• Page 1 of 1
  • 1
Forum » Opste diskusije » Psihologija, drustvo i religija » Staracki domovi
Staracki domovi






10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 1 | 2012-01-28 , 12:51 PM

Mesto gde u poznim godinama osobe mogu da dobiju odgovarajucu negu , paznju i drustveni zivot sa osobama svoje zivotne dobi.
Koliko je to ustvari potreba samih starijih osoba ili je vise zelja njihove porodice da usled svojih obaveza skinu jednu brigu?

Sta mislite o ovim ustanovama ?

Da li starije osobe u njima zaista imaju sve sto im je potrebno?

Podrzavate li smestanje osoba u ovakve ustanove?







  Leksi



2448
poruka na forumu
230 453



post # 2 | 2012-02-03 , 4:23 PM

Ja nisam za to, osim u slucajevima o kojima se nema ko da brine.
Niko mojoj mami nece pomoci bolje od mene, ili mom ocu.


Ja ne patim od ludila, ja uzivam u njemu!








2137
poruka na forumu
904 4467



post # 3 | 2012-02-06 , 10:37 PM

Iskreno ne podrzavam, retko ko pozivi u starackom domu dugo...Imaju svu negu, ali hvali ima ono sto im najvise treba u tim poslednjim danima, a to je ljubav porodice.


♥ ♥ ♥Pravog muškarca, s' kojim ćete trajati, nećete prepoznati po izgledu, po diplomi, po inteligenciji. Onog pravog prepoznaćete po načinu kako vas drži za ruku, kako vas ljubi, kako vas grli - ni prečvrsto da ostanete bez daha, a ni prelabavo da nestanete bez traga. Pravi vas drži taman onako kako treba, da znate čiji ste.."
Dj.B. ♥ ♥ ♥

♥ Ljubav je jedina stvar na svetu koja se umnožava samo onda kada se deli ! ♥








10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 4 | 2012-02-07 , 7:11 PM

Lepo je da imaju te ustanove,iako tamo ko ode ne vracase vise
I sama imam roditelje koji ce jednog dana da ostare skroz postavljam sebi to pitnje i dobivam jedan odgovor
Mozda cu za nekog zvucati sebicna ili bezobrazna ali svi smo razlicit

Kad bi doslo do bolest da se nemogu brinuti o sebi prvo bi placala nekog ko ce da se brine o njima jer ja na sve strane necu moci,drugo a kad bi tesko oboleli morli bi u dom jer tamo imajui doktora ihranu i sve osim slobodu nekao kad su u svojoj kuci naravno .
Tesko je po nekad misliti o tome i sad kad ovo kuckam oci su mi pune suza jer znam da nas sve starost ceka i kazem hvala bogu da ima i dom bolje i to nego na cestu.










2137
poruka na forumu
904 4467



post # 5 | 2012-02-07 , 7:33 PM

Podrzavam ja tebe draga potpuno, nisi ni sebicna ni bezobrazna.. mozda ti neces imati vremena da konstantno brines o njima,mozda cu i ja biti u toj situaciji,ali kod nas postoje zene koje platis i one dolaze kuci brinu o njima, ja sam vise i za tu soluciju nego da ih saljem u dom. Ali opet nikad ne reci nikad..ko zna sta zivot nosi.


♥ ♥ ♥Pravog muškarca, s' kojim ćete trajati, nećete prepoznati po izgledu, po diplomi, po inteligenciji. Onog pravog prepoznaćete po načinu kako vas drži za ruku, kako vas ljubi, kako vas grli - ni prečvrsto da ostanete bez daha, a ni prelabavo da nestanete bez traga. Pravi vas drži taman onako kako treba, da znate čiji ste.."
Dj.B. ♥ ♥ ♥

♥ Ljubav je jedina stvar na svetu koja se umnožava samo onda kada se deli ! ♥








290
poruka na forumu
90 409



post # 6 | 2012-06-21 , 9:06 PM

Sta reci o ovome ... mislim da imaju potrebnu negu u starackom domu...
Malo je tuzno sve to...pre bi se trudio da moja majka dobije sve sto treba ... brinuo bi se o njoj ...
A da nemogu zbog obaveza... verovatno bi nasao nekog da brine o njoj kuci... staracki dom ne bi dozvolio barem dok sam ja ziv


NE MOZES BITI DOVOLJNO DOBAR SVIMA...
ALI CES UVEK BITI SAVRSEN,ONOME KO TE VOLI...

NIJE SRETAN ONAJ KOJI PUNO IMA...
VEC JE SRETAN ONAJ KOME MALO TREBA...








235
poruka na forumu
101 568



post # 7 | 2012-07-29 , 6:06 AM

Za mene jako bolna tema.
U junu 2011-te napustio sam posao da negujem oca. Umro je 5 meseci kasnije. Hranio sam ga,kupao,držao za ruku,pričao,bolelo me kad njega boli,vodio na hitnu pomoć kad nisu više hteli dolaziti.
Majka mi je takodje bolesna. Ne znam šta ću kad padne u krevet?
U ovoj zemlji ne postoji palijativna nega za svakoga kome je potrebna.
Dom je izbor,ali postoji prepreka materijalne prirode. Koliko se sećam ,dom je recimo u Rumi koštao od 40 hiljada pa naviše,u zavisnosti od raznih faktora.
Pa sad...








3907
poruka na forumu
677 4248



post # 8 | 2012-12-04 , 1:03 PM

Iskreno se nadam da da do toga nece doci,da nece biti potrebe da budu u starackom domu.
Iskreno se nadam da cu imati para da placam ako do toga dodje.
Oci su mi pune suza i dok ovo pisem ali ja sam jako gadljiva ja povracam kad vidim dlaku u hrani a kamoli da kupam,negujem majku,oca pa mene bi nosili u Hitnu koliko bi mi bilo lose non-stop.
Nije necu nego ne mogu :( .


"Ee pa pomoli se Bogu .. da ti da mir.. i da ti pokaze pravi put.. kreni dalje u zivotu s glavom gore .. i bit ce sve oke ! nemoj imati crne misli ne krvi sebe za nista.. ja verujem u tebe !"








399
poruka na forumu
155 997



post # 9 | 2012-12-04 , 4:10 PM

Mislim da sve zavisi u kakav starački dom bi ih odveli što opet povlači pitanje finansija. Moja porodica i ja često posećujemo očuhovog strica koji je u staračkom domu jer pati od demence, a veći deo života je proveo u Americi gde su mu i deca koja ga ne posećuju(predpostavljam zbog daljine). Jako mi je tužno sve to i kad odem tamo malo mi fali da zaplačem ali moram priznati da im pružaju kvalitetnu negu i da se starije osobe u zavisnosti od svog zdravlja druže medjusobno što je nekako utešno. Mislim da je to bolje rešenje od toga da ih strpamo sa nama u naše kuće gde su sami dok smo mi obuzeti našim poslovima,problemima,našom decom i svime ostalim što današnjica donosi samo da bi oni bili sa nama u zabludi da je tako bolje, nije. Tako da moje mišljenje je starački dom ali sa čestim čestim posetama, uostalom meni je moja mama rekla da bi i ona sama otišla kad bi videla da ne može da brine sama o sebi, a i ja bih odnosno ću isto tako postupiti.


Koliko me je ko tražio, toliko me je i otkrio. Koliko me otkrio, toliko me je zaslužio. I dajem sve, tek kada ima ko da sve i ponese..


Forum » Opste diskusije » Psihologija, drustvo i religija » Staracki domovi
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]