• Page 1 of 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
Forum » Opste diskusije » Misterije » Veštičarenje (Magija)
Veštičarenje






314
poruka na forumu
456 4349



post # 1 | 2013-06-26 , 4:53 PM

Otvorih ovu temu iz čiste radoznalosti da vidim šta vi mislite o magiji. Da li vjerujete u vještičarenje, crnu / bijelu magiju i da li ste imali iskustva kada sa tim stvarima? :)










1203
poruka na forumu
58 815



post # 2 | 2013-06-26 , 5:43 PM

Veštica, nisam imao iskustva ali ja mislim da postoji nesto tu cudno...ko ce ga znat ;)








3268
poruka na forumu
448 1828



post # 3 | 2013-06-26 , 7:06 PM

Mnogi za vještice nisu čuli u realnom smislu ili ih povezuju sa nečim mračnim i zlim. Sa urocima, bolestima, ružnim ženama vračarama, demonima. Magija se često smatra zlom, i ljudi je doživljavaju kao takvu zbog pretpostavke da ako nešto nije od Boga, zlo je. Međutim, magija nije ništa od navedenog. Ona je sve suprotno od toga. Magija je sposobnost poput slikanja, često narodna doktrina, čista, prirodna, stanje duha, spiritualna i umirujuća, liječi i usrećuje.

Magija je sposobnost koja nam je urođena, uvelike je povezana sa prirodom i promjenama u prirodi, sa ljudskom psihom i moćima koje posjedujemo, ali smo ih spremili pod tepih kad je crkva odlučila reći da je prirodna doktrina i pomoć vidarica zla i demonska (da bi se položaj žene u srednjem vijeku uništio do temelja). Da li ste ikad pokušali razumjeti što magija jest? Ako niste ne možete o tome govoriti s predrasudom. Govoriti o nečemu što ne razumijete.

Mogu samo reći da su vještice i magovi ljudi poput svih drugih, smiju se, raduju, plaču, ogorčeni su, idu na posao, podižu obitelji....
Samo su ti ljudi ovladali drevnim tehnikama koje u njihov život unose preljepe stvari, pomažu nadvladati svakodnevne probleme. Mnogima je magija u život unjela posao snova, ljubav, i mogućnost da pomažu drugima što ih ispunjava. Nemam loših dana, imam dobre dane i one još bolje... Zašto takvu sposobnost odbaciti? Zašto je proglasiti zlom, djelom đavla? Jer je crkva tako rekla jednom davno? Magija nema ništa zajedničko sa vragom. Crkva se zalaže za postojanje vraga. Pa dajmo onda crkvi svoje.

Magija je umjeće i sposobnost....


Ima ta jedna vrsta nedostajanja, po meni najgora, kada dvoje ljudi sjede jedno pored drugog i nedostaje im ono što više nisu...
Nekada sam anđeo, nekada demon... ali sam uvijek 100% žena...
Nikada nemoj odustati dok ne daš sve od sebe. Bolje je pokušati i ne dobiti ništa, nego ne pokušati i uvijek se pitati šta bi bilo da si pokušao...








314
poruka na forumu
456 4349



post # 4 | 2013-06-26 , 7:30 PM

Quote (devils_angel)
Magija je sposobnost koja nam je urođena, uvelike je povezana sa prirodom i promjenama u prirodi, sa ljudskom psihom i moćima koje posjedujemo, ali smo ih spremili pod tepih kad je crkva odlučila reći da je prirodna doktrina i pomoć vidarica zla i demonska (da bi se položaj žene u srednjem vijeku uništio do temelja).


Slazem se sa ovim potpuno. Uostalom , koliko je inkvizicija spalila nevinih zena, smatrajuci ih vješticama. Ako se kome zamjerila ili nekom nije odgovarala, odmah na lomacu ili na giljotinu pod izgovorom da je vještica. To je grehota sta su radili zenama u srednjem vijeku!

Magija uopste nema nikakvih veza ni sa dobrom ni sa zlom, ona je neutralna. E sad, u koje je svrhe ljudi koriste, to je druga stvar! :)










31
poruka na forumu
9 52



post # 5 | 2013-06-26 , 9:21 PM

Sve na supernatural je istina :D

Added (2013-06-26, 8:11 PM)
---------------------------------------------

Quote (koljac)
Slazem se sa ovim potpuno. Uostalom , koliko je inkvizicija spalila nevinih zena, smatrajuci ih vješticama. Ako se kome zamjerila ili nekom nije odgovarala, odmah na lomacu ili na giljotinu pod izgovorom da je vještica. To je grehota sta su radili zenama u srednjem vijeku!
i ja se slazem sa time a tome je u mnogome doprinela 1 knjiga zvala se nesto malectus ne mogu tacno da se setim koju je napisao jedan covek iz mrznje prema zenama ali je ona nazalost postala veoma poznata i kostala preko 50.000 zivota koji su vecinom bili zenski jer muskih vestaca je bilo retko zbog cinjenice da su vestice optuzivane za sexualnu vezu sa dzavolom licno.Pogledacu na internetu pa cu vam napisati detaljnine na Nacionalnoj geografiji sam odgledao

Added (2013-06-26, 8:17 PM)
---------------------------------------------
I tako su te jadne zene pre lomace duge mucene najgorim spravama i bile su na mukama danima dok nebi priznale da su vestice a onda bi bile spaljene

Added (2013-06-26, 8:21 PM)
---------------------------------------------
Nista molim vas recite mi ovde ispod ako nadjete ime te knjige znam da je u prevodu znacila neki cekic =malectus al neznam tacno kako se zove.









172
poruka na forumu
79 708



post # 6 | 2013-06-26 , 10:29 PM

O ovome bi se moglo pricati do sutra ali... Verujem u to i znam da postoji ali svakako to ne podrzavam! Ipak to nije sa bozije strane to je satanisticko pa cak i bela magija.... Ako ikada zazelite da se upletete u to manite se toga jer ce se svakako lose zavrsiti... Mnogo ljudi ne veruje u to, ali za to su krivi oni koji se lazno predstavljaju kao vracare da bi dobili novac (i tesko je pronaci onog pravog jer ti lazni umeju veoma lako da pridobiju vase poverenje na veoma lak nacin ali vi cete se ipak diviti tome kako znaju sve, ali psihologija je cudo......) ali i bolje je da sto manje ljudi veruje u to.... Sa tim stvarima se ne treba izmotaviti niti ici po vracarama jer vam mogu promeniti zivot iz korena, zato bolje ostati miran i ne petljati se u too... mnogo je ljudi otislo ka vracarama da bi im se pomoglo ali ucinjeno im je mnogo gore... Vecina njih nemaju pojma ista o tome i zato ih to sje*e, nemaju pojma kakve se stvari tu rade i da to moze ubiti i uraditi bilo sta.... Toliko od mene , kao sto rekoh o ovem bi mogla do sutra ali eto....


Znas li zasto gavran zvuci kao pisaca masina?
-Ne, zasto?
Neam pojma...








10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 7 | 2013-06-27 , 9:31 AM

Za mene je sve isto dal Vestice proroci vracari :D :D
Svi su oni ljudi koji imaju tu neku dar da nesto umeju,vide ,znaju recimo tako :D

Cast onima koji rade da bi pomogli
Svi ostali koji se bave vrackama i smicalicama nek im se vrati na vlastitoj kozi.

Kazem ovo jer sam puno puta cula ovdje od naseg naroda kad im se nesto desi kazu
neko joj nesto uradio pa joj krenulo po zlu. %)
A ne shvaca da zivot nije glatak i ne mazi.

Meni niko nikad nije uradio i nadam se niti ce jer da bi nam se desilo moramo se bojati a i verovati da nam se moze desiti
Ja u te gluposti ne verujem mada na drugu stranu sam upoznala zenu koja kaze da gleda u grasak
dodala je jos" kamoli srece da mi to moja baka nikad nije prenela na mene"

Zasto kako neznam samo znam oni sebi pomoci nemogu a mogu drugima.
Razna su nasa misljenja i mogu samo reci kad je neko u bedi bolesti skripcu tad se hvata za svaku slamcicu
i odlazi takvim osobama.

Nekima pomogne nekima ne....da bi covek uspio nesto mora i verovati
Ja protiv takvih nemam nista zaista ali imam protiv onih osoba sto idu hodzi ili vracari da napravi nesto nekoj komsinici ili nekom desetom nemogu da razumem taj ocajni narod sta je u njima zar se ne boje boga.
A tog s enajvise naslusam kad dodjem u bosnu %) %)

U pocetku mi bilo zanimljivo a sad je toliko bedno kad podje neko tu temu jer su ljudi lakoverni postali nazalost.










2602
poruka na forumu
1597 7677



post # 8 | 2013-06-27 , 9:45 AM

slazem se sa onima koji su rekli da treba da bude zabranjeno

Ko smo mi da menjamo sudbinu!!!

Verujem da postoje i crna i bela magija

Onima sto rade crnu kad tad ce da se vrati i obije o glavu,ne njima nego njihovim najmilijima

Svaka cast belim magovima,ali neka ostanu samo pri tom da skidaju crnu magiju,a ne dodatno ulepsavaju necije zivote,kroz sva iskusenja treba proci sam,jer bog zna kolika iskusenja moze nekom zadati.


НИЈЕ ВАЖНО КАКВА СИЛА НАС НАПАДА,НЕГО КОЛИКУ СВЕТИЊУ БРАНИМО!!!








782
poruka na forumu
47 137



post # 9 | 2013-06-27 , 10:17 AM

Naravno da postoje....i to me ne plasi, ali dokone, bolesne, zavidne zene koje obilaze kojekakve kretene i prave smicalice, gluposti...e te me uzasavaju. Na svu srecu, nisam imala iskustva s tim ali kad mi ljudi ispricaju sta su sve nalazili po kuci..ja tacno ne mogu da verujem cime se sve ljudi bave...
%)


Nisam od onih naivaca koji jedva cekaju neki buduci dan i raduju se rodendanima i Novim Godinama, naprotiv, meni vec dugo smeta to što vreme prolazi, i mada imam neke svoje trikove kako da ne mislim o tome, postoje stranice u kalendaru kad mi nema gde.
Jesen je, znaci...
Ponovo..."








640
poruka na forumu
67 157



post # 10 | 2013-06-27 , 1:19 PM

Lomača!!!
leti
Ne vjerujem, ali istina je i da sam čuo neke nevjrovatne priče od ljudi za koje smatram da im vrane nisu popile mozak, pa zato i ostavljam malo prostora za sumnju u moje vjerovanje, ali vrlo malo.










5153
poruka na forumu
3629 10080



post # 11 | 2013-06-27 , 1:48 PM

Kod nas u Bosni to Veštičaranje se zoveČaranje to je jedno te istoo ...

vecinom takvi ljudi prave nesto lose drugima da se desi.. sluse se sa onom stranom svijete .. prezivaju duhove,dzine..
da unistavaju druge zivote..

većinom to rade ljudi koji ne mogu da podenesu tudju srecu .. kad ne mogu druge vidjeti sretne ..

Tudim se da ne vjerujm u takvo nesto .. al sulusajuci druge sta govre i sta pricaju ... ostvaljam malo prostora i da sumnjam u to...

film Lamija vam je snjimljen po istinitom dohadjaju tako da... nemam sta vise da kazem ... a ko ga je gledaoo i vidio je kako je stras...

i film SEmum to vam je citi primjer Veticarenja/Čaranja... tako da mozete sami vidjeti da to ima i postoje takvi ljudi <_<


Jesi ti normalna?
-Kako za koga…





  Ashat



33
poruka na forumu
10 18



post # 12 | 2013-07-15 , 7:25 PM

@koljac: Knjiga se zove Malleus Maleficarum u prevodu poput "Cekic Vjestica", a napisao ju se Dominikanac Heinrich Kramer 1486 Godine.
Po toj Knizi su se Zene osudivale i ubijale kao Vjestice.
http://hr.wikipedia.org/wiki/Malleus_maleficarum

B2T:

Vjerujem da postoli puno toga izmecu Zemje i Neba, pa tako i Vesticarenje, ali isto tako se za neke Stvari bolje da i nezna.


Poruku je menjao/la Ashat - Ponedeljak, 2013-07-15, 7:26 PM


Voljeti nekog,a ne biti s njim
isto je kao biti kažnjen,a ne biti
KRIV!








256
poruka na forumu
33 238



post # 13 | 2013-07-15 , 9:22 PM

burn the witch.








196
poruka na forumu
17 310



post # 14 | 2013-12-09 , 2:15 AM

Da, postoji. Sad, sto se tice te ,, bele '' i ,, crne '' magije. Procitao sam u jednoj knjizi u kojoj je ovako pisalo :,, Bilo da je crna ili bela, magija nije dobra ''. Meni je ,, magija '' previse jaka rec, mozda pre vracanje ili vesticarenje. Ima toliko pakonsih ljudi na ovom svetu, ucinice bilo sta da vam zagorcaju zivot, kao da ce oni nesto od toga dobiti. Kol'ko sam ja cuo najjace su arapska, jevrejska i vlaska magija. Hvala milom Bogu niti sam, niti zelim da imam dodira sa takvim gadostima. Prezirem ljude koji se time bave. Nece vam nikakve vradzbine pomoci, molite se Bogu, verujte u njega, idite u crkvu...


Poruku je menjao/la Stefan^^ - Ponedeljak, 2013-12-09, 2:15 AM







  Muhy

Federacija Bosne i Hercegovine, USK
485
poruka na forumu
410 2331



post # 15 | 2013-12-11 , 12:21 PM

Quote strumfeta_mala ()
Kod nas u Bosni to Veštičaranje se zoveČaranje to je jedno te istoo ...

vecinom takvi ljudi prave nesto lose drugima da se desi.. sluse se sa onom stranom svijete .. prezivaju duhove,dzine..
da unistavaju druge zivote..

većinom to rade ljudi koji ne mogu da podenesu tudju srecu .. kad ne mogu druge vidjeti sretne ..

Tudim se da ne vjerujm u takvo nesto .. al sulusajuci druge sta govre i sta pricaju ... ostvaljam malo prostora i da sumnjam u to...

film Lamija vam je snjimljen po istinitom dohadjaju tako da... nemam sta vise da kazem ... a ko ga je gledaoo i vidio je kako je stras...

i film SEmum to vam je citi primjer Veticarenja/Čaranja... tako da mozete sami vidjeti da to ima i postoje takvi ljudi


Potpisujem! da

Imate one "sektaše", koji da bi prešli na veći nivo vjerovanja obično sebi oduzimaju život.
Rade razne rituale od prizivanja onog Lucifera (Iblisa), onda spiritualizam koji se bazira na već navedenom prizivanju duša umrlih osoba za koju "sektaš" smatra da je prisutna i s kojom namjerava stupiti u kontakt.
Onda egzorcizam koji sa pozitivne strane izabcuje demona ili džina koji je nekim slučajem ušetao se u tijelo da "opsjedne" datu individuu. Svoje rituale obično označavaju datumom rodjenja osobe koju žrtvuju, kao nekakva vrsta ID-a ... da


.....


Forum » Opste diskusije » Misterije » Veštičarenje (Magija)
  • Page 1 of 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]