• Page 1 of 1
  • 1
Forum » Opste diskusije » Psihologija, drustvo i religija » Kompleksi
Kompleksi






2137
poruka na forumu
904 4467



post # 1 | 2012-02-18 , 3:54 PM

Da li su kompleksi podsticaj ili kamen spoticanja? Da li imate neki kompleks, da li poznajete nekoga ko pati od kompleksa vise ili nize vrednosti? I sta mislite o tome?


♥ ♥ ♥Pravog muškarca, s' kojim ćete trajati, nećete prepoznati po izgledu, po diplomi, po inteligenciji. Onog pravog prepoznaćete po načinu kako vas drži za ruku, kako vas ljubi, kako vas grli - ni prečvrsto da ostanete bez daha, a ni prelabavo da nestanete bez traga. Pravi vas drži taman onako kako treba, da znate čiji ste.."
Dj.B. ♥ ♥ ♥

♥ Ljubav je jedina stvar na svetu koja se umnožava samo onda kada se deli ! ♥





  Impi



2339
poruka na forumu
2336 14126



post # 2 | 2012-02-18 , 5:54 PM

hm ... zanimljivo !!! stvarno nisam komplesas ali zato znam drugima da ih nataknem :D ali to neradim namerno , cista ljubomora , te dve mane neidu jedna bez druge.





  sweet



370
poruka na forumu
46 164



post # 3 | 2012-02-28 , 6:36 PM

nemam kompleks ni od cega a masu ljudi imam oko sebe.. ipak Bog nas je stvorio takve kakve jesmo, Bogu Hvala zive i zdrave.. a oni traze dlaku u jajetu..msm da vecina ljudi sebe ne cijeni dovoljno da bi bili srecni i zato traze razne mane sebi :(


<3 Čudna sam čudnima. Luda sam ludima. Dobra sam dobrima. Loša sam lošima. Ionako ne marim, svako vidi ono što ima u sebi. <3








2137
poruka na forumu
904 4467



post # 4 | 2012-03-05 , 10:23 PM

Kompleksi su nase mane i nedostatci, kojih smo verujem svi svesni. E sad treba nauciti ziveti sa njima, jer upravo nas oni pored vrlina cine posebnima. Ne smeju da nam budu kamen spoticanja, vec podstrek da mozemo biti uvek bolji.

Veliki broj ljudi nije zadovoljan svojim fizickim izgledom, otuda i veliki broj plasticnih operacija (povecanje grudi, operacije nosa, zatezanje lica, podizanje jagodica i sl.), ali niko nije savrsen...treba sebe prihvatiti bas takve kakvi jesmo, jer kad ste sami sebi lepi, onda ste i drugima...covek kad je zadovoljan sobom, to se oseti, nekako zraci drugacijom energijom...jer nije fizicka lepota ono sto nas cini, bitno je ono sto nosimo u sebi.

Poznajem ljude koji pate od kompleksa nize vrednosti zbog gojaznosti. Neki su se cak i trudili da skinu visak kilograma, podrzavam to, ukoliko kilaza ugrozava zdravlje. Takodje sam imala priliku da pricam sa jednom devojkom koja je imala problem sa aknama i mitiserima, ranije nije to smatrala velikim problemom, dok nije zapocela vezu sa jednim deckom, koji joj je nabio kompleks, na taj nacin sto joj je rekao kako je nije sramota sa takvim licem da ide na ulicu. Ona od tada nema sta nije probala, isla je kod raznih kozmeticara, koznih lekara, mnogo se opteretila, bivala nervozna meni je bilo zao da je gledam takvu iz razloga sto uopste nije toliko bilo strasno kako je ona mislila. Devojka je prelepa predivna, pametna.

Što se tiče kompleksa više vrednosti, to su u suštini skriveni kompleksi niže vrednosti, koje osoba želi da 'prikrije, želeći sebe da istakne i na taj način postavi svoje komplekse u drugi plan...Takve ljude uglavnom ignorišem...to je penicilin za njih :) posto je njima bitno da posto poto budu u prvom planu...Ne vole da budu nezapaženi....ponekad volim da se nadmecem sa njima :) ponekad mi bude zanimljivo.


♥ ♥ ♥Pravog muškarca, s' kojim ćete trajati, nećete prepoznati po izgledu, po diplomi, po inteligenciji. Onog pravog prepoznaćete po načinu kako vas drži za ruku, kako vas ljubi, kako vas grli - ni prečvrsto da ostanete bez daha, a ni prelabavo da nestanete bez traga. Pravi vas drži taman onako kako treba, da znate čiji ste.."
Dj.B. ♥ ♥ ♥

♥ Ljubav je jedina stvar na svetu koja se umnožava samo onda kada se deli ! ♥





  Tea



306
poruka na forumu
132 141



post # 5 | 2012-03-06 , 4:03 AM

Quote (Anchy88)
treba sebe prihvatiti bas takve kakvi jesmo, jer kad ste sami sebi lepi, onda ste i drugima...covek kad je zadovoljan sobom, to se oseti, nekako zraci drugacijom energijom...jer nije fizicka lepota ono sto nas cini, bitno je ono sto nosimo u sebi.


Ovo si savrseno rekla..bravo :* :*


...Ja nisam luzer, o naprotiv, meni je osmeh lajt-motiv.. :))
Put do zvezda je samo etapa kružnog puta do sebe. Ako znaš prečicu, nema potrebe da se puno lomataš po bespućima. Ne bato... Stigao si čim kreneš. Cilj nosiš skriven pod kaputom, istetoviran na grudima kao metu.
U tome je tajna...
U tome je jedini trik... :)))))





  Leksi



2448
poruka na forumu
230 453



post # 6 | 2012-03-11 , 9:32 PM

Kao dete imala sam milion kompleksa, a to sve zahvaljujuci bratu, jer on me je uvek zezao i tlacio.
Sve dok nisam umela da mu vratim.

Kompleks je bio taj sto imam krupne oci, pa su me zezali na raznorazne nacine. :) Danas kazu da je to mnogo seksi. :)
Bravo za mene.
E sada, nakon uvrede od jednog momaka, on je bio moj, svi moji kompleksi su nestali, i hvala mu.
Ucinio je meni golemu uslugu, da volim sebe, da cenim sebe, i postujem.
Jer kao sto Anci rece, ako si lep sebi, lep si i drugima.
Ako nisi za sebe, nisi ni za drugoga! :)


Ja ne patim od ludila, ja uzivam u njemu!





  Sanja



968
poruka na forumu
333 2389



post # 7 | 2012-04-25 , 4:05 PM

nemam nikakve komplekse


"Ne budi nesrecan što u ovome svetu niko ne zna za tebe. Zašto,misliš da si toliko važan da bi te trebali poznavati? Kada budeš zaista tako važan, a da i ne misliš o tome, oni će znati za tebe.








437
poruka na forumu
65 203



post # 8 | 2012-04-25 , 5:02 PM

Quote (Vladi)
hm ... zanimljivo !!! stvarno nisam komplesas ali zato znam drugima da ih nataknem ali to neradim namerno , cista ljubomora , te dve mane neidu jedna bez druge.

Da slazem se :D








2515
poruka na forumu
2013 17837



post # 9 | 2014-03-11 , 9:31 PM

Osećanje više vrednosti je u individualnoj psihologiji, osećanje lične moći i nadmoći u odnosu na većinu ljudi iz svoje okoline,
često bez opravdanih razloga.
Osećanje više vrednosti ispoljava se kao doživljaj sebe kao izuzetne ličnosti,
koja je po svim svojim sposobnostima iznad drugih ljudi i zato, razumljivo, treba njima i da gospodari.
Po pravilu, veoma snažno osećanje više vrednosti koje jedna osoba neprestano i naglašeno manifestuje
ukazuje da ona ima kompleks više vrednosti ispod kojeg se skriva kompleks niže vrednosti.


Taj komplex je direktna posledica necijeg vredjanja tebe kao licnosti u nekoj proslosti.
Obicno imaju taj komplex ljudi koji su na neki nacin bili sputavani, a kad konacno postanu neko i nesto, imaju potrebu da gledaju ljude sa visine...
Znaci radi se o tome da - Imperija uzvraca Udarac
:D


"If you have a problem with me, call me. If you don't have my number, then that means you don't know me well enough to have a problem." ✌️


Forum » Opste diskusije » Psihologija, drustvo i religija » Kompleksi
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]