• Page 1 of 1
  • 1
Forum » Opste diskusije » Psihologija, drustvo i religija » Oprostiti sebi .. (Ili barem pronaci olakavajuce okolnosti)
Oprostiti sebi ..



  Leksi



2448
poruka na forumu
230 453



post # 1 | 2012-03-27 , 10:13 PM

Osecaj krivice da ste nesto uradili ili niste izjeda coveka iznutra. Te vam stvara nemogucnost da zivite srecno.
Svi smo imali situacije koje smo smo uradili nepromisljeno, te time naneli bol nekome i vecina nas nije mogla
sebi dopustiti da se imaju gresku. Ali kada bi nas bilo ko optuzio za sve te gresko koje mi smatramo da ih imamo
mi bi se branili svim argumentima, a te iste pred sobom ne mozemo da odbranimo.

Ovo se moze shvatiti i kao igra. Npr. navedite sta sebi ne mozete da oprostite, i onda pronadjite olaksavajucu okolnost.
Budite sebi sami advokat branilac.

A pored toga isto me zanimaju odgovori vasi na dole tri pitanja :)

Zanima me kolika je vasa savest? Koliko vas muci ili ne? Koji su to faktori koji uticu na savest?
Koje vas situacije cine da se osecate glupo,da osecate neki osecaj "krivice" za ono sto ste rekli/uradili nerazmisljajuci?
Kako se borite sa tim?


Ja ne patim od ludila, ja uzivam u njemu!








10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 2 | 2012-03-29 , 8:21 PM

U ovoj temi da bi pisala moralo bi to biti u detalje a ja to ne mogu :)
Biti svoj advokat je mozda teze nego mislimo ali ja sam i kao advokat zabrljala jer sam se sazalila na sebe
Zbog toga i je ovako kako je
Jedino sto mogu reci je najgore ne moci sebi oprostiti a ja to necu nikad .
Nema dana da ne mislim o tome nema dana da na momenat nisam nervozna ili da nisam u mislima
sve se okrece oko jedne teme oko jedne cinjenice ali eto.
Mozda bi bilo drugacije da imam povoda i nadu ali ju nemam vise jer sam prihvatila sadasnje stanje,problema.







  Leksi



2448
poruka na forumu
230 453



post # 3 | 2012-04-07 , 2:11 PM

Sebi jedino sto nikada ne mogu oprostiti je vlastita glupost u nekim situacijama, koja su me stajala prijateljstva i postovanja kako mene tako i drugih osoba.


Ja ne patim od ludila, ja uzivam u njemu!








95
poruka na forumu
28 222



post # 4 | 2012-05-11 , 1:26 PM

NIKAD ne bih nekog svjeno povrijedila, ne potenciram taj kvazi ponos jer ga smatram besmislenim kad su osobe do kojih mi je stalo u pitanju, nije mi bitno ko ce da uradi prvi korak izvinjenja, nije mi bitno ko ce da popusti kad je ljubav (u bilokom obliku) u pitanju...

Ne muci me puno savjest (mislim nikako) kad su drugi ljudi u pitanju jer gledam da ne grijesim, a i ako pogrijesim nesvjesno, gledam da izgladim...

Muci me savjest kad sam ja u pitanju, uvijek mislim da sam mogla vise, bolje,.....


Grešila sam mnogo, ljubili me svici, na zabranjeno voće po mesečini se pela.
Grešiću još više to na mene liči, svoje grehe ne dam- sa njima sam cela!








5153
poruka na forumu
3629 10080



post # 5 | 2014-04-02 , 6:48 PM

Quote Mallena♥ ()
NIKAD ne bih nekog svjeno povrijedila, ne potenciram taj kvazi ponos jer ga smatram besmislenim kad su osobe do kojih mi je stalo u pitanju, nije mi bitno ko ce da uradi prvi korak izvinjenja, nije mi bitno ko ce da popusti kad je ljubav (u bilokom obliku) u pitanju...

Potpisujem ,,,

Muci me savjest samo onda.. kad se pitam da li sam nesto kako treba uradila, kako nisam rekla jos nesto sto sam trebala.
kako da kazem dodju mi tek neke rijeci kasnije da kazem.. jesam li mogla drugacije.. bolje.. i ono
STA BI BIO KAD BI BILO!!!

Added (2014-04-02, 5:48 PM)
---------------------------------------------



Jesi ti normalna?
-Kako za koga…








2795
poruka na forumu
3036 6562



post # 6 | 2014-04-03 , 4:26 PM

desavalo mi se naravno da sam rekao nesto sto nisam ni zeleo ni promislio o tome ...... u tom trenutku to mi je izgledalo u redu .....inace umem da odreagujem burno ali se stisam posle nekoliko trenutaka kad je steta napravljena.........
mada iskreno nikada nisam zeleo da povredim nikoga na taj nacin ali to je ponekad jace od mene :) ipak dobra stvar sto se umem izviniti za to :)

a da li me muci savest pa da ponekad kad se pitam da li je to bilo u redu i slicno ..... sve zavisi od situacije i da li je to bilo opravdano ili ne :)


FORTIS FORTUNA ADIUVAT








10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 7 | 2014-04-19 , 0:40 AM











5153
poruka na forumu
3629 10080



post # 8 | 2014-04-19 , 0:54 AM





Jesi ti normalna?
-Kako za koga…








1641
poruka na forumu
171 425



post # 9 | 2014-04-27 , 10:06 PM

Da sam samo stigao tog jutra ...da te ne dam ...tog 28. 4



Fajlovi: 4222782.jpg (47.8 Kb)








1676
poruka na forumu
2385 4623



post # 10 | 2014-04-28 , 12:12 PM

Tesko se nosim sa saznanjem da sam nekog povrijedila %)
Cesto to uradim i nesvjesno,a nekad i sa namjerom... ne da povrijedim tog nekog, nego jednostavno da otjeram tog nekog od sebe..kad smatram da je bolje tako...
A sebi greske tesko oprastam :D bas bas :)








263
poruka na forumu
211 997



post # 11 | 2018-04-04 , 9:16 AM

Sebi ne prastam, drugi mi se ponekad provuku. :D salim se


Ljubav odoleva vremenu koje sve otima. Nikada nije istinski voleo onaj
ko misli da je ljubav prolazna"


Forum » Opste diskusije » Psihologija, drustvo i religija » Oprostiti sebi .. (Ili barem pronaci olakavajuce okolnosti)
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]