• Page 2 of 2
  • «
  • 1
  • 2
Forum » Razonoda » Upoznavanje » Zajednicki zivot bez vencanog lista
Zajednicki zivot bez vencanog lista






640
poruka na forumu
67 157



post # 16 | 2013-07-28 , 2:18 PM

Quote (Dusomoja)
Danas mnogi žive zajedno nevjenčano,bez papira-vjenčanog lista...

A, gde je (tu) pečat? Ništa bez pečata!










314
poruka na forumu
15 192



post # 17 | 2013-07-30 , 2:06 AM

Quote (Dusomoja)
Šta vi mislite o tome,da li vam je bitan papir,jel vam to dokaz ljubavi...
Da li bi ikada živjeli s nekim nevjenčano?


-Mislim sve najbolje i podržavam to :)
Za mene papir nije bitan i ne predstavlja mi dokaz nečije ljubavi, ali isto tako mislim da to sve malo drugačije funkcioniše kad odlučiš da proširiš svoju porodicu. Tad se tvoji prioriteti mijenjaju i pogledi na život, gdje će itekako taj papir imati neku bitniju ulogu u životu tvoje djece. Društvo je zlo i slabo ko prihvata, razumije i prije svega poštuje tuđi smisao života ako nije po nekim propisima; a ti propisi su brak (PAPIR).

Naravno da bi živjela nevjenčano, smatram to itekako poželjnim :)










2137
poruka na forumu
904 4467



post # 18 | 2013-07-30 , 4:56 PM

Ja licno sam za papir.
Podrzavam i zajednicki zivot pre braka, ali kada odlucimo da zelimo da prosirimo porodicu, volela bi da se vencamo, kako bi ja i moja deca nosili isto prezime. I zbog svih ti olaksica koje idu uz to.

Papir ne znaci nista, ali eto ja bi volela danas sutra sa osobom koju volim i sa kojom budem osnovala porodicu da se vencam. I u opstini i u crkvi.

Ali nemam nista protiv ljudi koji zive nevencano, pa i to je normalna stvar. Bitno da se vole, slazu i postuju. A papir nece uticati na to ako je iskreno.


♥ ♥ ♥Pravog muškarca, s' kojim ćete trajati, nećete prepoznati po izgledu, po diplomi, po inteligenciji. Onog pravog prepoznaćete po načinu kako vas drži za ruku, kako vas ljubi, kako vas grli - ni prečvrsto da ostanete bez daha, a ni prelabavo da nestanete bez traga. Pravi vas drži taman onako kako treba, da znate čiji ste.."
Dj.B. ♥ ♥ ♥

♥ Ljubav je jedina stvar na svetu koja se umnožava samo onda kada se deli ! ♥








712
poruka na forumu
219 844



post # 19 | 2013-10-02 , 3:57 PM

msm da je to skroz ok!!!


Kada idem tvojim putem meni stvarno nije jasno sta oduzima mi snagu kad te zelim zvati
glasno tvoji koraci mi imaju tragove jasne ja sam posesivna zver iz samo meni znane basne nisam
tvoja sena ni andjeo cuvar ni deo tvojih misli niti deo toga bar uvek se krio,pored tebe bio
znala da postojim nisi dok sam na te mislio okreni se,vidi oko sebe dok ja cu znaj biti znaj iza tebe...








2515
poruka na forumu
2013 17837



post # 20 | 2014-01-09 , 7:08 PM

Quote Dusomoja ()
Danas mnogi žive zajedno nevjenčano,bez papira-vjenčanog lista...
Šta vi mislite o tome,da li vam je bitan papir,jel vam to dokaz ljubavi...
Da li bi ikada živjeli s nekim nevjenčano?


Mogla bih da zivim nevencano samo do trenutka dok ne dobijemo dete . . u tom slucaju ima veca odgovornost i dete mora imati zakonski i mamu i tatu i prezime :) :) Jer ti ako se sa nekim slazes ne treba ti papir da to ovekovecis :) Eventualno ako zelis to i ako si veliki vernik i zelis ispostovati obicaje.. Ovako je bitno samo da se volite , slazete i postujete, ostalo je sve stanje dogovora medju vama ...

Ne vredi ni biti vencan pa se svaki dana svadjati i klati medjusobno :) Bitno je samo da postoji odredjen odnos i postovanje uz koje dolazi i ljubav :)


"If you have a problem with me, call me. If you don't have my number, then that means you don't know me well enough to have a problem." ✌️





  Muhy

Federacija Bosne i Hercegovine, USK
485
poruka na forumu
410 2331



post # 21 | 2014-01-09 , 8:28 PM

Quote Dusomoja ()
Danas mnogi žive zajedno nevjenčano,bez papira-vjenčanog lista...
Šta vi mislite o tome,da li vam je bitan papir,jel vam to dokaz ljubavi...
Da li bi ikada živjeli s nekim nevjenčano?


Za ljubav ne treba da postoji dokaz, moguće je bar nekoliko godina dok se život malo bolje sagleda.
Venčani list nije ništa drugo nego formular koji potvrđuje stupanje u bračnu zajednicu.
E sad, za zajednički život sa nekim ko te uistinu voli bez obzira na sve je moguć i bez venčanog lista.
Dovoljno je da ste međusobno kompatibilni i da obadvoje prihvatate svu odgovornost i moguće posledice, koje su svedene na minimum u trenutku kada se vi odlučite za taj korak. Ja recimo bih mogao da zajednički život živim sa osobom za koju ja smatram da je moja jedina. Ako bih želeo nešto više onda bih popunio formular za stupanje u bračnu zajednicu. da


Poruku je menjao/la Muhy - Cetvrtak, 2014-01-09, 8:29 PM


.....








10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 22 | 2015-01-13 , 3:03 PM

Danas mogu reci ovako
Nista to ne znaci ako postovanja nema i ako neznamo ceniti taj pecat za dzabe je on tu.
U buduce ce biti onako kako je sudzeno i desi se a ne onako kako bi trebalo jer je obicaj .










2795
poruka na forumu
3036 6562



post # 23 | 2015-06-18 , 11:27 AM

danas uopste nije potrebno da postoji vencani list mnogi zive sasvim lepo i bez toga ali se jos uvek ljudi pomalo cude kada je tako i jos uvek bolje zvuci kad se cuje ovo je moj muz ili zena vencali smo se tu i tu ;)


FORTIS FORTUNA ADIUVAT








232
poruka na forumu
1329 2114



post # 24 | 2015-06-19 , 6:03 AM

Za mene licno je bitan sam taj zajednicki zivot,da smo mi skladni u tom zajednickom zivotu... Nikakav papir i ostalo nije potreban da bi to nesto potvrdjivalo,nas odabir hocemo li ili necemo to uraditi...


"A ja, ja sam sve ono sto nikad ne biste ni predpostavili.
I nisam, ama bas nista od onog sto bi se moglo reci o meni na prvi pogled"

Acta non Verba






BMW FREAK
835
poruka na forumu
458 1859



post # 25 | 2015-08-02 , 8:35 AM

Iskreno sam za papir, al zavisi do situacije u tom trenutku...










232
poruka na forumu
1329 2114



post # 26 | 2016-04-26 , 1:07 AM

Quote Dusomoja ()
Danas mnogi žive zajedno nevjenčano,bez papira-vjenčanog lista...
Šta vi mislite o tome,da li vam je bitan papir,jel vam to dokaz ljubavi...
Da li bi ikada živjeli s nekim nevjenčano?


Danas je modernizovano da se ljudi uzmu,izdrze donekle godinu dana i razvode se... Ja licno mislim da je zivjeti s nekim ,dijeliti dobro lose i sve ostalo je brak a ne papir koji potpises i kao postanes zvanicno s nekim u braku ... glupost


"A ja, ja sam sve ono sto nikad ne biste ni predpostavili.
I nisam, ama bas nista od onog sto bi se moglo reci o meni na prvi pogled"

Acta non Verba








672
poruka na forumu
1965 12212



post # 27 | 2016-08-13 , 5:16 PM

Vjencani list ili papir=samo papir.Ja to tako i gledam kao papir,ako nekoga volis onda kao da gledas na to,bitno je samo da ste srecni. :)


"....DA ŽIVIMO U NEKOJ KOLIBI U ŠUMI. TI DA CIJEPAŠ DRVA, JA DA CIJEPAM RAKIJU."








829
poruka na forumu
588 3749



post # 28 | 2016-08-13 , 6:34 PM


Quote
Vjencani list ili papir=samo papir.Ja to tako i gledam kao papir,ako nekoga volis onda kao da gledas na to,bitno je samo da ste srecni. 


Najveci moj nedostatak je sto me nema u dva primerka!!!








38
poruka na forumu
0 0



post # 29 | 2016-09-03 , 4:26 PM

Komad papira nije garancija za srecu.
Bitno je da se ljudi vole, postuju i razumiju,
a da li ce svoju vezu krunisati brakom je njihov izbor.  :)


l'm only responsible for what l say,
not for what You understand!!!


Forum » Razonoda » Upoznavanje » Zajednicki zivot bez vencanog lista
  • Page 2 of 2
  • «
  • 1
  • 2
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]