• Page 1 of 1
  • 1
Forum » Razonoda » Upoznavanje » Tudje zelje i kompromisi
Tudje zelje i kompromisi






10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 1 | 2012-09-18 , 1:46 PM

Koliko ispunjavate zelje drugoj strani?
Tipa partner/ka hoce negde, vama se sedi kuci, nije vam do buke, guzve, ljudi, spremanja, koliko izlazite u susret i radite stvari koje ne zelite?
U nekom zdravom odnosu, trebalo bi da postoji razumevanje tudjih zelja i da se ono "Ne" prihvati na zreo nacin, a ne potezati za tehnikama ucene tipa "ili kako ja kazem, ili idem".
Umete li da prihvatite ne kao odgovor, ili istrpite to "ne" i koliko cesto koristite to "ne"?

Da li je reci "ne", sebicno, jer tada cinite ono vi zelite, a ne ono sto druga strana zeli?










782
poruka na forumu
47 137



post # 2 | 2012-09-18 , 7:24 PM

ako delite zivot s nekim, kompromisi dodju sami po sebi i uzivas u tome da ispunis partnerove zelje, naravno, i on tvoje. Ali u svemu postoji granica i tacka do koje, kad dodjes, kazes : dosta je! Sad je vreme za mene, i to te ne cini sebicnom vec samo zivim bicem. Svi moraju naci vreme za sebe, i niko ne bi trebao raditi bilo sta protiv svoje volje, ali zato mora da postoji razumevanje i zelja sa obe strane.


Nisam od onih naivaca koji jedva cekaju neki buduci dan i raduju se rodendanima i Novim Godinama, naprotiv, meni vec dugo smeta to što vreme prolazi, i mada imam neke svoje trikove kako da ne mislim o tome, postoje stranice u kalendaru kad mi nema gde.
Jesen je, znaci...
Ponovo..."





  Leksi



2448
poruka na forumu
230 453



post # 3 | 2012-09-19 , 0:13 AM

Uz pomoc kompromisa sve se moze kad se hoce.
Ako muz ne zeli da ide negde sa mnom ja ga ne prisiljavam.
Niti on mene. Ali tamo gde moramo da idemo zajedno to se zna.


Ja ne patim od ludila, ja uzivam u njemu!








63
poruka na forumu
10 58



post # 4 | 2012-09-19 , 3:31 AM

Koliko želim da je meni lepo , želim da je i osobi koja je pored mene ...

Šta je onda svrha veze ako ću se samo ja osećati dobro i superiorno :) B)


Žena, sigurna u sebe, na ulici nema potrebe da se okreće za drugim ženama.. One se okreću za njom.








10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 5 | 2012-09-19 , 8:13 AM

Gledam da je obodvoma dobro
znaci ne silim nikoga na ono sto ne zeli jer kakav je tu gust ako ide na silu pa ce biti neraspolozen
Ja uvek kazem imam u planu to i to da li bi isao i ti ako kaze znas meni s ene ide sta znam u tom smislu nesto onda ok ja idem ipak
Ako primetim da bi radi tog moj NE mogla ispasti guzva radije ostajem kuci
Obrnuto ocekujem isot tako mada mi se kroz zivot desavalo i kontra svega sto ja zelim takvi tipovi su ono samo JA postoji smao on za sebe njega ne zanima da li bi ja ili ne nesto
Taj je z..... :D sam sebe jer se nije imao gde vratiti







  Sid



380
poruka na forumu
105 507



post # 6 | 2012-09-19 , 11:10 AM

ako mi je stalo do partnera radije cu popustiti njegovoj zelji nego ici na kompromis...
kompromis je situacija u kojoj su oboje samo djelomicno zadovoljni...
ako mi je stalo, popustit cu i protiv svoje volje, pogotovo ako znam da to nekome nesto znaci...
ako nemozemo oboje biti zadovoljni, neka bude bar jedno...


jedno je kad ceznes za nekim ko je daleko,
a drugo kad ceznes za nekim ko je kraj tebe, tu...

godine nas obrade razlicito...
nekome postane vazno s kim ce leci,
a nekome s kim ce se probuditi...








3907
poruka na forumu
677 4248



post # 7 | 2012-12-21 , 11:05 PM

Ja volim slobodu.
To je moj zivot.
Svako kome to ne odgovara ne odgovaram mu ni ja.
Ne uskracujem je ni sebi ni drugima a smatram da problema nema kada imas okolinu koja zivi po svome a niko nikome ne namece svoj nacin zivota.
Nikakvi kompromisi,ucene,naredbe nemaju efekta na mene osim izbacivanja takvih osoba iz mog zivota.
Ko me ne prihvati takvu kakva sam ne treba mi u zivotu.


"Ee pa pomoli se Bogu .. da ti da mir.. i da ti pokaze pravi put.. kreni dalje u zivotu s glavom gore .. i bit ce sve oke ! nemoj imati crne misli ne krvi sebe za nista.. ja verujem u tebe !"








718
poruka na forumu
55 286



post # 8 | 2012-12-22 , 3:00 AM

kompromis se definise kao medjuresenje koje ne odgovara ni jednoj ni drugoj strani ali ga se obe strane rado pridrzavaju.

a bez istog sve puca, i pucaju svi samozivi i samodovoljni koji ne prihvataju kompromise. licno zivim u braku u kome je malo kompromisa, mnogo je vise zajednickih stvari, a sloboda je neogranicena za oboje.

po Bogu, od kad je ljubav sebicna?
od kad ljubav sputava???

ne verujem sam ovde procitao korisnice


Poruku je menjao/la gutabgd - Subota, 2012-12-22, 3:04 AM


dovoljno star da ne zameram, dovoljno mlad da ne zaboravljam








3907
poruka na forumu
677 4248



post # 9 | 2012-12-22 , 9:42 AM

Guto ne verujem ni ja a ajde dovedi drugare da zazivi tema :* .
Lepa je a skrajnuta bez razloga.


"Ee pa pomoli se Bogu .. da ti da mir.. i da ti pokaze pravi put.. kreni dalje u zivotu s glavom gore .. i bit ce sve oke ! nemoj imati crne misli ne krvi sebe za nista.. ja verujem u tebe !"








718
poruka na forumu
55 286



post # 10 | 2012-12-22 , 12:19 PM

Korisnica, posto ti ni ime ne znam,

ne razumem "skrajnuta" a i ne zelim da iko od "mojih drugara" gleda toliku kolicinu stavova koji ni izdaleka ni malo ni ne podsecaju na stavove zrele osobe
jer svi do u komad znamo sta je zajednicki zivot a da to nije sa mamom, tatom i sekom, tu mozes da se postavljas na nacin na koji se postavljas, nekoga ces zaista iznervirati, a da ti dovodim drugare da im skocis na nerve svakim drugim postom ne pada mi ni na kraj pameti.

elem

kompromis je resenje koje je neophodno u zivotu dve odrasle i samosvesne osobe inace brak/zajednica postaje veoma ruzno mesto sa jednim diktatorom koji moze sve sto hoce onda kad hoce i onako kako hoce ne obaziruci se na ono drugo, na "svog" roba koji mora biti podcinjen svakoj zelji gospodara.

ni u S&M igricama to ne ide do kraaja, zavrsi se sex i vrate se normalni zivoti.

zao mi je gresnika koji prihvate ulogu mazohiste, zar nije cilj da oboma bude dobro?
ili je samozivost osnov svake zdrave zajednice?

MOLIM ADMINE, MODERATORE ILI KOGA TREBA VEC DA ZAMOLIM DA MI OBRISU OVAJ POST I DAJU DOBAR RAZLOG DA SE NIKAD VISE NE POJAVIM NA OVOM FORUMU!!!!!!


Poruku je menjao/la gutabgd - Subota, 2012-12-22, 12:30 PM


dovoljno star da ne zameram, dovoljno mlad da ne zaboravljam








10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 11 | 2013-11-14 , 2:22 PM

To Ne je ponekad jedina rec koju treba postovati i ne postavljati pitanje a zasto!

Ovisi i ko mi kaze naravno ali ako je ta osoba meni draga parter ili familija onda cu pokusati doci iza tog ne i razmisliti malo razgovarati a zasto.
Ako mi je pojasne shvaticu i postovacu naravno e isto tako i ja ocekujem od drugih.










5153
poruka na forumu
3629 10080



post # 12 | 2014-04-08 , 7:00 PM

Quote Dusomoja ()
Tipa partner/ka hoce negde, vama se sedi kuci, nije vam do buke, guzve, ljudi, spremanja, koliko izlazite u susret i radite stvari koje ne zelite?

Sve dogovoRm ... i finim rijecim ... kopromisom .... pola on pola ja -.... Koliko on meni toliko ja njemu ? :) Mirna dusa :D


Jesi ti normalna?
-Kako za koga…


Forum » Razonoda » Upoznavanje » Tudje zelje i kompromisi
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]