• Page 1 of 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
Forum » Opste diskusije » Zdravlje i Moda » Legalizacija marihuane ???
Legalizacija marihuane ???






287
poruka na forumu
36 149



post # 1 | 2012-06-04 , 1:25 AM

Marihuana je osušeno lišće biljke Cannabis sativa, koje se koristi kao opojna droga. Često se i cijela biljka naziva marihuana.

Marihuana je najblaže i najslabije halucinogeno sredstvo (neki autori uopće ju ne svrstavaju u tu skupinu psihoaktivnih supstanci). Sadrži psihoaktivni THC.
Dvije su najčešće pojave kod pušenja i ostalih vrsta konzumiranja kanabisa ili samog THC-a, blaga konjuktivalna hiperemija (crvenilo očiju) i blago ubrzan srčani ritam. Niti jedna niti druga pojava nije neugodna niti opasna. Nakon pet tisuća godina uporabe kanabisa među stotinama milijuna ljudi diljem svijeta, ne postoje pauzibilni dokazi da je ova droga ikada izazvala makar i jednu smrt.
Naravno, svi znamo da je marihuana legalna jedino u Holandiji...
Mnogo se raspravljalo o medicinskoj upotrebi marihuane u svetu, ali uglavnom preovladava mišljenje da ono što se koristi za pušenje, ne može da se upotrebljava u medicinske svrhe. Međutim, neki sastojci marihuane se proizvode u obliku tableta i izdaju na recept kako bi sprečili pojavu mučnina kod ljudi obolelih od raka.

Mislite li da bi legalizacija marihuane i otvaranje lokala u kojima bi se ona legalno prodavala smanjila broj onih koji kupuju kod narko dilera ??

Da li bi to uticalo na naše društvo u nekoj negativnoj mjeri ?

Da li bi ti imalo efekta na turizam ?

I koja bi ograničenja prilikom legalizacije trebalo postaviti ???


Zadovoljstvo je gledati umjetnika dok radi ono što najbolje zna, ali je neprocjenjivo stvarati umjetnost vlastitim rukama !!!





  Leksi



2448
poruka na forumu
230 453



post # 2 | 2012-06-10 , 4:49 AM

Ja sam za!
Koristila sam je davno. I mnogo se bolje osecala.
Mnogo lep osecaj. Naravno ne treba preterivati.

Sto se tice ogranicenja, pa tu je i problem.
Jer se ne moze adekvatno postaviti. Iz razloga sto, niko nece voditi evidenciju.
Ili da se prodaje u sklopu ustanove, pa da se kupuje posebnim karticama i onda bi se imala neka evidencija i ogranicenja.

Sto se tice turizma. SAmo se zapitaj zasto je Amsterdam najposecenija destinacija od dana kada je legalizovana marihuana! :)


Ja ne patim od ludila, ja uzivam u njemu!








718
poruka na forumu
55 286



post # 3 | 2012-06-10 , 11:15 AM

Quote (Leksi)
legalizovana

proveri podatke leksi, dekriminalizovana nije isto sto i legalizovana, a po mojim podacima samo je dekriminalizovana. usput, trava ubazava kancerogene bolove bolje nego morfijum npr, ima masu svojih pozitivnih svojstava, ukoliko se ne zloupotrebljava, ali gotovo je nemoguce spreciti zloupotrebu, i mada je manje stetna a vise korisna od duvana, na ovim prostorima je i dalje nelegalna
Quote (Leksi)
Amo se zapitaj zasto je Amsterdam najposecenija destinacija od dana kada je legalizovana marihuana!
pa svi bi smo da legalno duvamo. blago vetru, on stalno duva
xd

Added (2012-06-10, 10:15 AM)
---------------------------------------------

Quote (1divljak1)
I koja bi ograničenja prilikom legalizacije trebalo postaviti ???

holandija je primenila jednu od veoma dobrih mera, smes imati neku kolicinu kod sebe, sve preko je kriminalni akt, dozvoljeno je koriscenje ali ne i proizvodnja i prodaja, te se drzava obezbedila da bude jedini zakonom zasticeni diler?!?!?!?!?
to pitanje se ne postavlja?

koliko turista dodje da bi probali kako to izgleda duvati dim panduru u lice a da te on ne uhapsi, opet ko zaradjuje na tome?
holandija je nasla nacin da napuni drzavni dzep pa makar i tako sto ce biti protiv celog sveta.
zaboravih pomenuti da je odlican antiastmatik.
licno sam protivnik legalizacije jer se secam koliko neki ljudi pod dejstvom tetrahidrokanabinola (THC-a) gube svoje kocnice i koliko to negativno moze uticati na drustvo i sredinu. sa ovakvim zakonodavstvom kakvo je kod nas mislim da bi to bio potpuni promasaj


dovoljno star da ne zameram, dovoljno mlad da ne zaboravljam








1641
poruka na forumu
171 425



post # 4 | 2012-06-16 , 10:46 PM

Dodjite u moj grad ne treba vam to sranje,bicete drogi dan i noc








75
poruka na forumu
18 183



post # 5 | 2012-08-16 , 11:50 AM

jaoo
Quote (1divljak1)
Marihuana je osušeno lišće biljke Cannabis sativa, koje se koristi kao opojna droga. Često se i cijela biljka naziva marihuana.


ovo je za bisere...pa bato sativa,indica,haze,.... jednostavno za sve i jednu vrstu bilo u preradjenom ili prirodnom obliku koristi se rjec marihuana jbt...kakav je to doktorat gore!?

necu vise da pisem,ako pocnem da pisem napisacu novu bibliju lol







  Leksi



2448
poruka na forumu
230 453



post # 6 | 2012-08-16 , 12:41 PM

JahRastafarI93, od cetri pitanja ti nisi odgovorio niti na jedno, jer si se uhvato jedne recenice.
I za tvoju informaciju, tako pise i na netu.


Ja ne patim od ludila, ja uzivam u njemu!








478
poruka na forumu
107 311



post # 7 | 2012-08-16 , 4:06 PM

Bilo sta sto se koristi a izaziva gubitak kontrole nad vlastitim tijelom i mislima,sto uzrokuje "odsudtnost duha"
i vodi na neka "druga mjesta" ne moze biti ok.
Svi ljubitelji marice govore kako ih ona smiruje, opusta neke kocnice,pojacava osjetila,otvara um i bla bla...
I sto ce im to kad im se u jednom trenu sve cini fino i krasno, jako su si pametni i smireni,puni ideja a u drugom sva carolija nestane cim marica prestane djelovati.
Vratis se u realnost i...?Sta onda?
Nista, ajmo se opet naduvati i makuti od realnosti pa da nam bude fino.
I tako nastaje ovisnost o iluziji koju marihuana stvara sto moze negativno djelovati na psihu kod nestabilnih osoba.
Mislim da marihuana ne utjece bas dobro na psihicko stanje kod onih koji je koriste dugogodisnje.
Ne djeluje ona na sve isto (zapravo djeluje u smislu crvenih ociju i ubrzanog rada srca a ono drugo...eh),tu ovisi kakvog je psihickog stanja konzument a danasnje covjecanstvo je takvo,napola poremeceno pa jos i da im damo pusiti pa neka opizde do kraja.
Bolje da si nadju neki drugi nacin kako se opustiti, npr. strikanje navodno jako opusta. da

Jednom sam se nasla u drustvu koje je pusilo to,vidjela sam raznih ispada, od keslanja pola sata svom malom prstu na nozi,dubokoumnog filozofiranja,preko nepomicnog sjedenja i razmisljanja s kezom na licu, do zelje za smrcu i nezaustavljivog plakanja.
E pa ako je to normalno onda sam ZA legalizaciju!

Druga je stvar koristenje marihuane u medicinske svrhe, npr. kod bolesti kao sto je multipla skleroza i sl. no ni to mi bas ne "mirisi".
Quote (1divljak1)
ne postoje pauzibilni dokazi da je ova droga ikada izazvala makar i jednu smrt.

Mozda nije sama konzumacija izazvala smrt u smislu predoziranja ali to ne znaci da nije izazvala bas nijednu smrt.
Svasta se u ljudskom umu dogadja kad je "na necem" i svasta moze napraviti,ne mora, ali moze tako da...


Poruku je menjao/la Fizica - Cetvrtak, 2012-08-16, 4:11 PM


https://www.youtube.com/watch?v=mNL6XTS8AZo








287
poruka na forumu
36 149



post # 8 | 2012-08-16 , 5:43 PM

Quote (JahRastafarI93)

ovo je za bisere...pa bato sativa,indica,haze,.... jednostavno za sve i jednu vrstu bilo u preradjenom ili prirodnom obliku koristi se rjec marihuana jbt...kakav je to doktorat gore!?


Doktorat je za one koji mogu da ga razumiju, a ti se očito nisi našao među njima pa ti ne godi. Ja nisam laik da pišem uličnim slengom, ja sam ipak jedna obrazovana osoba koja koristi TAČNE podatke... Hvala!

Quote (Fizica)
Druga je stvar koristenje marihuane u medicinske svrhe, npr. kod bolesti kao sto je multipla skleroza i sl. no ni to mi bas ne "mirisi".


Pitaj one koji su bolesni draga kolegice, kako je njima bilo kada su osjetili trenutak olakšanja... Neću više ništa reći, razumiješ ostatak. ;)


Zadovoljstvo je gledati umjetnika dok radi ono što najbolje zna, ali je neprocjenjivo stvarati umjetnost vlastitim rukama !!!








478
poruka na forumu
107 311



post # 9 | 2012-08-16 , 6:43 PM

Quote (1divljak1)
Quote (Fizica)
Druga je stvar koristenje marihuane u medicinske svrhe, npr. kod bolesti kao sto je multipla skleroza i sl. no ni to mi bas ne "mirisi".

Pitaj one koji su bolesni draga kolegice, kako je njima bilo kada su osjetili trenutak olakšanja... Neću više ništa reći, razumiješ ostatak.

Razumijem, nisam ni rekla nista protiv koristenja u medicinske svrhe osim da mi "ne mirisi" sto se odnosilo na nesto drugo.


https://www.youtube.com/watch?v=mNL6XTS8AZo








287
poruka na forumu
36 149



post # 10 | 2012-08-17 , 0:23 AM

Quote (Fizica)
Razumijem, nisam ni rekla nista protiv koristenja u medicinske svrhe osim da mi "ne mirisi" sto se odnosilo na nesto drugo.


E to je onda stvarno DRUGO. :D


Zadovoljstvo je gledati umjetnika dok radi ono što najbolje zna, ali je neprocjenjivo stvarati umjetnost vlastitim rukama !!!








478
poruka na forumu
107 311



post # 11 | 2012-08-17 , 0:48 AM

Quote (1divljak1)
E to je onda stvarno DRUGO

Ne ono sto mislis. lele

Mnogo je kompleksnije no nema veze...
Naucit ces ako ostanes u poslu. :)

Aj necemo o ovome, ovo je tema o legalizaciji opcenito a ne o marihuani u medicini pa da ne kvarimo. ;)


Poruku je menjao/la Fizica - Petak, 2012-08-17, 0:57 AM


https://www.youtube.com/watch?v=mNL6XTS8AZo








287
poruka na forumu
36 149



post # 12 | 2012-08-17 , 10:09 AM

Quote (Fizica)
Ne ono sto mislis.


Sad si ti mene pogrešno shvatila.. nema veze :D


Zadovoljstvo je gledati umjetnika dok radi ono što najbolje zna, ali je neprocjenjivo stvarati umjetnost vlastitim rukama !!!








3907
poruka na forumu
677 4248



post # 13 | 2012-12-02 , 11:05 PM

U medicinske svrhe da ovako ne.


"Ee pa pomoli se Bogu .. da ti da mir.. i da ti pokaze pravi put.. kreni dalje u zivotu s glavom gore .. i bit ce sve oke ! nemoj imati crne misli ne krvi sebe za nista.. ja verujem u tebe !"








2602
poruka na forumu
1597 7677



post # 14 | 2012-12-03 , 10:28 AM

samo u medicinske svrhe inace bi zabranila i paracetamol bez recepta :)


НИЈЕ ВАЖНО КАКВА СИЛА НАС НАПАДА,НЕГО КОЛИКУ СВЕТИЊУ БРАНИМО!!!





  Sid



380
poruka na forumu
105 507



post # 15 | 2012-12-12 , 6:50 PM

apsolutno sam za dekriminalizaciju...
Travu pusi 20-30 posto ljudi koje znam, dekriminalizacijom bi se ako nista drugo doslo do nekog konstantnog kvaliteta, nebi svaki drugi put bila sjeno... A i nestalo bi crnog trzista, ako ne skroz bilo bi drasticno smanjeno...
Prostori za pusenje su napravljeni samo da THC-u nebudu nekontrolirano izlozeni svi...
Ideja je dobra...
Turizam bi porastao, drzava bi na travi uzimala porez, to su pozitivne stvari...
Negativnih stvari bilo bi puno manje od onih uzrokovanih alkoholom, jer marihuana ne potice agresivnist...
A konzumacija u medicinske svrhe, odavno poznata u svijetu kod nas je tabu...
Dokazano je da pomaze i po meni bi trebala biti prepisivana kao lijek... I bolesnicima besplatna...

Zloupotreba je nesto sto se dogadja sa svim, tako bi bilo i s marihuanom, ali misljenja sam da je marihuana puno manje zlo od alkohola, i ako je legalan alkohol nevidim razlog zasto nebi bila i marihuana...

Ne vidim razliku frflja li netko od casice viska ili od malo jace frulice...

Osim toga oduvijek je zabranjeno bilo najsladje...


jedno je kad ceznes za nekim ko je daleko,
a drugo kad ceznes za nekim ko je kraj tebe, tu...

godine nas obrade razlicito...
nekome postane vazno s kim ce leci,
a nekome s kim ce se probuditi...


Forum » Opste diskusije » Zdravlje i Moda » Legalizacija marihuane ???
  • Page 1 of 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]