Forum moderator: JokerHarley  
Forum » Film, Muzika i TV » Serije » Serija koja je na vas ostavila najjaci utisak?
Serija koja je na vas ostavila najjaci utisak?




Virginia
76
poruka na forumu
82 614



post # 1 | 2015-02-13 , 2:19 AM

Koja je najbolja serija koju ste do sada gledali, odnosno serija koja je na vas ostavila najjaci utisak?
Ne omiljena, posto je vecina tema na tu foru, vec najbolja (za mene najbolja znaci da salje jaku poruku i da postoji bas jaka, nekarakteristicna gluma-na primer, volim TBBT, ali ona nema sad neku pouku, jer je zabavnog karaktera).
Ja cu reci Skins. Nije mi u top 5 omiljenih serija, ali je definitivno najbolja. Nikad nista slicno nije snimljeno. Neverovatno realna serija, jedna od retkih koja nema srecan kraj - za neke stvari nema kraj uopste, samo se prekine. Jako mi se svidja sto glumce nisu birali da budu lepi, vec realni i sto nema glavnog lika ni u jednoj generaciji-svako dobija epizodu za sebe, i tako ukrug. Serija koja bas ostavi jak utisak nakon gledanja. Ljudima se uglavnom ili previse svidi, ili im je morbidna, uglavnom nema sredine. Svakako je moja preporuka. :)


"Nobody exists on purpose.
Nobody belongs anywhere.
Everybody's gonna die."








712
poruka na forumu
219 844



post # 2 | 2015-02-13 , 9:56 AM

Boardwalk Empire, Gotham, Game of Thrones, Helix, House, Salem, Sons of Anarchy, Spartacus, The Walking Dead, The Strain. sve su ostavile utisak na svoj nacin :D


Kada idem tvojim putem meni stvarno nije jasno sta oduzima mi snagu kad te zelim zvati
glasno tvoji koraci mi imaju tragove jasne ja sam posesivna zver iz samo meni znane basne nisam
tvoja sena ni andjeo cuvar ni deo tvojih misli niti deo toga bar uvek se krio,pored tebe bio
znala da postojim nisi dok sam na te mislio okreni se,vidi oko sebe dok ja cu znaj biti znaj iza tebe...








166
poruka na forumu
209 566



post # 3 | 2015-02-13 , 4:19 PM

Definitivno OZ!
Gluma tokom cijele serije je na najvecem mogucem nivou,u to vrijeme sve anonimni uglavnom glumci. Koliko je daleko od realnosti serija?pa mislim da nije puno mada nisam bio dosad u zatvoru jos manje Americkom a i bas nemam neke ambicije :D
Ovo je serija koja vas nece ostaviti ravnodusnim ili ce te je voljeti ili mrzjeti sredina ne postoji.Za neke stvari tokom serije treba imati i dobar zeludac..U jednom trenutku ste glavni u drugom vas svi gaze...
Jednom recenicom: Ocekujte neocekivano.



Bolje da places kod psihologa nego da se smijes kod psihijatra...





  Impi



2339
poruka na forumu
2336 14126



post # 4 | 2015-02-13 , 11:13 PM

Game of Thrones, Helix, Spartacus, The Walking Dead, Supernatural , Chicago Fire








89
poruka na forumu
7 105



post # 5 | 2015-02-13 , 11:55 PM



We Want Russian Military Base in Mexico








278
poruka na forumu
43 244



post # 6 | 2015-02-15 , 3:06 PM

Game of Thrones


Ako želite da budete nešto posebno-budite ono što jeste!






Virginia
76
poruka na forumu
82 614



post # 7 | 2015-02-15 , 3:21 PM

Vidim da imaju tri odgovora GoT i ako neko moze da mi objasni zasto, kad smo kod toga?
Serija nema svrhu, sve se vrti oko jednog prestola, grafika je jako dobra, gluma kako kome, dobar deo ne zna da glumi (ova Sansa je unistila lik iz knjige), epizoda predugo traje i smori i najveca fora je ubiti sto vise likova, sto sam i ja mogla da napisem.
Kapiram zasto je muskarci toliko vole, ima dve stvari koje muskarci traze u seriji - seks i nasilje, ali ne kapiram zasto se zenama svidja, sem glumaca eventualno nzm


"Nobody exists on purpose.
Nobody belongs anywhere.
Everybody's gonna die."








111
poruka na forumu
3 34



post # 8 | 2015-02-15 , 3:41 PM

Što se mene tiče mene serija koja je najviše impresionirala i ostavila najjači utisak jeste Merlin. O čarobnjaku Merlinu i kralju Arturu. Jednostavno nisam očekivao da će tako da je urade. Mislio sam da će Merlin biti u šumi i sve to, pošto je on tako prikazan na crtanim filmovima. Dok je u seriji potpuno drugačije. Sve preporuke da se pogleda ta serija, meni je izvenredna :)








5
poruka na forumu
2 15



post # 9 | 2015-02-15 , 3:55 PM

1. Strike Back ( definitivno )
2. How to Get Awey with Murder
3. Gran Hotel
4. Revenge
5. Secrets and Lies
6. Harpers Island


Poruku je menjao/la VerteNS - Nedelja, 2015-02-15, 3:58 PM








25
poruka na forumu
1 10



post # 10 | 2015-03-03 , 11:56 PM

"Fringe" , odlična, pametna serija, neverovatna gluma, lik Waltera Bishopa ostaje večno u mislima.


ZP








272
poruka na forumu
399 1461



post # 11 | 2015-03-04 , 8:22 PM

Dexter!







  Vita



555
poruka na forumu
76 586



post # 12 | 2015-04-11 , 3:43 PM

Možda Orphan Black...glavna glumica (Tatiana Maslany) vrhunski odrađuje svoju višestruku ulogu, a i tema serije, a riječ je o kloniranju, nekako je atraktivna sama po sebi i navodi na razmišljanje.


Rekla sam ti lijepo, hvataj drugi let.
Ja sam samo magla, svoj svijet.
Ja sam noć bez snova, jezik ljubavi...
Malo svoja, ne zamjeri.








7
poruka na forumu
18 68



post # 13 | 2015-04-12 , 3:51 PM

Suits :) a i naravno Dexter i Game of Thrones


H.S








135
poruka na forumu
1134 5299



post # 14 | 2015-04-12 , 5:15 PM



BORUSSIA DORTMUND !!!








2795
poruka na forumu
3036 6562



post # 15 | 2015-04-12 , 7:26 PM

Mrs_Iglesias, kako to nema poentu GOT pa evo np. ovako ........ kazes sve se vrti oko jednog prestola ali zar to nije ono sto 90 posto ljudi zeli u svetu a to je moc :)....... imas stalni sukob za presto svi polazu pravo na njega po nekom osnovu ili je to krvna veza od davnina odnosno unuka zbacenog i ubijenog kralja ili su to naslednici novog kralja i to je okosnica serije ali serija obiluje i mnogim drugim stvarima spletke su na svakom koraku npr :) svako vodi neku svoju politiku i pokusava da prezivi u turbulentnim vremenima

serija nas uci da nije dobro biti bespomocan da moras nauciti da ujedas da se boris za sebe i svoja prava inace ces biti prepusten na milost drugima ..... uci nas o ljudskoj okrutnosti i o tome da ce ljudi vrlo cesto sve uraditi za opstanak i za novac :) vidimo u seriji da oni najcasniji i najposteniji cesto budu zrtve svog razmisljanja jer drugi nisu ni casni ni posteni :)
dakle iako si posten ne idi u krajnost moras biti pametan u svakoj situaciji :)

kazes samo nasilje i seks ali ustvari po meni su spletke glavna stvar nasilje je u drugom planu niko ne ubija u seriji bez nekog plana uvek postoje neki motivi iza toga neki interes amo se to sve radi izrazito brutalno onako kako se i radilo u davnim vremenima jer istorija ljudskog roda je u nasilju i skrivenim motivima iza njega a to su moc i dominacija :)

eto da ne davim mnogo dosta je i ovo hahaha :D


FORTIS FORTUNA ADIUVAT


Forum » Film, Muzika i TV » Serije » Serija koja je na vas ostavila najjaci utisak?
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]