• Page 1 of 1
  • 1
Forum » Opste diskusije » Sport » Alexis Sanchez istorija o njegovom detinjstvu
Alexis Sanchez istorija o njegovom detinjstvu






111
poruka na forumu
3 34



post # 1 | 2014-11-13 , 2:39 PM

Ovo sam danas pročitao, kako je provodio svoje detinjstvo, i jedno što sam zaključio da svi danas "poznati" fudbaleri koji su veoma dobri u tome što rade, potiču iz siromašnih prostora, odnosno porodica.

Sančez potiče iz Tokopilje, jednog od najsiromašnijih gradova u Čileu, rudarskog mesta koje čak nije imalo ni lekara.

Bio je toliko siromašan da je od malih nogu činio sve kako bi doprineo kućnom budžetu.

Izvodio je salto na ulici za 100 pezosa, nekada kada je bila kriza i za upola manju sumu. Takođe prao je šoferšajbne, a pristajao i na tuču za novac. Tačnije, klinci koji su želeli da budu bokseri plaćali su Sančezu da sparinguju, odnosno da bude "vreća za udaranje".

Danas kaže da je ponosan na te dane i da ne misli da je imao teško detinjstvo jer su roditelji činili sve za njega. Nije imao koga da ga poduči fudbalu, igrao je na ulicama Tokopilje.

"Sve sam naučio sam, ni sa kim nisam radio na tehnici, jedino što sam odmah shvatio je da sa ovom konstitucijom moram da budem brži od drugih jer ću dobiti batine", rekao je jednom Aleksis.

Prve kopačke mu je kupio gradonačelnik Tokopilje Aleksandar Kurtović koji je preminuo 2006. godine. Njega je Aleksisova majka zamolila da nađe njenom sinu negde fudbalsku obuću jer igra po ceo dan, on je kupio nove i jednog dana se pojavio u domu Sančezovih sa novim kopačkama.

Ovaj čovek koji je umro od najteže bolesti je imao veliki uticaj na Aleksisa, bio je profesor u lokalnoj školi, zaljubljenik u fudbal, imao je i emisiju o predivnoj igri na lokalnom radiju,

Trudio se da odvoji decu od ulice, ali ne i od igranja fudbala na njoj. Tokopilju zovu "Pakao na zemlji", prema nekim istraživanjima, sedmina tamošnjeg stanovništva se drogira. Aleksisa to nikada nije zanimalo, jedino je voleo fudbal, a te kopačke je dobio za Božić.

"Mislim da mi je to bio najsrećniji dan u životu", pričao je kasnije Sančez.

Uvek je ljut na trenera kada ga zameni, smatra da to ima koren u njegovom odrastanju.

"Najviše sam patio kad mi uzmu loptu, ili kad moram nešto drugo da radim, umesto da igram fudbal. Isti je osećaj kad te trener zameni, sprečava me da činim ono što volim", dodaje Sančez.

Dani u "paklu" su prošlost, ali on čini sve da pomogne Tokopilju koja umire, rude je sve manje, mada su konačno dobili lekara.

Nekada je pravio salto za 100 pezosa, sada za mnogo veći novac, ali kaže da se nije promenio, samo bi da igra fudbal.

Izvor. Sporstke.net novine :)





  Muhy

Federacija Bosne i Hercegovine, USK
485
poruka na forumu
410 2331



post # 2 | 2016-01-05 , 10:29 AM

Alexis Sanchez je odličan fudbaler :)


.....






Massachusetts, Boston
220
poruka na forumu
93 624



post # 3 | 2016-08-25 , 0:46 AM

Auuu kakav lik ja ne verujemm, s obzirom kako je ziveo postigao je nesto ne verovatnoooo :D            
Ja da sam imao takvo detinjstvo, pa ko zna na sta bi izasao lol


Pozelite mi srecu.


Forum » Opste diskusije » Sport » Alexis Sanchez istorija o njegovom detinjstvu
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]