• Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Forum » Opste diskusije » Zdravlje i Moda » Volite li kestene?
Volite li kestene?






3268
poruka na forumu
448 1828



post # 1 | 2012-10-27 , 12:33 PM

Sinoc sam morala da posegnem duboko u memoriju kako bih se podsjetila na njihov prelijepi okus u ustima...
Miris im se siri sa skoro svakog coska, ulicni prodavci ih peku... a grad mirise...

Bogat je vitaminima A,B i C..ima dosta kalija, natrija ...kuhan ili pecen...svejedno :)

Volite li kestene, na sta vas oni podsjecaju??



Fajlovi: 9183001.jpg (54.4 Kb)

Ima ta jedna vrsta nedostajanja, po meni najgora, kada dvoje ljudi sjede jedno pored drugog i nedostaje im ono što više nisu...
Nekada sam anđeo, nekada demon... ali sam uvijek 100% žena...
Nikada nemoj odustati dok ne daš sve od sebe. Bolje je pokušati i ne dobiti ništa, nego ne pokušati i uvijek se pitati šta bi bilo da si pokušao...





  Impi



2339
poruka na forumu
2336 14126



post # 2 | 2012-10-27 , 1:15 PM

xd xd xd

Meni ostali od juce taman za pire :p :p :p :p








2137
poruka na forumu
904 4467



post # 3 | 2012-10-27 , 1:34 PM

Quote (devils_angel)
Volite li kestene, na sta vas oni podsjecaju??


Uf ja ih obozavam. Hladni dani, ja i cimerka u setnju, usput obavezno od ulicnih prodavaca kupimo peceno kestenje i uzivamooooo u njihovom ukusu :) Jeste da se sva izgaravim, ali obozavam ih bas takve :)

Podseca me i na period detinjstva, kada je jos uvek moj deka bio ziv, on je redovno meni i sestri pekao kestene..nekako najlepse uspomene detinjstva me vezu za njega..tako da kad god jedem kestene, setim se deke.


♥ ♥ ♥Pravog muškarca, s' kojim ćete trajati, nećete prepoznati po izgledu, po diplomi, po inteligenciji. Onog pravog prepoznaćete po načinu kako vas drži za ruku, kako vas ljubi, kako vas grli - ni prečvrsto da ostanete bez daha, a ni prelabavo da nestanete bez traga. Pravi vas drži taman onako kako treba, da znate čiji ste.."
Dj.B. ♥ ♥ ♥

♥ Ljubav je jedina stvar na svetu koja se umnožava samo onda kada se deli ! ♥








3268
poruka na forumu
448 1828



post # 4 | 2012-10-27 , 1:38 PM

Quote (Morena)
Podseca me i na period detinjstva,

potpisujem...

Vladi, zavidim ti... <_< <_<
ja cu danas da kupim kilogram, i da jedem dok ne eksplodiram... ;) ;)


Ima ta jedna vrsta nedostajanja, po meni najgora, kada dvoje ljudi sjede jedno pored drugog i nedostaje im ono što više nisu...
Nekada sam anđeo, nekada demon... ali sam uvijek 100% žena...
Nikada nemoj odustati dok ne daš sve od sebe. Bolje je pokušati i ne dobiti ništa, nego ne pokušati i uvijek se pitati šta bi bilo da si pokušao...





  Impi



2339
poruka na forumu
2336 14126



post # 5 | 2012-10-27 , 2:24 PM

U Grčku zbog... kestenja!

Svežija jutra, opalo lišće i tamnija predvečerja najavljuju dolazak jeseni, dok se širom Grčke ljudi spremaju da proslave najslađi simbol tog godišnjeg doba, kesten, priređujući festivale u njegovu čast!

Selo Kastanica u Arkadiji, na Peloponezu, danas će gostima poželeti dobrodošlicu, uz muziku, ples i puno kestenja, spremljenog na sve kulinarske načine, dok će se pet lokalnih kuvara takmičiti za najbolji recept u spremanju kestenja.

Okruženo debelim granjem drveća kestena, i sa imenom koje znači "mali kesten", nije ni čudo što to živopisno mesto ima najstariji festival kestena u Grčkoj.

Selo Ksurikti na obroncima planine Pelion, u jugozapadnom delu Tesalije u centrsalnoj Grčkoj, je domaćin pođednako popularnog godišnjeg festivala kestena.

Očekuje se da će više od 5.000 posetilaca ove godine prisustovati festivalu na seoskom trgu, gde će kotao od samog jutra kuvati sveže kestenje.

Iako se, najveći broj festivala kestena održava u kontinentaloj Grčkoj, neki od najzanimjivijih se održavaju na ostrvima.

Poznati festival kestena u Elosu na Kritu je održan 21. oktobra, dok će sezona festivala kestena biti zatvoriti sa festivalom na Lezbosu 3. i 4. novembra.








2602
poruka na forumu
1597 7677



post # 6 | 2012-10-28 , 7:58 PM

uh obozavam ih al samo pecene i prijesne i to kad jedem prijesne ogulim i ne skidam ono smedje cupavo nego volim bas onako gorko

podsjecaju me na to da cu jos malo morati razgrtati snjeg oko kuce :(


НИЈЕ ВАЖНО КАКВА СИЛА НАС НАПАДА,НЕГО КОЛИКУ СВЕТИЊУ БРАНИМО!!!








421
poruka na forumu
65 124



post # 7 | 2012-10-28 , 10:27 PM

Dovoljno je reci da ne mogu da im odolim kada god ih vidim!
Miris, ukus... Savrseno!

devils_angel, gledam ovu sliku sto si postavila i balavim nad tastaturom!
Jedva cekam da ih ponovo okusimmm!


Poruku je menjao/la Deluxe - Nedelja, 2012-10-28, 11:30 PM








3268
poruka na forumu
448 1828



post # 8 | 2012-10-29 , 0:26 AM

Quote (Deluxe)
devils_angel, gledam ovu sliku sto si postavila i balavim nad tastaturom!

Deluxe, pazi da ne potopis tastaturu :p
ama meni najgore sto ih nikada ne mogu naci bas ovakve...


Ima ta jedna vrsta nedostajanja, po meni najgora, kada dvoje ljudi sjede jedno pored drugog i nedostaje im ono što više nisu...
Nekada sam anđeo, nekada demon... ali sam uvijek 100% žena...
Nikada nemoj odustati dok ne daš sve od sebe. Bolje je pokušati i ne dobiti ništa, nego ne pokušati i uvijek se pitati šta bi bilo da si pokušao...








421
poruka na forumu
65 124



post # 9 | 2012-10-29 , 3:24 AM

Quote (devils_angel)
ama meni najgore sto ih nikada ne mogu naci bas ovakve...

Da ih nadjes takve bas i neces ali da ih kupis takve onda moze... :p








3268
poruka na forumu
448 1828



post # 10 | 2012-10-29 , 12:29 PM

Deluxe, ma oni lopovi ti uvijek podvale pola truhlih... i onda se patis da ih ogulis.... a ne mozes da ih pojedes... :( :( a ne zalim da platim... majke mi...


Ima ta jedna vrsta nedostajanja, po meni najgora, kada dvoje ljudi sjede jedno pored drugog i nedostaje im ono što više nisu...
Nekada sam anđeo, nekada demon... ali sam uvijek 100% žena...
Nikada nemoj odustati dok ne daš sve od sebe. Bolje je pokušati i ne dobiti ništa, nego ne pokušati i uvijek se pitati šta bi bilo da si pokušao...








10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 11 | 2012-10-29 , 3:42 PM

Volim al ne sad da preteram sta znam da ih moram pojesti ili da mi se smaga i ne bas
Mada u ovo doba godine na svakom coslu se prodaju na standovima










640
poruka na forumu
67 157



post # 12 | 2012-10-29 , 5:11 PM

Ne volim B)










3907
poruka na forumu
677 4248



post # 13 | 2012-10-30 , 6:10 AM

Quote (devils_angel)
Sinoc sam morala da posegnem duboko u memoriju kako bih se podsjetila na njihov prelijepi okus u ustima...

zbunjen Sto da se secas kad sad valjda ima da se kupe?

Ne znam nikada ih nisam jela-nije bilo gde da se kupi prvo a onda znala sam gde ima al* mi predaleko tamo bilo da idem samo zbog pecenog kestenja koje ne znam ni da li ce mi se dopasti.


Poruku je menjao/la Korisnica - Utorak, 2012-10-30, 6:12 AM


"Ee pa pomoli se Bogu .. da ti da mir.. i da ti pokaze pravi put.. kreni dalje u zivotu s glavom gore .. i bit ce sve oke ! nemoj imati crne misli ne krvi sebe za nista.. ja verujem u tebe !"








3268
poruka na forumu
448 1828



post # 14 | 2012-10-30 , 12:31 PM

Quote (Korisnica)

Sto da se secas kad sad valjda ima da se kupe?

nisam ih jela najmanje dvije godine... zato sam morala da posezem u sjecanje...


Ima ta jedna vrsta nedostajanja, po meni najgora, kada dvoje ljudi sjede jedno pored drugog i nedostaje im ono što više nisu...
Nekada sam anđeo, nekada demon... ali sam uvijek 100% žena...
Nikada nemoj odustati dok ne daš sve od sebe. Bolje je pokušati i ne dobiti ništa, nego ne pokušati i uvijek se pitati šta bi bilo da si pokušao...








421
poruka na forumu
65 124



post # 15 | 2012-10-30 , 10:43 PM

Quote (devils_angel)
Deluxe, ma oni lopovi ti uvijek podvale pola truhlih... i onda se patis da ih ogulis.... a ne mozes da ih pojedes... a ne zalim da platim... majke mi...


Verujem ti. Znam.
Zato odes na pijacu, kupis koliko hoces i mozes lepo i da odaberes ono sto valja, iseckas ih sama, napunis rernu sa njima i uzivas u mirisu dok se peku.
Jedino mi smeta ono otvaranje ljuske. Tu obavezno odvalim nokte.

Added (2012-10-30, 8:43 PM)
---------------------------------------------
Quote (devils_angel)
Volite li kestene, na sta vas oni podsjecaju??


Podsecaju me na srednju skolu, kada sam u parku kulirao sa drustvom, na studentske dane i jednu jesen provedenu sa jednom devojkom... Uglavnom su sve to lepi trenuci.
Mozda ih zato i toliko volim.


Poruku je menjao/la Deluxe - Utorak, 2012-10-30, 10:44 PM


Forum » Opste diskusije » Zdravlje i Moda » Volite li kestene?
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]