• Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Forum » Opste diskusije » Psihologija, drustvo i religija » Smrt najblizih.
Smrt najblizih.



  Leksi



2448
poruka na forumu
230 453



post # 1 | 2012-03-27 , 10:47 PM

Mnogi ljudi nose se dobro sa tim bolom ali ima i onih koji padnu u depresiju, koji se povuku, koji jednostavno ne zele da idu napred.
Jedna od njih sam bila i ja. Necu da pisem detalje, jer to me kida svaki put ka pisem o tome.
Nisam zelela ni da disem, ni da zivim, povukla sam se u sebe, cak ni muz koji mi je utociste nije mogao nista da uradi.
Moja sestra je imala majku za razgovor, a ja sam zazirala od svakog razgovora.
Cak sam pomisljala i da se ubijem, ali u trenutku shvatis kako si jedinstven, kako svako ima svoj odredjeni rok trajanja, i to te nekako pokrene. A brat je onda imao samo mene.
Radi te tragedije, brat nije progovorio godinu tada, ali ni reci jedne, dok mu nisam opalila samar, i malo ga pokrenula. A mene je pokrenu i otac..moj caca.
A onda posle toga osetis samo prazninu ogromnu.
Izvukla me i muzka, jer ona je kao lek. Da i nje nije bilo prolupala bih.

Kako se vi nosite sa bolom?
Kako ste izasli na kraj s tim, da ta vam osoba nikada nece reci ni ''dobar dan''?


Ja ne patim od ludila, ja uzivam u njemu!








2137
poruka na forumu
904 4467



post # 2 | 2012-03-27 , 11:04 PM

Mnogo mi je bilo tesko kada sam ostala bez coveka koji je meni mnogo znacio u zivotu. Ne samo meni, nego i celoj mojoj porodici. To je prva osoba koju sam izgubila, jednostavno, bolela me je dusa, najgori bol koji sam osetila u zivotu, ma kakva fizicka bol, ne moze da se meri sa tim kako je kad dusa boli.

Od tad nista nije bilo isto, pa ni sada nije, slabije idem u kucu gde je ziveo, gotovo da mogu na prste ruku da nabrojim koliko puta odem godisnje tamo. Sve se promenilo.
Plakala sam svake noci, mnogo vremena mi je trebalo da prihvatim da jee tako moralo, da se spasao, jer je bolovao. Meni je vreme pomoglo, plakala sam i plakala, nisam pricala ni sa kim, jer svoju bol nikad ne delim ni sa kim, trpim sve u sebi, isplacem se kad sam sama, tako sam navikla...Moja sestra je to mnogo gore podnela od mene, s njom je bas tesko bilo, roditelji su bili uz nju, decko, pruzali smo joj podrsku, pricali sa njom. Njoj je trebalo mnogo vise od mene da prihvati da je tako moralo biti.
Trudila sam se da sto vise pricam o njemu, non stop sam kroz pricu pominjala, on je to tako radio, on je to tako voleo, valjda sam se bojala da ce prestati uspomena na njega, ako ga prestanem spominjati.
Onda jednog dana sam prestala da placem, secala sam se svega sto je tokom svog zivota uradio za mene, i pocela sam da se smesim kad pomislim na njega, jer je on uvek znao da me nasmeje.


♥ ♥ ♥Pravog muškarca, s' kojim ćete trajati, nećete prepoznati po izgledu, po diplomi, po inteligenciji. Onog pravog prepoznaćete po načinu kako vas drži za ruku, kako vas ljubi, kako vas grli - ni prečvrsto da ostanete bez daha, a ni prelabavo da nestanete bez traga. Pravi vas drži taman onako kako treba, da znate čiji ste.."
Dj.B. ♥ ♥ ♥

♥ Ljubav je jedina stvar na svetu koja se umnožava samo onda kada se deli ! ♥





  Leksi



2448
poruka na forumu
230 453



post # 3 | 2012-04-07 , 2:04 PM

Meni je i dan danas tesko. Jer iako znam da ga vise nema, i dalje se nadam da ce me nazvati.
I lazu kada kazu da vreme leci sve. E pa ne leci, samo je jos gore. Nastavis da zivis poluziv.
Vegetiras kao biljka. Prazno se smejes nekim dogodovstinama. Ali boli.
I mimo toga sto nekada radim ono sto je radio on, ili slusam muziku sto je slusao on, opet boli.
Ili kad vidim njegove vrsnjake da su zavrsili fakultete, uvek se zpaitam: Da li bi zavrsio i on?
Da li bi mu veci prosek bio nego kod Meri, ili slicno tome.
:(


Ja ne patim od ludila, ja uzivam u njemu!








1641
poruka na forumu
171 425



post # 4 | 2012-04-07 , 5:16 PM

Eh, mnogo toga ostade ne doreceno ,ne ostvareno a planirali smo da zivimo opet sami da uzivamo kao kad smo se prvi put sreli i zaljubili :(








161
poruka na forumu
269 674



post # 5 | 2012-04-16 , 4:06 PM

ovo mi je najgore sto mi je se ikada dogodilo :(










2137
poruka na forumu
904 4467



post # 6 | 2012-04-16 , 8:15 PM

Danas sam ostala bez reci, nema od bola i samo mi se po glavi vrti pitanje: Zasto je to moralo da se desi, zasto kad je tek poceo da zivi? :( Reci ne postoje...Jos uvek ne verujem, da ga necu nikad vise videti..da mi se nece nasmejati...nasaliti se sa mnom...M...


♥ ♥ ♥Pravog muškarca, s' kojim ćete trajati, nećete prepoznati po izgledu, po diplomi, po inteligenciji. Onog pravog prepoznaćete po načinu kako vas drži za ruku, kako vas ljubi, kako vas grli - ni prečvrsto da ostanete bez daha, a ni prelabavo da nestanete bez traga. Pravi vas drži taman onako kako treba, da znate čiji ste.."
Dj.B. ♥ ♥ ♥

♥ Ljubav je jedina stvar na svetu koja se umnožava samo onda kada se deli ! ♥





  Leksi



2448
poruka na forumu
230 453



post # 7 | 2012-04-16 , 10:28 PM

Anchy88, Jer mila svi mi imamo rok trajanja. Na nasu zalost. :(


Ja ne patim od ludila, ja uzivam u njemu!








2137
poruka na forumu
904 4467



post # 8 | 2012-04-17 , 1:11 AM

Quote (Leksi)
Anchy88, Jer mila svi mi imamo rok trajanja. Na nasu zalost. :(


Nije fer, trebao je jos da zivi mila :( nemam reci.


♥ ♥ ♥Pravog muškarca, s' kojim ćete trajati, nećete prepoznati po izgledu, po diplomi, po inteligenciji. Onog pravog prepoznaćete po načinu kako vas drži za ruku, kako vas ljubi, kako vas grli - ni prečvrsto da ostanete bez daha, a ni prelabavo da nestanete bez traga. Pravi vas drži taman onako kako treba, da znate čiji ste.."
Dj.B. ♥ ♥ ♥

♥ Ljubav je jedina stvar na svetu koja se umnožava samo onda kada se deli ! ♥





  Leksi



2448
poruka na forumu
230 453



post # 9 | 2012-04-17 , 1:36 AM

Anchy88, znam sve. Ali zivot nema pravila.


Ja ne patim od ludila, ja uzivam u njemu!








235
poruka na forumu
101 568



post # 10 | 2012-04-23 , 5:04 PM

Ja se jako tesko mirim sa tim.
Ne mogu da izadjem iz bola zato sto smo isuvise bili povezani.
Smrt je samo sledeci korak u vremenu... Kad dodje vreme za nas i mi cemo istim putem proci... Ipak taj bol za bliznjim zna da paralise ,da te ostavi da besciljno tragas za odgovorima koji vise ne mogu nista da promene.
Zivot je lep... Nase pokojnike pamtimo po lepim stvarima i bice nam lakse... Tako kazu psiholozi... :(





  ket



787
poruka na forumu
157 663



post # 11 | 2012-05-17 , 2:54 PM

gde li si sada...u junu ce skoro godinu dana kako te nema moja drugarice... zasto li te je ubio na tako monstruozan nacin...
imam osecaj kao da si otputovala i kao da ces se vratiti...i da cemo opet zajedno gledati filmove...
tuga tuga tuga tuga tuga tuga tuga
nedostajes

jako mi je tesko i ne znam kako cu preziveti zaista smrt najblizih.... a znam da je to neminovno... :(








50
poruka na forumu
39 167



post # 12 | 2012-05-17 , 3:49 PM

Nije istina da vreme leci sve.Sto vreme vise prolazi,sve vise postajemo svesni da se nikad nece vratiti.Kada je umro,nisam plakala.Ni par meseci nakon toga.Ocekivala sam da ce se vratiti svakog trena.A onda sma sedela sa drugaricama i smejala se,i htela sam njemu da posaljem poruku o tome...i onda sam shvatila....i pocela da placem.








552
poruka na forumu
154 381



post # 13 | 2012-05-17 , 4:27 PM

Hvala ogu Kad Mi Se Do sada takvo nešto nije desilo...nadam se da neće još duuuugo vremena..ači šta ćeš..život ide dalje..
Mislim da bih to veoma teško i bolno prihvatio..u početku ne bi ni vjerovao....čim pomislim na to odmah zaplačem...


Dafuq did i just Read ?





  BMW



3820
poruka na forumu
98 692



post # 14 | 2012-05-19 , 3:58 PM

Meni je umro djed ali ja se nisam tada bio ni rodio

Ali sada otkad sam se rodio Hvala dragom Bogu još niko nije i neće nadam se još dugo vremena sve će se naše želje ispuniti samo Ako bog da


''Ko rano rani, cijeli dan mu se spava''

''Pazi kome poklanjaš sebe,svoju ljubav i svoje povjerenje,jer,svi smo mi ljudi,ali rijetko ko je čovjek.''








49
poruka na forumu
1 2



post # 15 | 2012-05-24 , 9:46 PM

Prvu najdrazu osobu koju sam jedva poznavala bila je moja Bakuta Milicaa :/ bilo je tesko ali jbg..2009 umro mi je DEDA koji mi je bio najvazniji posle mame i tatee..bilo je strasno placem kad se setim svaki put ;(


Dupla Skorpija ;)


Forum » Opste diskusije » Psihologija, drustvo i religija » Smrt najblizih.
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]