• Page 1 of 1
  • 1
Forum moderator: JokerHarley  
Forum » Film, Muzika i TV » Film » Tolkinov svet
Tolkinov svet



  Gale



989
poruka na forumu
489 2507



post # 1 | 2013-11-18 , 8:46 PM

Da li Vam se sviđaju filmovi zasnovani na Tolkinovim knjigama, tj na ekranizaciji njegovih književnih ostvarenja?
Da li ste gledali neke od filmova, ako jeste navedite i koje?
Šta vam se posebno sviđa u tim filmovima, ako je neko od vas čitao njegova dela a ujedno i gledao filmove može da podeli sa nama šta mu se više sviđa, da li je bolji doživljaj čitati knjigu ili gledati film?

Evo jedan zanimljiv video vezan za temu. :D



Poruku je menjao/la G@le - Ponedeljak, 2013-11-18, 8:46 PM



Bože, daj mi snage da prihvatim ono što ne mogu da promenim, hrabrosti da promenim ono što mogu i mudrosti da prepoznam razliku među njima.








196
poruka na forumu
100 512



post # 2 | 2013-11-18 , 9:14 PM

Citao sam dosta njegovih knjiga,imam kolekciju :=) Pa gledajuci LOTR filmove,bolje izgleda na ekranu,mada se ne moze sve ubaciti sto ima u knjigama. A SF volim :==


Moj potpis








2795
poruka na forumu
3036 6562



post # 3 | 2013-11-18 , 10:00 PM

sta reci vise tolkin,malo jludi zna da je on bio jedan moze se reci zanesenjak pa gotovo 40 god je smisljao i radio na gospodaru prstenova stalno je nesto dodavao menjao i slicno,izmislio je cak jezik i slova za svoje delo,onaj ko je citao knjige moze da kaze da su filmovi odradjeni solidno znaci moglo je i bolje ali previse je likova i prica u ovim knjigama da bi se svima posvetila paznja. dobra stvar je sto se radi hobit ali po meni ako u nekoj buducnosti budu radili silmarilion nadam se da ce se pomuciti da ga odrade kako treba knjiga je veoma kompleksna i gotovo se o svakoj prici unutar nje moze napraviti film.sve u svemu kapa dole za mastu koju je tolkin imao.


FORTIS FORTUNA ADIUVAT


Forum » Film, Muzika i TV » Film » Tolkinov svet
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]