• Page 1 of 1
  • 1
Forum » Razonoda » Pricaonica » Arahnofobija- nerealan,iracionalan strah od paukova (Hajde da kuckamo na tu temu :))
Arahnofobija- nerealan,iracionalan strah od paukova






3907
poruka na forumu
677 4248



post # 1 | 2012-11-11 , 0:47 AM

Meni bliska osoba ima ovaj problem da kazem jer ometa funkcionisanje u realnom zivotu mnogo.

Vidi pauka i ukoci se.

Potpuno.

Blokira.

Imate li vi ovaj problem?

Kako osobe sa ovim problemom funkcionisu u realnom zivotu?

Kako ciste kucu,skidaju paucinu,idu u prirodu?

Kako okolina reaguje na to ?


"Ee pa pomoli se Bogu .. da ti da mir.. i da ti pokaze pravi put.. kreni dalje u zivotu s glavom gore .. i bit ce sve oke ! nemoj imati crne misli ne krvi sebe za nista.. ja verujem u tebe !"





  Leksi



2448
poruka na forumu
230 453



post # 2 | 2012-11-12 , 8:45 PM

Ja imam tu fobiju.
Kada ga vidim, okrene mi se zeludac.
Odmah posezem za papucom i dok ne prilepim pauka o zid, ne smirujem se.
Odvratan osecaj.

Ja ne dozvoljavam da bude paucine, svaki dan brisem prasinu, svaki drugi usisavam kucu.
Ne volim da zapustam stan, jer sto duze ne cistis, to je samo gore, em ima vise posla, a to rade vecina zena, jer
se brane time: Ja ne mogu sve stici. Moze se.

U prirodu idem, jer je volim. A ako naidje pauk, ili neka buba, odmah ga usmrtim.


Ja ne patim od ludila, ja uzivam u njemu!








478
poruka na forumu
107 311



post # 3 | 2012-11-13 , 0:18 AM

Imam strah od paukova ali samo od onih vecih,crnih,debelih,sarenih... ove sitne podnosim.
Cak nisam sigurna da li je to strah,to je vise neka gadljivost,jeza..pojma nemam.
Mislim da je to zbog broja nogu koje imaju,nacina na koji se krecu i koliko ono oka?Osam?
Pomisao da takvo nesto plazi po meni... %)

U prirodu idem normalno i kada vidim kojeg takvog (crnog,sarenog,debelog...) ne blokiram niti se kocim nego se samo udaljim od mjesta gdje sam ga vidjela i ne vracam se tamo neko vrijeme.

Stan cistim normalno a ako mi koji pauk zaluta u stan nemam mira dok ga ne izbacim.
Ne ubijam ih (jer mi je "bljak" cistiti poslje tu mrlju) nego ih lovim na neke cudne nacine koje bolje da ne opisujem.
lele
No ipak koliko god osjecam uzas i jezu u tom "lovu" ima tu i nekog adrenalina. :D


Poruku je menjao/la Fizica - Utorak, 2012-11-13, 0:19 AM


https://www.youtube.com/watch?v=mNL6XTS8AZo








3907
poruka na forumu
677 4248



post # 4 | 2012-11-13 , 2:05 AM

Quote (Fizica)
lovim na neke cudne nacine koje bolje da ne opisujem


Sad sam znatizeljna opisiiiiii :* .

Ja uzmem nesto stakleno sa metalnim zatvaracem i zatvorim pauka u to ako je veci.

Ako je manji samo ga fljasss ubijem .

Iako ne volim istackan zid ali ne volim ni paukove na njemu.


"Ee pa pomoli se Bogu .. da ti da mir.. i da ti pokaze pravi put.. kreni dalje u zivotu s glavom gore .. i bit ce sve oke ! nemoj imati crne misli ne krvi sebe za nista.. ja verujem u tebe !"








1641
poruka na forumu
171 425



post # 5 | 2012-11-18 , 0:10 AM





Fajlovi: 2634295.jpg (22.9 Kb) · 5535021.jpg (10.6 Kb)








3907
poruka na forumu
677 4248



post # 6 | 2012-11-18 , 0:11 AM

Dragane zbunjen


"Ee pa pomoli se Bogu .. da ti da mir.. i da ti pokaze pravi put.. kreni dalje u zivotu s glavom gore .. i bit ce sve oke ! nemoj imati crne misli ne krvi sebe za nista.. ja verujem u tebe !"








10209
poruka na forumu
3202 5806



post # 7 | 2012-11-18 , 1:58 AM

Niti imam fobiju niti me plasi ako ga vidim u kuci usisam ga usisivacem i resen problem :D
Dragane pa sad taj pauk se ne vidja svakodnevno %) ovo je rec o onim maleckim sicusnim paucicima :D










1641
poruka na forumu
171 425



post # 8 | 2012-11-18 , 9:47 AM



Ima ga u dalmaciji i vidja se svakodnevno.Spada medju 10 najotrovnijih pauka


Fajlovi: 8618115.jpeg (9.3 Kb)








2602
poruka na forumu
1597 7677



post # 9 | 2012-11-28 , 12:39 PM

:o :o :o :o :o :o

jooooooooooooooooooj uzasavam se paukova

ja cak nesmijem ni usisati jer se ukocim
a kad bi kojim slucajem bio negdje na plafonu iti na visini imam osjecaj da bi ga promasila usisivacem i da bi mi upao u rukav,a onda bi definitivno umrla bio on otrovan il ne bio

prije mi se jedan ugusio u sudoperu pola dana sam cekala strica da dodje da ga izvadi da bi ja domestosom zalila sudoper,pa tek onda oprala sudje

moju komsinicu ujeo jedan koji je bio u cipeli 5 dana joj nisam smjela prici
obavezno istresam obucu prije obuvanja da nebi slucajno bio unutra
nema sile da gurnem ruku u kakav cosak gdje se ne vidi
kad unosim drva prvo ih srusim sa necim,pa dobro isutam ako bi bio kakav paucic

jednom je muz ubio pauka i iz sale krenuo na mene sa njim razbila sam glavu od ivicu zida i imala 4 kopce %) %) %) %)

mislim da je dovoljno

a da jedan mi je jednom visio sa retrovizora u autu umalo nisam poginula


НИЈЕ ВАЖНО КАКВА СИЛА НАС НАПАДА,НЕГО КОЛИКУ СВЕТИЊУ БРАНИМО!!!








759
poruka na forumu
24 112



post # 10 | 2013-02-15 , 2:09 PM

plasio sam ih se kao mali, a sad ih jedem za dorucak :P








64
poruka na forumu
3 34



post # 11 | 2013-02-24 , 1:03 PM

mali srahic :P


COLONIA FOREVER :D








3907
poruka na forumu
677 4248



post # 12 | 2013-02-24 , 1:54 PM

Valdemonij jeste na primer Tarantule se jedu u nekim delovima sveta su i poslastice ali se ovde ne radi o tome.


"Ee pa pomoli se Bogu .. da ti da mir.. i da ti pokaze pravi put.. kreni dalje u zivotu s glavom gore .. i bit ce sve oke ! nemoj imati crne misli ne krvi sebe za nista.. ja verujem u tebe !"


Forum » Razonoda » Pricaonica » Arahnofobija- nerealan,iracionalan strah od paukova (Hajde da kuckamo na tu temu :))
  • Page 1 of 1
  • 1
Search:

Мини-чат

Legenda: [Administrator] [Super Moderator] [Moderator] [Urednik] [Forum Moderator] [VIP] [Donator] [Korisnik]