• Page 1 of 1
  • 1
Forum » Opste diskusije » Misterije » Težina duše
Težina duše






124
poruka na forumu
189 1557



post # 1 | 2016-09-06 , 2:47 PM

Sa vremena na vreme u praksise javlјaju informacije o pokušajima da se izmeri lјudska duša. Ovo se svodi na
to, da se na samrtnom odru izmeri masa tela umirajućeg. U momentu kraja života,
ona se smanjuje. Iz toga sledi zaklјučak da duša poseduje sopstvenu masu, koja se
gubi u momentu smrti. Skeptici se pitaju gde, i u kakvoj klinici je izvršen takav
eksperiment? Bolesnik postojano dobija injekcije i lekarske preparate, koje utiču
na masu tela. Konačno čovek je i sam biološki labilno biće. On gubi masu zbog fizioloskih
aktivnosti, disanjem, zatim.....Konačno smrt uzrokuje oslablјenje sfinktera sa odgovarajućim
posledicama. A takođe i sprovođenje eksperimenta je neizvodivo po etičkim principima.
I na kraju dvesta lјudi ne umire na stolu sa elektonskom vagom, što bi moglo da
posluži kao osnova za statistiku verovatnoću ibilo kakvu verodstojnostovih tvrdnji.



Profesor Jen Vuster iz Oksforda,došao je na ideju da sprovede interesantno istraživanje. Abstrahujući teolosoška
opredelјenja o duši, on je odlučio da dozna, dali INFORMACIJA ima sopstvenu težinu.
Eksperiment je bio prost, oštrouman i bezuslovno sprovodlјiv. Jen Vuster je izmerio
prazne diskove DVD, zatim je na njih zapisao informacije i ponovo ih izmerio na
izuzetno osetlјivoj vagi. Diskovi koji su sadržali informacije, bili su teži od
praznih diskova bez informacije. Pojavio se zaklјučlјk da informacija koja se zapisuje
laserskim zrakom, na površini diska, uvećava njegovu težinu. Tada je profesor Vuster
ponovio ovo sa diskovima od tečnog kristala, HDD, koji su geometrijski zatvoreni
sistemi za zapisivanje i čuvanje informacija. Po obimu zapisanih informacija oni
znatno prevazilaze kapacitet DVD diskova. Samim tim na njima mora da se iskaže znatno
veća razlika u  povećanju mase Tako se i desilo.Čak šta više, kada je informacija, uz pomoć posebnih programa izbrisana sa HDD diskova,
njihova masa se ponovo smanjila. Treća serija ovih eksperimenata  izvedena je na USB – uređajima za prenos informacija.Pokazali su se isti rezultati da uređaji dobijaju ili gube masu u zavisnosti da
li je na njih zapisana neka informacija ili nijeObrada svih rezultata, dovelaje profesora Jen Vustera do zaklјučka da  MASA INFORMACIJE NE ZAVISI OD VRSTE PRENOSNIKAI DA IZNOSI 1h10na -9 GRAMA ZA 1 GIGABAJT INFORMACIJE Iz ovoga dalјe sledi nekolikoizuzetno važnih zaklјučaka, koje proizilaze iz poznate formule Ajnštajna  E = mc2.
Jasno se može zaklјučiti da je predaji informacije brzinom svetlosti, potrebna energija,
čija veličina zavisi od obima informacije. Kada ona iznosi nekoliko bita ili kilobita,
troši se mala energija
Drugim rečima čim signal nosi veću količinu informacija, njemu je potrebna veća
količina energije da bi taj signal bio prenet.Time se može objasniti paradoks ĆUTANјA,
i ako verovatno postoji stotine i hilјade razumnih civilizacija u našoj Galaksiji.
Mi ne možemo od njih da dobijemoinformaciju zato što ona poseduje masu.  Što dalјe planiramo da pošalјemoinformaciju, to je potrebna veća količina energije, koju mi ne možemo da ostvarimo.
Što je veća količina informacija koju želimo da pošalјemo, to je manja brzina signala
i domet, koji možemo da ostvarimo. To možemo da zapazimo i na Internetu. Pri porastu
prijema veće količine informacija, zapažamo da signal počinje da kasni sve više
i usporava, da bi se često potpuno izgubio
Zemlјu okružava ne samo vazdušna atmosvera, već i informaciono polјe sa milionima
raznih informacija, na raznim frekvencijama i sa različitom gustinom. Ako to pretvorimo
u masu svih informacija, jasno je da se javlјa otpor postojećeg informacionog polјa,
prema dolazećoj informaciji, koju treba prepoznati i dešifrovati. Za to su potrbni
osetlјivi i visoko selektivni uređaji, što bi dolazeći signal prepoznali i dešifrovali.
Ali ako dolazeći signal nema dovolјnu noseću energiju, on naprosto ne može da probije
zemlјino informaciono polјe i sagori u njemu, kao što sagorevaju meteoriti. I na kraju sledi zaklјučak,koji sam Vuster iznosi kao hipotezu.  Ako posle smrti čovečije telo izgubi makar i jedangram mase, na račun telesne težine, a po nekima gubi i do trideset grama, to onda
duša ima informacioni potencijal reda veličine milijardi gigabajta. U poređenju
sa savremenim programima koji sadrže obim od oko deset gigabajta, duša sadrži oko
sto miliona puta veću količinu informacija Drugim rečima, na Zemli ne postoji ni
jedno energetsko postrojenje, koje bi prema jednačini Ajnštaina E = mc2, moglo da
podržava rad kompjutera, koji bi posedovao količinu informacija, koju poseduje lјudska
duša.


Zainteresovani i sami moguiz gornje jednačine izračunati kolika je to energija potrebna za samo jedan gram
mase informacije. A za trideset grama toplota proizvedena takvim procesom rastopila
bi sve u radijusu od nekoliko kilometara. Sledi zaklјučak da ni sada, ni u bliskoj
budućnosti nije moguće stvoriti ELEKTRONSKOG ČOVEKA. Onda se pitamo u čemu je   
TAJNA DUŠE ?
 Sve religije, oficijalne, manje oficijalne, sekte, čak i ateisti,priznaju jedan neobjasnjivi deo čoveka, a to je Duša.
E sada, vernik će to objasniti Dahom Božijim, toje već strastveni vernik. Pametan čovek, preispituje sebe i svoju veru u svrhu bolјeg
razumevanja, nalazi nešto logičnija objašnjenja. A nevernik možda i ne veruje u
Dušu.
Kako god, po istraživanjima patologa, lekara iraznih specijalista, nakon smrti lјudskog bića iz njegovog tela na neobjašnjivi
način nestaje tačno "21 gram" telesne težine.

 Nije objašnivo gubitkomvode, ili putem fekalija. Posmatrana je ogromna cifra mrtvaca. Znači, iz svakog
tela je kratko nakon smrti (radi se o minutima) nestalo tačno "21 gram"
telesne mase, međutim nije objašnjivo na koji način i gde.

Ako se setimo fizike i njenih zakona, znamo damasa ne može da nestane, može samo da promeni oblik ili stanje. Međutim, baš ta
metafizička situacija, kada masa nestaje, ne promenivši ni oblik ni agregatsko stanje,
nastaje nakon naše smrti.

Prvi ovakav eksperiment izveo je 1907 godine američkilekar Duncan MacDougall, merenjem 6 osoba na samrti i merenjem leševa par minuta
nakon smrti. Nedostajalo je kod svakog tačno 21 gram. Psihostasija je ime tog procesa, bar uslovno, jerse u osnovi "psihostasijom" definise merenje lјudskog srca u starom Egiptu.

Zanimlјivo je takođe, da su uz pomoć moderne psihostasijedanašnjice specijalisti uspeli da izmere gubitak telesne težine od 69.5 grama u
trenutku u kome usledi klinička smrt. Nakon toga, tih 21. gram postaju simbolika,
jer je to bio prvi podatak. Nije još uvek ustanovlјeno, šta uslovlјava tu razliku
 između 21. i 69.5 grama, tj. razliku izmedju"prave" i kliničke smrti.


Nisam najlepsa. Nisam najbolja. Nisam najpopularnija. Nisam kao druge.
Nisam ni izbliza savrsena. Nemam savrseno telo. Ima puno boljih od mene.
ALI TO SAM JA :)








672
poruka na forumu
1965 12212



post # 2 | 2016-09-06 , 3:06 PM

Dusa je jako popularna tema danasnjice tako da me ne cudi sto se dosta prica o tome i u bibliji je navedeno dosta toga,tipa da kada nastupi smrt dusa napusta tijelo.
Ja ne moram da razmisljam o tome,jbg nemam dusu. lol
Tetka svaka cast za trud i opet sve pohvale. gj


"....DA ŽIVIMO U NEKOJ KOLIBI U ŠUMI. TI DA CIJEPAŠ DRVA, JA DA CIJEPAM RAKIJU."


Forum » Opste diskusije » Misterije » Težina duše
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]