Forum » Opste diskusije » Misterije » Nastanak sveta -koju teoriju podrzavate
Nastanak sveta -koju teoriju podrzavate






421
poruka na forumu
65 124



post # 16 | 2012-05-08 , 3:42 PM

A da vas pitam, sta se nalazi iza? Koliko je veliki univerzum? Mora da ima neke granice. Sta je iza tih granica?

Ljudi, nemojte da se zamarate tim pitanjima jer do kraja vasih zivota necete to da saznate. Niko od nas nece.
Sve su samo pretpostavke.
I taj veliki prasak... To je jedino logicno objasnjenje koje su naucnici mogli da pronadju do sada tako da je ono tu dok ne otkriju nesto drugo. Jeste, pruzaju oni tamo neke dokaze ali kao sto niko od obicnih ljudi na Zemlji ne moze da resi tajnu univerzuma, tako ne mogu ni ti naucnici jer su oni samo ljudi.
Nismo ni sopstvenu planetu istrazili a vec smo "otisli" milionima svetlosnih godina daleko.

Covek je izmislio Boga iz straha od smrti, nistavila. Nije mogao da prizna smrt kao konacno odrediste.
Covek je slabo i naivno bice. Sa njim mozes da manipulises kako zelis a jos bolje ako je tu masa ljudi. Pustis pricu i cekas. Sve se samo namesti.
Razum mi govori da ne verujem u bajku o Adamu i Evi.





  ace1



1597
poruka na forumu
756 1986



post # 17 | 2012-05-08 , 3:46 PM

o adamu i eva ne vjerujem iako vjerujem u boga..ali za ono big bang...kao sto sam i ja rekao sta je bilo pre toa...gde se nalazio ...a isto si i ti rekao...znaci ne moze to tako da bude :D izgleda da na to pitanje jos puno puno vremena nauka nece naci odgovor :)







  ket



787
poruka na forumu
157 663



post # 18 | 2012-05-17 , 11:55 AM

tesko mi je kao inteligentnom bicu sa samosvescu, umom i razumom da pojmim da sam nastala od majmuna, pobogu samo oko je toliko savrseenoo
sto se tice nastanka sveta, verujem to je bitna stavka V E R A, dakle verujem u teoriju da je zemlja vrlo mlada, da su nemoguce milijarde godina evo nekih naucnih Razloga za to:
Utvrđeno je da jačina Zemljinog magnetnog polja opada na pola svoje vrednosti svakih 1400 godina. Na osnovu proračuna može se utvrditi da će ono nestati za 9000 godina, a njegov zaštitni efekat protiv kosmičkog zračenja i takozvanih solarnih vetrova iščeznuće još ranije! Računajući istim principom unazad, Zemlja je pre oko 10.000 godina morala imati magnetno polje jačine magnetne zvezde, a pre 50.000 godina ona je morala biti pulsar.
Pošto znamo da ona to nije bila, preostaje samo mogućnost da je Zemlja mlada planeta kojoj je, radi zaštite od opasnosti iz svemira, dato magnetno polje koje ima ograničeno dejstvo, i koje postepeno gubi svoju snagu. Profesor dr Tomas Barns kaže: 'Naše poređenje egzaktnih podataka o poreklu magnetnog polja sa nastajanjem Zemlje pruža nam naučno objašnjenje da se starost Zemlje može poistovetiti sa starošću koju dobijamo na osnovu biblijske hronologije'.
Ima jos mnogo dokaza al za sad toliko.
Samo verujem da je zemlja mlada a o ostalome jos uvek razmisljam i skupljam dokaze za i protiv ali ono sto je bitno u svemu tome je kao sto rekoh V E R A!!!!

Added (2012-05-17, 10:53 AM)
---------------------------------------------

Quote (Dusomoja)
Ovo pitanje je po meni baza znanja..... svi pokusavamo da verujemo u oba...


tu gde prestaje znanje pocinje vera tako da znanje i vera ne idu zajedno...

Added (2012-05-17, 10:55 AM)
---------------------------------------------
i ateisti veruju- veruju da ne postoji bog tako da je ovde bitan pojam pojam vere..









76
poruka na forumu
20 66



post # 19 | 2012-05-30 , 1:37 PM

Quote (Dusomoja)
ali u sustini.. gledajuci razlike koje postoje vec u bazi obe teorije ... nije moguce verovati u oba... znaci mnogi od nas se nalaze izgubljeni izmedju te dve teorije...


ја не разумем зашто ово двоје не може да буде заједно? Колико сам ја упућен Дарвин је био верник. Нисам сигуран које верзије хришћанства, али у сваком случају је био верник. Зашто би се ове две теорије супростављале? Прво, библијски извештај није ништа друго до једно поетско дело. Да би се ово видело довољно је мало се информисати о семитској поезији и впогледати оригинални текст овог дела Библије. Као што нико не потврђује или пориче постојање виле Равијојле, тако нема смисла ни терористи овај део Библије. Библија није приручник ни за географију, ни за физику ни хемију, чак и за историју има проблематичних места - живот који траје 900 година...
О Дарвину и "научном" постању света мало касније сада сам у журби.

Added (2012-05-30, 12:26 PM)
---------------------------------------------
Ево ме. Отказана журба :)

Дарвинова теорија о настанку човека, колико је мени познато да би се доказала Дарвинова теорија неопходна је још једна карика. Доказано је да је једна од карика која је била веома битна била лажна. Наиме један део главе је узет од неког "праисторијског" човека и а други део од неке верзије мајмуна, мислим да се ради о вилици и остатку лобање. Тако да та теорија још увек није доказана до краја са конкретним опипљивим доказима и да се још увек налази у домену логике, али и да се докаже не би било никаквих проблема за Цркву.

Научно постање света и теорија о Великом праску је такође у нивоу логике. Постоје неколико премиса и из њих се извукао закључак. Али тај закључак није у супротности са Црквом.

Added (2012-05-30, 12:30 PM)
---------------------------------------------
Покушаћу да објасним да нема проблема.

Прво, колико су мене учили на факултету из предмета који се зове "Логика и методологија науке" предавао ми је један агностик са Филозофксог. Наука се своди на индуктивно закључивање, што ће рећи остаје у сфери вероватног. 100% успевање једног експеримента значи само да постоји велика вероватноћа да ће се иста ствар догодити у истим условима, али се никада не улази у дедуктивно закључивање, тј. да се дају апсолунтна решења. То је један од разлога у савременом свето што се теологији као таквој оспорава научност јер се никада не поставља питање да ли Бог постоји. Тако да као и свака теорија ни теорија Великог праска није апсолутна истина. Када то постане, постаје религија :)

Added (2012-05-30, 12:34 PM)
---------------------------------------------
Даље. Развој или еволуција може да се нађе у хришћанству. Чак код Светитеља хришћанског света. Нпр. Августин, 4. век, говори о постању семена у бићима, од Бога усађена, која ће током времена да се развију. Из онога како је он ово објашњавао превод би био: У бићима постоји један потенцијал који им омогућује промену током времена.

Added (2012-05-30, 12:37 PM)
---------------------------------------------
Све ово што сам писао нема за циљ да некога убеди да треба да верује у ово или оно, него да покажем да је проблем лажан. [/icq]


Poruku je menjao/la пингвин - Sreda, 2012-05-30, 1:37 PM





  ace1



1597
poruka na forumu
756 1986



post # 20 | 2012-05-30 , 8:34 PM

Cekajte sada, vi Mjesate RELIGIJU, BIOLOGIJU I ASTRONOMIJU.... ma dajte bre ljudi znaci ovde pricamo O NASTANAK SVETA, znaci ne pricamo kako to religija vidi, kako to biologija vidi ... nego kako spored vas mislite da je nastala planeta i sve ... znaci ja tako sam ovo razumeo... a ono sto posle Evolucija je napravila, to se sasvim druga prica...
Znaci pingvin, kad si spomenuo Darvin, znaci ti pricas o nastanak na covecanstvo, ali ja koliko razumem pod nastanak sveta, se podrazumeva, nastanak na planete....
Ket, tu si greska, jer zemjino magnetno pole, jeste da se namaluje, ali ne tako brzo kako sto su "proracunali" .... i btw zemjla je mnogo starija tako da to tvrdenje pada u vodu, jer sam gledao i citao milion stvari o to, jer me to bash interesira ...tako da... sa to se ne slazem :D










76
poruka na forumu
20 66



post # 21 | 2012-05-31 , 8:21 AM

Quote (ace1)
Znaci pingvin, kad si spomenuo Darvin, znaci ti pricas o nastanak na covecanstvo, ali ja koliko razumem pod nastanak sveta, se podrazumeva, nastanak na planete....


Знам да сам погрешио и већ је једном објашњено шта је овде тема, али сам написао све ово као одговор на претходне постове. Имам гомилу ствари које могу да пребацим највећем броју хришћанских заједница, али ми смета када неко пребацује оно што што није тачно. Толико ствари има за критику и неко напада баш оно што није тачно.

Него о настаку земље. Не разумем се у мерења, али ми је веома замимљива теорија о судару два небеска тела - планете, метеори, која су била сличних димензија и од којих су после настали месец и земља. Ако се добро сећам земља је настала тако што се највећи део тога услед гравитације или чега већ баш у њу сакупио, док је на месец отишао остатак. На тај начин објашњавају величину месеца јер је то ваљда највећи сателит сразмерно гледајући планету којој припада у сунчевом систему.





  Sanja



968
poruka na forumu
333 2389



post # 22 | 2012-08-23 , 12:51 PM

svako ima svoje misljenje


"Ne budi nesrecan što u ovome svetu niko ne zna za tebe. Zašto,misliš da si toliko važan da bi te trebali poznavati? Kada budeš zaista tako važan, a da i ne misliš o tome, oni će znati za tebe.








2
poruka na forumu
0 0



post # 23 | 2013-02-16 , 1:30 AM

Ja ne mogu reci da verujem u jednu od ovih teorija zato sto mislim da je neka visa sila (mozemo je nazvati Bogom ili sta god bila) uticala na nastanak prvih zivih bica koja su se vremenom razvijala. Ne mogu prihvatiti teoriju o Bogu zbog manjka dokaza o tome, a darvinovu zato sto mislim da nemoze zivot nastati ni iz cega vec mislim da su obe stvari pomesane.





  bane



326
poruka na forumu
87 477



post # 24 | 2013-02-16 , 3:26 AM

S obzirom na moju skolu,tacnije medicinu,mislim tu se sve zasniva i uci na bazi nauke...iako verujem u boga,ipak necu da se petljam u pricu o nastanku zemlje i zivota u sedam dana...ono sto mene zanima i na cemu je zasnovano moje ucenje,to je nauka i darvinizam,tako da ja to podrzavam...


Poruku je menjao/la bane - Subota, 2013-02-16, 3:31 AM


Živi život,kao da ti je poslednji dan...

Come to the cabaret of desire :)








66
poruka na forumu
4 29



post # 25 | 2013-03-13 , 2:55 AM

Dusomoja svaka cast za zadavanje tema (ne samo ove). :)
Verujem u veliki prasak, evoluciju, naucne dokaze... to je nesto sto mi je realnije jer je nekako "opipljivije".

Po mom misljenju smisao religije je izgubio prakticnu svrhu od kad su ljudi poceli da nalaze nacine za resavanje zlocina. Jer da nekada nije vazilo opste misljenje da te neko gleda, vidi sve sto si uradio i kaznice te ako si radio lose stvari vladao bi haos. A crkva je nastavila da se bavi time jer je u tome videla veliki izvor prihoda.


Od svega sto imam na sebi najvazniji je izraz na mom licu.








592
poruka na forumu
208 1412



post # 26 | 2013-03-15 , 5:37 AM

Naš svet kakog znamo(planeta zemlja), je nastala od materije koja se odvojila od sunca kao i sve naše planete u sunčevom sistemu.
Svaka planeta koja se na taj način odvojila u zavisnosti od daljine, materije ili mase ima svoje karakteristike poput gravitacije što ima kod nas i atmosvere, druge planete možda je i nemaju već neke druge hemijske osobine ili kombinacije materija koje dolaze iz drugih sistema putem meteorita ili asteroida koji utiču na karakteristike nekih planeta u našem sunčevom sistemu tokom vremena i istorije :p








295
poruka na forumu
45 307



post # 27 | 2013-04-02 , 11:38 PM

Nemoj da se plasite, smak sveta ce biti samo kad bog to bude odlucio, a to sto pricaju naucnici, to samo pricaju gluposti, 2x se vec za**bali, opusteno.


My life, my rules!








345
poruka na forumu
17 143



post # 28 | 2013-04-02 , 11:44 PM

ja vjerujem da su nekakve bakterije hodale gmizale i tako nastalo ovo sto je nastalo
ali to niko nezna tako da nevjerujem ni u jednu teoriju


Ali nekako mi kroz glavu prolaze neka obećanja koja su mi ljudi davali. Ona koja nisu ispunjena i vjerovtno neće biti nikada. I pitam se da li sam ja nekada dao obećanje na koje sam zaboravio i nisam ga ispunio? Da li će to obećanje zaboljeti tog nekoga kada ga se prisjeti...








36
poruka na forumu
2 10



post # 29 | 2013-05-11 , 0:40 AM

ako je istinita prica o adamu i evi, ja samo znam da je eva na****** :p










130
poruka na forumu
333 2852



post # 30 | 2013-05-13 , 10:11 PM

Joj ljudi sa tiliko vasih teorija mi se zavrtelo u glavi. Nauka je jedno, a verovanje u Boga nesto sasvim drugo. Barem meni, pa i sama rec kaze verovanje. Ja sam vise za varijantu potkivenom dokazima, sto znaci za nauku. A sto se tice Adama i Eve to je u hriscastvu, a sta je sa ostalim verama i njihovim teorijama? :D :D :D


Pazi sta zelis, mozda se ostvari!!


Forum » Opste diskusije » Misterije » Nastanak sveta -koju teoriju podrzavate
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]