš računati da ćete surađivati, a ne raditi jedni protiv drugih. Nesretnim/om te čine i sve prepreke koje te onemogućavaju u porivu da podržavaš druge i brineš se za njih.

Za tebe je važno da u pravilu možeš računati na jasne i strukturirane radne procese. Važno ti je da imaš vremena u miru se pripremiti za nove izazove, eventualno svladati nove vještine i obavljati jedan zadatak za drugim, jer spadaš u praktične tipove koji vole planirati. Zapravo su ti rutinski poslovi manje odbojni nego većini ostalih tipova osobnosti; u izvjesnoj se mjeri rado baviš upravo rutinskim poslovima. Jasno je da ti u radnoj svakodnevnici treba i malo promjena, ali nikako ti ne leži istodobno žonglirati s tri lopte. U tom slučaju imaš osjećaj da ne možeš poslove obavljati dovoljno brižljivo. Za tebe je to prava noćna mora, jer kao perfekcionist smatraš da uvijek moraš dati svoj maksimum!


Poruku je menjao/la Vita - Petak, 2018-08-31, 12:05 PM


Rekla sam ti lijepo, hvataj drugi let.
Ja sam samo magla, svoj svijet.
Ja sam noć bez snova, jezik ljubavi...
Malo svoja, ne zamjeri.


Forum » Opste diskusije » Psihologija, drustvo i religija » Model osobnosti
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]