Forum » Opste diskusije » Psihologija, drustvo i religija » Smrtna kazna - pravda ili zlocin
Smrtna kazna - pravda ili zlocin






3907
poruka na forumu
677 4248



post # 31 | 2012-12-05 , 3:13 PM

Jesam ali smatram da je pogresna :* i ne slazem se sa takvom poentom :* .


"Ee pa pomoli se Bogu .. da ti da mir.. i da ti pokaze pravi put.. kreni dalje u zivotu s glavom gore .. i bit ce sve oke ! nemoj imati crne misli ne krvi sebe za nista.. ja verujem u tebe !"





  ket



787
poruka na forumu
157 663



post # 32 | 2012-12-05 , 3:16 PM

pa onda uzivaj u svom zlu
zlo se zlom vraca
dobro dobrim
poenta je da nema poente








3268
poruka na forumu
448 1828



post # 33 | 2012-12-05 , 3:20 PM

ket, Korisnica, zamolila bih vas da za dalju raspravu predjete na pp :D


Ima ta jedna vrsta nedostajanja, po meni najgora, kada dvoje ljudi sjede jedno pored drugog i nedostaje im ono što više nisu...
Nekada sam anđeo, nekada demon... ali sam uvijek 100% žena...
Nikada nemoj odustati dok ne daš sve od sebe. Bolje je pokušati i ne dobiti ništa, nego ne pokušati i uvijek se pitati šta bi bilo da si pokušao...





  ket



787
poruka na forumu
157 663



post # 34 | 2012-12-05 , 3:22 PM

devils_angel, ja vise ne, ja rekla sta sam imala :* :* :* :* :* :* :* :* :* :*








1354
poruka na forumu
453 256



post # 35 | 2012-12-05 , 3:23 PM

ALO BRE KAO PRVO OVAKVE TEME NE BIH TREBALO NI DA SE NALAZE NA OVAKVOME MESTU! OVO JE SAJT ZA DRUZENJE A NE OSUDJIVANJE, KO SMO BRE MI DA OSUDJUJEMO DRUGE ZA POSTUPKE
ZA TO POSTOJE SKOLOVANI LJUDI LJUDI KOJI ZA TO PRIMAJU PLATU VUKU DNEVNICE I BLA BLA BLA
TO DA LI NEKO ZASLUZUJE SMRT ILI KAZNU NIJE NA NAMA DA PROCENIMO, PA BI MOGLI UBUDUCE DA SE SUZDRZITE OD OVAKVIH TEMA I KOMENTARA
:)


Poruku je menjao/la djawolica87 - Sreda, 2012-12-05, 3:23 PM


Nije ova prica zivot moj
niko me ja nisam srecan broj
sto puta sam pao, sve od sebe dao
ali jos u ljubav verujem, verujem :juhu:








3907
poruka na forumu
677 4248



post # 36 | 2012-12-05 , 3:55 PM

Nije ovo nista licno,samo komentarisanje teme.
Lock :* .


"Ee pa pomoli se Bogu .. da ti da mir.. i da ti pokaze pravi put.. kreni dalje u zivotu s glavom gore .. i bit ce sve oke ! nemoj imati crne misli ne krvi sebe za nista.. ja verujem u tebe !"








1354
poruka na forumu
453 256



post # 37 | 2012-12-05 , 7:11 PM

Korisnica, to i ne moze biti licno nista, al ovo nije mesto za ovakve teme. Cemu to?
i ovom svojom izjavom gore zavrsavam dalju raspravu na ovu temu :) :*


Nije ova prica zivot moj
niko me ja nisam srecan broj
sto puta sam pao, sve od sebe dao
ali jos u ljubav verujem, verujem :juhu:





  Leksi



2448
poruka na forumu
230 453



post # 38 | 2012-12-14 , 1:33 PM

I treba da postoji resprava. Nije fora da svi mislimo isto.

Meni su ubili brata. Masakrirali ga. Pretukli, mucili.
Momci su osudjeni, tj. tacnije tri, jedan je pusten, jer nije sudelovao nego je gledao kao.
Brata prepoznati nisam mogla. Onda znate koliko je sati bilo.

U datom momentu htela sam isto, pomisljala na najgore, ali sam shvatila da to nije resenje tada.
Nego sam lepo rekla njihovim majkama kad je bilo sudjenje da nikad ne bih volela da im se desi ono sto se mojoj majci desilo, da im nestane s lica razlg za osmeh, da nikada ne osete prazninu koji mi osecamo, da nikad ne osete mrznju koju su osecali njihovi sinovi prema mom bratu, da ne osete vapaj i vrisak koji je ispustila moja majka. A najgora kazna je ta sto ce gledati kao im dete vene u zatvoru, trune, vegetira, izcezava u cetri zida. To im je kazna. Sto nece uzivati u unucicima, u njihovim osmesima, radosti, sreci. I sto ce im samo moci dati jedan jedini savet u zivotu a to su dve reci : CUVAJ SE!

A da kojim slucajem postoji smtrna kazna insistirala bih na njoj!
I dozivotna robija, po mogucnosti tamnica neka da bela dana ne vide. A to govorim sada hladne glave.


Ja ne patim od ludila, ja uzivam u njemu!








3907
poruka na forumu
677 4248



post # 39 | 2012-12-16 , 12:01 PM

Ja hladne glave kazem da je za monstrume smrtna kazna resenje jedino.
Mi je nemamo,ovde to dodje dozivotna robija.
Oni naslovi silovao bebu,dete pa kad je izasao na slobodu ponovio je to-takvima nema nikakve rehabilitacije.


"Ee pa pomoli se Bogu .. da ti da mir.. i da ti pokaze pravi put.. kreni dalje u zivotu s glavom gore .. i bit ce sve oke ! nemoj imati crne misli ne krvi sebe za nista.. ja verujem u tebe !"








718
poruka na forumu
55 286



post # 40 | 2012-12-16 , 12:11 PM

Quote (Korisnica)
takvima nema nikakve rehabilitacije


ko je uopste pominjao da se takvi mogu izleciti, ali time sto ces njihovoj dusi oduzeti futrolu nisi resila problem vec ga samo odlozila, ponovo ce se ista dusa sa istim bolesnim stavom i nacinom razmisljanja pojaviti na nekom drugom mestu u nekom drugom telu i "hajmo jovo nanovo"

treba dovesti dusu do shvatanja da je pogresan izbor napravila, kao sto negde postoji recenica:" mucicu te a kad umres ozivecu te da bih mogao duze da te mucim"
takodje ohladjene glave tvrdim da je smrt fizickog tela monstruma samo odgadjanje, postoje neki drugi nacini za resavanje tog problema monstruma, jeste tezi ali uspesniji, ubistvo tvrdim da nije jedan od njih


dovoljno star da ne zameram, dovoljno mlad da ne zaboravljam





  Ashat



33
poruka na forumu
10 18



post # 41 | 2012-12-17 , 5:00 PM

Ne kaze se uzalud, da je Covek najveci Monstrum.

Meni barem nije poznata niti jedna Zivotinja, koja iz ciste razonode ubije ili muci.

Postoji i previse zlocina, koji nisu vredni oprosta. Barem u mome licnom Pogledu. Jer priznajem, ja ne posedujem tu ogromnu velicinu Srca, da bih mogla nekome oprostiti, koji ubija na monstruzam nacin neku meni dragu Osobu.

@ket imas moj respekt, jer posedujes bas takvu "velicinu".

A ono sto se kaze, Oko za Oko, Zub za Zub to nece nikoga povratit natrag u Zivot. Nece izbristati sjecanje na grozote patnje i bola. Istina.
Ali ce imati okus pravde. Dat ce mozda Roditeljima, Prijateljima i Okolici do znanja, da kaznjavanje taktih Likova barem, ako nista drugo, donosi unutarnji mir.

Da, ja sam za smrtnu kaznu.
Ali.... barem, sto se mene tice, mora postojati 100% sigurnost, tko je ucinio Zlocin.
Na zalost je Fakt, da od 100 slucajeva, gde je ucinjena smrtna kazne, je barem jedan Slucaj da je ubijena neduzna Osoba.

Teska Tema, ali je vredna Diskusije. Jer reci da u nasim prostorima Smrtna Kazna ne postoji, je zatvorit oci od cijeloga Sveta i ne zanimati sta se u njemu dogada.

Samo moje licno misljenje.


Voljeti nekog,a ne biti s njim
isto je kao biti kažnjen,a ne biti
KRIV!








314
poruka na forumu
15 192



post # 42 | 2013-03-07 , 3:34 PM

Ja sam protiv smrtne kazne!
Smrtna kazna je laka smrt, ne snosiš posljedice i ne živiš sa onim što si uradio, prelijepo :)

Ja sam za da svako odgovara za ono što je napravio, da se suoči sa svojom stvarnošću i da postepeno trune unutar sebe, da ga izjede kompletno okruženje.

Pod tim podrazumijevam one koji su počini ubijstvo, silovali djecu/žene/muškarce itd.










3907
poruka na forumu
677 4248



post # 43 | 2013-03-14 , 12:08 PM

U Srbiji silovatelje/ubice dece,zena,devojaka/pocinioce najgorih krivicnih dela osudjuju na par godina i kada izadju iz zatvora oni rade to isto.
40 godina je dozivotna kazna ali i ako osude nekoga na 40 vrlo brzo mu to smanje na 20,na 15 i opet na slobodi isto to rade.
Pune su novine takvih primera smanjenja kazni,puna je Crna Hronika natpisa o njihovim zrtvama.


"Ee pa pomoli se Bogu .. da ti da mir.. i da ti pokaze pravi put.. kreni dalje u zivotu s glavom gore .. i bit ce sve oke ! nemoj imati crne misli ne krvi sebe za nista.. ja verujem u tebe !"





  ket



787
poruka na forumu
157 663



post # 44 | 2013-03-15 , 1:42 PM

ket imas moj respekt, jer posedujes bas takvu "velicinu".
hvala ashat

velicina coveka nije u recima vec u delima
oni koji me poznaju, znaju moja dela
necu nista reci na ovu temu, ona je za mene zakljucana
volim vas sve i respect svima








118
poruka na forumu
280 2811



post # 45 | 2013-03-15 , 3:16 PM

Ma mrava bre ako zgazis,ima da platis za to.Svakakvi monstrumi slobodno setaju ulicom,a neko nevin je zrtva njegove bolesti . U egiptu je zena zbog ubistva macke dobila smrtnu kaznu,sta da se kaze drugo ? Ne znam koliko bi bilo pametno da se vera u ovo uplice,ali mislim da bi mogle neke stvari mnogo jednostavnije da se objasne.


“And I urge you to please notice when you are happy, and exclaim or murmur or think at some point, 'If this isn't nice, I don't know what is.”


Forum » Opste diskusije » Psihologija, drustvo i religija » Smrtna kazna - pravda ili zlocin
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]