• Page 1 of 1
  • 1
Forum » Opste diskusije » Misterije » Fantomska ostrva
Fantomska ostrva






124
poruka na forumu
189 1557



post # 1 | 2016-08-20 , 2:11 AM



O fantomskim ostrvima, koja su se pojavlјivala  i nestajala, u prošlosti su se pričale najfantastičnijepriče. Pominjale su se tajanstvene eksplozije i vulkanske erupcije, zli čarobnjaci
i fantomi, bogovi mora i bića u misterioznim letelicama, koja su ova ostrva potapala
na morsko dno i puštala da izrone na površu s`vremena na vreme. Odakle dolaze ta
ostrva i gde nestaju? To nikom nije jastno. Naučnici pokušavaju vekovima da otkriju
tajnu tih fantomskih ostrva. Niko nikad nije sa sigurnošću ništa tvrdio vezano za
njih. Postoji par događaja koji su dali dozu ozbilјnosti svim ovim
pričama. Jedan od tih događaja se odigrao u decembru 1956. godine i o njemu
je pisala gotovo celokupna svetska štampa. Oplovlјavajući svet u svojoj luksuznoj
jahti 'Laura Lee', Džejms i Helen Bryan su se našli u vodama Tihog okena. Već danima
su plovili mirnim Pacifikom kada su u kasni sumrak, na dalekom horizontu, ugledali
obrise nevelikog južnog ostrva. Iako nije bio ucrtan u brodskoj karti, to Bryanove
nije čudilo, jer su znali da njihova brodska karta nije najnovijeg datuma. Osim
toga, područje kojim su plovili bilo je prepuno malih osrvaca koja nigde nisu ubeležena.


Kako se spuštala noć, odlučili su da prenoće u vodama ovog  tihog pacifičkog ostrva. Zbog toga su jahtu usmeriliu tom pravcu. Uskoro su uplovili u malu peščanu uvalu, a kako im se činilo da ostrvce
nije naselјeno, bacili su sidra i odlučili da  sutra istraže unutrašnjost ostrva.Uzalud je te noći Džejms Bryan pokušavao da identifikuje ostvro. Nije ga bilo ni na  jednoj od  pomorskoj karti, kojima se služio. Ostrvce nigdenije bilo uctrano. Precizno je zabeležio njegov položaj i  odlučio da  svoje otkriće prijavi u  National Geographic Cociety u Vašingtonu kako bise našlo na pomorskim kartama i atlasima. Tu su noć Džejms i Helen priuštili sebi malu svečanost. Večerali su na palubi diveći se tihoj južnoj noći i živopisnom ostrvcetu na čijim su peščanim plažama penušali blagi morski talasi. Dok je u njihovim krošnjama romorio blagi vetar, visoke su se palme lagano povijale, zaklanjajući zvezdano nebo. Bryanovi su te noći otišli na spavanje ispunjeni prijatnim osećanjima
koja obuzimaju lјude što su otkrili novi dom. Prva se probudila  Helen. Sunce je već bilo odskočilo i ona je izašla na palubu kako bi pokupila nekoliko peškirakoji su se sušili. Kada je postala svesna da nešto nije u redu, zbunjeno je zastala. Svuda unaokolo prostirala se mirna morska pučina i nigde na horizontu nije bilo one tihe uvale, niti živopisnog ostrva sa visokim palmama pored kojeg su se usidrili predhodnog dana. Ostrvo je nestalo.



Helen je vrisnula i u panici probudila Džejmsa. Ali, sve je bilouzalud. Sve što su mogli  da zaklјuče biloje da njihova jahta tokom noći nije promenila položaj i da su se, još uvek nalazili
na mestu gde su bacili brodska sidra. Ali, živopisnog ostrva, međutim, više nije
bilo. Nikad nisu otkrili koje ostvro je to bilo niti gde je nestalo. Drugi slučaj još je neobičniji.
Početkom dvadesetog veka, u vreme naglog razvoja tekstilne proizvodnje
i velikih potreba za pamukom, mnogi su američki farmeri odlučili da gaje tu industrijsku
bilјku. Medutim, najkvalitetnije vrste pamuka zahtevale su posebne uslove, a  najkvalitetniji plod su davale na južnim ostrvima.
Pod pritiskom zainteresovanih farmera, američka  vlada se obratila Japanu sa zahtevom da zakupinekoliko njegovih ostrva za gajenje pamuka. Uskoro je skloplјen posao. Japan je
ustupio tri mala pacifička ostrva. Međutim, kad su američki farmeri stigli na zadanu
geografsku širinu i dužinu, bili su neprijatno  iznenađeni, jer nisu uspeli pronaći zakuplјenaostrva. Nigde u blizini nije bilo ni traga nikakvom kopnu.
Izbio je međunarodni skandal, pa je Tokio brzo reagovao. Poslao
je svoju flotu da utvrdi da li  postoje iznajmlјenaostrva ili ne, ali ih ni japanska flota nije našla. Ostrva su jednostavno nestala i niko nije znao objasniti šta se dogodilo. Nikad se više nisu pojavila.


Ova ostva su uglavnom u Atlantskom okeanu. Za njih su vezanerazne legende i verovanja. Jedna od legendi vezanih za ova ostrva je i to da su na njima živeli sinovi Sunca (patulјasti lјudi koji su došli sa neba). Oni su se onovo popeli na nebo kada su ostrva počela da tonu. Nikad više se nisu vratili
na zemlјu.Koja sila ova ostrva vuče na dno okeana i vraća na površinu?Kada će se opet pojaviti i gde? Ovo su neka od pitanja koja i danas zbunjuje naučnike.
Ono što je sigurno jeste da se ona pojavlјuju sad kao i u davna vremana. Da ih moreplovci
viđaju i prijavlјuju njihovo pojavlјivanje.


Poruku je menjao/la Atina1 - Subota, 2016-08-20, 10:14 AM


Nisam najlepsa. Nisam najbolja. Nisam najpopularnija. Nisam kao druge.
Nisam ni izbliza savrsena. Nemam savrseno telo. Ima puno boljih od mene.
ALI TO SAM JA :)








13
poruka na forumu
4 23



post # 2 | 2016-08-20 , 2:27 AM

wtf








170
poruka na forumu
304 3974



post # 3 | 2016-08-20 , 3:03 PM

gj










672
poruka na forumu
1965 12212



post # 4 | 2016-08-20 , 3:33 PM

Jako interesantno,gledala sam film na slicnu temu.Inace je mali dio okeana istrazen tako da ko zna sta tu moze biti,okeani su cudo,nadam se da ce napokon izumiti neku 100 % sigurnu masinu koja ce moci da istrazi citav okean uz pomoc navodjenja iz spoljasnjeg svijeta.Ostrva i okeani su mi nesto najmisterioznije sto trenutno postoji na zemlji.


"....DA ŽIVIMO U NEKOJ KOLIBI U ŠUMI. TI DA CIJEPAŠ DRVA, JA DA CIJEPAM RAKIJU."








829
poruka na forumu
588 3749



post # 5 | 2016-08-20 , 5:07 PM

gj  Stvarno fascinantno ,,nikad nisam cuo o ovome pre, znam samo za ploveca ostrva..... Zamislite sebe u blizini nekog takvog ostrva .... Bilo bi jos fascinantnije da neko uspe da snimi kako to ostrvo nestaje ili tone ,sta god da se desi  bila bi svetska misterija #1


Najveci moj nedostatak je sto me nema u dva primerka!!!






Massachusetts, Boston
220
poruka na forumu
93 624



post # 6 | 2016-08-20 , 11:43 PM

Trenutno nisam rentabilan ovoliko da citam.. Ali dobar je tekst lol


Pozelite mi srecu.








124
poruka na forumu
189 1557



post # 7 | 2016-08-20 , 11:45 PM

lele ovaj malo cvrcno pre dolaska ovde


Nisam najlepsa. Nisam najbolja. Nisam najpopularnija. Nisam kao druge.
Nisam ni izbliza savrsena. Nemam savrseno telo. Ima puno boljih od mene.
ALI TO SAM JA :)








829
poruka na forumu
588 3749



post # 8 | 2016-08-21 , 2:20 AM

Atina1, ma nije shalis se  ahahh   lol lol lol


Najveci moj nedostatak je sto me nema u dva primerka!!!








124
poruka na forumu
189 1557



post # 9 | 2016-08-21 , 2:27 AM

znam gde bi on to tako sve je fin ko francuska sobarica a i to znam bilo u kekecu lol


Nisam najlepsa. Nisam najbolja. Nisam najpopularnija. Nisam kao druge.
Nisam ni izbliza savrsena. Nemam savrseno telo. Ima puno boljih od mene.
ALI TO SAM JA :)






Massachusetts, Boston
220
poruka na forumu
93 624



post # 10 | 2016-08-21 , 2:26 PM

Quote Atina1 ()
ovaj malo cvrcno pre dolaska ovde
Uhh ne znas kako su mi igrala slova lol


Pozelite mi srecu.








61
poruka na forumu
13 69



post # 11 | 2016-08-25 , 8:40 PM

Neko je napokon odgledao Lost :)


Poruku je menjao/la OneWingedAngel - Cetvrtak, 2016-08-25, 8:41 PM




Forum » Opste diskusije » Misterije » Fantomska ostrva
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]