Page 1 of 11
Forum » Film, Muzika i TV » Muzika » Toma Zdravkovic... ((1938-1991))
Toma Zdravkovic...

3448
poruka na forumu
448 1828

post # 1 | 2012-11-22 , 11:34 AM

Da je ziv, ovih dana slavio bi 74. rodjendan...

Postoji li iko od vas dragi forumasi koji se nije "utopio" ili "nasao" u nekoj od pjesama ovog boema i legende ex-Yu folka?
Koja vam je omiljena pjesma?

Fajlovi: 8561994.jpg(89Kb)

Ima ta jedna vrsta nedostajanja, po meni najgora, kada dvoje ljudi sjede jedno pored drugog i nedostaje im ono što više nisu...
Nekada sam anđeo, nekada demon... ali sam uvijek 100% žena...
Nikada nemoj odustati dok ne daš sve od sebe. Bolje je pokušati i ne dobiti ništa, nego ne pokušati i uvijek se pitati šta bi bilo da si pokušao...

2329
poruka na forumu
899 4421

post # 2 | 2012-12-01 , 9:52 PM

Eh draga, preduhitrila si me, obozavam "Tuzno leto", obozavam Tomu..ma ne znam koju bi pesmu posebno mogla da izdvojim.
Pesme, muzika, glas, emocija.. Jednostavno kad odem u kaVanu, ne moze da prodje provod bez Tominih pesama.. :) Legenda..
Evo par pesama..

Samo tuzne noci, znaju da je volim, jedna zena odnela je sve,
samo srce moje ne zna da l ce moci, ove noci da izdrzi sveeeee...

itd itd itd itd itd itd.............................................................................

♥ ♥ ♥Pravog muškarca, s' kojim ćete trajati, nećete prepoznati po izgledu, po diplomi, po inteligenciji. Onog pravog prepoznaćete po načinu kako vas drži za ruku, kako vas ljubi, kako vas grli - ni prečvrsto da ostanete bez daha, a ni prelabavo da nestanete bez traga. Pravi vas drži taman onako kako treba, da znate čiji ste.."
Dj.B. ♥ ♥ ♥

♥ Ljubav je jedina stvar na svetu koja se umnožava samo onda kada se deli ! ♥

4309
poruka na forumu
668 4181

post # 3 | 2012-12-01 , 10:37 PM

Legenda.
Covek cije su pesme Evergrin Srpske narodne muzike.
Nije hteo popularnost,slavu,pare,znao je da umire od raka i zato je bio boem,pevao da bi ziveo a ljudi i dan danas vole njegovu muziku.
Zivi i dalje kroz svoje pesme,zivece zauvek u srcima ljudi.
Ako se setim/stignem naci cu nazive pesama i napisati.

"Ee pa pomoli se Bogu .. da ti da mir.. i da ti pokaze pravi put.. kreni dalje u zivotu s glavom gore .. i bit ce sve oke ! nemoj imati crne misli ne krvi sebe za nista.. ja verujem u tebe !"

417
poruka na forumu
90 1129

post # 4 | 2012-12-11 , 2:42 PM

On je iz mog kraja tj Pecenjevac selo....tu je podignuta njegova spomen ploca kao i u Leskovcu :) :) :) Covek je bio jednom legenda da

617
poruka na forumu
57 3562

post # 5 | 2016-11-17 , 5:49 PM

Ne slušam narodnu muziku,ali kada bih birao nekoga,izabrao bih njega,svakako je bolji od ovih novih narodnih pevača i pevačica,ako i mogu tako da se nazovu  >(   :D

"The path of the righteous man is beset on all sides by the
inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in
the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of
darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost
children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious
anger those who attempt to poison and destroy my brothers. And you will know
my name is the Lord when I lay my vengeance upon thee."

Forum » Film, Muzika i TV » Muzika » Toma Zdravkovic... ((1938-1991))
Page 1 of 11
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]