• Page 1 of 1
  • 1
Forum » Opste diskusije » Zdravlje i Moda » Kako odabrati pravi grudnjak BH
Kako odabrati pravi grudnjak BH






10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 1 | 2012-12-23 , 9:51 PM

Pogrešna veličina grudnjaka može da dovede do zdravstvenih problema. Primenite nekoliko jednostavnih pravila i za svoje grudi odaberite najbolje

Atraktivan donji veš nikada ne izlazi iz mode, ali pažnju pri izboru posebno grudnjaka treba najpre usmeriti na odgovarajuću veličinu. Žene često donje rublje biraju prema izgledu, ne vodeći računa o tome da neprikladan grudnjak može da dovede do zdravstvenih problema poput bolova u leđima i grudima, oštećenja kože, pa čak i alergijskih reakcija.
Upravo iz tog razloga Gil Alen, direktorka prodavnice luksuznog donjeg rublja „Majla", a podstaknuta istraživanjem da 80 odsto žena nosi pogrešnu veličinu grudnjaka, odlučila je da otkrije male tajne kako za svoje grudi nabaviti najbolji.
- Ako se grudnjak na leđima podiže prema gore, a korpe padaju prema dole, najverovatnije je reč o prevelikom broju - zaključuje Gil.
- Žene imaju grudi različitih oblika. Zato je neophodno grudnjak isprobati tokom kupovine, jer svaki dizajn i materijal mogu drugačije da prijanjaju - objašnjava Alen.
Ona dodaje da se prilikom probe treba nagnuti prema napred kako bi grudi bolje stale u korpe, a da bismo videli da li grudnjak dovoljno stiska potrebno je da se podignu ruke.
Donja ivica korpe trebalo bi da se drži usko uz telo, tako da ne klizi. Ona, naime, osigurava 80 odsto potpore grudima, ostatak otpada na bretele. Ako se tako dogodi da se bretele urezuju u kožu, postoji mogućnost da donja ivica nije dovoljno stisnuta, zbog čega se bretele zatežu kako bi podržale grudi.
Jedna od smernica je i posmatranje središnjeg dela grudnjaka, koji bi trebalo da leži paralelno na telu. Ako ne leži, razlog bi mogao da bude u tome što su korpe premale, objašnjava Gil Alen.
Alen dalje kaže da veliku pažnju kod kupovine brushaltera treba posvetiti boji.
- Treba se držati boje kože ili, pak, odabrati neku lepu boju i dizajn koji će se nazirati ispod odeće. Najbolja stvar kod donjeg rublja je što samo vi znate da ga imate, osim ako ne odlučite da ga pokažete










308
poruka na forumu
349 1445



post # 2 | 2012-12-25 , 2:28 AM

Da se ja pitam, ja bih ogranicio nosenje donjeg vesa. I to izkljucivo iz zdravstvenih razloga. Negde sam procitao da grudnjaci dosta doprinesu obolenjima raka dojke. A gace kod muskaraca mogu da uticu na proizvodnju spermija.


Poruku je menjao/la gancanagh - Utorak, 2012-12-25, 2:31 AM


Previse znam zato previse patim
Video sam svasta pa sa prestao da cudim se








10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 3 | 2012-12-25 , 2:34 AM

(gancanagh)
Da se ja pitam, ja bih ogranicio nosenje donjeg vesa.

:D :D Mislis ogranicio broj ili umanjio da nosimo :p
Da i ja sam citala nesto o tome pogotovo BH koji ima na rubu onu zicu
A bas takve ja uvek nosim %)

Ja iskljucivo gledam da mi je BH udoban da pase da ne stipa negde
ako je onaj sto se kopca iza vrata taj nemogu da nosim imam osecaj
gusi me
ako je onaj bez tregera onda mora da pazim kako se ponasam da ne izleti sta
Ne volim mnogo cipkaste BH oni me nekako grampaju svrbe pojma nemam jedino ako
ima ona podloga ispod.

E sad sto gancanagh, kaze gledati ograniciti po tom pitanju moram nesto reci :D :p
Cim udjem u kucu ja se presvlacim da mi je komotno a to znaci i BH leti s mene ja mislim da je to dovoljno
ograniceno nosenje :D










308
poruka na forumu
349 1445



post # 4 | 2012-12-25 , 3:05 AM

Pa mislio sam da se smanji upotreba tih stvari. U nekoj drugoj ukolini ja bih ga zabranio, a posto zivimo u takvo svetu, moramo ga nositi u odredjenim situacijama zavisi sta nosimo. Ja uvek pokusavam oblaciti takvu odecu da ne upotrebljavam donjeg vesa. Ali kad su u pitanju neke hlace onda ga moram nositi. A inace ako se vec nosi, moraju biti prave velicine i oblika, da se polni organi dobro osecaju, znaci da mogu disati i da jih ne stezemo.


Poruku je menjao/la gancanagh - Utorak, 2012-12-25, 3:06 AM


Previse znam zato previse patim
Video sam svasta pa sa prestao da cudim se








10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 5 | 2014-01-05 , 5:20 PM

meni je bitno da ne stiska mnogo al ipak da je cvrst
nevolim kad me preko ledja stegne toliko da se ispod maice vidi kao da sam debela :D
Nesme biti sav cipkast onda me to svrbi :D

Znaci 75/c udoban sa malo cupke ili bez boje crna bela boja koze zuta i pink :D
i mora da valja :D




Forum » Opste diskusije » Zdravlje i Moda » Kako odabrati pravi grudnjak BH
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]