• Page 1 of 1
  • 1
Forum » Opste diskusije » Zdravlje i Moda » Problemi sa hrkanjem :D
Problemi sa hrkanjem :D






24
poruka na forumu
0 0



post # 1 | 2014-07-05 , 4:16 PM

zena mi se zali da previse hrcem, da li neko i od vas ima problema sa hrkanjem, postoji li kakav lijek za to, kako se rijesiti hrkanja








5153
poruka na forumu
3629 10080



post # 2 | 2014-07-05 , 4:32 PM

Hhahha... jesi probao da spavas na boku ... manje ces da hrces.. znam ja to .. jer kazem svom cojku.. da se okrene na starnu jer hrce lele i kad tako spava onda nema problema .... lol :D


Jesi ti normalna?
-Kako za koga…








24
poruka na forumu
0 0



post # 3 | 2014-07-05 , 4:53 PM

heheh jako zanimljivo, vrijedi pokusati, javim rezultat hehee :) :)








5153
poruka na forumu
3629 10080



post # 4 | 2014-07-05 , 5:09 PM

hahha .. eto pokusaj .... ja svog .. kad drmnem usred noci .. kaze: Ja ne hrcem %) i onda me ujtro pita sto dugo spavam
suosjecam sa tvojm zenoM :D


Jesi ti normalna?
-Kako za koga…








24
poruka na forumu
0 0



post # 5 | 2014-07-05 , 5:17 PM

heheh nemoj tako, možda i vi hrčete a mi jednostavno nećemo da vam kažemo :p hehehe








2515
poruka na forumu
2013 17837



post # 6 | 2014-07-06 , 1:10 AM

xd xd xd xd

KAKO PREPOZNATI HRKAČA?

U pitanju je osoba češće muškog pola, obično starija od 20 godina, obično gojazna, kratkog vrata, koja navodi da ima otežano disanje na nos i česta zapaljenja ždrela. Obično je sklona konzumiranju alkohola i pušenju. Budi se umorna, neispavana, usporenih je psihičkih funkcija i to ostavlja posledice na obavljanje radnih zadataka. Ovo je često praćeno nezadovoljstvom bračnog partnera ili osobe koja sa obolelim deli postelju ili spavaću sobu. Pregledom ždrela se uočava da je ono suženo, jezik uvećan, meko nepce spuštenih i mlitavih rubova, resica izdužena i dodiruje bazu jezika ili se spušta u donji deo ždrela. Često postoji uvećanje krajnika. U dece je obično uvećan treći krajnik. Pri pregledu nosa obično se nalaze devijacija nosne pregrade ili uvećanje sluzokože donjih nosnih školjki.

zvizdi

KAKO REŠITI PROBLEM HRKANJA I OPSTRUKTIVNE SLEEP APNEE?

Primenjuju se različite nehirurške i hirurške metode lečenja. U nehirurške metode ubrajamo primenu lekova koji smanjuju ili sprečavaju pad tonusa mišića tokom duboke faze sna. Međutim, definitivno lečenje hrkanja i sleep apnee podrazumeva hirurške postupke. Na prvom mestu treba rešiti problem lošeg disanja na nos, ukoliko ono postoji. U te svrhe se primenjuju korigovanje devijacije nosne pregrade (septoplastika), redukcija hipertrofične sluzokože donjih i/ili srednjih nosnih školjki, operacija paranazalnih sinusa u cilju uklanjanja polipa iz nosa. Tek nakon uspostavljanja normalnog disanja na nos stvoreni su uslovi za korektivne zahvate na mekom nepcu i u ždrelu. Primanjuju se različite hirurške procedure: uvuloplastika, uvulopalatoplastika, uvulopalatofaringoplastika i druge.

Uvuloplastika podrazumeva skraćivanje dužine resice. Uvulopalatoplastika je procedura skraćivanja ili potpunog uklanjanja resice, kombinovana sa delimičnom resekcijom mekog nepca. Uvulopalatofaringoplastika podrazumeva potpunu resekciju resice, resekciju mekog nepca sa njegovom rekonstrukcijom, uklanjanje nepčanih krajnika (tonzilektomija), kao i rekonstrukciju nepčanih lukova, pre svega zadnjeg. Komplikovaniji zahvati su rezervisani za teške oblike OSA sindroma: uklanjanje dela tkiva korena jezika, pomeranje donje vilice prema napred i operacije gornje vilice (bimaksilarno pomeranje). S obzirom da su udruženi sa brojnim mogućim komplikacijama, pre svega sa teškim krvarenjima, potrebno ih je izbegavati.

Procedura koja se primenjuje u Klinici za otorinolaringologiju Vojnomedicinske akademije i daje dobre rezultate podrazumeva da se u prvoj fazi obavezno hirurški koriguje disanje na nos. Par meseci nakon toga, u drugoj fazi se primenjuje operacija skraćivanja, ali ne i kompletnog uklanjanja resice. Uz to se elektrokauterom sa iglom u 2-3 reda, paralelno sa rubom mekog nepca, naprave male lezije sluzokože i mišića mekog nepca. Ovo nakon operacije dovodi do ožiljavanja – urastanja vezivnog tkiva u mesta povrede mekog nepca, što će usloviti njegovu retrakciju – skraćivanje i odmicanje od zadnjeg zida ždrela i korena jezika. Ovim se proširuje gornji deo disajnog puta i smanjuje mlitavost mekog nepca. Pokazalo se da ova procedura, uz malu traumu tkiva, daje dosta dobre rezultate kod hrkanja i lakšeg stepena opstruktivne sleep apnee.

zvizdi :p


"If you have a problem with me, call me. If you don't have my number, then that means you don't know me well enough to have a problem." ✌️








5153
poruka na forumu
3629 10080



post # 7 | 2014-07-06 , 10:17 PM

stipaljkam protiv hrkanja!!!!

ja sam negdje nacula da ljudi koji prekomjerno hrču imaju problema sa srcem ili je pak doslo do začepljenja dušnih puteva...ali sigurana nisam u to! ccc


Jesi ti normalna?
-Kako za koga…








2795
poruka na forumu
3036 6562



post # 8 | 2014-07-07 , 0:00 AM

nabolje spavati na boku tako se manje hrce ja nemam problem sa tim ali znam da je tako bolje da :D
a mogu pomoci i ovi saveti koje su gore iznele LAstrumfi, i Nutella92, :D


FORTIS FORTUNA ADIUVAT








154
poruka na forumu
3 34



post # 9 | 2014-11-24 , 0:53 AM

ja barem nemam problema sa tim , u mojoj porodici niko ne hrče :)







  Muhy

Federacija Bosne i Hercegovine, USK
485
poruka na forumu
410 2331



post # 10 | 2016-01-04 , 10:26 PM

Ja sa hrkanjem nemam problema :)


.....






BMW FREAK
835
poruka na forumu
458 1859



post # 11 | 2016-02-12 , 9:19 PM

Pa ja ne hrcem trenutno, ali posto je otac zesci hrkac, ja na spratu spavam, cujem njega dole u sobi u prizemlju ljeti koliko hrce, a stara pored njega spava ko top...nista mi nije jasno...kako uspijeva :D







  Byk



64
poruka na forumu
16 103



post # 12 | 2016-02-26 , 1:46 PM

Quote Fox1e™ ()
Pa ja ne hrcem trenutno, ali posto je otac zesci hrkac, ja na spratu spavam, cujem njega dole u sobi u prizemlju ljeti koliko hrce, a stara pored njega spava ko top...nista mi nije jasno...kako uspijeva :D


Neko voli hrkanje, lepse spava :D Ili ne cuje dobro
lol

Quote Nutella92 ()
KAKO PREPOZNATI HRKAČA?

U pitanju je osoba češće muškog pola, obično starija od 20 godina, obično gojazna, kratkog vrata, koja navodi da ima otežano disanje na nos i česta zapaljenja ždrela. Obično je sklona konzumiranju alkohola i pušenju. Budi se umorna, neispavana, usporenih je psihičkih funkcija i to ostavlja posledice na obavljanje radnih zadataka. Ovo je često praćeno nezadovoljstvom bračnog partnera ili osobe koja sa obolelim deli postelju ili spavaću sobu. Pregledom ždrela se uočava da je ono suženo, jezik uvećan, meko nepce spuštenih i mlitavih rubova, resica izdužena i dodiruje bazu jezika ili se spušta u donji deo ždrela. Često postoji uvećanje krajnika. U dece je obično uvećan treći krajnik. Pri pregledu nosa obično se nalaze devijacija nosne pregrade ili uvećanje sluzokože donjih nosnih školjki.


Ja hrcem, ovo gore je 100% netacno za mene. Kazu da moze da se hrce ako je neko previse umoran, ko zna :p








592
poruka na forumu
208 1412



post # 13 | 2016-02-26 , 5:59 PM

Ja osobu do mene u krevetu nebudeći okrenem na bok i ona prestane tolko znam o ovoj temi :D
Ja dal hrčem nemam pojma izgleda jok niko mi nije se požalio zasad :p








35
poruka na forumu
75 135



post # 14 | 2016-02-26 , 8:45 PM

Živjela sam sa 'hrkačem', kad bi zaspao ja bih se iskrala u dnevnu da spavam. Dok nije to skužio. Pa se naljutio. Pa sam morala biti fina i svu noć nespavati slušajući njegovo hrkanje. Pa sam ga povremeno htjela ugušiti jastukom. Ali eto nisam, pa sam mu kupila 'hrkalicu', mala napravica koja se stavi u nos i kao pomaže protiv hrkanja. Ali nije pomogla, držim da bi jastuk najbolje pomogao. Imao je problema sa sinusima, kad ih je riješio svi smo se nadali da će i hrkanje da se riješi, ali malo li li smo znali da neće. Uglavnom, tih par godina sam vrlo loše spavala. Navodno ne hrčem ili mi se boje reći da hrčem. Nisam ništa korisno rekla, sorry.


'Nine out of ten voices in my head tell me I'm insane. The tenth voice hums the Tetris theme...'






BMW FREAK
835
poruka na forumu
458 1859



post # 15 | 2016-05-14 , 10:55 AM

Omg, upravo sam saznao da hrcem ko nenormalan %) %) %) lol




Forum » Opste diskusije » Zdravlje i Moda » Problemi sa hrkanjem :D
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]