Forum » Razonoda » Upoznavanje » Pravo ime znacenje
Pravo ime znacenje






80
poruka na forumu
74 574



post # 46 | 2013-03-29 , 9:25 PM

Ime Strahinja
Dao mi ga je kum
Znacenje Starosrpsko zastitno ime. Izvodi poreklo od korena "strah". U proslosti kad se jos verovalo da rec ima dejstvo magije davalo se detetu u funkciji zastrasivanja zlih duhova koji se klone onog koji uliva strah. Prvi i najpoznatiji ovako prozvan bio je Banovic Strahinja. Od ovog imena izvedena su imena: Strasko, Strahina, Strain. :D


Smoke the weed, everyday Don't smoke the seeds, no way Smoke the weed,Smoke the weed,





  8in8a



47
poruka na forumu
12 232



post # 47 | 2013-04-17 , 3:09 PM

Бранислав
Дала ми баба да би могла да ме зове Бранко како се зове њен брат о.О , тако бар она прича никад нисам питао за прави разлог зашто баш ово име .
Prastaro slavenosrpsko ime.
Složeno je od osnova sa značenjem “braniti” (branilac) + “slava”. Datira u daleku prošlost, verovatno još u praslovensko doba.
Od ovog imena izvedena su imena Banjo i Branislava.


stripovi, knjige, video igre, voznja biciklom, priroda, Japan, mir, pisanje








399
poruka na forumu
155 997



post # 48 | 2013-04-17 , 3:30 PM

Jovana, bezveze ime, bezveze poreklo, menjala bih :)


Koliko me je ko tražio, toliko me je i otkrio. Koliko me otkrio, toliko me je zaslužio. I dajem sve, tek kada ima ko da sve i ponese..








142
poruka na forumu
234 1993



post # 49 | 2013-04-17 , 4:17 PM

EMIR
Ime Emir je arapskog porijekla i znači zapovjednik, princ, vodja, vladar ili vojskovođa.

Emir je plemićka titula još uvijek korištena u dobrom dijelu islamskog svijeta, npr. u Ujedinjenim Arapskim Emiratima.

svidja mi se moje ime i ne bih ga mijenjao! kad sam se rodio bilo je jos imena o kojima su roditelji razmisljali... ne bih sad da ih nabrajam ovdje ali mogu samo reci da su mi dali drugo ime... tuzio bih roditelje i trazio odstetu! :p


Tol'ko stvari se moze raditi ustima... zasto ih trositi na pricanje?








9
poruka na forumu
0 12



post # 50 | 2013-04-17 , 4:33 PM

Katarina, ime mi je dala mama. Grckog je porekla i potice od reci katharon sto znaci cistoca, pristojnost, cista nada. ili potice od imena grcke boginje smrti Hekate. :)






USK
498
poruka na forumu
171 1445



post # 51 | 2013-04-20 , 0:53 AM

Muharem, ime koje mi je dao otac, arapskog porjekla, znači :"sačuvan", "zabranjen", "svet".
Prvi mjesec u islamskom kalendaru tzv."Muharrem ul Harram". Volim svoje ime , nezmjenljivo je jednostavno. cao


Poruku je menjao/la muharemhuskic7 - Subota, 2013-04-20, 0:55 AM








38
poruka na forumu
25 139



post # 52 | 2013-04-20 , 12:19 PM

Nina- ime mi je dala mama. Nina je ime grčkog porekla. Značenje imena dolazi od grčkog Nina skraćenica od loannina, umanjenica od Ioanna. Značenje: milost, voljena ćerka. :)


Čudni su magneti u nama. Ništa nas ne privlači tako dobro kao odbijanje...








57
poruka na forumu
60 1144



post # 53 | 2013-05-13 , 10:39 PM

Mehmed je muško ime arapskog porijekla. Ime označava onog koji je mnogo hvaljen, tj. dostojan slave. Iz ovog imena je izvedeno ime Meho. da


"Svi se rađamo za ljubav. Ona je načelo egzistencije i njezina jedina svrha."
"Zadovoljenje osjetila uskoro postaje vrlo malen dio onog dubokog i zamršenog osjećaja koji nazivamo ljubavlju.








81
poruka na forumu
24 323



post # 54 | 2013-05-14 , 0:25 AM

Ime Mihajlo

Mihajlo je muško ime hebrejskog porijekla. Potiče iz starohebrejskog Micha el (mi-ka-el) u značenju jednak Bogu, ko je kao Bog. Po jevrejskom i hrišćanskom predanju tako se zove prvi od sedmorice arhanđela, starešina svih anđela, pobednik nad Luciferom, otelovljenim u obliku aždaje. Drugi oblici ovog imena su Mihailo, Mihael i Mihaela.

Nadimci.....---> Mixer, Miks, Miki, Mika , Mike, Maykl.....

Ok mi je ime i ne bih ga menjao....

српски: Михаило, Михајло
грчки: Μιχάλης
белоруски: Міхал
немачки: Michael
енглески: Michael
фински: Mikka
француски: Michel
италијански: Michele
мађарски: Mihály
украјински: Михайло
шкотски: Micheal
шпански, португалски: Miguel
каталонски: Miquel
баскијски: Mikel
румунски: Mihai
руски: Михаил
шведски: Mikael
норвешки: Mikkel, Mikael
пољски: Michał
чешки: Mich(a)el


Poruku je menjao/la SmipeR - Utorak, 2013-05-14, 0:26 AM


Simke








92
poruka na forumu
32 237



post # 55 | 2013-06-07 , 6:17 PM

Pravo ime mi je Melinda. Tata mi ga je dao. Mama je htela da se zovem Anita ili Saska. Menjala bih ga,rado..Ali se plasim da posle necu moci da se setim kako se zovem,posto brzo zaboravljam.. :) Ne volim svoje ime,ruzno mi je..
Melinda je žensko ime grčkog porekla. Značenje imena je med, medena. (eto,i to lazu)
Nadimci: Mel, Melin, Meli, Melcsi, Linda, Melly, Mindy, Mandalina, Melissza, Melynn, Min, Mellie, Melsie, Meloşş, Melo, Aap, Me, Melcsusz, Mopie, Melika, Mellow, Mária, Lindy, Mil, Mely, Rizó ( NISTA OD OVOGA,JER BIH SE UBILA)


Dzepna Venera :)








199
poruka na forumu
16 83



post # 56 | 2013-06-28 , 0:39 AM

Zovem se Andrea. :D

Brat mi je dao ime po devojci u koju je tada bio zaljubljen. I dan danas tvrdi da mu je to omiljeno zensko ime.

Grckog je porekla, potice od reci andros sto znaci hrabar. (Hrabra sam jupii!)

Ja sam zadovoljna, jer je bilo takvih predloga, da bih mozda izvrsila samoubistvo kada bih postala svesna svog imena. :D xd


Победа свака за нас је радост, сваки нас пораз пече и боли, даћемо живот, дали смо младост, за све се навија, Партизан се воли!

П♥A♥P♥T♥И♥3♥A♥H








216
poruka na forumu
204 1640



post # 57 | 2013-06-28 , 0:44 AM

Milica je staro srpsko žensko ime, nastalo od slovenskog korena „mil(a)“ i deminutivnog nastavka i jedno je od nastarijih srpskih ženskih imena.
Quote (LoveDamon)
-Kako ste dobili ovo ime?


dali su mi ga roditelji hehe

Quote (LoveDamon)
-Da li biste menjali ime?


ne :D








131
poruka na forumu
53 225



post # 58 | 2013-07-22 , 12:26 PM

pravo ime Igor a znacenje ,pa ne znam nisam znao da ima neko drugo znacenje sem raspoznavanja


PARTIZAN FOREVER








196
poruka na forumu
17 310



post # 59 | 2013-08-04 , 4:31 AM

Moje pravo ime je Stefan.
Majka mi je zaista voli istoriju, verovatno mi je dala ime po nekom srpskom vladaru, a ovo je inace njeno omiljeno musko ime ;) .
Nikada ne bih promenio ime, bas mi se svidja :)
Srpsko, hrišćansko nasleđe.
Potiče iz grčkog “Stephanos” u značenu “venac, kruna”.
Zbog podudarnosti imena prvomučenika Stefana sa rečju kruna, dugo je bio zaštitnik
hrišćanskog carstva novog Rima. Njegov kult raširio se po celoj Evropi pa je to
verovatno i razlog velike popularnosti imena u svim narodima hrišćanske civilizacije.
Njemu su bile posvećene mnoge crkve na Balkanu, a veliki broj srpskih vladra
počevši od 9. veka nosio je njegovo ime.
Kalendarsko je ime.










102
poruka na forumu
36 299



post # 60 | 2013-08-04 , 5:39 PM

Ime mi je Nina i dala mi ga je majka.

Ime je grckog porekla koje oznacava novinu, mladost i svezinu.

Moje ime mi se mnogo svidja i nikad ga ne bih menjala
:D


I'm not telling you it's going to be easy, I'm telling you it's going to be worth it.



Forum » Razonoda » Upoznavanje » Pravo ime znacenje
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]