Forum » Razonoda » Upoznavanje » Pravo ime znacenje
Pravo ime znacenje






2602
poruka na forumu
1597 7677



post # 31 | 2012-05-26 , 4:07 PM

BOJANA

ZNACENJE IMENA BOJANA:
Staroslavensko ime. Smatra se da izvodi porjeklo iz avarskog "bojan" u značenju "bogat, imućan". Ime je ruskog legendarnog narodnog pjevača iz 11. stoljeća koji se prvi put spominje u "Slovu o polku Igorevu" u kojem ga autor smatra jednim od paganskih slovenskih bogova, iskusnim pjevačem i "slavujem starog vremena". Po svjedočanstvu autora, Bojan je pjesmom nadahnjivao borce i budio im želju za vojničkom slavom. Neki znanstvenici smatraju da nije autentična povjesna ličnost. U narodnoj etimologiji prisutno je mišljenje po kojoj ime ima porjeklo od staroslovenske osnove "bojevati" u prijenosnom značenju "bojovan, borben, borac ili koji bije boj". Nasuprot ovome, drugi smatraju da je ovo ime izvedeno od osnove "bojati se" (onaj koji se boji). Od ovog imena izvedena su imena Boja i Bojana. ;)

Dao mi ga tata jer se nikad u zivotu nije bolje proveo nego kad je bio na ekskurziji na Skadru na Bojani u Crnoj Gori :D (cini mi se da licim na tatu :) )

da se mama pitala bila bih Maja

a da sam bila musko Nemanja :)


НИЈЕ ВАЖНО КАКВА СИЛА НАС НАПАДА,НЕГО КОЛИКУ СВЕТИЊУ БРАНИМО!!!








235
poruka na forumu
101 568



post # 32 | 2012-06-02 , 0:58 AM

Nikola...
Vec su objasnili poreklo...
Trebao sam biti Dejan...
Meni lezi ovo Nikola








3268
poruka na forumu
448 1828



post # 33 | 2012-07-25 , 1:14 PM

Selma

Mnogi od nas vjeruju u staru latinsku poslovicu Nomen est omen - ime je znak, prema kojoj naše ime određuje i kakvi smo.
Značenje imena dolazi od imena keltskog Selma - bogata; sretna; ili skraćenica od Selmana koja je stvorena prema Selman. Dok je značenje ovog imena na arapskom jeziku: "zdrava".
Ime mi je dala strina jer imam starijeg brata koji se zove Selim.
A trebala sam da se zovem Azra, sto mi nikako ne "lezi" ipak sam ja Selma :)


Poruku je menjao/la NEKINEDI - Sreda, 2012-07-25, 1:16 PM


Ima ta jedna vrsta nedostajanja, po meni najgora, kada dvoje ljudi sjede jedno pored drugog i nedostaje im ono što više nisu...
Nekada sam anđeo, nekada demon... ali sam uvijek 100% žena...
Nikada nemoj odustati dok ne daš sve od sebe. Bolje je pokušati i ne dobiti ništa, nego ne pokušati i uvijek se pitati šta bi bilo da si pokušao...





  Sid



380
poruka na forumu
105 507



post # 34 | 2012-09-10 , 1:00 AM

zovem se Vladimir, ime sam dobio po majcinom bratu koji je poginuo 3 mjeseca prije mog rodjenja...
vecina ljudi me zove Vlado, jer dok izgovore VLADIMIRE, zaborave sto su htjeli reci...
mama me zove SINE...
a ovo vladogrozni, tako me nazvao bratic...


jedno je kad ceznes za nekim ko je daleko,
a drugo kad ceznes za nekim ko je kraj tebe, tu...

godine nas obrade razlicito...
nekome postane vazno s kim ce leci,
a nekome s kim ce se probuditi...








290
poruka na forumu
90 409



post # 35 | 2012-09-10 , 7:44 PM

Darko... drago mi je :)


NE MOZES BITI DOVOLJNO DOBAR SVIMA...
ALI CES UVEK BITI SAVRSEN,ONOME KO TE VOLI...

NIJE SRETAN ONAJ KOJI PUNO IMA...
VEC JE SRETAN ONAJ KOME MALO TREBA...








262
poruka na forumu
12 70



post # 36 | 2013-01-19 , 10:51 PM

Ja se zovem DRAGANA i dobila sam ime po slacnoj glumici Dragani Mirkovic. Dobila sam ime Dragana jer je moj brat kao mali jako voleo Draganu Mirkovic i nije prestajao da davi mamu i tatu dok nisu odlucili da mi daju ime Dragana.... TAKO DA JE MOJ BATA ODGOVORAN ZA MOJE IME I JA SVOJE IME NIKAD NEBI MENJALA JEL MI JE LEPO I SVIDJA MI SE

a evo i neceg o mom imenu

Драгана је женско словенско име које се најчешће среће у Србији али и другим републикама бивше Југославије, и у Бугарској. Мушка варијанта је Драган.

Име је првенствено распрострањено у областима где живе Срби. Међу Хрватима и Бошњацима, али и међу Македонцима те и Бугарима, име је веома ретко.
:D
i takodje je STARO SLOVENSKOO IME KOJE IZVODI POREKLO OD PRIDEVA DRAGA I DRAGA I OD DAVNINA OVO IME JE OMILJENO U GRADU- zato volim moje ime


"You once told me that calling me satan was an isult to satan"
-Damon Salvatore








387
poruka na forumu
90 1169



post # 37 | 2013-01-19 , 11:23 PM

Ime Marko :D

Mislim da je Mislim da je cisto Srpsko ime ako ne i Tursko,puno ime Marko Peric,prvo sam trebao da se zovem Nikola,ali je moja starija sestra htela da se zovem Marko.
Menjao bih ga naravno :D :D










122
poruka na forumu
117 761



post # 38 | 2013-01-20 , 2:16 AM

Ja se zovem Marina... meni je deda dao ime a mama je htela Marija... :)


Uvek ima nade... ;)








1667
poruka na forumu
317 1890



post # 39 | 2013-01-20 , 2:50 AM

Zovem se Teodora, drago mi je :D

Majka mi je dala ime - Ime Teodor potiče iz grčkog imena Theodoros. Theos znači Bog dok doron znači dar, ili iz starohebrejskog Ionathan u značenju dar božiji. Nosili su ga dva nikejska cara i tri despota. Po narodnoj tradiciji nadevalo se detetu koga su roditelji dugo i željno očekivali pa ima ga napokon Bog dao na dar. Ženski oblik ovog imena je imena Teodora. Iz ovog imena je izvedeno ime Todor.


ஐ Vuk je možda slabiji od lava ili medveda ali zato, nikad ne igra u cirkusu. ஐ








759
poruka na forumu
24 112



post # 40 | 2013-02-18 , 0:08 AM

Mladen...

majka je prvo tjela da mi da ime po svom omiljenom pjevacu - Marinko Rokvic %)

Hvala ocu sto je rekao... M,,, mar.... ma kakav Marink.... ?
Bice M... M... MLADEN :D

_______________________________________
Mladen je muško ime domaćeg porijekla. Značenje imena dolazi od pridjeva mlad (mladolik), što mu je ujedno i značenje.








110
poruka na forumu
340 2306



post # 41 | 2013-02-28 , 1:14 AM

evo i ja Pravo ime Sergej sve ostalo imate na slici


Fajlovi: 7924448.jpg (102.2 Kb)

Danas nije dan kad sam skrenuo sa puta,danas je samo dan kad mi se ne da vise pretvarati!!!








345
poruka na forumu
17 143



post # 42 | 2013-02-28 , 1:59 AM

Ernie

Dobio sam ime po lutki iz crtanog Sesame Street stid
U prijevodu znaci ozbiljan
Ne vidim razloga zasto bih ga promjenio meni bas ovo drama svi mi kazu da imam isto ime kao lutka da
Porijeklom je iz Njemacke
Evo to vam je ova lutka ^^


Fajlovi: 5590264.jpg (66.9 Kb)

Poruku je menjao/la MangaS - Cetvrtak, 2013-02-28, 2:12 AM


Ali nekako mi kroz glavu prolaze neka obećanja koja su mi ljudi davali. Ona koja nisu ispunjena i vjerovtno neće biti nikada. I pitam se da li sam ja nekada dao obećanje na koje sam zaboravio i nisam ga ispunio? Da li će to obećanje zaboljeti tog nekoga kada ga se prisjeti...








314
poruka na forumu
15 192



post # 43 | 2013-02-28 , 11:41 AM

Moje pravo, pravcato ime je Enisa (arapskog porijekla i ima značenje "drugarica", "prijateljica"). Bilo je raznih prijedloga,ali pobijedilo je ime "Enisa" koje sam naslijedila od svoje nene (očeve majke) koja je umrla relativno mlada još dok je otac studirao. Nekad prije sam htjela da promijenim ime, ali godinama sam ga zavoljela i shvatila da imam privilegiju da ga nosim isključivo iz razloga što svoju baku (nenu) nisam niti upoznala,a ta žena još uvijek živi u ljudima koji su je poznavali.







  Dea92



1186
poruka na forumu
856 5488



post # 44 | 2013-03-26 , 0:35 AM

Kao sto glasi i nick ime mi je Andrea
ime su mi dalji roditelji...
ostalo ce vam slika reci :D


I dusa i telo sve je CRNO BELO, za ostalo nek nas ČUVA BOG ♥

Zagrli i poljubi me sada,
ostani bar noćas sa mnom do kraja,
gromovi nek lome nebo mog grada,
nek padaju letnje kiše po nama.... ♥♥♥♥♥

N♥♥♥








2515
poruka na forumu
2013 17837



post # 45 | 2013-03-26 , 0:43 AM

Ja sam Maja :P Meni su moji dali ime po pcelici Maji ;)


"If you have a problem with me, call me. If you don't have my number, then that means you don't know me well enough to have a problem." ✌️


Forum » Razonoda » Upoznavanje » Pravo ime znacenje
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]