• Page 1 of 1
  • 1
Forum » Opste diskusije » Misterije » Vitezovi i vrata vetra
Vitezovi i vrata vetra






124
poruka na forumu
189 1557



post # 1 | 2016-08-31 , 4:24 AM

Za Maure i Tuareze i danas se govori: „Da oni ne brane svojusloboku, u pustinji je čovek slobodan; ne brane materijalna bogatstva, jer u pustinji
ničeg nema. Oni brane jedno tajno carctvo – carstvo vitezova vetra“
Neke legende ovog područja i danas donose priče o  neobičnom gradu vitezova vetra koji je bio u timpredelima. Niko ne zna tačno gde se nalazio taj grad. Arheolozi nisu našli nikakve
dokaze za takvu tvrdnju.Jedni što ide u prilog toj priči je događaj koji se desio AdamuRenodorsu koji je bio lovac na slonovaču. On se u jednom trenutku izgubio u dolini
reke Limpopo i tu otkrio grad sa zidinama i stražarskim kulama i otvorom koji je
samo pokretni most mogao da zatvori.
Da li je to bio grad vitezova vetra?
Ko je napravio taj grad?Ovo su pitanja na koje nikad nikad niko nije dao odgovor.

Ali... uvek ima to ali. Na drugom kraju sveta u Maloj Aziji idanas se pričaju priče o čudnim pojavama vezanim za vetar. To su vetrovi koji zaustavlјaju
ratove, a i danas one koji nisu spremni za sustret sa njima vode direktno u smrt.To su vetrovi koji „žive“ u brdima nedaleko od Kirighana na pedesetakkilometara od sirijsko turske granice.

U tom brdima se nalazi Bab el Hava- Vrata vetrova.To je mesto gde vetar uvek duva i nikad se nije smirio ili prestao.Taj deo prepun stabala koja su isčupana iz zemlјe, planine su izbrazdane udarcima
vetra, a tu tušinu prirode samo narušavaju strašni zvižduci vetra. Priče o vratima
vetrova su nastale davno i po legendama koje se i danas pričaju nekada davno  u jednom delu Sahare živeli su viteozovi vetra.Preko ovog brda se išlo za orijent.Po legendama ovde su zastala i divlјa mongolska plemena kadasu krenula prema Balkanu. Popeli su se na brdo i vetrovi su ih uhvatili u kovitlac,
samo mali broj je preživeo.Kada je krenuo na istok u osvajanje i Aleksandar Makenodski jedošao do vrata vetrova i vrtio se. Vetrovi su mu prepolovili vojsku i odneli plen.
Morao je da se pokloni vetrovima i ustukne. Našao je zaobilazni put.


Da li su postojali vitezovi vetra ili i danas postoje ali nežele da se za njih zna to niko ne sme da tvrdi. Šta se dešava na vratima vetrova
u maloj aziji i kakva je veza sa vitezovima vetrova u Africi? Ova i još mnoga pitanja čekaju odgovor, a i mi sa njima čekamorazrešenje misterije zvane vitezovi i vrata vetrova.


Nisam najlepsa. Nisam najbolja. Nisam najpopularnija. Nisam kao druge.
Nisam ni izbliza savrsena. Nemam savrseno telo. Ima puno boljih od mene.
ALI TO SAM JA :)






BMW FREAK
835
poruka na forumu
458 1859



post # 2 | 2016-08-31 , 10:06 AM

Ovo je ekstra za nekog ko vjeruje u teorije zavjere i sve te gluposti, ali ovako logicno da ne vjerujem, ne ide mi se jos u ludnicu :D










124
poruka na forumu
189 1557



post # 3 | 2016-08-31 , 3:20 PM

Quote Fox1e® ()
ne ide mi se jos u ludnicu :D
 

JOS xd znaci bio i dosta ti lol


Nisam najlepsa. Nisam najbolja. Nisam najpopularnija. Nisam kao druge.
Nisam ni izbliza savrsena. Nemam savrseno telo. Ima puno boljih od mene.
ALI TO SAM JA :)








13
poruka na forumu
4 23



post # 4 | 2016-08-31 , 6:13 PM

prvi put cujem za ovo ,da li sam ja dosad zivio u ne znanju ili je napokon naisao netko tko zna vise tajni i misterija od mene ? :) bravo ATINA


Forum » Opste diskusije » Misterije » Vitezovi i vrata vetra
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]