• Page 1 of 1
  • 1
Forum » Razonoda » Upoznavanje » Zlo u ljudima
Zlo u ljudima






10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 1 | 2013-10-09 , 7:20 PM

Svi smo se susreli sa ljudima koji naizgled prijateljski pristupaju... Uvuku se pod kožu, zavolimo ih, pustimo tamo gde nikog nismo... A onda odjednom osetimo nož, hladnu oštricu u svojim leđima... Ljudi koriste ljude radi sopstvenog napretka, radi sopstvene koristi i onda ih odbacuju.

Tako podlo i nisko. Od druga iz klupe, preko najbliže rodbine i kolega sa posla, preko komšija i najboljih prijatelja, pa sve do onih kojima smo poklonili sebe do onog našeg najtananijeg dela... Nekad su to sasvim male i skoro nebitne stvari preko kojih nam oni pored nas prikazuju sebe u onom svetlu koje su pokušavali da sakriju...

I polako izbijaju na površinu sve one najniže ljudske osobine-pohlepa, zavist, spletkice i spletke, skoro neprimetne, a ipak svaka od njih kao iglica za one koji su ''im se dali''.
Sigurno imate iskustva sa ovim stvarima...
Koliko puta ste bili povređeni na ovaj način?
Koliko puta vam je na vaše dobro vraćeno lošim?

Da li ste reagovali vidno ili ste pustili te ljude da nastave da rade to što rade, a vi ih sami za sebe polako izbrisali?
Šta postižu time što još uvek ne mogu da izvade nos iz tuđeg života, i sagledaju svoj i pozabave se njime?
Ili je oduvek bilo lakše baviti se tuđim problemima da bi se sopstveni zaboravili?
Kaze se:Najteze je biti covek. :)










712
poruka na forumu
219 844



post # 2 | 2013-10-09 , 7:28 PM

Pridajući preveliku važnost lijepim djelima, čovjek na koncu iskazuje, indirektno ali snažno, poštovanje zlu. I to zato što time dopušta pretpostavku da ta lijepa djela imaju toliku cijenu samo zato što su rijetka, dok je obično motor ljudskih čina zloća i ravnodušnost.


Kada idem tvojim putem meni stvarno nije jasno sta oduzima mi snagu kad te zelim zvati
glasno tvoji koraci mi imaju tragove jasne ja sam posesivna zver iz samo meni znane basne nisam
tvoja sena ni andjeo cuvar ni deo tvojih misli niti deo toga bar uvek se krio,pored tebe bio
znala da postojim nisi dok sam na te mislio okreni se,vidi oko sebe dok ja cu znaj biti znaj iza tebe...








10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 3 | 2013-10-10 , 10:23 AM

Kako god da razmislim najbolje je neko rekao netreba nikome verovati!

Mnogo puta sam osetila taj noz od onih od koih sam se najmanje nadala
Podlo iza ledja <_<
Pitam se zasto cine to zar misle da grade kulu na tudjim ledjima zar misle ako dodaju svoje ne moje reci da ce biti ugledni kod odredjene osobe.
Verujte mi i ovdje na forumu sam to dozivela od nekoga ko je zlobno pricao o nekom drugom
da bi kasnije otisao i okrenuo pricu rekla Maja to i to dugo sam razmisljala kad ga sretnem
sta cu mu reci ali verujte shvatila sam da je toliko jadan i da nije vredan ni da razmisljam kamoli
da mu s eobracam.
Nek zivi u zabludi nek se uvlaci kome zeli samo kod mene je polozio jer verujem nije rekao
celokupnu pricu.
Zlo se nikad nece iskorenuti znam,samo eto mislim da ga nekako nedam sebi ne vidim to
u narodu pa mi zato izadje to na nos kad tad.










60
poruka na forumu
9 104



post # 4 | 2013-10-31 , 10:41 PM

Znate postoji ona izreka,ja mislim da je izreka,ispravite me ako gresim ali "Noz sa dve ostrice" mi je sasvim dovoljan izgovor.Imao sam par prilika da osetim to na svojoj kozi od ljudi od kojih to nisam ocekivao ali i njih je zadesila ista stvar sa moje strane kad su se najmanje nadali...


Death is not the end,
Death can never be the end.
Death is a road,
Life is the traveller,
The Soul is the Guide.








2515
poruka na forumu
2013 17837



post # 5 | 2014-01-11 , 6:19 AM

Zivot je suvise kratak da bi ga trosili na one koji to ne zasluzuju.

Mnogo puta sam osetila zlo u ljudima i to od najmanjih primera do najvecih .. Od prevara , splektarenja,svadji, prebacivanja, noza u ledja i slicno , ali pomirila sam se sa tim .

Ljudi su ljudi i u svetu mora da ima uvek balans dobrog i zlog.. Jer da nema zivot bi bio monoton.. Svi koji su me zeznuli vratilo im se ovako ili onako i bez toga da im ja nesto vracam i prebacujem ,zato se ne bavim time vishe...

Cinjenica je ta da ce svako u nekom trenutku da te zezne i da mozda svesno a mozda i nesvesno da pokaze zlo u sebi za koje nisi znao/la da ima :)

Ali glupo je dokazivati tom nekom gde gresi i zasto jer ako ga majka i otac nisu vaspitali za tolike godine da to ne radi , ne mozemo ni mi makoliko zeleli da mozemo :)

Radi dobro - vratice ti se dobro, radi zlo i sticice te zlo.. :)

Ne mora to da bude odmah .. mozda ima neki periood kad ce samo zlo da ti se desava i slicno a tek posle dobro , kad izgubis sve nade, alii sigurno ce dociii pravda za sve :) Mozda smesno zvuci sto ja od 22 godine to pricam ,ali ne bih verovala ni ja sama da se nisam uverila u neke stvari ;)


"If you have a problem with me, call me. If you don't have my number, then that means you don't know me well enough to have a problem." ✌️








1641
poruka na forumu
171 425



post # 6 | 2014-01-11 , 11:39 AM

Doslo je neko cudno vreme ,previse slobodnog vremena ,nedostatak posla ambicija i sta sednes za tastaturu pa hajd opleti onog ko ti se ne ulizuje ,ko moze otac da ti bude ,ko je mozda stariji od tvog oca i majke ...nista lakse internet je cudo .
Mislis da nekog dovoljno poznajes ma ne .. ne poznajes ni jedan promil ili nemas pametnija posla .
Sudim da mi nebi sudili ili svi vide trn u tudjem oku a svoj balvan ne vide ...ali da se drzimo misli iz svoje glave da ne koristimo copy p.
U mom konkretnom slucaju samo sam imao jednu malu polemiku oko nekih meni potpuno minornih stvari ,nikad nikom losu rec nisam uputio pa kako je kome na savesti nek mu bude .Na sajt sam usao slucajno i ostao postujuci zbog moje licne tragedije mada sam priznajem preterao ali sta ces dodje zuta minuta ..svi smo gresni pred bogom ..
Radi dobro vratice se dobro ..lepo receno radi zlo sticice te zlo .
Pljujuci po drugima mislimo da stvaramo bolju sliku o sebi ...jadno

Eto sa moje strane iskreno pa sad kako se kome svidi .





  Muhy

Federacija Bosne i Hercegovine, USK
485
poruka na forumu
410 2331



post # 7 | 2014-01-13 , 2:54 AM

Ljudi se prepoznaju po svojoj ćudi ... da


.....








10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 8 | 2014-02-06 , 3:41 PM

Svako ima u sebi dobro i losu stranu za koju nemozemo nista osim ziveti snjom
ne volim opcije na ljudima koji provociraju ucenjuju izazivaju takvo sto mi prevrce zeludac
i iz dana u dan se udaljim od njih jer oni su dovljni sami sebi.

U meni je najvece zlo to sto h mislim na milka cokoladu <_< %) :D










5153
poruka na forumu
3629 10080



post # 9 | 2014-02-06 , 7:08 PM

“Čitajte. Malo više dobrih knjiga, malo manje štampe.
Malo više sebe, malo manje druge." DŽ.Mojes


Jesi ti normalna?
-Kako za koga…








10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 10 | 2014-05-20 , 3:02 PM

Evo nam Balkan slika i prilika
Bio rat poubijali se porusili poslije gradili kupovali ali se mrzili e sad su kaznjeni svi
zbog tog zla te mrznje i samo se nadam nek nam je ovo poslednja opomena.
Kako kaze jedna pesma bolje ljubav da vodimo bolje nego rat :D










417
poruka na forumu
137 1408



post # 11 | 2014-05-20 , 3:27 PM

Svako dobije ono sto je zasluzio kad tad...Zalosno je sto ce takvih ljudi uvek biti kao i do sada ... B)








3907
poruka na forumu
677 4248



post # 12 | 2014-05-20 , 3:31 PM

Po toj logici moze se reci da je Obrenovac Bog kaznio jer je uvek na prvom ili drugom mesto po narkomaniji u Srbiji al* to nije realno.


Poruku je menjao/la Korisnica - Utorak, 2014-05-20, 3:32 PM


"Ee pa pomoli se Bogu .. da ti da mir.. i da ti pokaze pravi put.. kreni dalje u zivotu s glavom gore .. i bit ce sve oke ! nemoj imati crne misli ne krvi sebe za nista.. ja verujem u tebe !"








256
poruka na forumu
33 238



post # 13 | 2014-05-20 , 4:45 PM

Iz mirne,sto djavola vire.
Zlo je u glavnom tamo gde se najmanje nadas.








1676
poruka na forumu
2385 4623



post # 14 | 2014-05-21 , 1:06 AM

Najveće zlo koje mozemo činiti našim bližnjima nije mrziti ih već prema nijma biti ravnodusni. To je apsolutna nečovječnost.
G.B.S.








10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 15 | 2016-03-16 , 7:37 AM

Ako zanemarimo sta neko misli lakse ce nam biti pronaci sebe ziveti mirnije.




Forum » Razonoda » Upoznavanje » Zlo u ljudima
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]