• Page 1 of 1
  • 1
Forum » Info » Tutorijali » Saznajte zbog čega se pojavljuje plavi ekran smrti
Saznajte zbog čega se pojavljuje plavi ekran smrti



  Dejan



222
poruka na forumu
3 11



post # 1 | 2011-07-31 , 10:49 PM

Evo jednog korisnog savjeta za utvrđivanje razloga zbog čega vidite plavi ekran smrti, da li se radi o hardverskom ili softverskom problemu. U sustini - vrlo prosta stvar.

Kada se pojavi Plavi ekran smrti (BSOD - Blue Screen of Death) na tastaturi pritisnite bilo koju tipku i držite dok ne čujete minimum 17 otkucaja na zvučniku. Ako poslije 17 otkucaja računar ne počne jednolično da pišti - problem je u hardveru (nekoj od komponenta računara), a ako počne da pišti - problem je u nekoj od aplikacija koja je instalirana na računaru.








93
poruka na forumu
6 17



post # 2 | 2011-11-30 , 1:28 AM

to je tacno ,ja sam probao meni je bilo do programa tj. do drajvera za graficku karticu.
Citao sam na nekim forumimam da se BSOD pojavljuje usled neke greske koju je izazvala losa verzija drajvera !
Kao sto sam rekao meni je drajver za graficku bio ostecen pa sam ga update-ovao i vise nisam imao problema sa BSOD







  Nesa




poruka na forumu
REP OFF



post # 3 | 2011-11-30 , 2:52 PM

pisti kada se procesor pregreje





  Whats



8
poruka na forumu
0 0



post # 4 | 2013-01-21 , 10:35 PM

to i jeste najcesci razlog pojave BSOD, greska drajvera za graficku karticu. Probaj Safe Mode, da obrises pa ponovo instaliras driver, ako ne pomaze > Reinstall OS


Poruku je menjao/la Whats - Ponedeljak, 2013-01-21, 10:35 PM


Forum » Info » Tutorijali » Saznajte zbog čega se pojavljuje plavi ekran smrti
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]