• Page 1 of 1
  • 1
Forum » Opste diskusije » Psihologija, drustvo i religija » Nasilje (Nasilje u porodici, društvu)
Nasilje






121
poruka na forumu
479 4165



post # 1 | 2021-01-14 , 11:08 PM

Mislim da smo svi čuli za nasilje u porodici, prvenstveno, a onda i u celom društvu. Otvorila sam ovu temu da saznam vaša mišljenja o tim problemima i kako ljudi treba da se odnose prema istim. Šta mislite o nasilju nad decom, ženama i muškarcima, i to o ekstremnom nasilju? Zašto sam napisala i muškarcima? Verovali ili ne, ima mnogo muškaraca koji trpe nasilje od žena, ali se to krije, kriju ga sami muškarci, ne iz straha, nego zbog sramote ili ismevanja od strane drugih, tzv. mačo muškaraca.


"Nije znanje znanje znati, već je znanje znanje dati" Jovan Jovanović Zmaj








197
poruka na forumu
197 1524



post # 2 | 2021-01-17 , 7:49 PM

Vesnabv, tema je jako ozbiljna i teška. Nasilje svih oblika postoji.

Neko je vidljivo (fizičko), neko nevidljivo (psihičko), a loše je oboje.

Eto, da započnem ovim kratkim mišljenjem o tome.








121
poruka na forumu
479 4165



post # 3 | 2021-01-17 , 8:55 PM

Hanna_h priznajem da je tema teška, i ja sam posle o tome razmišljala, i možda da izbrišeš temu. Vidim da se niko drugi nije ovde javio i onda nema potrebe da stoji. Oni koji bi možda i pisali, imaju na svom profilu pravo ime i prezime a ja o tome nisam mislila. Molim te izbriši temu, ubuduće ću pokušati da postavim neku temu za razbribrigu. :)


"Nije znanje znanje znati, već je znanje znanje dati" Jovan Jovanović Zmaj








232
poruka na forumu
1329 2114



post # 4 | 2021-01-17 , 11:09 PM

Na ovu temu jedino sto mogu da kazem je sledece:

Prvo i osnovno NIKO ali NIKO ne treba da trpi bilo kakvo maltretiranje , nasilje od bilo koga i bilo cega i obavezno da se klone toga i na prvi znak treba da to zaustavi i ode ili da stvara priliku da ode ... Jeste kod nas je*no i problematicno sto institucije i policija ne rade kako treba, ali opet bolje ista nego nista... Jer zivot u strahu , maltretiranju nije zivot odma da kazem....


"A ja, ja sam sve ono sto nikad ne biste ni predpostavili.
I nisam, ama bas nista od onog sto bi se moglo reci o meni na prvi pogled"

Acta non Verba








197
poruka na forumu
197 1524



post # 5 | 2021-01-18 , 6:45 AM

Vesnabv, nećemo brisati. Sačekaj. Neko voli razbrige i komedije,
a neko drugi realne stvari i životne priče. Treba vremena za reakcije.
Tebi hvala na doprinosu nečim drugačijim  da








121
poruka na forumu
479 4165



post # 6 | 2021-01-18 , 9:57 PM

Hanna_h hvala što si zadržala temu. Ovih dana kod nas je u javnosti veliki skandal u vezi seksualnog zlostavljanja učenica i studentkinja na jednom privatnom fakultetu i profesor je danas zadžan u zatvoru. Cela javnost se digla na noge po svim društvenim mrežama. Zato sam postavila temu da oni koji imaju svoje mišljenje o zlostavljanju ili znaju nekoga ko je zlostavljan, napiše to ovde. Mislim da se ovde može napraviti i novi nalog pod drugačijim nickom i neće se znati ko je komentarisao, ali mislim da bi i to bila jedna vrsta pomoći nekome ko je zlostavljan ili trpi nasilje od bilo koga i bilo gde.


"Nije znanje znanje znati, već je znanje znanje dati" Jovan Jovanović Zmaj








197
poruka na forumu
197 1524



post # 7 | 2021-01-27 , 11:36 PM

Momčilo Bajagić Bajaga i Branko Đurić, prodslavljeni muzičari iz beograda i Sarajeva, 
napravili su pjesmu koja nosi naziv “Nisi sama”.Pjesma je posvećena 
glumicama Mileni Radulović i Ivi Ilinčić, koje su tokom proteklih dana
iznijele svoje intimne ispovijesti








121
poruka na forumu
479 4165



post # 8 | 2021-02-08 , 11:42 PM

Milena Radulović nažalost nije sama, ima ih mnogo više, ali trebalo  joj je snage proći kroz to još jednom, ne hrabrosti, nego snage, i svaka joj čast. Valjda će i ovo sudjenje koje predstoji dotičnom profesoru, nagnati konačno naše institucije da konačno sprovesti zakon o zlostavljanju, napraviti javni spisak pedofila i staviti ih tamo gde pripadaju, tj. na doživotnu zatvorsku kaznu.


"Nije znanje znanje znati, već je znanje znanje dati" Jovan Jovanović Zmaj








134
poruka na forumu
150 1011



post # 9 | 2021-05-27 , 9:57 PM

Quote Vesnabv ()
Verovali ili ne, ima mnogo muškaraca koji trpe nasilje od žena, ali se to krije, kriju ga sami muškarci, ne iz straha, nego zbog sramote ili ismevanja od strane drugih, tzv. mačo muškaraca.

Ja nisam krio kada mi je ex djevojka izlila par casi u lice, dobio sam burek u glavu tokom voznje.
U prvoj situaciji je moja frendica bila prisutna, nije mogla vjerovat kako sam ostao hladan jer me zna cijeli zivot i zna da nisam bio bas miran u proslosti.

Mislim da nasilje proizlazi iz bivseg nasilja nad tom osobom, raznoraznim frustracijama, manjka kontrole i slabijeg intelektualnog kapaciteta. To je barem moje misljenje ukratko.

Zivjela ljubav, mir, razumijevanje i tolerancija :)


Forum » Opste diskusije » Psihologija, drustvo i religija » Nasilje (Nasilje u porodici, društvu)
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]