• Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Forum » Opste diskusije » Sex i ljubav » Za vezu maženje važnije od učestalog sexa
Za vezu maženje važnije od učestalog sexa






3268
poruka na forumu
448 1828



post # 1 | 2012-11-22 , 1:05 PM

Učestalost maženja i "slučajnih" dodira značajniji je pokazatelj stabilnosti odnosa, od podatka koliko par često vodi ljubav, otkrila je nedavna studija Kinsey instituta u SAD-u. Isto tako, često se podcjenjuje koliko je maženje važno muškarcima i naglašava njihova usmjerenost na seks, objasnili su istraživači.

- Maženje pruža osjećaj bliskosti i ugode te je ključno ta sretne veze. prednost neseksualne intimnosti je povezivanje na razini komunikacije i prijateljstva, što je jednako važno muškarcima i ženama - smatra bračna terapeutkinja Paula Hall.

Objašnjava kako se hormon oksitocin, kojeg se često naziva hormonom sreće, proizvodi pod utjecajem nježnosti i ugode iz maženja. Znanstveno je dokazano da, što se češće mazimo sa svojim partnerom, to imamo i veću želju za međusobnim dodirom. izvor

Istina ili ne?


Ima ta jedna vrsta nedostajanja, po meni najgora, kada dvoje ljudi sjede jedno pored drugog i nedostaje im ono što više nisu...
Nekada sam anđeo, nekada demon... ali sam uvijek 100% žena...
Nikada nemoj odustati dok ne daš sve od sebe. Bolje je pokušati i ne dobiti ništa, nego ne pokušati i uvijek se pitati šta bi bilo da si pokušao...








305
poruka na forumu
403 1340



post # 2 | 2012-11-22 , 4:23 PM

Nije istina....ali i to mazenje je ok :) hah....
a zar hormon srece se ne zove endrofin ?!


Uvek u zivotu postoji neko ko je malo losiji od tebe a uveren da je malo bolji i tada nastaju sve nevolje ! ! !








3268
poruka na forumu
448 1828



post # 3 | 2012-11-22 , 4:44 PM

Don_Petar,
Oksitocin se luči i u toku orgazma kod muškaraca i žena.
Smatra se da oksitocin može uticati i na ponašanje. U toku seksualnog odnosa pretpostavlja se da lučenje oksitocina u mozgu može izazvati osjećaje zadovoljstva, nježnosti i privrženosti.


Ima ta jedna vrsta nedostajanja, po meni najgora, kada dvoje ljudi sjede jedno pored drugog i nedostaje im ono što više nisu...
Nekada sam anđeo, nekada demon... ali sam uvijek 100% žena...
Nikada nemoj odustati dok ne daš sve od sebe. Bolje je pokušati i ne dobiti ništa, nego ne pokušati i uvijek se pitati šta bi bilo da si pokušao...








10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 4 | 2012-11-22 , 9:02 PM

Quote (devils_angel)
Maženje pruža osjećaj bliskosti i ugode te je ključno ta sretne veze.

Upravo tako
Ne znaci ako se neko mazi non stop da ima sex 24h ne
To znaci da se cole da svaku minutu zele osetiti jedno drugo da kad se dodirnu dolazi do mastanja zelje
a i nemora da znaci jer mazenje ne zavrsava uvek sexom

Ja volim da se mazim umiljato sam stvorenje :D







  Leksi



2448
poruka na forumu
230 453



post # 5 | 2012-11-26 , 3:13 PM

Nisam od onih koje se vole maziti.
Nije mi presudno. I mogu i ne moram :)
Volim se izlezavati s partnerom uz cavrljanje o svemu i svacemu. ;)


Ja ne patim od ludila, ja uzivam u njemu!








3268
poruka na forumu
448 1828



post # 6 | 2013-01-06 , 6:21 PM

ja sam tip koji izuzetno voli da se mazi... i uvijek sam prije za duge zagrljaje, njezne dodire i polupce nego za sex...
ne kazem da ne volim sex - naprotiv, ali mi je mazenje to sto stvara osjecaj pripadanja drugoj osobi...


Ima ta jedna vrsta nedostajanja, po meni najgora, kada dvoje ljudi sjede jedno pored drugog i nedostaje im ono što više nisu...
Nekada sam anđeo, nekada demon... ali sam uvijek 100% žena...
Nikada nemoj odustati dok ne daš sve od sebe. Bolje je pokušati i ne dobiti ništa, nego ne pokušati i uvijek se pitati šta bi bilo da si pokušao...








3907
poruka na forumu
677 4248



post # 7 | 2013-01-11 , 0:14 AM

Ja mogu bez seksa,nije mi bitan kada mi je stalo do nekoga ali ako nema mazenja veza je osudjena na neuspeh jer takvi partneri koji ne umeju da pokazu neznost sa njima je zivot jako los.


"Ee pa pomoli se Bogu .. da ti da mir.. i da ti pokaze pravi put.. kreni dalje u zivotu s glavom gore .. i bit ce sve oke ! nemoj imati crne misli ne krvi sebe za nista.. ja verujem u tebe !"








31
poruka na forumu
47 324



post # 8 | 2013-01-13 , 2:35 AM

Bitna je ljubav, da se vole, nebitno da li je sex ili mazenje u pitanju :)










2137
poruka na forumu
904 4467



post # 9 | 2013-01-16 , 4:15 PM

Quote (devils_angel)
ja sam tip koji izuzetno voli da se mazi... i uvijek sam prije za duge zagrljaje, njezne dodire i polupce nego za sex...
ne kazem da ne volim sex - naprotiv, ali mi je mazenje to sto stvara osjecaj pripadanja drugoj osobi...


Potpsujeeeeem..i ja sam velika maza.. :*


♥ ♥ ♥Pravog muškarca, s' kojim ćete trajati, nećete prepoznati po izgledu, po diplomi, po inteligenciji. Onog pravog prepoznaćete po načinu kako vas drži za ruku, kako vas ljubi, kako vas grli - ni prečvrsto da ostanete bez daha, a ni prelabavo da nestanete bez traga. Pravi vas drži taman onako kako treba, da znate čiji ste.."
Dj.B. ♥ ♥ ♥

♥ Ljubav je jedina stvar na svetu koja se umnožava samo onda kada se deli ! ♥








6
poruka na forumu
0 8



post # 10 | 2013-01-26 , 4:42 AM

Srast pre ili kasnije izbledi a mazenje, dodiri, neznost i ta neka bliskost u vidu prijateljstva ostaju zauvek :). A da li je moguce da u vezi, u nasem partneru nadjemo i iskrenog prijatelja i ljubavnika i jos veliku kolicinu neznosti? To pitanje me muci :)


Marina








10
poruka na forumu
2 10



post # 11 | 2013-02-01 , 0:06 AM

RAZUMEVANJE,LJUBAV JE NAJVAŽNIJE


Milan Djurkovic








10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 12 | 2013-02-02 , 12:13 PM

Ja ne razumem sex sez mazenja pa to je ono totalno hladno hmmm







  Impi



2339
poruka na forumu
2336 14126



post # 13 | 2013-02-02 , 3:35 PM

pa od mazenje sve pocinje , mazenje ti si krivo za sve :D :D :D mjauuuuu








10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 14 | 2013-02-26 , 5:02 PM

Quote (Impi)
pa od mazenje sve pocinje

gj










262
poruka na forumu
12 70



post # 15 | 2013-02-26 , 7:12 PM

ja volim da se mazim stid :D :D :D :p


"You once told me that calling me satan was an isult to satan"
-Damon Salvatore


Forum » Opste diskusije » Sex i ljubav » Za vezu maženje važnije od učestalog sexa
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]