• Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Forum » Razonoda » Upoznavanje » Zajednicki zivot bez vencanog lista
Zajednicki zivot bez vencanog lista






10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 1 | 2013-05-02 , 10:50 AM

Danas mnogi žive zajedno nevjenčano,bez papira-vjenčanog lista...
Šta vi mislite o tome,da li vam je bitan papir,jel vam to dokaz ljubavi...
Da li bi ikada živjeli s nekim nevjenčano?










399
poruka na forumu
155 997



post # 2 | 2013-05-02 , 2:00 PM

Pa možeš s nekim da budeš zajedno 5 godina ali dokle god ne živiš s njim nisi ga upoznala do kraja niti on tebe, tako da zajednički život smatram kao korakom koji bi se trebao uraditi pre venčanja, jer onda vidimo koliko smo stvarno kompaktibilni :D tako da ja ću sigurno s nekim živeti pre nego šte se odlućim za venčanje da


Koliko me je ko tražio, toliko me je i otkrio. Koliko me otkrio, toliko me je zaslužio. I dajem sve, tek kada ima ko da sve i ponese..








345
poruka na forumu
17 143



post # 3 | 2013-05-02 , 2:16 PM

to je meni sasvim normalno kod mene ima jedna kona
zivi sa covjekom vec preko 30godina a nisu vjencani i nemaju djece ali sve sto imaju ostavlja svojoj sestri meni je to sasvim normalno...
jer po meni vjencani list ti je samo komad papira da ste skupa jer sam vidjao cak vjencali se i sve ali ne zive skupa "ali oni su vjencani" vjencanje je samo dokaz da se jos vise volite


Ali nekako mi kroz glavu prolaze neka obećanja koja su mi ljudi davali. Ona koja nisu ispunjena i vjerovtno neće biti nikada. I pitam se da li sam ja nekada dao obećanje na koje sam zaboravio i nisam ga ispunio? Da li će to obećanje zaboljeti tog nekoga kada ga se prisjeti...






USK
498
poruka na forumu
171 1445



post # 4 | 2013-05-08 , 10:31 AM

Quote (MangaS)
to je meni sasvim normalno kod mene ima jedna kona
zivi sa covjekom vec preko 30godina a nisu vjencani i nemaju djece ali sve sto imaju ostavlja svojoj sestri meni je to sasvim normalno...
jer po meni vjencani list ti je samo komad papira da ste skupa jer sam vidjao cak vjencali se i sve ali ne zive skupa "ali oni su vjencani" vjencanje je samo dokaz da se jos vise volite

Istina ...








142
poruka na forumu
234 1993



post # 5 | 2013-05-08 , 3:17 PM

To je normalno... treba tako bar 2-3 godine ziveti sa zenom... nesto kao "PROBNI RAD" i ako polozi tek onda dobije papire (vjencani list) :p hahahahahhahhahahahh lol


Tol'ko stvari se moze raditi ustima... zasto ih trositi na pricanje?








10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 6 | 2013-05-08 , 3:26 PM

Quote (LoveDoctor)
i ako polozi

lele jbt Pravicu se d aovo nisma procitala jer ako se ne pravim moracu ti zemljak razjasniti ravnopravnosti i zakone :D :D ;)

Na temu mogu reci cemu papiri i ceremonija kad je isto i bez i onako je moderno zadrzati svoje prezime ;)
Treba ziveti onako da osecamo srecu ljubav a ne jer nam obicaj nalaze nesto :)










130
poruka na forumu
333 2852



post # 7 | 2013-05-08 , 11:48 PM

Meni je sve jedno, s papirom i bez njega sve je isto. :D


Pazi sta zelis, mozda se ostvari!!





  Impi



2339
poruka na forumu
2336 14126



post # 8 | 2013-05-09 , 0:21 AM

a sto vencani bez vencanog lista xd xd xd ja i kada sam u vezi zivim sa devojkom to nije brak samo zajednicki zivot sa potencijalnom buducom na primer








122
poruka na forumu
117 761



post # 9 | 2013-05-09 , 10:54 AM

Aaaaa ja sam bila tri god "kao" udata ,hvala bogu nisam se vjencala ali ipak imam malog andjelcica po meni ne treba se vjencati dok ne bude pravo vreme a to je za nekih 5,6god koliko ste u braku... :p


Uvek ima nade... ;)








387
poruka na forumu
34 201



post # 10 | 2013-05-09 , 1:26 PM

kako kome odgovara :)
moje dete od skoro sest godina je bilo na mom vencanju,i u opstini i u crkvi, i bio je odusevljen.nije nam bio bitan papir,ali zbog skole i razlicitog prezimena i svega ostalog,bilo doslo vreme da se "obavezemo" :D


vecina ljudi misli da intelekt cini coveka velikim,ali nisu u pravu,to je karakter.ajnstajn








235
poruka na forumu
101 568



post # 11 | 2013-05-09 , 1:32 PM

Zbog zakonskih olakšica i onih stvari tipa -naslednik,penzija itd itd...
Inače je to papir kao i svaki drugi i ništa više nikog ne obavezuje .
Venčanje tzv. opštinsko je po meni smišljeno da bi država naplatila porez itd itd itd... Da te imaju na spisku . I kad poželiš da se razvedeš moraš da platiš što državi što advokatima par hiljada evra...
Zato je najbolje da se živi zajedno ,pa ako se desi da mlada zatrudni ,onda se venčati bilo kako (verski ili državno) i napraviti i formalno jedan obavezujući odnos među partnerima . A opet i ako se ne venčaju ,pravno bi trebali da reše neke stvari ,kako jednog dana ne bi došli u situaciju da iz dugotrajne veze izađete direkt na ulicu (a bio sam svedok više takvih momenata )








53
poruka na forumu
40 264



post # 12 | 2013-05-10 , 7:33 PM

Vencana sam u opstini i u crkvi,papir kao papir sve trpi ali u crkvi je ono večno(zato sto smo muz i ja strasno slicni pa ja tako sad to kazem)ali sto Bog sastavi niko ne rastavi








142
poruka na forumu
234 1993



post # 13 | 2013-05-10 , 8:15 PM

Vidim da su mnoge djevojke ozbiljno shvatile moj prethodni komentar...

Dusomoja, ne trebas mi nista razjasnjavati ;) moj komentar je bio samo sala... mislim da sam napisao "hahahahhahaah lol " na kraju

kad bih nasao djevojku s kojom zelim provesti ostatak zivota naravno da bih se vjencao i u opstini i vjerski...
to je samo papir ali je koristan... nemas nikakvih zakonskih komplikacija posle.
Ne bih zvao djevojku da se useli kod mene ako nemam namjeru da je zenim...


Tol'ko stvari se moze raditi ustima... zasto ih trositi na pricanje?








131
poruka na forumu
53 225



post # 14 | 2013-07-22 , 4:02 PM

podrzavam ga u potpunosti,prav stvar,brak je samo obaveza koja opterecuje


PARTIZAN FOREVER








3907
poruka na forumu
677 4248



post # 15 | 2013-07-22 , 6:18 PM

Quote (Dusomoja)
1.Šta vi mislite o tome,2.da li vam je bitan papir,3.jel vam to dokaz ljubavi... 4.Da li bi ikada živjeli s nekim nevjenčano?

1.To je apsolutno fantasticno.

2.Ne.

3.Apsolutno ne.

4.Samo takva zajednica dolazi u obzir,bez papira taj neko i ja i podrazumeva se bez drugih rodjaka sa nama (mame,tate,babe,dede,tetke itd.) Ako bi to odbio mogao bi da mi ode komotno iz zivota-bolje nego da ga ja izbacim jer nije sposoban za zivot u dvoje .

Doduse ja bi mogla i sa gej likom da zivim cisto da imam nekog sa kim bi razgovarala ali to nije tema.


Poruku je menjao/la Korisnica - Ponedeljak, 2013-07-22, 6:21 PM


"Ee pa pomoli se Bogu .. da ti da mir.. i da ti pokaze pravi put.. kreni dalje u zivotu s glavom gore .. i bit ce sve oke ! nemoj imati crne misli ne krvi sebe za nista.. ja verujem u tebe !"


Forum » Razonoda » Upoznavanje » Zajednicki zivot bez vencanog lista
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]