Forum » Opste diskusije » Psihologija, drustvo i religija » Koje ste veroispovesti? (Koje ste veroispovesti?)
Koje ste veroispovesti?






76
poruka na forumu
20 66



post # 16 | 2012-06-01 , 11:17 AM

Quote (1divljak1)
Nakon što sam pročitao Kur'an i Bibilje, shvatio sam da zaprvavo religije poništavaju same sebe... Zašto nekoga etiketirati na taj način, svi znamo do čega religija može dovesti....


Ја ово не разумем. За Кур'ан не знам, али што се тиче Библије ништа ми није јасно. Како неко може да извуче закључак о свим религијама света из свих времена читајући две књиге?
А и овај део да религија доводи до нечега. Чега? Ако се мисли на ратове дали би ми рекао који рат су изазвала индијска верзија будизма? Колико људи су побили "атеисти" као што су Мао Це Тунг, Стаљин, па и Хитлер?


Poruku je menjao/la пингвин - Petak, 2012-06-01, 12:17 PM





  ket



787
poruka na forumu
157 663



post # 17 | 2012-06-01 , 1:22 PM

Drusto, ovde je rec o veroispovesti, da se prosto izjasnite sta ste!
Moje misljenje je da je nebitno ko je sta i najradije bih ovakve teme ukinula, protiv sam bilo kakvog etiketiranja!!!!!!!!!
Ja sam covek! Homo sapiens, sve ostalo stvorili su ljudi!!!!!!!!!!!
Mani te se etiketiranja i svadja, hajde da se duzimo i lepo razmenjujemo misljenja!
Svako ima pravo da bude sta hoce, da bira sta hoce. Imamo prava da imamo razlicita misljenja i to je to!!








76
poruka na forumu
20 66



post # 18 | 2012-06-01 , 1:26 PM

Иако сам се и сам уплео у ово морам да кажем да се слажем са ket.








287
poruka na forumu
36 149



post # 19 | 2012-06-01 , 10:00 PM

Quote (пингвин)
Ја ово не разумем. За Кур'ан не знам, али што се тиче Библије ништа ми није јасно. Како неко може да извуче закључак о свим религијама света из свих времена читајући две књиге?
А и овај део да религија доводи до нечега. Чега? Ако се мисли на ратове дали би ми рекао који рат су изазвала индијска верзија будизма? Колико људи су побили "атеисти" као што су Мао Це Тунг, Стаљин, па и Хитлер?


Ja nisam rekao za sve religije, ali sam rekao za religije koje su na ovom prostoru zastupljene... Što se tiče ratova, historija govori za mene, ali i to radi i današnjost... Danas se iz dana u dan može očekivati neki rat, jer je napetost između "vjernika" uveliko porasla..: Hitler je ubijao Jevreje, sa ciljem iskorijevanja jedne etničke grupe, samim time i pokušaja uništavanja jedne religije... Što se tiče Staljina, dovoljno je reći za njegov pokušaj da optuži veliki broj sovjetskih ljekara za "medicinska ubistva", koji su bili uglavnom ( pazi sad ) Židovi... Mislim da je njegova smrt spriječila još jedno veliko krvoproliće...
U radnje koje je obavljao Mao Ce Tung nisam dovoljno upućen, pa ne bih da govorim o tome...


Zadovoljstvo je gledati umjetnika dok radi ono što najbolje zna, ali je neprocjenjivo stvarati umjetnost vlastitim rukama !!!





  ace1



1597
poruka na forumu
756 1986



post # 20 | 2012-06-01 , 10:12 PM

Pravoslaven Hristijanin :D







  $teX



318
poruka na forumu
9 13



post # 21 | 2012-06-01 , 10:14 PM

Pravoslaven Hristijanin :)








235
poruka na forumu
101 568



post # 22 | 2012-06-02 , 0:48 AM

Rodjen kao ljudsko bice najpre,krshten kao pravoslavac... cao








10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 23 | 2012-06-02 , 7:39 PM

Evo da se i ja javim jedna jedina na ovome sajtu :D
Katolicka veroispovest !!!










76
poruka na forumu
20 66



post # 24 | 2012-06-04 , 8:47 AM

Quote (1divljak1)
Ja nisam rekao za sve religije, ali sam rekao za religije koje su na ovom prostoru zastupljene... Što se tiče ratova, historija govori za mene, ali i to radi i današnjost... Danas se iz dana u dan može očekivati neki rat, jer je napetost između "vjernika" uveliko porasla..: Hitler je ubijao Jevreje, sa ciljem iskorijevanja jedne etničke grupe, samim time i pokušaja uništavanja jedne religije... Što se tiče Staljina, dovoljno je reći za njegov pokušaj da optuži veliki broj sovjetskih ljekara za " ubistva", koji su bili uglavnom ( pazi sad ) Židovi... Mislim da je njegova smrt spriječila još jedno veliko krvoproliće...
U radnje koje je obavljao Mao Ce Tung nisam dovoljno upućen, pa ne bih da govorim o tome...


Ја се извињавам што настављам ову расправу, али ја само покушавам да схватим где је проблем.
Опет ми није јасно какве то везе има са религијом, па макар се то односило само на ове просторе. "Hitler je ubijao Jevreje, sa ciljem iskorijevanja jedne etničke grupe, samim time i pokušaja uništavanja jedne religije..." Па шта је религија крива за ово што је један човек хтео да искорени једну нацију? Колико је мени познато човек је причао о Аријевцима и Семитима, подела која се заснива на биолошким особинама, а на религији. Знам за случајеве где је убијао припаднике јерејског народа који су били крштени! А и ово за Стаљина и Јевреје, опет не знам шта је ту религија крива. Колико сам ја схватио овде би Стаљин - атеиста, побио Јевреје. Шта је ту религија крива?
Danas se iz dana u dan može očekivati neki rat, jer je napetost između "vjernika" uveliko porasla.. Или ово? Колико је мени познато данашњи најагресивније групације су наеонацисти (колико су они уопште верници) и анархисти (вернике су срели само када су их тукли...).

Ја тражим опроштај од свих што водим овај дијалог овде. Ја само желим да схватим зашто ме неко окривљује за почетак неког будућег рата.


Poruku je menjao/la пингвин - Ponedeljak, 2012-06-04, 9:29 AM








287
poruka na forumu
36 149



post # 25 | 2012-06-04 , 10:47 AM

Quote (пингвин)
Ја тражим опроштај од свих што водим овај дијалог овде. Ја само желим да схватим зашто ме неко окривљује за почетак неког будућег рата.


I ja se ispričavam, ali tebe niko ni za što ne osuđuje... Pogrešno si shvatio, nisam nikoga ni za što okrivio, ali samo govorim ono što svaki dan primijetim.. Radim sa ljudima, svakodnevno slušam o čemu oni pričaju... I iskreno, napetost je stvarno velika... Živim u BiH koja je multietnička država, gdje su zastupljena tri većinska naroda i manjine.. Gdje su zastupljene tri većinske religije i one koje su, ponovo, manjine.. Znam kakvo je stanje, i o tome pričam..

Ja se tebi još jednom ispričavam ako sam te uvrijdio, nije bilo nikakve zle namjere..


Zadovoljstvo je gledati umjetnika dok radi ono što najbolje zna, ali je neprocjenjivo stvarati umjetnost vlastitim rukama !!!








76
poruka na forumu
20 66



post # 26 | 2012-06-04 , 11:07 AM

Не, не, не. Ниси ти мене увредио. Превише сам дуго у овим водама и стално се сусрећем са људима који имају слично мишљење. И ја живим у БиХ. Православни сам хришћанин а и Србин, а студирао сам и код протестаната у Женеви, код римокатолика у Фрибургу и Паризу. Са двојицом римокатолика и Хрвата, између осталих нација и вера, се веома често чујем и размењујемо нека научна искуства. Не кажем да се волимо него да сасвим нормално сарађујемо и нема никакве напетости између нас. Нисам ни ја, а ни они заборавили историју у којој смо одрасли, али то је што је, али се не кољемо. Никаквих проблема нема да се некада нашалимо или прошетамо. Ово ти све пишем да покажем да постоји један број људи који су верници, али који покушавају да ураде нешто да се крв више не лије. Треба време да се све заборави, али веруј ми на реч да постоје верници који нису расположени за нови рат.
Само је на простору СФРЈ религија и нација толико повезани да је то изгубило сваки могући смисао, али то не треба тако да буде.
Разумем делимично шта си хтео да кажеш јер свиђало се то мени или не много људи у једној руци држи крст а другом убија, али то није одлика хришћанства, него једног броја хришћана који су много застранили и који готов да немају додирне тачке са Христом.

И заиста ме ниси увредио. :)








10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 27 | 2012-06-04 , 3:13 PM

Uh brate napatila sam se dok sam ovo procitala :p
Ma bitno je ljudi smo!!!!! Jedan Narod sa Balkana koji je preziveo rat!!!!

Istina je tema je skroz nesto drugo ali smatram da je lepo citati misljenja drugih pitati nesto a da nebudemo popreko gledani
1divljak1Kazes procitao si te dve knjige!Vidis ja jos nisam ni jednu znam da sam krstena i kako se zove moja vera ali iskreno ja zivim zivot kako meni odgovara a ne onako kako pise negde.

Covek treba da veruje u nesto a to je Bog nebitno kojim imenom ga narod zvao vera je ono sto ne vidimo .
пингвинNapatila sam se dok sam procitala tvoje reci ali i saznala da kad me nesto zanima umem bolje da citam :D Cirilica mi ne lezi bas ali se trudim da cu jednog dana pisati kao i ti :) covek treba sve da zna pogotovo na Balkanu

Nisam primetila da ste povredili jedan drugog i drago mi je procitati reci pametnih ljudi onih sto realno razmisljaju a ne onih koji pre nego sazna ime osobe pita ili gleda koje je ko vere .
Ako zelite mozemo napraviti temu nesto oko ovoga mozete i sami otvoriti pa da prebacimo ove price tamo ;) :)
Mada na drugu ruku plasim se da ne uleti neko ko ce da nas soli pamet sto ce da mozda nekog povredi jer ovo je javni forum svi citaju.










552
poruka na forumu
154 381



post # 28 | 2012-06-04 , 4:45 PM

Islam... :D


Dafuq did i just Read ?








287
poruka na forumu
36 149



post # 29 | 2012-06-04 , 9:30 PM

Quote (пингвин)
Не, не, не. Ниси ти мене увредио. Превише сам дуго у овим водама и стално се сусрећем са људима који имају слично мишљење. И ја живим у БиХ. Православни сам хришћанин а и Србин, а студирао сам и код протестаната у Женеви, код римокатолика у Фрибургу и Паризу. Са двојицом римокатолика и Хрвата, између осталих нација и вера, се веома често чујем и размењујемо нека научна искуства. Не кажем да се волимо него да сасвим нормално сарађујемо и нема никакве напетости између нас. Нисам ни ја, а ни они заборавили историју у којој смо одрасли, али то је што је, али се не кољемо. Никаквих проблема нема да се некада нашалимо или прошетамо. Ово ти све пишем да покажем да постоји један број људи који су верници, али који покушавају да ураде нешто да се крв више не лије. Треба време да се све заборави, али веруј ми на реч да постоје верници који нису расположени за нови рат.
Само је на простору СФРЈ религија и нација толико повезани да је то изгубило сваки могући смисао, али то не треба тако да буде.
Разумем делимично шта си хтео да кажеш јер свиђало се то мени или не много људи у једној руци држи крст а другом убија, али то није одлика хришћанства, него једног броја хришћана који су много застранили и који готов да немају додирне тачке са Христом.

И заиста ме ниси увредио.


Lako je sa inteligentnim ljudima.. Oni se vode pameću, ne većinom.. I ja se krećem u društvu ljudi koji su raznih vjera i nacija, družim se momkom iz Irana, sa curama iz Njemačke, sa bosanskim muslimanima, katolicima i pravoslavcima... I nije mi to nikakav problem... Svi smo mi LJUDI...
I nije samo problem sa jednom vjerom, bilo je i onih koji su držali mjesec i zvijezdu u ruci i klali... Sve su strane podjednako krive, samo se za jedne zna više, za jedne ne..: Ali je napeto, uveliko...
Drago mi je da te nisam uvrijedio, jer mi to nije bila namjera... Samo iznosim svoje mišljenje, koje je oblikovano iz želje da se zna više.. Imam 19 godina, neki će reći da nisam kadar da pričam ovako, ali ja znam kako sam došao do ovog stava...
Još jednom,drago mi je da te nisam uvrijedio i drago mi je da smo razmijenili mišljenja...

Added (2012-06-04, 8:30 PM)
---------------------------------------------

Quote (Dusomoja)
Mada na drugu ruku plasim se da ne uleti neko ko ce da nas soli pamet sto ce da mozda nekog povredi jer ovo je javni forum svi citaju.

Zašto smo ti i ja forum moderatori, mi smo tu da uklanjamo takve nebuloze ;)


Zadovoljstvo je gledati umjetnika dok radi ono što najbolje zna, ali je neprocjenjivo stvarati umjetnost vlastitim rukama !!!





  Leksi



2448
poruka na forumu
230 453



post # 30 | 2012-06-10 , 4:15 AM

пингвин, pre bih rekla da vodis monolog :)

Danas su ljudi zaboravili biti ono najlepse LJUDI!
Osobe vredne postovanja. Vredne da ih se pozdravi, i uputi im se lepa rec.

Danas roditelji uce kako jedni druge da mrze. Da je vredniji onaj koji je srbin, hrvat ili musliman.

E pa narode moj, moze neko biti 10.000 puta srbin, hrvat i muslim ali ako je govno u dusi on je govno.
Morala sam tako da kazem.

Nikada se ne druzim sa ljudima koji enormno ispoljavaju svoju veru, jer to ustvari nisu vernici.
Vernici su oni koji u tisini veruju u ono sto veruju.

Danas je vise zatrovanosti i nacionalne netrpeljivosti nego tokom rata.
Danas neko dete koje je rodjeno tada uzme za pravo da prica sta se sve izdesavalo, i da neko vise zna nego npr. ja koja sam taj rat prozivela. E za to ne krivim decu, nego roditelje. Neka ih je stid i sram.

Ponosim se sto sam covek! I samo covek. Bez dodatnih epiteta.


Ja ne patim od ludila, ja uzivam u njemu!


Forum » Opste diskusije » Psihologija, drustvo i religija » Koje ste veroispovesti? (Koje ste veroispovesti?)
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]