• Page 1 of 1
  • 1
Forum » Opste diskusije » Zdravlje i Moda » Gripa (influenca)... (kako se borite protiv gripe?)
Gripa (influenca)...






3268
poruka na forumu
448 1828



post # 1 | 2013-01-07 , 12:30 PM

Vrijeme je gripa... Obzirom da ovo što se u zadnje vrijeme dešava sa klimom, apsolutno pogoduje razmnožavanju virusa, gripe "haraju" na svakom koraku...
Gripa je zarazna bolest primarno respiratornog sistema uzrokovana virusom koji se prenosi kapljicama u zraku, koje su nastale kihanjem ili kašljanjem zaražene osobe. Većina oboljelih se oporavlja u roku od sedam dana no kod starijih osoba i onih s astmom, srčanim i plućnim bolestima mogu se javiti komplikacije u obliku bronhitisa ili upale pluća.
Zbog visoke zaraznosti i širenja gripe često se pojavljuje u epidemijama, a ako se počne širiti po udaljenim krajevima svijeta (što nije rijetkost u današnjem svijetu brzih međunarodnih putovanja) naziva se pandemija. Svake godine više miliona ljudi oboli od gripe, a smrtnost je manja od jedan posto.
Nema posebnog lijeka za gripu. Preporučeni tretman se obično sastoji od odmora i uzimanja mnogo tekućine. Neki lijekovi ublažavaju simptome gripe kao što su amantadine, rimantadine - u kapsulama, te oseltamivir i zanamivir u obliku inhalanata.

Kako se vi borite protiv gripe??



Fajlovi: 4296051.jpg (18.9 Kb)

Ima ta jedna vrsta nedostajanja, po meni najgora, kada dvoje ljudi sjede jedno pored drugog i nedostaje im ono što više nisu...
Nekada sam anđeo, nekada demon... ali sam uvijek 100% žena...
Nikada nemoj odustati dok ne daš sve od sebe. Bolje je pokušati i ne dobiti ništa, nego ne pokušati i uvijek se pitati šta bi bilo da si pokušao...








308
poruka na forumu
349 1445



post # 2 | 2013-02-25 , 6:21 PM

uglavnom sa hranom, znaci voce, povrce i zacinom u hrani


Previse znam zato previse patim
Video sam svasta pa sa prestao da cudim se








314
poruka na forumu
456 4349



post # 3 | 2013-12-05 , 1:09 AM

Ja prvo probam prirodnim ljekovima da pomognem sebi , pa tek onda ako bas zakuvam (dobijem temperaturu) prelazim na hemiju. :D

Provjereno dobro protiv gripe je:

1. čaj od kantariona (piti mlak)
2. limun i med, odnosno topla limunada zasladjena malo medom, piti nekoliko puta na dan
3. bijeli luk i jogurt, tj. isjeckati malo bijelog luka u casu jogurta i piti par puta na dan

Najbitnije je, sto vise tečnosti! :)











2602
poruka na forumu
1597 7677



post # 4 | 2013-12-05 , 11:09 AM

nikako,ja sam imuna :)

salim se,ja ne verujem u prirodne lekove nimalo,to sam cini mi se vec negde napisala,znaci da lece niko nikad nebi bio bolestan..

ja trpim dok ne dodje bas bas gadno i onda prelazim na hemiju

usput imam i groznu temperaturu,ako je dobijem ne spada po 3 dana i nije ispod 39

obicno pijem paracetamol ili deciji sirup ibuprofen od tog mi najpre spane


НИЈЕ ВАЖНО КАКВА СИЛА НАС НАПАДА,НЕГО КОЛИКУ СВЕТИЊУ БРАНИМО!!!








2795
poruka na forumu
3036 6562



post # 5 | 2013-12-05 , 8:52 PM

ja nekako nemam velikih problema sa tim samo bas ponekad i tada pijem cajeve i razno voce jedem ali ako nema efekta lekovi.


FORTIS FORTUNA ADIUVAT


Forum » Opste diskusije » Zdravlje i Moda » Gripa (influenca)... (kako se borite protiv gripe?)
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]