• Page 1 of 1
  • 1
Forum » Opste diskusije » Psihologija, drustvo i religija » Prostitucija (Najstariji zanat)
Prostitucija






335
poruka na forumu
29 72



post # 1 | 2012-03-23 , 0:01 AM

Videh da nema ove teme i resih da ja "probijem led". :)

Mislim da je ovo veliki problem danasnjice i da ne treba cutati o tome. Verovatno ce sada biti raznih reakcija: sazaljenje, govor mrznje, vredjanje, gadjenje i sve ostalo sto moze da izazove sam pomen ovog oblika ponasanja ili radnog profila.

Pre svega treba da se zapitamo zasto je neko postao promiskuitetan, pa onda da donosimo nas sud o tome.

Prostitucija predstavlja ozbiljan problem, kada iza nje stoji kriminal. Mislim na belo roblje, narkomanija, makroi i sl. - To su sve kriminalne radnje, je l' te... Na taj nacin se ugrozava neciji zivot, integritet licnosti, a to nije dozvoljeno, pre svega nije ljudski. Mnoge devojke su vrbovane, otete, maltretirane ne bi li se bavile ovim poslom, a iza svega toga stoje osobe sa drzavnog vrha ili neko ko je zasticen kao beli medved od strane istih. Dakle, problem je u drzavnom aparatu.

Prostitucija je najstariji zanat i nikada se nece iskoreniti. Ali bi se mogao reducirati, kada bi se poboljsao standard u zemlji, pa da zene ne moraju da "sire noge" kako bi zaradile.

Koliko je studentkinja, koje se bave prostitucijom, kako bi sebe izdrzavale i popele se na drustvenoj lestvici i postigle neke ciljeve u zivotu. To ne treba osudjivati. Ne kazem da sad to treba svi da rade, vec da s obzirom u kakvom vremenu i uslovima zivimo, bojim se da se jedino na sexu moze "posteno" zaraditi, nazalost.

Ima tu i onih koje to rade iz zadovoljstva, pa spoje lepo i korisno i eto love. I ja to pozdravljam! Ako je to njen izbor, neka je - njeno pravo.

Mada, mislim da je vecina zena primorana na to, bilo od strane nekih "nadredjenih" ili zbog situacije koja ih je zadesila i to je zaista tragicno... :(

Sve u svemu... Po meni je gadan onaj ko ide po ulicama trazeci usluge doticnih i daje im novac za to. Koliko taj neko treba da bude jadan (u mentalnom smislu) da bi placao za ?! Sex je precenjena stvar, a neko je to "osetio" i brze bolje nasao se tu da profitira. Sto da ne?! Ovce i sluze za sisanje! :)

Elem, ako je prostitucija problem, onda je treba saseci u korenu, a koren je onaj ko nudi novac za sexualne usluge, a ne ona koja ih pruza.


Poruku je menjao/la Bobby88 - Petak, 2012-03-23, 3:12 AM


I may be bad, but I'm perfectly good at it! :)
P.S. Ja sam samo mali zbir onoga sto mi se pre dogodilo.








421
poruka na forumu
65 124



post # 2 | 2012-03-23 , 1:39 AM

Ovo o cemu ti ovde pricas... jbt
Razumem te ja potpuno za ovu prvu stavku, gde su zene primorane da se time bave. Belo roblje, otmice... To stoji.
Ali ovo drugo, sto ti pozdravljas... evoga
Izvini ali to jednostavno nije tacno.
Ne treba hapsiti musterije a mozda ni te prostitutke jer ne znas iz kog razloga su na ulici... Makroe i ostale koji vrbuju zene i prave od njih to sto ne valja... To treba hapsiti. A o musterijama nemam reci. To su jednostavno ljudi bez skrupula. Njima treba psihijatrijsko lecenje a ne zatvor jer ce to opet uraditi kada izadju iz istog.
Necu nikada podrzati k*rvu koja moze volu rep da iscupa i koja moze da radi kao sav normalan svet. Ako koristi seksualne usluge da zaradi i da dodje do svog nekog cilja... Alo! To je kao da pricamo o ljudima koji ubijaju da bi ostvarili svoje ciljeve. A i neke prostitutke nisu daleko od toga, ako imaju AIDS, one isto ubijaju, ali polako, neretko svesno!
Reci ces, to one ne rade namerno, to su krive musterije...
Pa ti podrzavas Sodomu i Gomoru.
Ova tema povlaci mnoga pitanja.
Tu su i deca tih "zena". Sta sa njima???
Ma daj bre, razmisli malo pre nego sto napises nesto ovako!
Izvini ali to je moje misljenje. Inace, dobra ti je tema, kao i ostale! da


Poruku je menjao/la Deluxe - Petak, 2012-03-23, 1:41 AM








335
poruka na forumu
29 72



post # 3 | 2012-03-23 , 1:50 AM

Quote (Deluxe)
Reci ces, to one ne rade namerno, to su krive musterije...
Pa ti podrzavas Sodomu i Gomoru.


Ja ni u jednom momentu nisam rekao da treba neko da se bavi ovim zanatom i da je to odlicno. I jasno sam naveo ko je ustvari odgovoran za prisustvo prostitucije.

Quote (Deluxe)
Ma daj bre, razmisli malo pre nego sto napises nesto ovako!


Ja sam dobro razmislio pre nego sto sam to napisao. A, ti jos jednom dobro procitaj moj post (i izmedju redova), narocito obrati paznju na zavrsetak i bice ti jasniji moj stav o prostituciji. ;)

Tema je komplexna i njoj mogu do sutra da diskutujem. I nasi stavovi se koliko vidim poklapaju, tako da don't be mad! ;)


I may be bad, but I'm perfectly good at it! :)
P.S. Ja sam samo mali zbir onoga sto mi se pre dogodilo.








421
poruka na forumu
65 124



post # 4 | 2012-03-23 , 2:41 AM

Quote (Bobby88)
Ja sam dobro razmislio pre nego sto sam to napisao. A, ti jos jednom dobro procitaj moj post (i izmedju redova), narocito obrati paznju na zavrsetak i bice ti jasniji moj stav o prostituciji.


Kasno je a ti teras ljude da citaju izmedju redova...ccc...
Poklapaju se nasi stavovi ali treba da pises direktno, da objasnis ljudima sto jednostavnije a igra reci...imas tamo teme za razonodu gde se koristi igra reci.
Vidim da si pametan i ozbiljan lik tako da zelim da nastavis da ostavljas dobre postove ali citanja izmedju redova nisu za ovde. da
Kazem to iz razloga sto su ove teme osetljive a moze da se desi bas ovo, pogresno sam te razumeo...
Takodje, mogu dugo da pricam o ovome...


Poruku je menjao/la Deluxe - Subota, 2012-03-24, 9:45 PM








2137
poruka na forumu
904 4467



post # 5 | 2012-03-23 , 3:01 AM

Quote (Bobby88)
Prostitucija predstavlja ozbiljan problem, kada iza nje stoji kriminal. Mislim na belo roblje, narkomanija, makroi i sl.

Nazalost, toga ima sve vise, koliko samo mladih ljudi nestane, nisam ni bila svesna da je to u tolikom procentu.
Slazem se da ti zlikovci imaju veoma dobru zastitu, ma sve polazi od vrha vlasti, dok se ne poostre zakoni i dok se ne stane na put mitu i korupciji, nema tu nekog velikog resenja.
Quote (Bobby88)
Koliko je studentkinja, koje se bave prostitucijom, kako bi sebe izdrzavale i popele se na drustvenoj lestvici i postigle neke ciljeve u zvotu. To ne treba osudjivati. Ne kazem da sad to treba svi da rade, vec da s obzirom u kakvom vremenu i uslovima zivimo, bojim se da se jedino na sexu moze posteno zaraditi, nazalost.

Ne bih se slozila sa tobom, vecina nas je okusila osecaj nemastine, ja prva, ali hvala Bogu iscupali smo se iz te situacije, pa meni nikad nije palo na pamet,da na taj nacin obezbedim sebi neke materijalne stvari. Nego sto se danas svi vode onim: "Cilj ne opravdava sredstva", pa cine sve i svasta kako bi se obogatili materijalno, samo me zanima da li imaju cime da razmisljaju i kako posle toga mogu sebe da cene i postuju.

Quote (Bobby88)
Ima tu i onih koje to rade iz zadovoljstva, pa spoje lepo i korisno i eto love.

Svaka cast, skidam kapu takvim zenama, koje imaju "zeludac" leci sa svakim u krevet.

Smatram da svako moze na posten nacin da zaradi i obezbedi sebi egzistenciju, e to sto postoje ljudi koji iz ponizenja nece da rade neke postene poslove, to je njihova stvar. Svi jure za nekom brzom zaradom, a sto gaze neke moralne norme, to je izgleda nebitno.
Nikad necu podrzati samovoljnu prostituciju i AUS :)


♥ ♥ ♥Pravog muškarca, s' kojim ćete trajati, nećete prepoznati po izgledu, po diplomi, po inteligenciji. Onog pravog prepoznaćete po načinu kako vas drži za ruku, kako vas ljubi, kako vas grli - ni prečvrsto da ostanete bez daha, a ni prelabavo da nestanete bez traga. Pravi vas drži taman onako kako treba, da znate čiji ste.."
Dj.B. ♥ ♥ ♥

♥ Ljubav je jedina stvar na svetu koja se umnožava samo onda kada se deli ! ♥








1641
poruka na forumu
171 425



post # 6 | 2012-03-23 , 10:02 AM

Zalosno





  Leksi



2448
poruka na forumu
230 453



post # 7 | 2012-03-25 , 8:57 PM

Da budemo realni, danas su mnoge devojke s nekim radi para.
Cak se i same nude.
Nekad me sramota sto sam zensko kad vidim tako nesto.

Dok se stanje u drzavi ne promeni, nece ni prostitucija.
Citam pre nieki dan u jednim novinama, da je u porastu i muska prostitucija.
To su obicno studenti koji studiraju, te tako zaradjuju da placaju fakultet.

Danas su primorani ljudi da rade ono sto ne bi nikada, ja licno ne bih, radje bih kopala bastu, i sadila povrce i od toga zivela, ako je vec stani pani, ili cistila klubove, ili slicno, a to sam i radila, i nista mi nije strano. :)

A druga je stvar, sto danasnje primadone ne zele da rade, pa misle da im je to laka lova. To su guske.


Ja ne patim od ludila, ja uzivam u njemu!








421
poruka na forumu
65 124



post # 8 | 2012-03-26 , 10:52 AM

Quote (Leksi)
A druga je stvar, sto danasnje primadone ne zele da rade, pa misle da im je to laka lova. To su guske.


Tako je Leksi! Zakon si!!! da ;)





  Leksi



2448
poruka na forumu
230 453



post # 9 | 2012-03-27 , 10:17 PM

Quote (Deluxe)
Tako je Leksi! Zakon si!!!

Hvala generacijo moja. :)


Ja ne patim od ludila, ja uzivam u njemu!








387
poruka na forumu
34 201



post # 10 | 2012-03-27 , 10:49 PM

Bobby88, mislim da si sve i sam rekao,sto se mene tice...


vecina ljudi misli da intelekt cini coveka velikim,ali nisu u pravu,to je karakter.ajnstajn








3907
poruka na forumu
677 4248



post # 11 | 2012-12-23 , 4:40 PM

Prostitucije je uvek i bilo i bice je.
Trebala bi da se legalizuje kao u EU,i tako bi bilo jednostavnije za sve,znas da nije bolesna,da je seks siguran,platis,uradis,odes-svi zadovoljni.
Drzava uzima svoj deo para,vlasnici bordela svoj,prostituke isto.


"Ee pa pomoli se Bogu .. da ti da mir.. i da ti pokaze pravi put.. kreni dalje u zivotu s glavom gore .. i bit ce sve oke ! nemoj imati crne misli ne krvi sebe za nista.. ja verujem u tebe !"








1006
poruka na forumu
50 416



post # 12 | 2012-12-23 , 4:59 PM

(Korisnica)
Prostitucije je uvek i bilo i bice je.
Trebala bi da se legalizuje kao u EU,i tako bi bilo jednostavnije za sve,znas da nije bolesna,da je seks siguran,platis,uradis,odes-svi zadovoljni.
Drzava uzima svoj deo para,vlasnici bordela svoj,prostituke isto.

Apsolutno se slazem sa tobom.












199
poruka na forumu
16 83



post # 13 | 2013-01-05 , 8:02 PM

Da budemo realni, danas su mnoge devojke s nekim radi para.


Sponzoruse... Ne znam samo kako mogu...Bljak!! %)

Sto se tice prostitucije, to je ono cega se mnogo zgrozavam, i ja licno, to nikada ne bih radila. Mozda postoje oni koji su primorani na to, OK, ali oni koji traze lake pare, e to je vec jedno veliko sr**e! Svako na kraju krajeva moze naci nekakav posao, BILO KAKAV, samo da se time ne bavi...


Победа свака за нас је радост, сваки нас пораз пече и боли, даћемо живот, дали смо младост, за све се навија, Партизан се воли!

П♥A♥P♥T♥И♥3♥A♥H








718
poruka na forumu
55 286



post # 14 | 2013-01-05 , 11:36 PM

(Leksi)
A druga je stvar, sto danasnje primadone ne zele da rade, pa misle da im je to laka lova. To su guske.

u velikoj vecini slucajeva cu se sloziti bas sa ovim stavom, ali u razgovoru sa nekom devojkom koja je otisla tim putem sam dobio pitanje tipa: ja sam ninfomanka i nije mi bitno ni kad ni sa kim samo sto vise, a ako od svoje izopacenosti mogu i da zaradim pare, zasto da ne onda?

sa ovakvom tezom me je ostavila bez odgovora.

zanima me jos neko misljenje o tom njenom stavu


dovoljno star da ne zameram, dovoljno mlad da ne zaboravljam


Forum » Opste diskusije » Psihologija, drustvo i religija » Prostitucija (Najstariji zanat)
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]