• Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Forum » Opste diskusije » Zdravlje i Moda » Doniranje Organa.
Doniranje Organa.






10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 1 | 2012-01-18 , 9:59 PM

Da li si osoba koja bi Donirala svoje organe nakon smrti?
Koja bi potpisala ugovor vec sada!







  Leksi



2448
poruka na forumu
230 453



post # 2 | 2012-01-19 , 6:17 PM

Jesam. Ali muz mi se protivi tome, pa ne zelim da se svadjam s njim. A vec smo pricali na tu temu.
Jer spasiti neciji zivot nakon svoje smrti je velika stvar za nekoga.
Uvek je bilo dok se nekom ne smrkne drugom ne svane.


Ja ne patim od ludila, ja uzivam u njemu!








235
poruka na forumu
101 568



post # 3 | 2012-01-20 , 6:36 AM

To je dobra ideja, nadam se da cu stici jednog dana da potpisem za donorsku karticu....








2137
poruka na forumu
904 4467



post # 4 | 2012-01-21 , 5:11 PM

Definitivno jesam, ako nekom to znaci produzetak zivota, zasto ne pomoci, kad se vec tako nesto desilo.


♥ ♥ ♥Pravog muškarca, s' kojim ćete trajati, nećete prepoznati po izgledu, po diplomi, po inteligenciji. Onog pravog prepoznaćete po načinu kako vas drži za ruku, kako vas ljubi, kako vas grli - ni prečvrsto da ostanete bez daha, a ni prelabavo da nestanete bez traga. Pravi vas drži taman onako kako treba, da znate čiji ste.."
Dj.B. ♥ ♥ ♥

♥ Ljubav je jedina stvar na svetu koja se umnožava samo onda kada se deli ! ♥








10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 5 | 2012-02-12 , 2:05 AM

Dajem srce dobrovoljno %) jer ce i dlaje da radi ko i do sad i voli kao uvek :D garancija 20g :D










78
poruka na forumu
8 11



post # 6 | 2012-02-14 , 6:26 AM

Posle smrti da, naravno. To znaci da sam nekome spasila zivot, to je nekome 2 sansa, nova nada, zivece bolje. Naravno da bih potpisala. A tokom zivota, ako bi nekome , ne dajj Boze, iz moje porodice trebalo, dala bih bilo koji organ, u to sam sigurna.








348
poruka na forumu
18 69



post # 7 | 2012-02-27 , 12:33 PM

Pa lepo od vas, ali je to tesko. Jer kada unapred znam sta ce biti od mene ja se najezim jer verujem da cu ziveti i posle ovog zivota. Ali u jednom smislu slazem se da ces nekom spasiti zivot ali razmislicu jos dok ne potpisem ugovor :)


Hvaliti se je znak sirotinje...





  sweet



370
poruka na forumu
46 164



post # 8 | 2012-02-28 , 6:29 PM

oo .. pa naravno da bih.. ali ne znam ako bih umrla rade li moji organi?? :D naravno da bih..


<3 Čudna sam čudnima. Luda sam ludima. Dobra sam dobrima. Loša sam lošima. Ionako ne marim, svako vidi ono što ima u sebi. <3








287
poruka na forumu
36 149



post # 9 | 2012-05-05 , 10:26 PM

Ja sam sa 19 godina već član donorske mreže.. Jer nikada ne znaš, možda izađem do pekare i auto me pokupi..

Problem nikada nije bio u meni, već u mojim roditeljima.. Oni su ti koji bi u slučaju moje iznenadne smrti morali da daju pristanak za transplataiju organa, bez obzira što sam ja potpisao ugovor... Ali ipak, nakon dugogo nagovaranja, i silnih razgovora na tu temu, uspio sam od njih da izvučem pristanak za pristupanje u donorsku mrežu, a oni su mi obećali da ne bi pravili probleme...


Zadovoljstvo je gledati umjetnika dok radi ono što najbolje zna, ali je neprocjenjivo stvarati umjetnost vlastitim rukama !!!








95
poruka na forumu
28 222



post # 10 | 2012-05-10 , 11:20 PM

jesam, ali ne znam da li kod nas uopste postoji ta opcija...


Grešila sam mnogo, ljubili me svici, na zabranjeno voće po mesečini se pela.
Grešiću još više to na mene liči, svoje grehe ne dam- sa njima sam cela!








287
poruka na forumu
36 149



post # 11 | 2012-05-11 , 0:40 AM

Quote (MallenaBobbie)
ali ne znam da li kod nas uopste postoji ta opcija...


Postoji, ali samo u granicama BiH.. Donorska mreža BiH još uvijek nije u saradnji sa svjetskom donorskom mrežom..


Zadovoljstvo je gledati umjetnika dok radi ono što najbolje zna, ali je neprocjenjivo stvarati umjetnost vlastitim rukama !!!








95
poruka na forumu
28 222



post # 12 | 2012-05-11 , 1:15 PM

Quote (1divljak1)
Postoji, ali samo u granicama BiH.. Donorska mreža BiH još uvijek nije u saradnji sa svjetskom donorskom mrežom..

Objasni, pojasni i naputi me do njih ako znas!

Hvala!


Grešila sam mnogo, ljubili me svici, na zabranjeno voće po mesečini se pela.
Grešiću još više to na mene liči, svoje grehe ne dam- sa njima sam cela!








2602
poruka na forumu
1597 7677



post # 13 | 2012-05-11 , 7:14 PM

naravno da bi ih dala ako bi cemu sluzili bolje da prezivi onaj ko moze nego da idu samnom pod zemlju da ih crvi pojedu


НИЈЕ ВАЖНО КАКВА СИЛА НАС НАПАДА,НЕГО КОЛИКУ СВЕТИЊУ БРАНИМО!!!








287
poruka na forumu
36 149



post # 14 | 2012-05-12 , 1:38 AM

Quote (MallenaBobbie)
Objasni, pojasni i naputi me do njih ako znas!


Donorska mreža BiH još uvijek nije ispunila sve uslove da bi sarađiva sa svijetom... Zbog toga ne može dobaviti organ iz Beča nekome u Mostar, ili iz Mostara u Beč... BiH organe uzima samo sa svog teritorija.. Kada bi se ispunili svi uslovi, npr. transplatacija srca koja košta 300 000 eura ( tu se plaća organ 180 000) bi bila puno jeftinija, tj. plaćali bi se samo troškovi liječenja koje socijalna služba ne pokriva, jer bi srce iz BiH odgovaralo nekome u Berlinu.. Veoma zamršena stvar, ali kod nas nedovoljno razvijena... Nadam se boljem uskoro...

A kako postati član donorske mreže, jednostavno. Odeš na najbližu kliniku za transfuziologiju i kažeš da se želiš prijaviti.. Oni ti daju ugovor da potpišeš i dobijaš jednu karticu.. To je to...


Zadovoljstvo je gledati umjetnika dok radi ono što najbolje zna, ali je neprocjenjivo stvarati umjetnost vlastitim rukama !!!








95
poruka na forumu
28 222



post # 15 | 2012-05-15 , 0:04 AM

Blagodarim!


Grešila sam mnogo, ljubili me svici, na zabranjeno voće po mesečini se pela.
Grešiću još više to na mene liči, svoje grehe ne dam- sa njima sam cela!


Forum » Opste diskusije » Zdravlje i Moda » Doniranje Organa.
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • »
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]