• Page 1 of 1
  • 1
Forum » Opste diskusije » Psihologija, drustvo i religija » Nasilje u porodici - traume iz detinjstva.
Nasilje u porodici - traume iz detinjstva.



  Leksi



2448
poruka na forumu
230 453



post # 1 | 2012-01-21 , 1:32 AM

U mojoj porodici jedina trauma je bila trauma izazvana smehom.
I zahvala sam na tome svom malom pingvinu mami i caletu e on je moje sve.
A za brata i sestru da ne pricam.

Ali sam svedok nasilja u porodici svoje drugarice i to najbolje.
Cale je konstantno maltretirao, kako psihicki tako i fizicki.
A sve je krenulo u osnovnoj skoli, kada je njen brat poginuo, i on je krivio nju.
Tukao je i zlostavljao. Gasio cigarete po telu. Nije smela cak ni da se skine na fizickom, i bila mnogo nesretna.
Za mene kazu gde se pojavim tu tuga nestaje, ali verujte nju nisam umela danima da nasmejem. Ni anegdotom iz zivota..
Cak sam je vodila i kod mene da noci, da okusi malo zdrave atmosfere, da je izvucemo iz depresije da ne ucini nesto sebi ali ni to nije bilo efektno.
A, ako bih je ostavila na par dana, bila je sva plava, i samo je plakala.
Sve je tako bilo, dok nije nasla decka. Onda je malo zivnula, ali tu njenu srecu nije mogao da gleda njen otac pa je to nasilje nad njom i povecao, do te mere da je gurnuo niz stepenice, jedva je prezivela. Ja sam ga tuzila, kao i njena majka. A sta je tek ona prezivljavala bolje da vam ne pisem. Otac joj ne sme prici ni na 50 metara.
Danas je to mlada zena, udata, i ima jedno dete, koja radi u apoteci, i strahujem za nju da opet ne padne u depresiju a svi opasni lekovi su joj na dohvat ruke. A ja sam se odselila. I nisam joj blizu.

Milion puta mi je doslo da joj zatucem oca necim ciglom ili slicno, jer otkad mu je sin umro niko vise nije bio vredan njegove paznje. Takve bih liferovala zivota samo tako. Stavila bih kao i pedofile na najgore muke.

Sta se okrene u ljudskom mozgu da se nasilno istresa na svojim bliznjima?
Kako pomoci takvim osobama?
Da li ste vi imali slicna iskustva i kako ste se nosili s tim?


Poruku je menjao/la Leksi - Subota, 2012-01-21, 1:33 AM


Ja ne patim od ludila, ja uzivam u njemu!








78
poruka na forumu
8 11



post # 2 | 2012-02-14 , 5:58 AM

Nemam iskustva sa takvim stvarima, ali imam stav i misljenjee o tome. NASILJE NIJE RESENJE. Takve osobe, koje mogu da urade takoo nesto, ne vole nikog oko sebe, ne vole ni sebe ja mislim, oni imaju ozbiljne psihicke probleme. Mislim da osoba kojoj se to desava treba odmah da obavesti policiju i dda ode sto dalje od takve osobe, bez obzira da li je to otac ili bilo ko. Niko to ne mora da trpi. Toj osobi dda je stvarno stalo do vas, to nikad ne bi uradila, ne bi vas povredila. To nije normalno. Mislim da sa normalnim osobama sve moze da se resi recima, a ako ste iolee normalne nikad nikoga necete malterati vrebalno ili neverbalno da bi izbacili bes ili da biste nesto resili, to nista ne resava. A traume koje ostavljaju ovakve stvari su nesto najgore i najteze, osobe koje ovo trpe su nekako obelezene zauvek ili se tako one osecaju. Uglavnom su nesigurne i ubedjene da nesto nije uredu sa njima, da su oni nesto nekome skrivili, jeer je taj neki psihopata too njima utuvio u glavu. Znam da bih ja u takvoj situaciji, da me neko maltretira iz moje porodice, bez razmisljanja se obratila najblizima, a ako oni ne preduzmu nesto onda policiji. Ni 1 dan ne bih cekala. Gadim se takvih stvari i takvih ljudi.





  Leksi



2448
poruka na forumu
230 453



post # 3 | 2012-06-10 , 4:54 AM

LoveDamon, delim tvoje misljenje. Gadim ih se i ja. Jer to nisu ljudi vredni da vide sunca a kamoli da zive.
Znaci njegov jedini cilj je bio da podigne porodicu na kojoj ce se izivljavati. E to je strasno.


Ja ne patim od ludila, ja uzivam u njemu!





  ace1



1597
poruka na forumu
756 1986



post # 4 | 2012-06-10 , 4:55 AM

imao sam, al necu da pricam...mislim da ce te me i razumeti zasto necu da pricam o tome. pozz.







  Leksi



2448
poruka na forumu
230 453



post # 5 | 2012-06-10 , 5:18 AM

ace1, razumem te. Hvala!


Ja ne patim od ludila, ja uzivam u njemu!








247
poruka na forumu
18 155



post # 6 | 2012-06-10 , 11:54 AM

Nisam dobijala batine kad sam bila mala. Bila sam mirno dete. A takodje nemam ni traume :D


Poruku je menjao/la katy02 - Nedelja, 2012-06-10, 11:54 AM


Nije zlato sve što sja.








5153
poruka na forumu
3629 10080



post # 7 | 2014-01-11 , 1:52 AM

Quote LoveDamon ()
Nemam iskustva sa takvim stvarima, ali imam stav i misljenjee o tome. NASILJE NIJE RESENJE. Takve osobe, koje mogu da urade takoo nesto, ne vole nikog oko sebe, ne vole ni sebe ja mislim, oni imaju ozbiljne psihicke probleme. Mislim da osoba kojoj se to desava treba odmah da obavesti policiju i dda ode sto dalje od takve osobe, bez obzira da li je to otac ili bilo ko. Niko to ne mora da trpi. Toj osobi dda je stvarno stalo do vas, to nikad ne bi uradila, ne bi vas povredila. To nije normalno. Mislim da sa normalnim osobama sve moze da se resi recima, a ako ste iolee normalne nikad nikoga necete malterati vrebalno ili neverbalno da bi izbacili bes ili da biste nesto resili, to nista ne resava. A traume koje ostavljaju ovakve stvari su nesto najgore i najteze, osobe koje ovo trpe su nekako obelezene zauvek ili se tako one osecaju. Uglavnom su nesigurne i ubedjene da nesto nije uredu sa njima, da su oni nesto nekome skrivili, jeer je taj neki psihopata too njima utuvio u glavu. Znam da bih ja u takvoj situaciji, da me neko maltretira iz moje porodice, bez razmisljanja se obratila najblizima, a ako oni ne preduzmu nesto onda policiji. Ni 1 dan ne bih cekala. Gadim se takvih stvari i takvih ljudi.


Potpisujem +1 nema sta da dodam .. sve je covjek rekao :D


Jesi ti normalna?
-Kako za koga…








387
poruka na forumu
34 201



post # 8 | 2014-01-11 , 2:54 AM

onaj ko nije doziveo to,ne moze ni da razume,ni govori o tome i sta bi uradio,a takodje,ne moze ni da kaze da su takve osobe,koje su to prosle,drugacije.neke jesu,a neke nisu...ko vrsi nasilje u porodici je psihicki bolestan covek,i ono sto je njemu normalno,drugima nije.zato to nastavlja da radi,a onaj koji trpi,moze da se prepusti ili bori,ali bez policije,jer oni ne mogu nista.iz takve porodice zrtve izadju ili iste kao i zlostavljac,ili osobe koje ce provesti svoj vek zivotareci u svojim secanjima,ili borci,koji su se sami iscupali i dali sve od sebe da u zivotu ne budu,slucajno,ni nalik psihopati.i sta god ispali,tesko ce pricati o tome...


vecina ljudi misli da intelekt cini coveka velikim,ali nisu u pravu,to je karakter.ajnstajn


Forum » Opste diskusije » Psihologija, drustvo i religija » Nasilje u porodici - traume iz detinjstva.
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]