• Page 2 of 2
  • «
  • 1
  • 2
Forum » Opste diskusije » Psihologija, drustvo i religija » Samoubistvo..
Samoubistvo..



  ket



787
poruka na forumu
157 663



post # 16 | 2012-11-12 , 2:15 PM

Quote (gutabgd)
NE slazem se. kukavicluk je dovoljan razlog da neko "pobegne" gde mu je lakse

Ok, imas prava da se ne slazes, samo....
gledajuci kukaviclik, postoje dve strane kukavicluka, kukavicluk od smrti i kukavicluk od zivota, opet smatram da nijedan razlog nije dovoljan za samoubistvo, pa bio to i kukavicluk od zivota i susretanje sa istim!
Nijedan razlog nije d o v o ljn o o p r a v d a n za tako nesto! Nijedan!!!!!!!!!!!!!


Poruku je menjao/la ket - Ponedeljak, 2012-11-12, 2:21 PM








3907
poruka na forumu
677 4248



post # 17 | 2012-11-12 , 5:28 PM

Meni je to u redu jer postoje zaista razlozi,stvari iz kojih nema izlaza ali samo ako osoba to uradi zaista.

Oni koji kazu ubice se a hoce da skacu na primer sa mosta ili se nagutaju lekova i zovu pomoc-ti zele paznju i privlace je pricama o ubistvu sto je tuzno jer u danasnje vreme otudjenje ljudi je veliko i ljudi ne obracaju paznju jedni na druge na zalost uglavnom ne u pozitivnom smislu.


"Ee pa pomoli se Bogu .. da ti da mir.. i da ti pokaze pravi put.. kreni dalje u zivotu s glavom gore .. i bit ce sve oke ! nemoj imati crne misli ne krvi sebe za nista.. ja verujem u tebe !"








718
poruka na forumu
55 286



post # 18 | 2012-11-12 , 11:15 PM

meni je za nepoverovati, vise puta sam prisustvovao "pokusaju samoubistva" namerno sam stavio pod navodnike jer uvek kada sam se ponudio pomoci i ubiti ga/je, samoubice su odustajale. na osnovu tih situacija sam izgradio misljenje KET, a na osnovu cega si ti?


dovoljno star da ne zameram, dovoljno mlad da ne zaboravljam





  ket



787
poruka na forumu
157 663



post # 19 | 2012-11-13 , 3:33 PM

Opet se ne razumemo, ali nema veze..... sve sam jasno rekla, nema se vise sta objasnjavati
Iz tvog primera potrvdjue se moje misljenje, nijedan razlog nije dovoljno dobar da sebi neko uskrati sansu za zivotom pa ma kakav bio taj zivot.
Zaisya nemam nameru svadjati se ovde i nema potrebe da pises velikim slovima, to je samo moje misljenje, hej....
i ja sam ga iskazala, isto kao i ti, tako da moje postovanje tvome misljenju, jer imas prava da mislis to sto mislis i ja ne zelim i nemam prava tebi da uskratim tvoje misljenje ali zelim takodje da postujes moje
Velika slova mogu samo da predstavljaju ljutnju u tebi a ne vidim razlog
Pravdanja za moje misljenje neces dobiti jer ne zelim da pricam o tome, ne zelim da podelim svoja iskustva, tako da ostaces , s duznim postovanjem, uskracen za objasnjenje istog
Hvala








421
poruka na forumu
65 124



post # 20 | 2012-11-13 , 6:12 PM

ket, gj








199
poruka na forumu
16 83



post # 21 | 2012-11-24 , 0:19 AM

poznavala sam jednog 13-godisnjeg decaka koji je, nazalst, pocinio samoubistvo...
Naime, imao je mnogo problema u porodici...Njegov otac ga je neprekidno zlostavljao, i psihicki i fizicki, maltretirali su ga u skoli... Jednog dana je u skoli polomio prozor, a posto mu je otac malo nasline prirode, uplasio se sta se moze dogoditi i...

Ja licno ne opravdavam ovakve postupke, smatram da se svaki problem moze resiti, i koliki god bio, nije vredan oduzimanja sopstvenog zivota.


Победа свака за нас је радост, сваки нас пораз пече и боли, даћемо живот, дали смо младост, за све се навија, Партизан се воли!

П♥A♥P♥T♥И♥3♥A♥H








3907
poruka na forumu
677 4248



post # 22 | 2012-11-24 , 5:01 PM

Onaj decak sto se ubio zbog maltretiranja u skoli...
Razumljivo je ali tuzno nije bilo izlaza...
E to je tuzno sto ga niko nije zastitio a sto roditelji okrecu glavu i ne reaguju.


"Ee pa pomoli se Bogu .. da ti da mir.. i da ti pokaze pravi put.. kreni dalje u zivotu s glavom gore .. i bit ce sve oke ! nemoj imati crne misli ne krvi sebe za nista.. ja verujem u tebe !"








199
poruka na forumu
16 83



post # 23 | 2012-11-24 , 5:22 PM

Ne opravdavam to sto se ubio, nije to bio razlog da sebi oduzme zivot...
Koliko postoji gorih sudbina pa zive...
Jedino kazem da se svaki problem moze resiti, koliko god tezak bio, ali ne oduzimanjem sopstvenog zivota, vec normalnim, zdravim putem koji nikome nece stetiti.


Победа свака за нас је радост, сваки нас пораз пече и боли, даћемо живот, дали смо младост, за све се навија, Партизан се воли!

П♥A♥P♥T♥И♥3♥A♥H





  ket



787
poruka na forumu
157 663



post # 24 | 2012-11-27 , 3:45 PM

Quote (TheVampireGirl)
Jedino kazem da se svaki problem moze resiti, koliko god tezak bio, ali ne oduzimanjem sopstvenog zivota, vec normalnim, zdravim putem koji nikome nece stetiti.

TheVampireGirl, cestitam !
Resavanjem problema postajemo jaci!
Nalaziti nacine za resavanje problema je borba, teska mucna iscrpljujuca no, nije li zivot borba???????????
Zdravim putem....? TheVampireGirl, sto mislis po tom?
zdravim razumom..... osecnjima... srcem... principima?






BMW FREAK
835
poruka na forumu
458 1859



post # 25 | 2016-08-15 , 11:32 PM

Dan ko i svaki, odes na posao, nerviras se tu i tamo, rijesavas probleme, krenes s posla sav umoran, jedva cekas da dodjes kuci, zastoj, dodatna nervoza, nestrpljivost, sta se desava, kad ono imam sta i da vidim ispod nadvoznjaka lezi lik koji je skocio logicno sa nadvoznjaka, tu su kola hitne pomoci, policija cak i vatrogasci, i jos uz to gledam ljude ispred sebe u koilma nazad imaju djecu od 6-7 godina koja bukvalno gledaju tog covjeka koji kako mi je rekao policajac daje znakove zivota kada su oni dosli, i sad to sve gledaju djeca ta iz automobila i sav narod okolo i ti treba prema nekome takvom da osjecas se ne znam sta kao da ti ga je zao ili nesto.Ja da imam dijete i da mi dijete tako mora to da gleda jer je zatvorio glavni put jer se njemu ne zivi ili da ja kao vozac, da mi skoci sa nadvoznjaka pod vozilo i da ga ja na dusi nosim citav zivot, pa gazio bi ga jos sat vremena vec dovoljno ljigavog i rasutog, toliko mi je ovo danas diglo pritisak, osjetio sam sve u momentu u prvom momentu i tugu i zalsot a onda kasnije i uju i ljutnju da ne samo sto ces ti da se ubijes na javnom mjestu i da ocekujes kako ce neko da ti na sahrani kaze bio je on dobar, zasto? sta mu bi?
Ako ti se ubija, lezi u kuci naspi otrova zalegni i prijatno, uradio si sta si htjeo.A ne da drugima uvaljujes slike iz ranog dijetinjstva ili da te neki covjek nosi na dusi radi tebe "jadnicka".

U sustini ne podrzavam nikoga ko je suicidan niti ga zelim u blizini, ne podnosim organski, prije bi usao u jebeni ISIL nego pomogao nekom ko je skocio sa zgrade.

Cekam hejt :D


Poruku je menjao/la Fox1e® - Utorak, 2016-08-16, 0:04 AM








Massachusetts, Boston
220
poruka na forumu
93 624



post # 26 | 2016-08-15 , 11:40 PM

Samoubistvo je koliko ja znam najveci greh.
Jedino za to ne mozes da se ispovedis, a i takodje pop ne izlazi na opelo kod samoubica. O tome u zivotu necu da mislim pa sta god se desava. Treba da cenimo zivot...


Pozelite mi srecu.








11
poruka na forumu
2 28



post # 27 | 2016-10-29 , 6:47 AM

Луѓето се одлучуваат на ваков чекор, кога се во безизлезни ситуации, во агонија, патат од некоја посериозна душевна болест, размислуваат на тој начин дека е црно-црно и од црно не може да биде бело, што е многу грешно, не гледајќи дека СЕПАК има решение, има решение за се останато, само треба да се соберат и да размислуваат потрезвено.

За жал, имав другарка од факс, која се самоубила само поради тоа што беше во тешки депресии, 21 год девојче, зарем немало надеж за неа?! Што сторила со тоа, ништо, за три дена сите ја оплакаа, а мајка и ден-денеска, си става на фејс слики од себеси, селфиња.
 
Има надеж ЛУЃЕ, за се. НИШТО НЕ Е ИЗГУБЕНО, а на такви мисли не треба да одиме, ни кога ни е најтешко. Аллах, нека не чува од такви мисли, од шејтанот и сите зли ствари. Амин! cao



Admini su super!








1381
poruka na forumu
175 10257



post # 28 | 2017-03-06 , 12:54 PM

Ja iskreno ne bih imao toliko hrabrosti.. A što se ostalih tiče,čitao sam za neke ljude koji su imali neke ne izlačive bolesti,pa izvršavali samoubistvo,čak i neke poznate ličnosti menju njima,tako da te ljude malo više razumem,a za sve ostalo mislim da ne treba izvršiti samoubistvo..


A single act of kindness throws out roots in all directions, and the roots spring up and make new trees


Forum » Opste diskusije » Psihologija, drustvo i religija » Samoubistvo..
  • Page 2 of 2
  • «
  • 1
  • 2
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]