• Page 1 of 1
  • 1
Forum » Razonoda » Pricaonica » Ostavljate li bakšiš? (napojnica, tringelt, manča, dodatak regularnoj cijeni usluge)
Ostavljate li bakšiš?






3268
poruka na forumu
448 1828



post # 1 | 2012-11-06 , 12:22 PM

Bakšiš nije grad u Turskoj....piše na ulazu u jedan kafić!!!

Da li gosti ne ostavljaju bakšiš, zato što nisu zadovoljni uslugom i misle da je osoblje lijeno i nesposobno ili zato što jednostavno ne ostavljaju...

Ostavljate li vi bakšiš ????



Fajlovi: 2511117.jpg (16.7 Kb)

Ima ta jedna vrsta nedostajanja, po meni najgora, kada dvoje ljudi sjede jedno pored drugog i nedostaje im ono što više nisu...
Nekada sam anđeo, nekada demon... ali sam uvijek 100% žena...
Nikada nemoj odustati dok ne daš sve od sebe. Bolje je pokušati i ne dobiti ništa, nego ne pokušati i uvijek se pitati šta bi bilo da si pokušao...





  ace1



1597
poruka na forumu
756 1986



post # 2 | 2012-11-06 , 12:28 PM

Zavisi kad i gde... ali to najprije zavisi od uslugu, znaci ako konobar je bio dobar sa uslugom ono usluzliv i sve to, rado bi mu ostavio baksis, mada pa kod nas ima i jos jedan "problem" ... kad mu ti ostavis na primer mali baksis, pa kao da ga ponizavas, jer si mu ostao toliko... ako na primer kavica kod nas je 40 den... recimo 0.7 eur... a ti mu ostavis 50 (0.85eur) ... to ih ponizava...a ustvari oni zele da im ostavis kao za jos jednu kavicu...znaci nikad zadovolnji i zbog toga mislim da ljudi ne ostavljaju baksis .... iako znaci ono vise u neku kafanu, uvjek da ne kazem ostavljam baksis ... bar za 1-2 piva ... :)










3268
poruka na forumu
448 1828



post # 3 | 2012-11-06 , 12:44 PM

Kao što reče Don_Zuan, ovisi o usluzi.. Ako sam zadovoljna ostaviću "dobar" bakšiš... mada obično zaokružim račun na dostupne novčanice na 5 ili 0.


Ima ta jedna vrsta nedostajanja, po meni najgora, kada dvoje ljudi sjede jedno pored drugog i nedostaje im ono što više nisu...
Nekada sam anđeo, nekada demon... ali sam uvijek 100% žena...
Nikada nemoj odustati dok ne daš sve od sebe. Bolje je pokušati i ne dobiti ništa, nego ne pokušati i uvijek se pitati šta bi bilo da si pokušao...








2137
poruka na forumu
904 4467



post # 4 | 2012-11-07 , 6:54 PM

Uglavnom zaokruzim kao sto rece devils_angel, , zna nekad biti vise, nekad manje.


♥ ♥ ♥Pravog muškarca, s' kojim ćete trajati, nećete prepoznati po izgledu, po diplomi, po inteligenciji. Onog pravog prepoznaćete po načinu kako vas drži za ruku, kako vas ljubi, kako vas grli - ni prečvrsto da ostanete bez daha, a ni prelabavo da nestanete bez traga. Pravi vas drži taman onako kako treba, da znate čiji ste.."
Dj.B. ♥ ♥ ♥

♥ Ljubav je jedina stvar na svetu koja se umnožava samo onda kada se deli ! ♥





  Impi



2339
poruka na forumu
2336 14126



post # 5 | 2012-11-07 , 6:58 PM

pa vecinom konobaricama ostavim i broj telefona uz napojnicu stacu kad nemogu da ih odbijem , a konobar dobije zaokruzenu cifru u minusu pa isplacuje on meni baksis xaxxaxaxaxax sto sam bio gost tog lokala :p :p :p





  Pegaz



1294
poruka na forumu
1315 7661



post # 6 | 2012-11-08 , 0:09 AM

Quote (Vladi)
pa vecinom konobaricama ostavim i broj telefona uz napojnicu stacu kad nemogu da ih odbijem , a konobar dobije zaokruzenu cifru u minusu pa isplacuje on meni baksis xaxxaxaxaxax sto sam bio gost tog lokala

potpisujem i ovjeravam xd










3268
poruka na forumu
448 1828



post # 7 | 2012-11-08 , 1:00 AM

Mersoo, kazna komsija....


Ima ta jedna vrsta nedostajanja, po meni najgora, kada dvoje ljudi sjede jedno pored drugog i nedostaje im ono što više nisu...
Nekada sam anđeo, nekada demon... ali sam uvijek 100% žena...
Nikada nemoj odustati dok ne daš sve od sebe. Bolje je pokušati i ne dobiti ništa, nego ne pokušati i uvijek se pitati šta bi bilo da si pokušao...








2602
poruka na forumu
1597 7677



post # 8 | 2012-11-08 , 9:41 AM

ostavim skoro uvijek tj zaokruzim ako im je malo neka mi vrate

i u prodavnici ostavim baksis ono zaokruzim neda mi se cekati dok prebroji sicu onu :)


НИЈЕ ВАЖНО КАКВА СИЛА НАС НАПАДА,НЕГО КОЛИКУ СВЕТИЊУ БРАНИМО!!!








3907
poruka na forumu
677 4248



post # 9 | 2012-12-23 , 6:31 PM

Ostavim ako sam zadovoljna uslugom.
Ovde uglavnom ne jer kelneri,konobarice gledaju te besno i kao da im je krivo sto si usao uopste.
Kada sam bila nesto dalje sa drustvom i kelner koji je odlicno usluzivao me na kraju veceri pitao da li nesto nije u redu sa toplom cokoladom (nisam sve popila) ja sam ga gledala sokirano jer je to prvi put da naidjem na kelnera koji zna svoj posao.
I ostao mu je baksis bas zato sto sam se osecala prijatno u kaficu.


"Ee pa pomoli se Bogu .. da ti da mir.. i da ti pokaze pravi put.. kreni dalje u zivotu s glavom gore .. i bit ce sve oke ! nemoj imati crne misli ne krvi sebe za nista.. ja verujem u tebe !"


Forum » Razonoda » Pricaonica » Ostavljate li bakšiš? (napojnica, tringelt, manča, dodatak regularnoj cijeni usluge)
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]