• Page 1 of 1
  • 1
Forum » Opste diskusije » Zdravlje i Moda » Greska lekara
Greska lekara






592
poruka na forumu
518 8144



post # 1 | 2012-04-27 , 2:29 PM

Da li verujete da i lekari grese...jeste li nekad bili u situaciji da se neka greska lekara desila vama ili nekoj vama dragoj osobi...?


http://prntscr.com/ioauvr








478
poruka na forumu
107 311



post # 2 | 2012-04-28 , 11:29 AM

Grijese naravno.E sad jel u pitanju nestrucnost,lijenost ili jednostavno ljudska greska (i oni su samo ljudi, zar ne)...

Evo kod nas je nedavno umrla djevojcica od 2 godine, ugusila se zrnom graha. Moglo joj se pomoci da je nisu u 3 bolnice odbili primiti i slali je vamo tamo.
Zena s kojom radim, ostala nepokretna od struka nadolje jer su joj za vrijeme operacije kraljeznice povrjedili jedan zivac.
Dijete s kojim radim zadobilo tesko ostecenje mozga jer su lijecnici inzistirali na prirodnom porodu, a beba bila prevelika... nikad nece hodati,trcati,pricati...

Greske radimo svi, tako i oni samo posljedice su nekad stavicne.


https://www.youtube.com/watch?v=mNL6XTS8AZo








256
poruka na forumu
33 238



post # 3 | 2012-04-28 , 1:21 PM

Ne grese,oni nisu ljudi.

Svi gresimo,smo sto je njihova odgovornost visoka.U pitanju su zivoti.








2137
poruka na forumu
904 4467



post # 4 | 2012-04-29 , 6:15 PM

Grese, naravno. Kao i svi mi, niko nije bezgresan, nekad je to sticaj okolnosti, a nekad nemarnost.
Recimo da mi je strasno kad cujem, da se u drzavnim ustanovama za neke preglede ceka i po par meseci, e sad sta je sa onim ljudima kojima to vreme znaci zivot. Nemaju svi novca da idu na privatne klinike da se lece.

U NSu je skoro preminula zena, jer nisu hteli da je prime kao hitan slucaj. E to je cista nemarnost. Kada je zivot u opasnosti, nema cekanja.
Devojcica je umrla jer joj je postavljena pogresna dijagnoza i lecena je pogresnom terapijom.

Meni se recimo desila sledeca sitacija. Otisla sam sa sestrom na pregled, bile smo obe prehladjene i doktorica nam je 20ak minuta nagadjala koji ce lek da nam prepise. Njena recenica je glasila: Ti uzmi da pijes ovaj, a ti Majo ovaj drugi, a ne, ne , cekaj, zamenite se itd. I tako je par puta menjala lekove, primer je banalan, jer je u pitanju bila obicna prehlada, ali sta da je ne daj Boze bilo nesto mnogo gore i komplikovanije. To nisu stvari sa kojima se treba tek tako igrati.

Medjutim, slazem se da doktori snose veliku odgovornost i nije im lako, vecini se deslilo da su nekada pogresili.

A citamo po novinama dosta slucajeva gde su lekari lecili pogresno, davali raznorazne dijagnoze, da ne kazem nagadjali od cega pacijent boluje i sl.
Sve u svemu grese. Ali ima i mnogo dobrih lekara, koji su spasili mnoge zivote.
Nazalost, potrebni su nam kako god okrenemo, samo nadam se da necu morati da ih posecujem cesto.


Poruku je menjao/la Anchy88 - Nedelja, 2012-04-29, 6:18 PM


♥ ♥ ♥Pravog muškarca, s' kojim ćete trajati, nećete prepoznati po izgledu, po diplomi, po inteligenciji. Onog pravog prepoznaćete po načinu kako vas drži za ruku, kako vas ljubi, kako vas grli - ni prečvrsto da ostanete bez daha, a ni prelabavo da nestanete bez traga. Pravi vas drži taman onako kako treba, da znate čiji ste.."
Dj.B. ♥ ♥ ♥

♥ Ljubav je jedina stvar na svetu koja se umnožava samo onda kada se deli ! ♥





  Leksi



2448
poruka na forumu
230 453



post # 5 | 2012-05-08 , 6:44 PM

Naravno da ih ima.
I nravno da grese. Jer to je u ljudskoj prirodi da se gresi.
Ali vise tu meni preteze nemarnost nego greska. Jer skolovan je da greski ne bude.
Danasnja lopovija porsirila se i na zdravstvo. Krevet kad sam ja bila lezala u bolnici iznosio je 300 e ili nema druge.
Imao nemao, ti im moras dati. Ali hvala im. Spasili su mi zivot.

Nemarnost je ono najgore. A ta ista nemarnost je potplocana greskama.
I onda jedino sto mogu reci je: Dali smo sve od sebe.

Znam jedan slucaj, necu govoriti ko je u pitanju. Gde je momku otac platio da zavrsi medicinu, i imao je prvu
operaciju, i umro mu je pacijent, a operacija je bila banalna slepog creva. To je za nas bauk, ali lekarima je macji kasalj.
Ali eto, u nasim drzavama sve se moze.

I onda kad mi neko kaze: Dace bog da cu biti dobro.
Ma da boga ima ne bi dozvoljavo da smo bolesni, a mozes umreti dok ti bog baci krisku hleba.


Ja ne patim od ludila, ja uzivam u njemu!





  Sanja



968
poruka na forumu
333 2389



post # 6 | 2012-08-23 , 12:36 PM

naravno %)


"Ne budi nesrecan što u ovome svetu niko ne zna za tebe. Zašto,misliš da si toliko važan da bi te trebali poznavati? Kada budeš zaista tako važan, a da i ne misliš o tome, oni će znati za tebe.








3907
poruka na forumu
677 4248



post # 7 | 2012-12-02 , 10:41 AM

Iskocio mi skocni zglob na nozi a pijani hirurg napisao da sam ga polomila.Momak na rendgenu je gledao moj zglob i dijagnozu hirurga rekavsi:"Nije zglob polomljen vec je iskocio,to je kolega pijan opet" .
Ovo se desavalo drugima:
Zubar izvadio zdrav zub.
Ginekolog koji prepisuje porodjaj carskim rezom ne jer treba tako vec da bi on dodatno zaradio.
Hirurg koji zaboravi parce gaze u zeni posle carskog reza i mesecima je vracao kuci i ubedjivao da joj je dobro a kada je u drugo mesto otisla hitno polu-svesna doktori tamo se na nju iznervirali sta je cekala do tada.
Ginekolog koji trudnici prepisuje lekove koji joj ne trebaju za malokrvnost (sreca nije ih pila jer joj je bilo lose nakon toga,a nakon porodjaja u drugom mestu lekari se sablaznili ko joj je dao te lekove).
Covek koji je umro jer se 20 minuta niko nije javljao na telefon Hitne pomoci.
Zena koja je u drugom mestu gde je intenzivna nega navodno bolja umrla od gangrene-lezala je a niko je nije pomerao,niti kupao niti menjao odecu i jezive zive rane su joj bile na ledjima i nikog nije bilo briga.(Danas joj je 40 dana,na zalost u 21. veku zbog nemara lekara) .


"Ee pa pomoli se Bogu .. da ti da mir.. i da ti pokaze pravi put.. kreni dalje u zivotu s glavom gore .. i bit ce sve oke ! nemoj imati crne misli ne krvi sebe za nista.. ja verujem u tebe !"





  AiM



86
poruka na forumu
78 1059



post # 8 | 2014-01-03 , 10:39 AM

Umro mi je deda zbog greške lekara, i ja sam mogla na operaciji.


Jedi šta god želiš i ako ti neko pokuša prigovoriti zbog tvoje težine, pojedi i njega.








1381
poruka na forumu
175 10257



post # 9 | 2016-11-18 , 1:03 AM

Ovi naši mnogo greše.. Skoro sam čitao(verovatno i vi ostali) za nekog dečaka što je umro,jer je polomio ruku ili nešto slično tome,zbog greške lekara..  >(   rakija


A single act of kindness throws out roots in all directions, and the roots spring up and make new trees


Forum » Opste diskusije » Zdravlje i Moda » Greska lekara
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]