• Page 1 of 1
  • 1
Forum » Opste diskusije » Zdravlje i Moda » Paracetamol.
Paracetamol.



  Leksi



2448
poruka na forumu
230 453



post # 1 | 2012-03-27 , 11:53 PM

Opste poznato je to da svaki lek ima i svoju bolest.

Danas sam procitala zanimljiv clanak, pa da podelim s vama u kratkim crtama te da isiti taj komentarisemo.

Paracetamol je sirom sveta najpopularnija tableta protiv bolova, koristi se i za spustanje temperature, za simptome prehlade i gripe... U Bosni (gde ja zivim) se prodaje bez recepta, a moze se dobiti kao sirup, u cepicima i tabletama.
No, znate li da predugo koriscenje paracetamola dokazano steti jetri?

Paracetamol se polako, ali sigurno nakuplja u telu, jednako kao i nusproizvod, a to je materija pod imenom NAPQI koja napada jetru.
U novembru prosle godine istrazivanje je pokazalo da samo par paracetamola vise nego je dopusteno na dan moze biti fatalno te da je postupno predoziranje vjerovatnije nego ono namjerno.

Zanimljivo to da je predoziranje paracetamolom najcesci razlog otkazivanja jetre u V. Britaniji.
Problem je i to sto je paracetamol dostupan u jako puno kombinacija!

Da li cim vas nesto zaboli, odmah hrlite popiti tabletu, ili ste od onih koji mogu da izdrze bol?
Koliko cesto koristite Paracetamol u svrhu skidanja temperature?


Poruku je menjao/la Leksi - Utorak, 2012-03-27, 11:54 PM


Ja ne patim od ludila, ja uzivam u njemu!








478
poruka na forumu
107 311



post # 2 | 2012-03-28 , 0:11 AM

ja pijem ibrufen, kad me nešto boli neizdrživo(zub,glava,uho...) Ne pijem ljekove i ne trčim doktoru čim nešto nije u redu.Prvo pokušam riješiti prirodnim putem, ako nejde onda ljekovi.
Temperaturu skidam tek kad prođe 39. jer ustvari temperatura nije bolest, ona je znak da se naše tijelo bori s virusima i bakrerijama.Da se imunološki sustav bori. I zašto to zaustavljati?
Tijelo poveća temperaturu kako bi uništilo viruse i bakterije, jer oni ne "vole" visoku temp. ona je zapravo korisna do te granice od 39.
Mislim da ne treba odmah trčati po tablete, nego prvo pokušati riješiti sve i pomoći si prirodnim putem. Tablete bi trebale biti zadnja opcija.


https://www.youtube.com/watch?v=mNL6XTS8AZo








2137
poruka na forumu
904 4467



post # 3 | 2012-03-28 , 1:01 AM

Pokusam da istrpim bolove, a ako je bas neizdrzivo, onda popijem, uglavnom pijem brufen za menstrualne bolove, a kad imam temperaturu pijem Febricet i to kad predje preko 38. Tusiram se, mazem se rakijom :) i to uglavnom radim kada imam temperaturu.


♥ ♥ ♥Pravog muškarca, s' kojim ćete trajati, nećete prepoznati po izgledu, po diplomi, po inteligenciji. Onog pravog prepoznaćete po načinu kako vas drži za ruku, kako vas ljubi, kako vas grli - ni prečvrsto da ostanete bez daha, a ni prelabavo da nestanete bez traga. Pravi vas drži taman onako kako treba, da znate čiji ste.."
Dj.B. ♥ ♥ ♥

♥ Ljubav je jedina stvar na svetu koja se umnožava samo onda kada se deli ! ♥





  Leksi



2448
poruka na forumu
230 453



post # 4 | 2012-03-28 , 2:25 PM

Ni ja nisam od onih koje trce odmah doktoru.
Gripu i prehladu nisam nikada imala. Valjda mi je imunitet odlican.
A vegetarijanka sam. Verovatno kroz povrce i voce unosim te vitamine koje su dobri za
imunitet.
Ali paracetamol bas nikad nisam pila niti planiram.
Ako me bas strefi temperatura onda sam kao i Anchy , samo rakija pomaze. :)

Cak i kad odem zubaru nikada nisam htela da mi da anesteziju. Nije da se plasim, nego sam oprezna.
A mozda sam i mazohista, i volim bol.


Poruku je menjao/la Leksi - Sreda, 2012-03-28, 2:26 PM


Ja ne patim od ludila, ja uzivam u njemu!








161
poruka na forumu
269 674



post # 5 | 2012-04-17 , 8:10 PM

Hahaha paracetamol je tableta koju sam najvise koristio u zivotu jer mi uvijek pomogne da ... smiri mi glavobolju.. bol zuba.. :)







  Leksi



2448
poruka na forumu
230 453



post # 6 | 2012-04-19 , 11:55 PM

ManCity, pa ti sad i dalje pij :) haha


Ja ne patim od ludila, ja uzivam u njemu!





  Sanja



968
poruka na forumu
333 2389



post # 7 | 2012-08-23 , 12:37 PM

uglavnom trpim bolove jer sta god da popijem nepomaze mi %)


"Ne budi nesrecan što u ovome svetu niko ne zna za tebe. Zašto,misliš da si toliko važan da bi te trebali poznavati? Kada budeš zaista tako važan, a da i ne misliš o tome, oni će znati za tebe.








2602
poruka na forumu
1597 7677



post # 8 | 2012-08-30 , 10:22 AM

popijem i paracetamol,al brufen obicno
mada izbjegavam tablete al vise doktora njemu samo pred smrt
mogu da izdrzim bol pa tako da se trudim :D

a sto se tice rakije i ostalih prirodnih ljekova prije cu se odluciti za tabletu


НИЈЕ ВАЖНО КАКВА СИЛА НАС НАПАДА,НЕГО КОЛИКУ СВЕТИЊУ БРАНИМО!!!








287
poruka na forumu
36 149



post # 9 | 2012-08-30 , 3:49 PM

Ja imam konstantnu bol u koljenu već drugu godinu, tako da mi je tolerancija bola odlična.. Popijem IBUPROFEN samo onda kada se bol stvarno pojača.. Što se tiče Paracetamola, nisam ga do sad puno koristio... Kod povišene temperature mi obično pomogne tuširanje, ako ne, ide rakija :D


Zadovoljstvo je gledati umjetnika dok radi ono što najbolje zna, ali je neprocjenjivo stvarati umjetnost vlastitim rukama !!!


Forum » Opste diskusije » Zdravlje i Moda » Paracetamol.
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]