• Page 1 of 1
  • 1
Forum » Opste diskusije » Misterije » Nutela
Nutela






124
poruka na forumu
189 1557



post # 1 | 2016-08-15 , 8:00 PM



Nutela (ital. Nutella) je imebrenda, slatkog kremnog namaza od lešnika, kreiranog od strane italijanske firme
Ferero (ital. Ferrero). Nutela po prvi put izašla na tržište 1964. godine, njena
preteča, namaz Supercrema, postojao je od 1951. Supercrema je razvijena iz prethodnog
proizvoda, Paste Gianduje, stvorene 1946. od Pjetra Ferera, osnivača firme. Glavni
sastojak, lešnik, je tipični proizvod pokrajine Pijemont iz koje potiče porodica
Ferero.

Svi su ovi proizvodi bili preteče ovom današnjem, mešavini čokolade i lešnika razvijenoj
u Italiji posle preteranih poreza na kakao koji su onemogućavali normalnu proizvodnju
čokolade.



Prva Nutela

1963. godine Pjetrov sin Mihael Ferero je odlučio usavršiti Supercremu snamerom širenja brenda Evropom. Promenjeni su neki njeni sastojci, slika i ime proizvoda
("Nutella" - od engleske reči "nut" što znači lešnik), te njegov
logo koji je ostao nepromenjen sve do danas.
Prva Nutela iz fabrike porodice Ferero u Albi, u Pijemontu, izašla je20. aprila 1964. Proizvod je porodici doneo odličan uspeh i ostao vrlo popularan
sve do danas.



Sadržaj

Tačan sadržaj proizvoda je strogo čuvana tajna firme Ferero. Prema oznacisa ambalaže, glavni sastojci Nutele su šećer, različita bilјna ulјa te lešnici i
kakao (ovi sastojci čine samo 20% proizvoda).
Nutelin recept nije isti u svim zemlјama. Npr. u Italiji ona sadrži manješećera od one proizvedene u Francuskoj. Prodaje se kao krema od lešnika jer po italijanskom
zakonu nema dovolјnu koncentraciju kakaa da bi bila čokoladna krema.



Načini upotrebe

Namaz: Nutela je slatki namaz koji se može koristiti na više načina. Tradicionalniitalijanski način je mazanje Nutele na krišku hleba (ital. pane e Nutella - hleb
i Nutela), iako se to može raditi i sa raznim pecivima, keksima ...
Sastojak u pečenju slatkiša: Često se koristi kao sastojak koji daje ukusi aromu raznim pečenim kolačićima


Ovaj clanak posvecujem -  Good_girl (kojoj sam ja tetka) i u nje zenu slatku Nutellu,
a ujedno pozdravljam i drustvo iz coska
lol   ziveli   lol


Poruku je menjao/la Atina1 - Ponedeljak, 2016-08-15, 8:01 PM


Nisam najlepsa. Nisam najbolja. Nisam najpopularnija. Nisam kao druge.
Nisam ni izbliza savrsena. Nemam savrseno telo. Ima puno boljih od mene.
ALI TO SAM JA :)








672
poruka na forumu
1965 12212



post # 2 | 2016-08-15 , 8:10 PM

HAHAHAHAAHHAAH Jaoooo tetka moja đavole jedan lol lol ruza
Jedino sto je sladje od ove tegle nutelle na slici je moja zena draga ruza cmok hug
Jest vala popularna ostala sve do danas i mislim da je svakim danom sve popularnija i popularnija,jedan od najboljih proizvoda. :)


"....DA ŽIVIMO U NEKOJ KOLIBI U ŠUMI. TI DA CIJEPAŠ DRVA, JA DA CIJEPAM RAKIJU."








124
poruka na forumu
189 1557



post # 3 | 2016-08-15 , 8:13 PM

Sta da ti kazem gde su mladi tu je sala lol


Nisam najlepsa. Nisam najbolja. Nisam najpopularnija. Nisam kao druge.
Nisam ni izbliza savrsena. Nemam savrseno telo. Ima puno boljih od mene.
ALI TO SAM JA :)








672
poruka na forumu
1965 12212



post # 4 | 2016-08-15 , 8:19 PM

Ma meni je sad bitno da je Nutella tu a ostalo sve je nevazno. lol


"....DA ŽIVIMO U NEKOJ KOLIBI U ŠUMI. TI DA CIJEPAŠ DRVA, JA DA CIJEPAM RAKIJU."








124
poruka na forumu
189 1557



post # 5 | 2016-08-15 , 8:25 PM

lele Gde ces na nutelu bez leba crna ti :D


Nisam najlepsa. Nisam najbolja. Nisam najpopularnija. Nisam kao druge.
Nisam ni izbliza savrsena. Nemam savrseno telo. Ima puno boljih od mene.
ALI TO SAM JA :)








672
poruka na forumu
1965 12212



post # 6 | 2016-08-15 , 8:27 PM

Ma zanijelo me malo,ma kontam bolje palacinci da se pripreme. :D


"....DA ŽIVIMO U NEKOJ KOLIBI U ŠUMI. TI DA CIJEPAŠ DRVA, JA DA CIJEPAM RAKIJU."








124
poruka na forumu
189 1557



post # 7 | 2016-08-15 , 8:38 PM

Onda pravi palacike sa nutelom ili tako neki  kolac :D


Nisam najlepsa. Nisam najbolja. Nisam najpopularnija. Nisam kao druge.
Nisam ni izbliza savrsena. Nemam savrseno telo. Ima puno boljih od mene.
ALI TO SAM JA :)








2515
poruka na forumu
2013 17837



post # 8 | 2016-08-15 , 8:48 PM

Quote Atina1 ()
Prva Nutela iz fabrike porodice Ferero u Albi, u Pijemontu, izašla je20. aprila 196

Brate mili kakooo sam matora :o lele :lol:

Quote Atina1 ()
Ovaj clanak posvecujem -  Good_girl (kojoj sam ja tetka) i u nje zenu slatku Nutellu,a ujedno pozdravljam i drustvo iz coska

:lol: ruze fala fala lol Ne znam sta bi Good bez mene lol hug morala bi da se davi u Eurokremu :lol:

Quote Good_girl ()
Jedino sto je sladje od ove tegle nutelle na slici je moja zena draga

Ljubaaav moja hug lol

Quote Atina1 ()
Nutelin recept nije isti u svim zemlјama. Npr. u Italiji ona sadrži manješećera od one proizvedene u Francuskoj. Prodaje se kao krema od lešnika jer po italijanskomzakonu nema dovolјnu koncentraciju kakaa da bi bila čokoladna krema.

E to sam i ja primetila :) drugacije je kad kupis od preporodavaca koji krijumcare iz Nemacke ili Italije jer ukus je puniji i jaca je .. :) Na primer kod nas u marketima se prodaje Poljska Nutella koja je lepa naravno, ali manje slatka , nesto kao razredjena lele :)


"If you have a problem with me, call me. If you don't have my number, then that means you don't know me well enough to have a problem." ✌️








672
poruka na forumu
1965 12212



post # 9 | 2016-08-15 , 8:52 PM

Nutella92, aaa vidi pa gdje se prica o slatkisima,eurokremima,nuteli i slicno,odmah je tu i moja draga ženče. lol hug cmok
Ja mislim da kad su sastavili onu poslovicu:Slican se slicnom raduje,da su mislili na nas dvije. lol cmok


"....DA ŽIVIMO U NEKOJ KOLIBI U ŠUMI. TI DA CIJEPAŠ DRVA, JA DA CIJEPAM RAKIJU."








124
poruka na forumu
189 1557



post # 10 | 2016-08-15 , 8:52 PM

Eto sad znate koja je prava i najbolja :) Koja je najsladja i tako to.
Drago mi je da sam vas nesto i naucila :*
obe ste divne i slatkice prave :)


Nisam najlepsa. Nisam najbolja. Nisam najpopularnija. Nisam kao druge.
Nisam ni izbliza savrsena. Nemam savrseno telo. Ima puno boljih od mene.
ALI TO SAM JA :)








672
poruka na forumu
1965 12212



post # 11 | 2016-08-15 , 8:55 PM

Atina1, tetka ti nas uvijek necemu novom naucis,evo najveceg poljupca za tebe. :D :* ruza


"....DA ŽIVIMO U NEKOJ KOLIBI U ŠUMI. TI DA CIJEPAŠ DRVA, JA DA CIJEPAM RAKIJU."








124
poruka na forumu
189 1557



post # 12 | 2016-08-15 , 9:02 PM

Hvalalal  :*


Nisam najlepsa. Nisam najbolja. Nisam najpopularnija. Nisam kao druge.
Nisam ni izbliza savrsena. Nemam savrseno telo. Ima puno boljih od mene.
ALI TO SAM JA :)








829
poruka na forumu
588 3749



post # 13 | 2016-08-16 , 0:12 AM


Quote
Namaz: Nutela je slatki namaz koji se može koristiti na više načina. Tradicionalniitalijanski način je mazanje Nutele na krišku hleba...
Tradicionalni Srpski nacin: Uvek kreni uvek podji ,al sa Nutellom uvek kuci dodji   :p :p ;) .....Nutella  to vam je roba uvek  sveza fina  i ne tako jeftina.... :D
Atina1,  ..... Znas da znam  da su tvoji postovi i ideje jednostavno Fantasticne    :* :* :* gj


Najveci moj nedostatak je sto me nema u dva primerka!!!








124
poruka na forumu
189 1557



post # 14 | 2016-08-16 , 0:31 AM

Quote KISSME ()
Atina1, ..... Znas da znam da su tvoji postovi i ideje jednostavno Fantasticne

Hvalalalaala punoooooooooooo   :*


Nisam najlepsa. Nisam najbolja. Nisam najpopularnija. Nisam kao druge.
Nisam ni izbliza savrsena. Nemam savrseno telo. Ima puno boljih od mene.
ALI TO SAM JA :)








61
poruka na forumu
13 69



post # 15 | 2016-08-25 , 8:43 PM

Kakav crni hleb, prsti i umaci pa onda lizi :)




Forum » Opste diskusije » Misterije » Nutela
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]