• Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Forum » Opste diskusije » Psihologija, drustvo i religija » Detinjstvo
Detinjstvo






2137
poruka na forumu
904 4467



post # 1 | 2012-03-22 , 5:33 AM

Kada cujete rec detinjstvo cega se prvo setite?
Kakvo ste detinjstvo imali?
Da imate sansu dali bi ste se vratili u detinjstvo?


♥ ♥ ♥Pravog muškarca, s' kojim ćete trajati, nećete prepoznati po izgledu, po diplomi, po inteligenciji. Onog pravog prepoznaćete po načinu kako vas drži za ruku, kako vas ljubi, kako vas grli - ni prečvrsto da ostanete bez daha, a ni prelabavo da nestanete bez traga. Pravi vas drži taman onako kako treba, da znate čiji ste.."
Dj.B. ♥ ♥ ♥

♥ Ljubav je jedina stvar na svetu koja se umnožava samo onda kada se deli ! ♥





  Leksi



2448
poruka na forumu
230 453



post # 2 | 2012-03-25 , 7:39 PM

Prvo cega se setim je Rat !
Tako da ne bih dalje.

Nije bilo sretno.
Ne bih da prozivljavam isto.


Ja ne patim od ludila, ja uzivam u njemu!








76
poruka na forumu
20 66



post # 3 | 2012-06-11 , 10:52 PM

Детињство: смех, радост, безазленост, искреност, сањарење, игра. neidi smeh


Poruku je menjao/la пингвин - Ponedeljak, 2012-06-11, 10:53 PM








478
poruka na forumu
107 311



post # 4 | 2012-06-11 , 11:54 PM

Cega se ja prvo sjetim nebih da kazem...
Kakvo sam djetinjstvo imala isto nebih...
I nebi se vratila... Sretna sam sto sam odrasla i skoro pa mi je lijepo sada.

Zato ce moja djeca imati lijepo djetinjstvo,bas onakvo kakvo je moje trebalo biti, a nije bilo.Onakvo kakvo svako dijete zasluzuje i kakvo bi svako dijete trebalo imati. Trudit cu se. :)


https://www.youtube.com/watch?v=mNL6XTS8AZo








76
poruka na forumu
20 66



post # 5 | 2012-06-12 , 8:51 AM

Наравно да све није било "ружичасто". Рођен сам у једној земљи протеран у другу у којој сам био и остао странац. Али држим се речи Достојевског, мислим да су Записи из подземља: Сви гледамо само оно лоше што нам се дешава, али када би мало истражили видели би да код нас има од обога (заборавио сам тачан цитат).





  ket



787
poruka na forumu
157 663



post # 6 | 2012-06-12 , 12:45 PM

Detinstvo.... ne bas lepo... moj zivot.... jedna neverovatna prica... komplikovana ...tako da o tome ne bih
Sada mi je lepo i samo to zelim da znam!








478
poruka na forumu
107 311



post # 7 | 2012-06-12 , 3:53 PM

Quote (пингвин)
Сви гледамо само оно лоше што нам се дешава, али када би мало истражили видели би да код нас има од обога

Pa kad je vise bilo onog loseg nego dobrog (bar kod mene), iako sa ovime si u pravu samo eto...


https://www.youtube.com/watch?v=mNL6XTS8AZo








76
poruka na forumu
20 66



post # 8 | 2012-06-12 , 4:11 PM

Quote (fizica)
Pa kad je vise bilo onog loseg nego dobrog (bar kod mene), iako sa ovime si u pravu samo eto...


Ја сам само рекао мој случај. Нисам ни сам био овога свестан док нисам наишао код Достоевског на ову реченицу.
Ја не знам кроз шта су други пролазили.


Poruku je menjao/la пингвин - Utorak, 2012-06-12, 4:16 PM








478
poruka na forumu
107 311



post # 9 | 2012-06-12 , 4:17 PM

пингвин, Ma znam, sam samo komentirala citat. Nikome nije bilo tako grozno da se nebi mogao sjetiti bar neceg lijepog,bar neke sitnice, ali nekako nam svima kojima nije bilo sjajno, bajno i krasno prvo ono ruzno dodje pred oci.
Nista drugo nisam mislila.
:)


https://www.youtube.com/watch?v=mNL6XTS8AZo








76
poruka na forumu
20 66



post # 10 | 2012-06-12 , 4:24 PM

Е ту долазе Беле ноћи од Достојевског :) чији каже да је цео живот чекао неколико лепих тренутака, а када их је дочекао они су прошли веома брзо и затим додаје да вреди наставити живети смо због тих неколико лепих тренутака које је имао :)

Опет наводим мој случај. :)


Poruku je menjao/la пингвин - Utorak, 2012-06-12, 4:25 PM








478
poruka na forumu
107 311



post # 11 | 2012-06-12 , 4:28 PM

пингвин, Pa, dobro kaze. da


https://www.youtube.com/watch?v=mNL6XTS8AZo








76
poruka na forumu
20 66



post # 12 | 2012-06-12 , 4:31 PM

Знам, зато га и читам :) И поред ратног, избегличког, странстувјућег детињства, ја сам зато и написао да када се каже детињство је мислим на:

Quote (пингвин)
смех, радост, безазленост, искреност, сањарење, игра


догодило се и ово неколико пута :)








2137
poruka na forumu
904 4467



post # 13 | 2012-06-12 , 5:50 PM

Ja sam imala lepo detinjstvo, mogu reci da je bilo bezbrizno, bila sam mala kada je je bio rat, deo u kom sam ja zivela nije bio zahvacen ratom, iako je tata isao u rezervu, meni je sto se tog dela detinjstva tice ostalo u secanju to da sam ga uvek nestrpljivo ocekivala, da mi sa "puta"(jer je mama uvek govorila da je tata na putu) donese sokice smajlice.

Takodje kljucna osoba mog detinjstva bio je moj deda, koji nema gde me nije vodio i nema sta mi nije poklanjao, pored ljubavi, nista mu nije bilo tesko za mene i sestru. Svaki vikend kod babe i dede :) Pa kad dodje cirkus ili ringispil u nase mesto, nije se moglo propustiti :) Leti turnir u fudbalu.

Sto se tice perioda bombardovanja, mislim da smo se tada najvise druzili, ceo komsiluk se skupi na jedno mesto, znali smo da se igramo po ceo dan i do kasno u noc, nekako nas je nevolja blizila.

Sve u svemu, nosim lepa secanja.


♥ ♥ ♥Pravog muškarca, s' kojim ćete trajati, nećete prepoznati po izgledu, po diplomi, po inteligenciji. Onog pravog prepoznaćete po načinu kako vas drži za ruku, kako vas ljubi, kako vas grli - ni prečvrsto da ostanete bez daha, a ni prelabavo da nestanete bez traga. Pravi vas drži taman onako kako treba, da znate čiji ste.."
Dj.B. ♥ ♥ ♥

♥ Ljubav je jedina stvar na svetu koja se umnožava samo onda kada se deli ! ♥








1641
poruka na forumu
171 425



post # 14 | 2012-06-14 , 11:16 PM

Imao sam bezbrizno detinjstvo, mada sam dosta rano ostao bez oca i rano postao sto kazu glava porodice.Pamtim lepe trenutke provedene sa ocem u ribarenju ,sa dedom i njegovim pcelama od kojih sam uvek bezao. :Putovanja po celoj jugi ...








1
poruka na forumu
0 0



post # 15 | 2013-04-03 , 6:11 AM



Forum » Opste diskusije » Psihologija, drustvo i religija » Detinjstvo
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]