Forum » Opste diskusije » Psihologija, drustvo i religija » Psi (Pas-verni,pravi,iskreni prijatelj)
Psi






1354
poruka na forumu
453 256



post # 1 | 2012-04-13 , 2:24 AM

Pas (Canis lupus familiaris) je pitomi sisar, mesožder, u rodu sa lisicom i vukom (čija je domestifikovana podvrsta). Postoji puno varijeteta i rasa pasa. Često se kaže da je pas čovekov najbolji prijatelj. Psi, kao i ljudi, su visoko društvena bića i ova sličnost ih je vremenom zbližila. Ova sličnost je omogućila psima jedinstvenu poziciju u životu čovjeka. Lojalnost i posvećenost koju psi demonstriraju kao dio njihovog prirodnog instinkta unutar čopora, približno odražava ljudsku ideju o ljubavi, zbog čega ih mnogi vlasnici smatraju kao punopravne članove porodice. Isto tako, psi izgleda da vide svoje vlasnike kao članove svog čopora, praveći samo nekoliko (a možda i ne praveći) razlike između svojih vlasnika i drugih pasa. Psi mogu imati različite uloge u ljudskom društvu i često se treniraju kao radni psi. Danas je možda najvažnija uloga psa kao saputnika i prijatelja. Psi su živjeli i radili sa ljudima na mnogo načina, pa su zbog toga i zaslužili titulu „čovekovog najboljeg prijatelja".
Postoji više mišljenja o porijeklu pasa.
Sta vi mislite o psima i da li imate psa za svog kucnog ljubimca?


Nije ova prica zivot moj
niko me ja nisam srecan broj
sto puta sam pao, sve od sebe dao
ali jos u ljubav verujem, verujem :juhu:





  Leksi



2448
poruka na forumu
230 453



post # 2 | 2012-04-13 , 9:16 PM

Imala jesam, ali sada nemam. Moji ljubimci su bili pretezno zabe koje sam lovila, i zatvarala u teglu da vidim koliko mogu da prezive bez kiseonika. Jedna je izdrzala 14 dana. Svaka joj cast. :)


Ja ne patim od ludila, ja uzivam u njemu!








1354
poruka na forumu
453 256



post # 3 | 2012-04-13 , 9:28 PM

Leksi kraljice, hahahahahahaha

Imala sam psa ali su morali da ga uspavaju nazalost, dobio je besnilo :)


Nije ova prica zivot moj
niko me ja nisam srecan broj
sto puta sam pao, sve od sebe dao
ali jos u ljubav verujem, verujem :juhu:








421
poruka na forumu
65 124



post # 4 | 2012-04-13 , 11:21 PM

Svaka čast za ovu temu! Carica si!
Imam psa koga obožavam, koju god glupost da napravi. Neodoljiv je! Svi ljudi ga ovde poznaju i vole.
Malo veći je od pekinezera ali je srčan, hrabar, kao da nije svestan svoje veličine.
Inače veoma nežan i pažljiv, koliko jedan pas može da bude.
Veoma inteligentan i zna dosta "trikova", ne zato sto smo ga mi nešto dresirali već jednostavno kapira.
Trenutno imamo problem sa njim pošto u sekundi nestane ako se okreneš na suprotnu stranu. Beži kao lud!
U pitanju je ljubav!
Veoma je zaljubljive prirode. Čim vidi ženku, odmah krene za njom...i nestanu. Zbog svoje visine i nije nesto uspešan kod visokih primeraka suprotnog pola... Ima čak i svoje igračke koje "sređuje" u nedostatku devojaka. :D
Recimo, kada mu daš bilo kakav papir, i da je do tada spavao, on će ustati, doći će do njega i raskomadaće ga u stotine komadića. Ako vam u njegovoj blizini ispadne novac, oprostite se od njega!
Alergičan je na reč "kupanje", "daj meni", "meso", "buć" kada imitiraš zvuk prdeža, kada imitiraš zvuk kao kada srčes kafu, supu... Momentalno krene da reži! %)
Švrća se zove.
Imam još i dva usvojena psa (Dingo i Dona), dosta mačaka koje su ostale od mojih dragih, babe i dede...volim da brinem o njima.
Moj stav prema psima je sledeći:
Psi su inteligentniji od povećeg broja ljudi koje sam upoznao u životu. Zahvalni su i zaštitnički nastrojeni, što danas od ljudi teško ko može da očekuje.
U gradu u kom sam studirao, veliki broj pasa je u centru prelazio ulicu jedino preko zebre, dok čovek, ako nema policije, ne gleda i ne poštuje propise i ne shvata ulogu i stepen odgovornosti prema drugim učesnicima u saobraćaju. Kao da je pas svesnije biće.
Ali to je samo moj stav. ;)
Pisao bih još ali me iskreno mrzi.


Poruku je menjao/la Deluxe - Subota, 2012-04-14, 4:07 PM








1354
poruka na forumu
453 256



post # 5 | 2012-04-16 , 11:30 PM



Fajlovi: 4180766.jpg (24.9 Kb)

Nije ova prica zivot moj
niko me ja nisam srecan broj
sto puta sam pao, sve od sebe dao
ali jos u ljubav verujem, verujem :juhu:








387
poruka na forumu
34 201



post # 6 | 2012-04-17 , 0:45 AM

volim pse,ne neku odredjenu rasu,ali ne volim neposlusne,mada su to vlasnici krivi sto ih tako osakate.imala sam jazavicara packa,baseta mimu,vucjaka,dobermana kogana,mesanac mala i zadnji je bio patuljasti pinc bonika.sad nemamo ni jednog...mali stan... :(


Poruku je menjao/la tatjana73 - Utorak, 2012-04-17, 0:48 AM


vecina ljudi misli da intelekt cini coveka velikim,ali nisu u pravu,to je karakter.ajnstajn








437
poruka na forumu
65 203



post # 7 | 2012-04-17 , 1:22 AM

Ne nemam psa ali,moj komsija ima i on je tako dobar pas na sve laje samo na mene ne jednom je cak meni i pobegao da da








161
poruka na forumu
269 674



post # 8 | 2012-04-17 , 8:02 PM

Imao sam dva psa vise nemam..nisam ih vezao uopste i zato su mi pobjegli :D







  Sanja



968
poruka na forumu
333 2389



post # 9 | 2012-04-25 , 3:22 PM

imala sam 2 psa, sad nemam nijednog,al u skorije vreme cu ga nabaviti imamo to u planu :)


"Ne budi nesrecan što u ovome svetu niko ne zna za tebe. Zašto,misliš da si toliko važan da bi te trebali poznavati? Kada budeš zaista tako važan, a da i ne misliš o tome, oni će znati za tebe.








2602
poruka na forumu
1597 7677



post # 10 | 2012-05-03 , 3:40 PM

imala sam boksera i neko ga otrovao jos ga nisam prezal4la sad imam stene azijskog ovcara i obozavam ga stavicu sliku cim popravim komp
Inace bas volim pse a i oni mene gdje god se pojavim cak i oni najopasniji me lizu


НИЈЕ ВАЖНО КАКВА СИЛА НАС НАПАДА,НЕГО КОЛИКУ СВЕТИЊУ БРАНИМО!!!








421
poruka na forumu
65 124



post # 11 | 2012-05-04 , 10:27 AM

Quote (Boyana82)
Inace bas volim pse a i oni mene gdje god se pojavim cak i oni najopasniji me lizu


Kao da slusam sebe. :)
Koliko god da su veliki, ne bojim ih se ni malo. Valjda osecaju. Bitan je i pristup.
Jednom se ujak bio presekao kada me je video sa ispruzenim rukama kroz ogradu jedne kuce. Mazio sam psa kome ni sam vlasnik nije smeo bas opusteno da prilazi. Bio je jako agresivan sto ja tada nisam znao. Imao sam u to vreme 11 godina. Bio je veci od mene. :)
Budite iskreni i sigurni u sebe jer pas to oseca. Tako ce vas postovati kako psi tako i ljudi.

Added (2012-05-04, 9:27 AM)
---------------------------------------------
E da. Kada pas laje na vas, nemojte da ga terate ili da uzvratite na bilo koji agresivan nacin. Pogotovo kod velikih pasa.
Jadnici reaguju iz straha ili sto se sami vlasnici prema njima ponasaju brutalno.
Pokusajte da ih zovete, zvizducete, da tapsete na kolena. Meni je milion puta uspelo i sprijateljio sam se na taj nacin sa velikim brojem pasa. Naravno, ima i onih kojima je nacinjen veliki bol, gde je njihova agresivnost toliko urezana od strane ljudi da jednostavno ne vredi da bilo sta pokusavate.
Kod manjih pasa odbrana uspeva kada cucnete jer njima izgleda da se spremate za kontranapad. Naglo poskocite u vis sa rukama na gore. Tako cete ih uplasiti i naterati u beg ali ne ocekujte da ce lako odustati.
Ne bojite se toliko pasa koji laju vec onih koji rezu ili cute.
Sve ima svoje. Na poslu imam jednu zenku koja ne moze ocima da vidi automobile i motore, bicikle. Sve sto ima tocak.
Ta osobina se javila kod nje od kada joj je auto pregazio jednog od mladunaca. Inace je veoma umiljata ali itekako ume nepogresivo da nanjusi lose ljude. Na njih laje kao luda. Zato je i obozavam!









95
poruka na forumu
28 222



post # 12 | 2012-05-10 , 11:25 PM

Ova slika sve govori!

Imam malo bijelo blentavo kerce, maltezera.. spava sa mnom u krevetu, jede sa mnom, seta sa mnom,.... obozavam ga!


Fajlovi: 9986289.jpg (62.8 Kb)

Grešila sam mnogo, ljubili me svici, na zabranjeno voće po mesečini se pela.
Grešiću još više to na mene liči, svoje grehe ne dam- sa njima sam cela!








2602
poruka na forumu
1597 7677



post # 13 | 2012-05-20 , 6:02 PM

Evo mog Archy-ja napokon


Fajlovi: 4403513.jpg (332.0 Kb)

НИЈЕ ВАЖНО КАКВА СИЛА НАС НАПАДА,НЕГО КОЛИКУ СВЕТИЊУ БРАНИМО!!!








2137
poruka na forumu
904 4467



post # 14 | 2012-05-21 , 2:17 PM

Quote (Boyana82)
Evo mog Archy-ja napokon


Kako je meden Slavisaaaaaaaaaaaaa moj :) divan, pa ja bi ga ugnjavila :)


♥ ♥ ♥Pravog muškarca, s' kojim ćete trajati, nećete prepoznati po izgledu, po diplomi, po inteligenciji. Onog pravog prepoznaćete po načinu kako vas drži za ruku, kako vas ljubi, kako vas grli - ni prečvrsto da ostanete bez daha, a ni prelabavo da nestanete bez traga. Pravi vas drži taman onako kako treba, da znate čiji ste.."
Dj.B. ♥ ♥ ♥

♥ Ljubav je jedina stvar na svetu koja se umnožava samo onda kada se deli ! ♥








49
poruka na forumu
1 2



post # 15 | 2012-05-24 , 9:35 PM

jaoo ja imam 3 psa 2 Retrivera i 1 staforda ;$ Zovu se Jassper,Dina i Max ;$


Dupla Skorpija ;)


Forum » Opste diskusije » Psihologija, drustvo i religija » Psi (Pas-verni,pravi,iskreni prijatelj)
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]