• Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Forum » Opste diskusije » Psihologija, drustvo i religija » Razvod
Razvod






2137
poruka na forumu
904 4467



post # 1 | 2012-02-19 , 8:09 PM

Svaki peti bračni par u Srbiji zajednički život završava u brakorazvodnoj parnici, govore grafikoni Republičkog zavoda za statistiku. Sta vi mislite o tome? Zasto se ljudi razvode? Da li biste ostali u braku u kom nema vise ljubavi zbog srece vase dece? Da li mislite da se broj razvoda povecava jer se ljudi ne bore dovoljno za svoju vezu? Da li ste zrtva razvoda?


♥ ♥ ♥Pravog muškarca, s' kojim ćete trajati, nećete prepoznati po izgledu, po diplomi, po inteligenciji. Onog pravog prepoznaćete po načinu kako vas drži za ruku, kako vas ljubi, kako vas grli - ni prečvrsto da ostanete bez daha, a ni prelabavo da nestanete bez traga. Pravi vas drži taman onako kako treba, da znate čiji ste.."
Dj.B. ♥ ♥ ♥

♥ Ljubav je jedina stvar na svetu koja se umnožava samo onda kada se deli ! ♥





  Leksi



2448
poruka na forumu
230 453



post # 2 | 2012-02-19 , 10:51 PM

Ja sam u braku 5 godina.
Nikad mi nije bilo lose.
Udala sam se za coveka kojeg volim, i koji voli mene.
Mozda ce vam glupo zvucati, ali on mi nikada nije rekao Volim te ni ja njemu, ali smo to vise puta dokazali jedno drugom.
Jer rec je nista naspram dela. :)

Ali zato znam brak svoje drugarice, koji je pukao radi previse ljubomore, radi iskompleksiranosti, i nedostatku samopouzdanja.
U brak treba ulagati. Kao i u vezu, ako ne cak i vise.
Mora se nauciti balansirati. A ne sve ja, ja i samo ja.
Mora se nauciti postovati. I naravno biti tolerantan.
Kada se to savlada, onda je to super.

Moj otac je imao brak pre braka s mojojm majkom, tu zenu volim samo radi jedne stvari, sto mi je rodila brata. A inace je luda zena. :) Tako kaze moj tata, a u to sam se uverila jer je maltretirala mog brata. Lujka na kvadrat.

Kada ljubav, tolerancija, i postivanje nestane taj brak je osudjen na propast.
Cast svakome, ali meni je najlepse u drustvu mog muza, kada setamo, i smisljamo planove, i pricamo
gluposti (gluposti pricam ja), nista mi nema lepse.

U braku ne bih ostala, ako bi me udario, jer ako me udari jednom, udarice i drugi put. Samo radi toga.
A svi ostali razlozi su krajnje glupi za razvod.

Jer brak nije blok, ili cigla, brak je odnos izmedju vas i vaseg partnera, kao neka biljka,
u koju treba negovati inace ce se osusiti.

Mislim da sam sve rekla.


Ja ne patim od ludila, ja uzivam u njemu!








2137
poruka na forumu
904 4467



post # 3 | 2012-02-20 , 11:53 PM

Quote (Leksi)
Jer rec je nista naspram dela. :)

Bitno da on tebi to dokaze, a sta su reci, ako se ne dokazu, samo slova.

U brak treba ulagati, ne dozvoliti da postane monoton. Koliko jedna, toliko i druga strana treba da daje. Ne razumem zene koje se zapuste kada se udaju, pa sta sad udala si se i ne treba vise da vodis racuna o sebi. I posle kad potrazi neku drugu, problem, pa muskarcu kad ne fali nista, nece ni varati. Kontam da je isti slucaj i sa zenama.

Quote (Leksi)
U braku ne bih ostala, ako bi me udario, jer ako me udari jednom, udarice i drugi put.

Slazem se, ako mu oprostis jednom, uradice to opet, a neko ako te zaista voli, nece te povredjivati ni psihicki, ni fizicki.

Quote (Leksi)
meni je najlepse u drustvu mog muza

Uzivaj :) :*


♥ ♥ ♥Pravog muškarca, s' kojim ćete trajati, nećete prepoznati po izgledu, po diplomi, po inteligenciji. Onog pravog prepoznaćete po načinu kako vas drži za ruku, kako vas ljubi, kako vas grli - ni prečvrsto da ostanete bez daha, a ni prelabavo da nestanete bez traga. Pravi vas drži taman onako kako treba, da znate čiji ste.."
Dj.B. ♥ ♥ ♥

♥ Ljubav je jedina stvar na svetu koja se umnožava samo onda kada se deli ! ♥





  Impi



2339
poruka na forumu
2336 14126



post # 4 | 2012-02-21 , 8:28 PM

pa najvise se uzimaju jer misle da moze da zive od ljubavi pa shvate da se hrana i ostale stvari kupuju radom , pa ili su nepazljivi pa misle da ce sedenjem izdrzavati dete , itad itak o prevarama da ne pricam svaki drugi zbog toga ali bolje zdrav razvod nego svadja u toj zajednici koja nemoze da fukcijonise !!!








3268
poruka na forumu
448 1828



post # 5 | 2012-07-10 , 5:06 PM

kako je brak "normalna" pojava, isto tako je i razvod, bez obzira na duzinu braka, broj djece, visinu bankovnog racuna...
ranije su zene bile vise ovisne o svojim muzevima, nisu radile, bilo je "sramota" biti razvedena ili kako se to kaze "raspustenica" pa su sve i trpile..
u braku sam, volim svog muza, ali nikada ne bih dopustila da me udari, prevari ili da djeca trpe zbog nekih "razmirica".
lakse je i biti sam nego sa svakim na silu :)


Ima ta jedna vrsta nedostajanja, po meni najgora, kada dvoje ljudi sjede jedno pored drugog i nedostaje im ono što više nisu...
Nekada sam anđeo, nekada demon... ali sam uvijek 100% žena...
Nikada nemoj odustati dok ne daš sve od sebe. Bolje je pokušati i ne dobiti ništa, nego ne pokušati i uvijek se pitati šta bi bilo da si pokušao...








76
poruka na forumu
20 66



post # 6 | 2012-07-10 , 6:14 PM

По мом мишљењу разлог развода по некад може да се нађе у несхватању самог брака. Зашто је неопходно да се венчате ако се волите? Зар је неопходно венчање да би двоје било заједно?

Само да нагласим, ја сам за брак и једва чекам да се венчам са мојој драгом. Ја на жалост још нисам венчан па немам искуство са те друге стране. Само пишем како мени све то изгледа.


Poruku je menjao/la пингвин - Utorak, 2012-07-10, 6:17 PM





  Leksi



2448
poruka na forumu
230 453



post # 7 | 2012-07-21 , 1:40 PM

Quote (пингвин)
Зашто је неопходно да се венчате ако се волите? Зар је неопходно венчање да би двоје било заједно?

Isto to sam se i ja pitala. Ali ne dugo.
Otac mi je ogtovorio na to pitanje i to ovako:
Aleksandra nisam te napravio da bi ti nekome bila ''mala za probu'' kad te se iscejfi, baci i ostavi.
Ako vec zivite i radite i volite se, radite to u braku u zajednici, da imate i vi jasnu viziju da stvarate nesto zajedno.
Nikada sebi nemoj dozovoliti da ne radis, i da budes ovisna o njegovom nocaniku. Uvek nesto radi.
A brak je tu radi dece. Da vase dete danas sutra ne zezaju psihicki u skoli. Da ima jak temelj, a to ste vas dvoje.
Papir nista ne znaci vama, ali vasoj deci znacice mnogo.

Tri meseca nakon toga sto mi je rekao ja sam se udala. I super mi je ;)
A danas se parovi razvode radi obicne gluposti. Jer su nezreli. Jer su ih roditelji napravili nezrelima.
Drustvo te moze napraviti idiotom, da ne znas nista, ali roditelj sto moze unakaziti decu to je cudo.


Ja ne patim od ludila, ja uzivam u njemu!








235
poruka na forumu
101 568



post # 8 | 2012-07-29 , 5:40 AM

Leksi rekla sve.
Na žalost,ja se stalno razvedem i pre samog braka. :(
Što znači da je kvar u meni... :)





  Leksi



2448
poruka na forumu
230 453



post # 9 | 2012-07-29 , 10:45 PM

badule, nije kvar u tebi, nego u netoleranciji, neparlamentarnosti. Tu se gresi.
Cim mali problem iskrsne, ajmo svako svojoj kuci. Lako je to. Ali ajde poduzmi neka se poduzme nesto.

Ali danas su ljudi nesigurni prvo u sebe, pa onda u one sa kojima su u vezi, ili braku.

Mogu ja varati svog muza, ali ne zelim da budem autobuska stanica, svratise.


Ja ne patim od ludila, ja uzivam u njemu!





  Sid



380
poruka na forumu
105 507



post # 10 | 2012-09-01 , 6:46 PM

Quote (Leksi)
Mogu ja varati svog muza, ali ne zelim da budem autobuska stanica, svratise.

a time sto mu se nakon varanja vracas od njega pravis svratiste...


jedno je kad ceznes za nekim ko je daleko,
a drugo kad ceznes za nekim ko je kraj tebe, tu...

godine nas obrade razlicito...
nekome postane vazno s kim ce leci,
a nekome s kim ce se probuditi...





  Leksi



2448
poruka na forumu
230 453



post # 11 | 2012-09-02 , 0:15 AM

Quote (vladogrozni)
a time sto mu se nakon varanja vracas

Pre nego sto napises komentar, procitaj sta sam napisala, pa se onda nadovezi.

Nikad ga ne bih varala.

A mnogo muskaraca znam i niko mu nije dorastao ni psihicki ni fizicki.
I posle toliko godina braka i dalje ga zelim. Ma kako to bilo nemoguce, tako je.


Ja ne patim od ludila, ja uzivam u njemu!








1641
poruka na forumu
171 425



post # 12 | 2012-09-04 , 8:02 AM

Quote (Leksi)
A mnogo muskaraca znam i niko mu nije dorastao ni psihicki ni fizicki. I posle toliko godina braka i dalje ga zelim. Ma kako to bilo nemoguce, tako je.


Jedna je Leksi ;)





  Leksi



2448
poruka na forumu
230 453



post # 13 | 2012-09-09 , 8:57 PM

Quote (Dragan1309)
Jedna je Leksi

Hehhehe :) Hvala Dragane :)


Ja ne patim od ludila, ja uzivam u njemu!








2137
poruka na forumu
904 4467



post # 14 | 2012-09-09 , 10:51 PM

Quote (Morena)
Sta vi mislite o tome? Zasto se ljudi razvode? Da li biste ostali u braku u kom nema vise ljubavi zbog srece vase dece? Da li mislite da se broj razvoda povecava jer se ljudi ne bore dovoljno za svoju vezu? Da li ste zrtva razvoda?


Ja nisam udata, ali sam za brak,mnogi propagiraju da za ljubav nije bitan papir i ja se slazem sa tim, ali samo u onom smislu da papir ne garantuje srecu. Jednog dana kada pronadjem "pravu" osobu i budem znala da je to ono sto zelim, necu se dvoumiti da stavim taj potpis na papir, jer zelim da moja deca odrastaju u bracnoj zajednici. Koliko god da vecina to porice, deci u periodu odrastanja ta cinjenica mnogo znaci.

Takodje bi dodala sledece, ako sticaj okolnosti bude takav da u jednom periodu zivota, ja i moj partner shvatimo da to nije vise to, da vise ne usrecujemo jedno drugo, vec cinimo nesrencim, razvod je najbolje resenje. Mislim da je bolje da deca odrastaju uz razvedene roditelje, koji ce bez obzira na razvod gajiti normalan odnos, nego u braku bez ljubavi, jer se to primeti i oseti i mislim da moze lose uticati na decu.

Ponekad i pored borbe da brak uspe, on jednostavno puca i nema perspektivu. Razloga je dosta. Nedostatak razumevanja, strpljenja, losa komunikacija, prestanak ljubavi ili nailazak neke nove..itd.

Ovo ne pricam iz iskustva, ali ovo je ono sto ja mislim. :)

Verujem u brak, tako da bih volela da pronadjem nekoga sa kime cu biti ceo zivot srecna, zadovoljna, ispunjena. Trzavica uvek mora biti, ali nadam se da ce biti takve, da ce nas samo jos vise zbliziti. :)


♥ ♥ ♥Pravog muškarca, s' kojim ćete trajati, nećete prepoznati po izgledu, po diplomi, po inteligenciji. Onog pravog prepoznaćete po načinu kako vas drži za ruku, kako vas ljubi, kako vas grli - ni prečvrsto da ostanete bez daha, a ni prelabavo da nestanete bez traga. Pravi vas drži taman onako kako treba, da znate čiji ste.."
Dj.B. ♥ ♥ ♥

♥ Ljubav je jedina stvar na svetu koja se umnožava samo onda kada se deli ! ♥








3268
poruka na forumu
448 1828



post # 15 | 2012-10-08 , 1:14 PM

Moje misljenje je da se veoma vazna stvar promjenila, a ta je da ljudi nisu ranije imali podrsku porodice kakvu imaju danas. Isto tako je sistem bio mnogo drugaciji i mentalitet pa je bilo teze biti sama (razvedenica) nego u losem braku. Problema je bilo i prije kao i danas, ne postoji savsenstvo ni u jednom segmentu zivota pa ni u tome. Tako da je sto se tice bracnog zivota manje vise isto i ranije i sada, samo je drustvo (porodica) postalo popustljivije nego ranije, djeca razmazenija. Dosta je faktora uticalo, iako sam pobornik danasnjega, jer sam zena naravno, i volim cuti da imamo izbora. Jedini problem je sto se danas ne trudimo dovoljno, pri prvom vecem problemu se razilazimo jer i on i ja imamo alternativu. A kao i za svaku dobru stvar u zivotu i za brak se treba boriti ako je do toga loseg trenutka ili manjka osjecaja sve bilo u redu, a los brak je svakako bolje okoncati. U braku sam 8 godina i naravno da je bilo svega, ali uz zrelo razmisljanje, pozitivu i razumjevanje, ljubav i prastanje, opstaje i nas brak.


Ima ta jedna vrsta nedostajanja, po meni najgora, kada dvoje ljudi sjede jedno pored drugog i nedostaje im ono što više nisu...
Nekada sam anđeo, nekada demon... ali sam uvijek 100% žena...
Nikada nemoj odustati dok ne daš sve od sebe. Bolje je pokušati i ne dobiti ništa, nego ne pokušati i uvijek se pitati šta bi bilo da si pokušao...


Forum » Opste diskusije » Psihologija, drustvo i religija » Razvod
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]